אילו שינויים משמעותיים עשו קבוצות NBA בקיץ האחרון? מהלכים יכולים להיות אקטיביים, למשל: בחירת דראפט, החתמת שחקן, טרייד או הארכת חוזה. או מהלכים פסיביים, כגון: עזיבה של שחקן או חזרה של שחקן מפציעה. הנה סיכום של המהלכים של קבוצות המערב. הקבוצות מדורגות לפי ההשפעה של הקיץ האחרון, לטובה או לרעה, על ההווה והעתיד של הקבוצה. שימו לב שאין דין קבוצה שנמצאת בתהליך בניה ומחפשת נכסים עתידיים, כדין קבוצה ששואפת לפלייאוף ומחפשת נכסים עכשווים.

15. מינסוטה

ג׳וש אוקוגי נבחר בדראפט, ג׳ימי באטלר סירב להארכת חוזה, נמניה בייליצה עזב, דרק רוז נשאר לעוד עונה, אנתוני טוליבר הצטרף.

מינסוטה שברה את הרצף השלילי של עונות מחוץ לפלייאוף בהארכה של המשחק האחרון בעונה שעברה, אך הציפיות מהם היו הרבה יותר גבוהות. לפי דיווחים של התקשורת, באטלר לא מרוצה מהמצב של מינסוטה, ולאור חיכוכים עם קארל אנתוני טאונס החליט שהוא רוצה לעזוב (אולי יחבור לקיירי בקבוצה חדשה). בנוסף לזה אנדרו וויגינס עושה קולות שהוא לא מרוצה מזה שהוא אופציה שלישית בהתקפה, לא מובן למה הוא מתלונן, הוא מקבל יותר זריקות פנויות והאחוזים שלו ירדו משמעותית. ת׳יבודו נחשב לגורו הגנתי, אבל מינסוטה לא מקבוצות ההגנה המובילות בליגה, בעיקר בגלל איבודי ריכוז ומיקום גרוע של טאונס שההתקדמות שלו נעצרה. לפני שנתיים שלוש דיברו על מינסוטה כקבוצת העתיד של הליגה, אבל העתיד היום נראה הרבה פחות ורוד והעפלה לפלייאוף והדחה בסיבוב הראשון היא ככל הנראה התסריט האופטימי.

סיכום: קבוצה ששווה פחות מסך חלקיה, אם לא יהיו פציעות משמעותיות הקבוצה תעפיל לפלייאוף בשן ועין.

14. ממפיס

ג׳יי בי ביקרסטאף מונה כמאמן ראשי קבוע, ג'ארן ג'קסון ג׳וניור נבחר בדראפט, קייל אנדרסון ועמרי כספי הצטרפו בשוק החופשי, טייריק אוונס עזב, בן מקלמור ודיונטה דייויס הועברו לסקרמנטו תמורת גארט טמפל.

ביקרסטאף, שמונה כמאמן זמני אחרי פיטורי פיזדייל, נשאר כמאמן קבוע. ג'קסון שנבחר בדראפט הוא סנטר/פורוורד מודרני, אתלטי, שיודע להגן טוב ועם קליעה מרחוק, שחקן מודרני מושלם לעידן הנוכחי של הליגה ועם חניכה של מארק גאסול אמור להשתפר. על הנייר לממפיס יש סגל סביר שהיה אמור להיאבק בעונה שעברה על הפלייאוף, אבל הבעיה זה הפציעות, קונלי ופרסונס לא מסוגלים להישאר בריאים ולגאסול אין אנרגיה להילחם לבד. אנדרסון שהצטרף הוא תופעה, שחקן חכם מאוד אבל לא אתלטי ואיטי, פופ הצליח להוציא ממנו הרבה מאוד אבל ביקרסטאף הוא לא פופ. כספי ככל הנראה יעלה מהספסל ואם ישאר בריא יקבל דקות כחלק מהרוטציה. ממפיס כנראה מפחדים לעשות פירוק וטנקינג רשמי, בגלל שאז מעט האוהדים שמגיעים יפסיקו לבוא.

סיכום : גם אם כל הכוכבים יסתדרו בשורה, עדיין קשה לראות את ממפיס מעפילה לפלייאוף, כספי גם העונה יראה את הפלייאוף מהבית.

13. יוטה

גרייסון אלן נבחר בדראפט, דרק פייבורס ודנטה אקסום נשארו.

יוטה הייתה אחת מהפתעות העונה שעברה, הציפיות היו נפילה מחוץ לפלייאוף וקווין סניידר הצליח לסחוט את המיץ מהסגל, הקבוצה הגיעה לסיבוב השני אחרי שהדיחה את אוקלהומה סיטי ונתנה פייט מכובד ליוסטון. דונובן מיטשל נתן עונת רוקי היסטורית ולקח על עצמו הרבה מעל המצופה, אם ימשיך בכושר של סוף עונה שעברה יוכל אפילו להיכנס לאולסטאר במערב העמוס בכוכבים. גרייסון אלן הוא רוקי בן 22 מדיוק, גארד עם קליעה טובה, אבל לא צפוי להיות משמעותי בעונה הקרובה לאור העומס בעמדה שלו. בקיץ ההנהלה החליטה לא לנסות לתקן את מה שלא מקולקל והשאירה את פייבורס ואקסום. המערב רק נעשה יותר ויותר קשה והעונה כבר יש ציפיות מיוטה, לכן קשה לראות אותם משחזרים את ההצלחה של העונה שעברה. חוץ ממיטשל הרוטציה של יוטה לא צעירה במיוחד, לכן קשה לראות מישהו עושה קפיצת מדרגה שתשדרג את הקבוצה.

סיכום: העפלה לפלייאוף אבל הדחה מכובדת בסיבוב הראשון, דונובן מיטשל ימשיך לספק רגעי קסם.

12. פיניקס

דיאנדרה אייטון, מיקאל ברידג'ס ואלי אקובו נבחרו בדראפט, טרבור אריזה הצטרף בשוק החופשי, דווין בוקר האריך חוזה, ג'ארד דאדלי הועבר תמורת דארל ארתור, ראשון הולמס הגיע מפילדלפיה.

פיניקס בחרה עם הבחירה הראשונה את אייטון, סנטר אתלטי, עם הגנה סבירה וקליעה מרחוק, בדיוק מה שכל קבוצה היום מחפשת. ברידג'ס הוא פורוורד בן 21 עם קליעה מעולה אבל כדי להביא אותו בבחירה ה-10 פיניקס ויתרה על הבחירה ה-16 והבחירה הלא מוגנת של מיאמי ב-2021. פיניקס החליטו להפסיק לנסות להפסיד והצטרפו גם למרוץ המשוגע לפלייאוף, בשביל זה החתימו את אריזה לעונה אחת כדי שיתרום מהניסיון וייתן קצת הגנה. דווין בוקר סקורר מחונן וכנראה יהיה אולסטאר בעתיד הקרוב לכן היה מובן מאליו שיקבל מקסימום. לפיניקס יש שלד צעיר טוב, עם פוטנציאל בשמים, אבל ככל הנראה לא יצליחו להתמודד על הפלייאוף העונה, הבחירות בדראפט היו טובות אבל הוויתור על הבחירה של מיאמי בלי הגנות בשביל עלייה של שש מקומות קצת תמוהה, במיוחד שנראה שמיאמי לא תשתפר בעתיד הקרוב.

סיכום: פיניקס בונה את עצמה בצורה חכמה, יהיה שיפור העונה אבל לא מספיק כדי להביא את הקבוצה לפלייאוף.

11. סקרמנטו

מרווין בגלי נבחר בדראפט, גארט טמפל הועבר תמורת בן מקלמור ודיונטה דיוויס, נמניה בייליצה ויוגי פרל הצטרפו בשוק החופשי.

בדראפט, סקרמנטו בחרו בבחירה השנייה את בגלי, פורוורד פיזי, ריבאונדר טוב, עם קליעה מרחוק ופוטנציאל בשמיים. בגלי היה אחד מהשחקנים היחידים שהסכים לבוא לסקרמנטו לאימון, שחקנים אחרים איימו שיעברו לאירופה אם סקרמנטו יבחרו בהם. העתיד של סקרמנטו לא ברור, הם נמצאים בלוטרי כבר כמה שנים אבל מצליחים לפשל בקביעות, בנוסף לזה הבחירה שלהם העונה תהיה שייכת לבוסטון או פילדלפיה (תלוי במיקום), ככל הנראה בחירת לוטרי גבוהה מאוד. הקבוצה צירפה את יוגי פרל כרכז מחליף לפוקס ואת בייליצה לאחר שרשרת ארועים ביזרית, אבל לא מדובר בחיזוקים משמעותיים לאחת הקבוצות החלשות בליגה בעונה שעברה. המטרה העונה היא לתת כמה שיותר דקות לפוקס, לבגלי ולבוגדנוביץ. למרות שלסקרמנטו יש עדיין מקום מתחת לתקרה, כמעט אף אחד לא רוצה להגיע לבירת קליפורניה, לכן גם העונה הם יהיו בתחתית המערב אבל הפעם בלי שום אינטרס להיות שם.

סיכום: יש כמה צעירים מבטיחים אבל דיבאץ' ימצא דרך לאכזב, ישארו בתחתית המערב בלי תקווה לשינוי בעתיד הקרוב.

10. פורטלנד

אנפרני סימונס נבחר בדראפט, שבאז נאפייר ופט קונהאוטן עזבו, ניק סטאוקאס וסת' קארי הצטרפו בשוק החופשי, יוסוף נורקיץ נשאר.

פורטלנד היו טובים בעונה הרגילה וסיימו במקום השלישי במערב, אבל הודחו בסוויפ מביך מול ניו אורלינס למרות שהיה להם יתרון ביתיות. לפורטלנד חסר עומק בסגל, אבל הבעיה היא שאין להם איך להתחזק, התקרה שלהם סתומה זכר לחוזים האסטרונומים שהם חילקו בקיץ 2016, ככה שגם העונה צפוי סגל קצר. סטוקאס יחליף את נאפייר כקלע מהספסל, וקארי הוא רכז מחליף לגיטימי בליגה אבל לא מדובר בתוספת משמעותית. השיפור בפורטלנד צריך להגיע מבפנים ובעיקר מזאק קולינס המגוון שנתן עונת רוקי מרשימה. הרוקי סימונס הגיע ישר מהתיכון מבלי לשחק בקולג׳ מדובר בגארד עם הרבה פוטנציאל, אבל לא צפוי להיות משמעותי העונה. יש שמועות שפורטלנד שוקלים לפרק את הצוות לילארד ומקולום, כדי לנסות לבנות קבוצה סביב אחד מהם. לילארד לא פעם התבכיין על חוסר הקרדיט שהוא מקבל כשחקן משוק קטן, אבל עונה שעברה נבחר לחמישייה הראשונה.

סיכום: הקבוצה לא השתנתה ותגיע לפלייאוף. סיבוב שני זה המקסימום, הדחה בסיבוב הראשון לקבוצה נחותה תחשב לאכזבה.

9. יוסטון

טרבור אריזה ולוק מבה א-מוטה עזבו, ג'יימס אניס, מייקל קרטר וויליאמס וכרמלו אנתוני הצטרפו, ג'ראלד גרין נשאר לשנה נוספת, כריס פול וקלינט קאפלה האריכו חוזים.

יוסטון ניסתה בקיץ בעיקר לשמור על מה שיש, אבל בגלל החוזה המעיק של ריאן אנדרסון לא היה מספיק כסף להשאיר את אריזה ומבה א-מוטה, מדובר בשחקנים חשובים ברוטציה המאוד קצרה של ד'אנתוני. גרין יצטרך להעלות הילוך כדי שהקבוצה לא תיפגע באופן משמעותי. קרטר וויליאמס קולע שלשות באחוזים נמוכים, לכן לא ברור מה הוא עושה ביוסטון. כרמלו ינסה להחזיר את הקריירה למסלולה, לאחר השנה הנוראית באוקלהומה סיטי, ויצטרך לעשות הגנה, משהו שהוא לא הצטיין בו לאורך הקריירה. חוזי הענק לפול ולקאפלה בעצם תוקעים כל אפשרות של הקבוצה להחתים שחקנים דומיננטיים בשנים הקרובות. יחד עם החוזה של הארדן אין ליוסטון יותר מידי טווח תמרון, אבל דריל מורי קוסם לא קטן, ולפי דיווחים עובד קשה על להיפטר מהחוזה של אנדרסון. לאור קיצור הרוטציה קשה לראות את יוסטון מצליחים לעמוד על הרגליים במהלך הפלייאוף, במיוחד כריס פול המתבגר.

סיכום: כל הכבוד למורי על העקשנות, אבל הקבוצה נחלשה באוף סיזן והתקרה היא גמר המערב.

8. סן אנטוניו

לוני ווקר נבחר בדראפט, טוני פארקר וקייל אנדרסון עזבו, מרקו בלינלי ודאנטה קנינגהאם הצטרפו בשוק החופשי, דיוויס ברטנס, רודי גיי וברין פורבס נשארו, קוואי לנארד ודני גרין הועברו תמורת דמאר דרוזן ויעקב פלטל.

לראשונה בעידן פופ, הכוכב הראשי של הקבוצה דרש לעבור, הציפיות היו טרייד תמורת נכסים צעירים כדי לבנות את קבוצת העתיד של המועדון. בפועל, הגיע דרוזן, אחד מהשוטינג גארד הטובים בליגה אליו הצטרף שחקן צעיר לא משמעותי במיוחד. העזיבה של פארקר לא אבידה גדולה, היה שחקן שולי עונה שעברה, והיכולת של גרין גם בירידה. ההחתמות של בלינלי וקנינגהאם בעיקר מנסות לסתום את החור בכנף. קוואי שיחק 9 משחקים בעונה שעברה ודרוזן היה בעונת שיא כך שעל הנייר הקבוצה השתפרה, אבל עדיין יש טעם חמוץ בפה. קוואי בריא הוא שחקן טופ 5 בליגה והיה אמור להוביל את הקבוצה בשנים הבאות. מדובר בעיקר במכה מורלית לזהות של מועדון, שהיה הסמל של התנהלות נכונה בעשרים השנה האחרונות. הספרס יהיו בפלייאוף בעונה הבאה והרצף שלהם לא ישבר, מעניין לראות אם הצוות של פופ יצליח לשפר את הזריקה מרחוק של דרוזן ולהפוך אותו לקטלני עוד יותר.

סיכום: קיץ עמוס ולחוץ עבר על הספרס, יגיעו לפלייאוף אולי אפילו לסיבוב השני.

7. דנבר

מייקל פורטר ג'וניור נבחר בדראפט, וויל ברטון וניקולה יוקיץ' האריכו חוזה, קנת' פאריד, דארל ארתור ובחירת סיבוב ראשון הועברו תמורת אייזאה וייטהאד ששוחרר, ווילסון צ'אנדלר נשלח לפילדלפיה בסלרי דאמפ, אייזאה תומאס הצטרף בשוק החופשי.

דנבר פספסו את העלייה לפלייאוף בתוספת הזמן ורוצים לחזור לפלייאוף, לכן האריכו חוזה לברטון הסולידי וליוקיץ' המיוחד. כדי לעשות זאת ולהמנע מתשלום מס, דנבר שלחו את החוזה הגדול של פאריד לברוקלין עם סוכריה בדמות בחירת סיבוב ראשון. למייקל פורטר פוטנציאל להיות שחקן טוב בליגה אבל יש סימן שאלה גדול מאוד לגבי הבריאות שלו (בעיות גב), מה שגרם לו להדרדר במורד הדראפט. מדובר בהשקעה לטווח ארוך שאולי תהיה מוצלחת מאוד ואולי תהיה בזבוז, בכל מקרה פורטר לא צפוי להיות משמעותי העונה.
דנבר אחת הקבוצות המהנות לצפייה, אבל עם הגנה בעייתית מאוד. יוקיץ' אחד השחקנים המלהיבים לצפייה בליגה, אבל לא מסוגל להגן על הטבעת כמצופה מסנטר בגודל שלו. החיזוק מהשוק החופשי בדמות אייזאה תומאס הטרגי ככל הנראה רק תחמיר את ההגנה הבעייתית.

סיכום: כל משחק של יוקיץ הוא תאווה לעיניים, אבל לא בטוח שזה יספיק במערב הצפוף.

6. ניו אורלינס

איאן קלארק נשאר, דמרקוס קאזינס וראג'ון רונדו עזבו, ג'וליוס ראנדל, אלפריד פייטון וג'אליל אוקאפור הצטרפו בשוק החופשי.

דווקא כשקאזינס נפצע, דיוויס העלה רמה ושיחק כמו MVP. בפלייאוף הפליקנס הדיחו בסוויפ מפתיע את פורטלנד והצליחו למשוך את גולדן סטייט למשחק חמישי. קאזינס ככל הנראה יחזור לשחק רק בינואר, לא ברור באיזה יכולת, והיה דורש מהפליקנס מקסימום שהיה מונע התחזקות, כך שאם היה נשאר קשה לראות את הפליקנס בפלייאוף. פייטון לא יוכל להיכנס לנעליים של רונדו כרכז מוביל וווטרן שמעלה הילוך בפלייאוף, אבל ההצטרפות של ראנדל תהיה מעניינת, במיוחד לאור השיפור ביכולת שלו בסיום העונה והיכולות הרבגוניות שלו. ראנדל, דיוויס והולידיי הם שלישייה פיזית מאוד שיכולה לעשות צרות בשני צידי המגרש. הפליקנס עשו מהלכים חכמים באוף סיזן ואלווין ג'נטרי הוכיח בפלייאוף שהוא יודע מה הוא עושה. אבל אם הקבוצה לא תצליח להעפיל לפלייאוף או תודח בצורה מביכה, כנראה שדיוויס יפעיל לחץ לטרייד. לדיוויס יש חוזה מובטח לשתי העונות הקרובות ואופצית שחקן לעונה שאחרי. לא חסרות לו מחזרות.

סיכום: העזיבה של קאזינס יכולה להיות ברכה במסווה, הקבוצה תצטרך לפחות להגיע לפלייאוף כדי לשמור את דיוויס מרוצה.

5. לוס אנג'לס קליפרס

שיי גילגוס אלכסנדר וגרום רובינסון נבחרו בדראפט, אוסטין ריברס הועבר תמורת מרסין גורטאט, דיאנדרה ג'ורדן עזב, לוק מבה א-מוטה ומייק סקוט הצטרפו בשוק החופשי, אייברי ברדלי ומונטרז הארל האריכו חוזים.

ג'רי ווסט בונה פרויקט חדש, בחר בדראפט שני גארדים עם קליעה טובה ופוטנציאל גדול, העביר את ריברס המעיק והחזיר את מבה א-מוטה היעיל מגלות ביוסטון. גורטאט אמנם לא אתלטי ולא מגן על הטבעת ביעילות של ג'ורדן, אבל מדובר בסנטר לגיטימי בליגה ובחוסם מעולה בהתקפה. הארכות החוזה לברדלי והארל הן לשנתיים בלבד כך שלא מדובר בעלות לטווח ארוך. לקליפרס יש כמה שחקני הגנה טובים, אבל לא ברור מי יוביל את ההתקפה שלהם, ווסט לא שלח את הקבוצה לטנקינג ומנסה לבנות קבוצה תוך כדי תנועה, אבל לאור התחרות במערב קשה לראות את הקליפרס בפלייאוף. לקליפרס יש הרבה מקום מתחת לתקרת השכר בשנה הבאה ואז נראה מה בדיוק ווסט מתכנן.

סיכום: מחוץ לפלייאוף, אבל יש כיוון מעניין, עונה הבאה ירדפו אחרי פרי אייג׳נטס, במיוחד אחרי פרי אייג׳נט אחד ספציפי.

4. דאלאס

טרייד אפ תמורת בחירת סיבוב ראשון עונה הבאה, לוקה דונצ'יץ' נבחר בדראפט, סת' קארי ויוגי פרל עזבו, דיאנדרה ג'ורדן הצטרף בשוק החופשי, נוביצקי חתם לעונה נוספת.

למארק קיובן אין סבלנות לטנקינג ובנייה מחדש, לכן דאלאס עשתה טרייד אפ תמורת השחקן הכי טוב נכון ליום הדראפט. דונצ'יץ' רק בן 19 וכבר שלוש שנים פותח בריאל מדריד, זכה ביורובאסקט וביורוליג ונבחר ל-MVP, מדובר בכשרון חד פעמי ופוטנציאל היסטורי. אם היה אמריקאי ככל הנראה היה נבחר במקום הראשון. דונצ'יץ' יצטרך לשפר את הקליעה, הפיזיות וההגנה, אבל עם חונך כמו נוביצקי השיפור יכול להיות מוקדם מהצפוי. אמנם קיובן חסר סבלנות, אבל מסתבר שהוא יודע לסלוח, דיאנדרה הצטרף לדאלאס למרות ההברזה המדוברת לפני שלוש שנים ואמור להוסיף הגנה על הטבעת והייליטס. קרלייל מאמן מעולה, מאמן העונה לפני 15 שנה, ויחד עם דניס סמית' ג׳וניור שהתבגר בשנה, ווס מת'יוז, הריסון בארנס וג'י ג'י בראה, לדאלאס יש קבוצה טובה שתנסה להתמודד על הפלייאוף.

סיכום: יהיה מעניין בדאלאס, העפלה לפלייאוף היא המטרה וכדי שזה יקרה דונצ'יץ' יצטרך להיכנס לעניינים מיד.

3. לוס אנג'לס לייקרס

מו וואגנר נבחר בדראפט, ג׳וליוס ראנדל, אייזאה תומאס וברוק לופז עזבו, קנטוויוס קולדוול פופ נשאר לשנה נוספת, לברון ג'יימס, ראג'ון רונדו, לאנס סטיבנסון, ג'אבייל מקגי ומייקל ביזלי הצטרפו בשוק החופשי.

מג'יק הבטיח שיביא כוכב בשוק החופשי וקיים, אבל הציפיות היו שעוד שחקן כוכב אחד לפחות יצטרף ללברון מה שלא קרה. הלייקרס העדיפו לשמור על הגרעין הצעיר והמבטיח בראשותם של אינגראם, קוזמה ובול, ולנסות לרדוף אחרי שחקנים בשוק החופשי העמוס במיוחד שנה הבאה. מה שמפתיע זה השחקנים שהלייקרס צירפו מהשוק החופשי, ווטרנים קשוחים, עם אישיות מיוחדת ובלי קליעה מהשלוש, זאת בניגוד למשחק של לברון בשנים האחרונות בו היה מוקף בקלעים כדי לפנות לו מקום בצבע. מג'יק החליט שכדי לנצח את גולדן סטייט צריך לשבור את החוקים ולנסות משהו אחר, אבל לא ברור בכלל מה הוא מנסה לעשות. מג'יק עשה בשכל שהחתים את כל ארבעת המשוגעים לשנה, כך שאם הניסוי לא יצליח אפשר לפרק ולנסות להרכיב מחדש.

סיכום: לברון יהיה בפלייאוף אבל זה לא יהיה קל, מה שבטוח יהיה מעניין מאוד בקרקס של הלייקרס.

2. גולדן סטייט

ג'ייקוב אוונס נבחר בדראפט, דמרקוס קאזינס הצטרף בשוק החופשי, קווין דוראנט וקוון לוני האריכו חוזה, זאזא פאצ'וליה וג'אבייל מקגי עזבו, דיוויד ווסט וניק יאנג ככל הנראה עוזבים.

גולדן סטייט מצאה דרך להוסיף עוד אולסטאר עם הצירוף של קאזינס, אבל יש עדיין כמה סימני שאלה גדולים שעולים מהמהלך: (1) האם קאזינס יוכל לחזור לכושר סביר אחרי הפציעה הקשה באכילס? (2) איך קאזינס ישתלב בשטף המשחק של הקבוצה? הוא סנטר איטי, לא אתלטי במיוחד, עם הגנה בעייתית שבדרך כלל מעדיף לסיים התקפות (3) איך קאזינס ישתלב מבחינה חברתית בקבוצה? (4) האם יהיה מוכן להיות כינור חמישי? במיוחד בהנחה שהוא ירצה להוכיח את עצמו כדי לקבל מקס בעונה הבאה. יש גם יתרונות למהלך: גם אם קאזינס לא ישתלב בקבוצה, העלות שלו נמוכה כך שאין כמעט סיכון, ובמקביל, קאזינס לא מחזק קונטנדרית אחרת. דוראנט האריך את החוזה בשתי עונות עם אופצית שחקן בעונה השנייה, כך שהוא לא מתחייב לזמן ארוך. ככל הנראה הוורירס לא יוכלו לשמור על הכוכבים שלהם מעבר לעונה בלי חריגה קיצונית מעבר לתקרת המס, אלא אם השחקנים יסכימו לקיצוץ משמעותי בשכר.

סיכום: אם לא יהיו הפתעות, גולדן סטייט תזכה בטבעת שלישית ברצף. ככל הנראה השנה האחרונה בשושלת.

1. אוקלהומה סיטי

נרלנס נואל הצטרף בשוק החופשי, פול ג'ורג', ג'רמי גראנט וריימונד פלטון נשארו, כרמלו אנתוני הועבר תמורת דניס שרודר וטימותי לאוו-קבארט.

אוקלהומה סיטי הפתיעו והצליחו להשאיר את פול ג'ורג' למרות שכל העולם האמין שהוא יחתום בלייקרס. בנוסף הם הצליחו לחסוך כסף עם העברת החוזה המעיק של כרמלו אנתוני וקיבלו בתמורה את שרודר כרכז מחליף לווסטברוק, שדרוג על ריימונד פלטון. ההחתמה של נואל מספקת לקבוצה עומק בעמדת הסנטר יחד עם אדמס הקשוח. כאשר בנוסף לכל הטוב הזה, הקבוצה מצליחה להשאיר את ג'רמי גראנט ורוברסון צפוי לפתוח את העונה בריא. אוקלהומה סיטי הצליחה להיפטר ממלו, להשאיר את ג'ורג' ולהגדיל את הרוטציה. הצלחה הרבה מעל המצופה, אבל עדיין מדובר באחת הקבוצות היקרות בליגה ולכן הציפיות בהתאם. אוקלהומה סיטי פישלה בפלייאוף בעונה שעברה והודחה כבר בסיבוב הראשון בידי יוטה הצעירה, אבל השחקנים והצוות מאמינים שאם רוברסון היה נשאר בריא ההגנה לא הייתה קורסת. העונה לאור ההיחלשות של יוסטון, אוקלהומה סיטי צריכה להיות הסגנית של גולדן סטייט, הדחה בסיבוב הראשון או יכולת לא טובה לאורך העונה יערערו את מעמדו של דונובן המאמן.

סיכום: קיץ מוצלח מאוד, אוקלהומה סיטי רואה את עצמה כקונטנדרית, הציפיות הם סיבוב שני לפחות.