עונת המלפפונים התחילה, ותפסה אותנו עם המכנסיים למטה. אנחנו עוד מתכוננים לדראפט ולשוק החופשי, והנה הקבוצות כבר מעבירות שחקנים ובחירות כמו גרביים. אז הנה קצת על מה שקרה עד עכשיו

בוסטון -פילדלפיה

פילדלפיה מקבלת: בחירה 1 בדראפט הקרוב.

בוסטון מקבלת: בחירה 3 בדראפט הקרוב + הבחירה של הלייקרס בדראפט 2018 במידה ותיפול בין 2 ל-5, אחרת הבחירה של סקרמנטו ב-2019.

הצד של פילדלפיה

הסיקרס רוו נכסים, הגיע הזמן להתחיל לממש אותם. ג'ואל אמביד הראה פוטנציאל של סופר סטאר במעט משחקים ששיחק. שאריץ' היה מצויין. וכמובן יש להם עדיין את בן סימונס, הבחירה מספר 1 מהדראפט הקודם שהיה פצוע כל העונה שעברה. קולאנג'לו רצה לצרף את הרכז הנכון לקבוצה הזו והחליט שזה מרקל פולץ. לא חסרים רכזים בכירים בדראפט הקרוב (שישה רכזים אמורים להבחר בטופ 10), ועדיין מרקל פולץ זוהר מעל כולם. מה שמייחד את פולץ זה השליטה שלו בכדור, הקליעה שלו, והיכולת לחבר את השניים (עליה לקליעה מכדרור). הוא מהווה איום בכל נקודה בחצי המגרש של היריבה, ועם יבוא הדאבל הוא ידע לשחרר את הכדור לאיש הנכון. מבחינת פילדלפיה זה בדיוק מה שהם צריכים. חסר להם קלעים, חסר להם רכזים, חסר להם מנהלי משחק. בפולץ הם מקבלים 3 ב-1. אם אמביד וסימונס יצליחו להשאר בריאים, ביחד עם פולץ, שאריץ' וקובינגטון הם יכולים להרכיב חמישיה גבוהה מאוד (אין שם 2 אמיתי, אבל הליגה כבר מזמן עזבה את ההגדרות המסורתיות), הגנתית והתקפית שכולם אוהבים ויודעים למסור.

ציון: 9.5. ותודה להינקי.

הצד של בוסטון

אייזיה תומאס כבר התחיל לתכנן איך ישחק ביחד עם פולץ, אבל הטרייד הזה יותר מהכל הוא הבעת אמון בתומאס. היו הרבה סימני שאלה על היכולת של תומאס לסחוב קבוצה קדימה, ועל חלקן הוא ענה בפלייאוף האחרון. הפציעה שהוא עבר אינה קלה, אבל איינג' מביע אמון בשחקן שלו. יש לו את מרכוס סמארט וטרי רוז'ייר הצעירים שעדיין מתפתחים כגיבוי, ואייברי בראדלי קולע ושומר מצויין. בנוסף כנראה שבוסטון חושבת שהפוטנציאל של ג'וש ג'קסון\ג'ייסון טייטום לא פחות קטן משל פולץ. העובדה שיש להם 2 שחקנים לבחור מהם מאפשרת להם לרדת למקום השלישי בשקט.

הפיצוי שהם מקבלים (הבחירה של הלייקרס או של סקרמנטו) יהיה בודאות בחירת לוטרי נוספת שמצטרפת לבחירה של הנטס ואמורה לשפר את מעמדם בשוק הטריידים. שחקן שנבחר הוא כמו מכונית חדשה שיוצאת משער היבואן בפעם הראשונה. הערך שלו יורד כמעט מייד, בטח בקבוצה כמו בוסטון שבה פולץ לא יקבל את המפתחות מהרגע הראשון. יש מעט מאוד לברון ג'יימס, אנתוני דייויס, קארל אנתוני טאונס שרק מעלים את הערך שלהם ברגע שהם עולים על הפרקט. קחו לדוגמא את אנדרו וויגינס שעל הנייר היה הרבה יותר מושך מאשר היה על הפרקט. עכשיו בוסטון שומרים על הסקס אפיל של בחירת לוטרי, ואם ג'קסון\טייטום יתבררו כבול פגיעה זה רווח כפול.

למה לעשות את זה לפני הדראפט? לא ברור. מצד שני להגיע לדראפט עם הבחירה הראשונה ולדלג על פולץ היה טעות בפני עצמה.

ציון: 8.5 בעיקר בגלל העיתוי.

לייקרס-נטס

לייקרס מקבלת: ברוק לופז והבחירה ה-27 בדראפט הקרוב.

ברוקלין מקבלת: דיאנג'לו ראסל וטימופי מוזגוב.

הצד של לייקרס

רוב פלינקה עובד קשה בשביל לתקן את טעויות הקיץ הקודם של קודמו. החוזה של מוזגוב הוא פשוט בדיחה רעה (להזכירכם, זה היה הסיכום הראשון שפורסם בקיץ שעבר, 1 ביולי, חצות ודקה). אין שום הצדקה לשלם לרוסי הענק 16 מליון דולר לעונה. בשביל להפטר מהחוזה צריך לותר גם על נכסים.השמועות על פול ג'ורג' שרוצה לייקרס, ולברון ג'יימס שרוצה לוס אנג'לס מחייבות את הלייקרס להתחיל לפנות חוזים מהתקרה, כדי שיהיה להם מקום ל-2 חוזי מקס בקיץ הבא. דיאנג'לו ראסל אמנם נבחר 2, אבל עדיין לא הוכיח שהוא שווה את הבחירה. היו לו משחקים מצויינים, אבל הם היו ספורדיים מדי. תוסיפו לזה את הסיפור ההזוי עם ניק יאנג (פרסם סרטון של יאנג מתוודה שהוא בגד בזוגתו), וזה בכלל לא עוזר לערך שלו. ללייקרס יש מספיק רכזים בבחירה ה-2 בדראפט הקרוב והם יכולים לותר על ראסל. התיאוריה היא שהטרייד הזה מבטיח את הבחירה בלונזו בול, אבל הלייקרס עוד יכולים להפתיע.

התמורה לא רעה בכלל. ברוק לופז על חוזה לעונה אחת הוא נכס מצויין, ובנוסף הלייקרס מקבלים את הבחירה ה-27 בדראפט. הם כבר הוכיחו בעבר שהם יודעים מה לעשות עם הבחירות האלה (לארי נאנס ג'וניור).

ציון: 10. אני ממש לא חושב שיכלו לקבל הרבה יותר על דיאנג'לו ראסל.

הצד של ברוקלין

ברוקלין מצידה חייבת להמר על כל פוטנציאל אפשרי בשוק. בלי בחירות דראפט גבוהות בעתיד הקרוב, אם יש שחקן צעיר פנוי בשוק, הם צריכים לקחת אותו, גם בעלות החוזה של מוזגוב (ולכו תדעו, אולי פרוחורוב רצה בסך הכל לגאול אותו).ראסל מקבל בית חדש, דף חלק, ופתיחה מחודשת. בברוקלין הוא יקבל את כל הכדורים וההזדמנויות שהוא ירצה. ישימו אותו במרכז, ולאף אחד לא ממש אכפת מנצחונות. יהיה מעניין לראות איך הוא ישתלב עם ג'רמי לין, או שלין יחזור לעלות מהספסל כמו שעשה בשארלוט.

ציון: 9.5 ולו רק כי פירקו את הצמד ברוק-לין (וגם בגלל הבחירה שאולי יכלו להעביר את הטרייד בלעדיה).

אגב, מי אמר שגיים אוף זונס זה רק בדיחה?

אטלנטה – שארלוט

רצוי לציין שהיום התחיל ככה:

 

https://twitter.com/hornets/status/877227813186793473

 

https://twitter.com/hornets/status/877230538683232257

https://twitter.com/ATLHawks/status/877230837477101568

ואז 2 הקבוצות התחילו לדבר על הדבר האמיתי. 10 דקות לפני שהשמועות הגיעו לטוויטר הווארד שלח את הציוץ הזה:

https://twitter.com/DwightHoward/status/877329051806990336

10 דקות אחרי מארק ספירס פרסם את הטרייד, הווארד עוד הספיק לענות לשאלה אחת לפני שטוויטר התחיל להפציץ את האירוניה.

אז לטרייד:

שארלוט מקבלת: דווייט הווארד ובחירה 31 בדראפט הקרוב.

אטלנטה מקבלת: מיילס פלאמלי, מרקו בלינלי ובחירה 41 בדראפט הקרוב.

הצד של שארלוט

שארלוט היו נואשים לנוכחות הגנתית בצבע. דוויט הווארד מביא את זה. הסגל שלהם מכוון להתחרות עכשיו ואין להם שום יכולת להתחזק דרך השוק החופשי כי הם מתחילים את הקיץ מעל התקרה. הווארד הוא הימור טוב, בטח במחיר שהם קיבלו אותו. החוזה של מיילס פלאמלי (12.5 מליון דולר לעונה, לעוד 3 עונות) נראה בלתי סחיר כשהחתימו אותו, והנה הוא נשלח בטרייד כבר פעמיים בחצי שנה. מרקו בלינלי תרם מהספסל אבל בהחלט משהו שאפשר למצוא לו תחליף. הווארד יסתום את החור באמצע, ואיתו שארלוט אמורים להגיע לפלייאוף. בנוסף, לקליפורד יש היסטוריה ארוכה עם הווארד. קליפורד היה חלק מהצוות באורלנדו ובלוס אנג'לס בזמן שהווארד שיחק שם. בשארלוט מאמינים שהוא יצליח להוציא ממנו את המיטב, ובמחיר שהם קיבלו אותו זה הימור מצויין.

ציון: 8.5 – זה עדיין דווייט הווארד.

הצד של אטלנטה

טראויס שלנק רק הגיע וכבר הוא התחיל לעשות בלאגן. הווארד לא הסתדר כל כך עם פול מילסאפ (שיש סיכוי סביר שהוא יעזוב בעצמו הקיץ כשחקן חופשי. שלנק אמר שלא ישברו את הבנק בשביל לשמור אותו), ובהתחשב בגיל הצעיר של שאר השחקנים בקבוצה (שרודר למשל) הוא פשוט לא מתאים עכשיו לאטלנטה. הבעיה היא לא בעובדה שאטלנטה נפטרה ממנו כמו התמורה. תסתכלו שוב על החוזה של פלאמלי ותזכרו שהוא תורם 2.5 נקודות ו-2.1 ריבאונדים למשחק. הווארד לפחות תרם דאבל דאבל באטלנטה והחוזה שלו היה קצר יותר. שלנק כנראה לוקח את ההוקס לבניה מחדש, וזה ייקח זמן, אבל לפחות היה משיג איזה בחירת דראפט בתהליך. פשוט עצוב.

ציון: 5.5 – התמורה בעייתית. לא היה שום לחץ לעשות את זה עכשיו.