הלילה גולדן סטייט מגיעים לפורטלנד, ואנחנו מקבלים מיני שידור חוזר של משחק 2, פורטלנד עם מחצית ראשונה טובה, יתרון גדול במחצית, וגולדן סטייט חונקים אותם בחצי השני ועושים קאמבק מרשים בדרך לנצחון 110 – 99.

מהלך המשחק

סטוטס הכניס לחמישיה את מאיירס לאונרד, שהצטיין ברבע האחרון במשחק הקודם, במקום קאנטר הצם\פצוע\מותש\מוגלה. דיברו על זה שבעבר אולג'וואן גם שיחק בפלייאוף בזמן הרמאדן, אבל קאנטר נמצא באיזור הכי גרוע מבחינת זמנים. המשחק מתחילים ב-6 בערב שעון מקומי, כשקאנטר יכול לאכול רק ב-8+. פורטלנד פותחת טוב ועולה ליתרון 10 כבר אחרי 6 דקות. פורטלנד קולעת טוב ברבע, ומגיעה המון לקו (13 זריקות עונשין). השופטים מבהירים משלב מוקדם שלא יתנו להרביץ במשחק הזה. מיני ריצה של הווריורס בסיום הרבע מחזירה אותם למינוס 2 בלבד.

גולדן סטייט עולה לרבע השני עם קליי וחמישה מחליפים, ופורטלנד מנצלת את זה בשביל לברוח ל-13 תוך 6 דקות. היא ממשיכה בדרך ליתרון שיא של 18 נקודות, 2:28 לסיום הרבע, אחרי שלשה במתפרצת של סת' קרי. סטף מחזיר שלשה מיד בצד השני, ודריימונד מתחיל להשתלט על המשחק. גרין רץ הכי מהר במגרש מצד לצד, אחרי סל או החטאה זה לא משנה לו. הוא מסיים את הרבע בצעד וחצי שמוריד את היתרון של הבלייזרס ל-13 במחצית.

פורטלנד מחזירה את היתרון 4 דקות בתוך הרבע השלישי. אבל הווריורס מהדקים את ההגנה שלהם, וכאמור דריימונד. גולדן סטייט רצה 17-3 בשביל למחוק את הפיגור 13, ולעלות ליתרון נקודה. הם מסיימים את הרבע ביתרון 3. גרין כבר עם טריפל דאבל.

בתחילת הרבע הרביעי אנחנו רואים שוב את קליי ו-4 מחליפים, אבל הפעם הספסל של הווריורס עובד יפה ולא רק שהוא שומר על היתרון, הוא מגדיל אותו. זה מאפשר לקר לתת לקרי ושות' דקות מנוחה נרחבות. 7 דקות לסיום קרי חוזר, והווריורס משייטים לנצחון עם יתרון שנע סביב ה-10 נקודות עד הסיום.

קרי קלע 36, גרין עם 20-13-12 ו-4 חטיפות, קליי עם 19.

מקלום הוביל את פורטלנד עם 23, אבל רק 7 מ-20 מהשדה, וגם מהקו הוא קולע רק 7 מ-12. לילארד עם 19-6-6 וגם הוא באחוזים רעים עם 5 מ-18 מהשדה ו-5 איבודים. לאונרד סיים עם 16, טרנר עם 12.

מחשבות

1. קרי עם 36 נקודות שקטות מאוד. הוא עשה את שלו בלי להשתלט על המשחק יותר מדי. עדיין בלי החטאה מהקו ברבע הרביעי (הלילה עם 2 מ-2).

2. גולדן סטייט בסדרה 22 רצוף עם נצחון חוץ.

3. דריימונד גרין במשחק ענק. זה לא רק הטריפל דאבל, זו גם המנהיגות. ברבע השלישי הוא שלח את בל לבדו לדאנק, ובל החטיא. גרין מעודד אותו, כמה דקות אחר כך הוא שוב מוצא את בל, הפעם בל לא מחטיא.

אם זה לא מספיק, הוא נותן את הקרדיט למתאם הוידאו של הווריורס במסיבת עיתונאים אחרי.

אין שחקנים כאלה בליגה. נדיר.

4. הווריורס צריכים להיות מודאגים, כי גם איגודלה עם פציעה. איגודלה עם מתיחה בשריר השוק. יעבור MRI. זה לא ישנה יותר מדי נגד פורטלנד, אבל נגד מילווקי הווריורס לא ינצחו בלי דוראנט ואיגודלה (ואולי גם איתם).

5. אחרי שבחצי הראשון הספסל של הווריורס היה רע, הם פיצו על זה בחצי השני. אלפונזו מקיני מסיים עם הפלוס מינוס הכי גדול במשחק – פלוס 24. קרי עם פלוס 19, וגרין עם פלוס 16.

6. גם דמיאן לילארד משחק עם פציעה. שאמס מפרסם שיש לו פציעה בצלעות שסבל במשחק 2. אני לא יודע אם זה תירוץ או לא, אבל הוא פשוט לא טוב. הלילה עם מינוס 23, הכי גרוע בפורטלנד.

7. ומה התירוץ של מקלום? אפשר להבין 7 מ-20 מהשדה נגד הגנה של הווריורס, אבל מי שמר עליו כשהלך לקו? 5 החטאות זה מותרות שפורטלנד לא יכולה להרשות לעצמה מול הווריורס. פורטלנד הלילה עם 20 מ-33 מהקו, וגולדן סטייט הגיעה לאותו מספר עם 10 זריקות פחות.

8. הסדרה הזו בדרך לסיום. סוויפ או ג'נטלמן סוויפ, זה לא ממש משנה. לווריורס תהיה מנוחה ארוכה עד הגמר (גם לבאקס), וזה עובד לטובתם עם הפציעות של דוראנט ואיגודלה שצריכים את הזמן הזה.