לקראת הטרייד דד ליין שחל השנה ב-8 בפברואר הנה סקירה זריזה של קבוצות הליגה, צרכים, ומה יש להם להציע.

אוקלהומה סיטי ת'אנדר

צרכים: חיזוק בכנפיים בעקבות הפציעה של אנדרה רוברסון

נכסים: טרייד אסקפשיון מהטרייד של פול ג'ורג'.

סיכום: ל-OKC יש מעט מאוד מה להציע. גם בחירות הדראפט שלה ממושכנות בעתיד הקרוב. איזה חיזוק אפשר למצוא במחיר נמוך? אפשר לנסות את טוני אלן, בצלמו משחק אנדרה רוברסון, כולל אחוזי הקליעה משלוש. אלן היה פצוע, אבל עכשיו מוגדר כזמין לשחק. לא ברור מה יש לו לתרום לניו אורלינס.

אורלנדו מג'יק

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: ניקולה ווצ'ביץ' על חוזה נוח (12.75 מליון דולר לעוד עונה אחת), אוון פורניה (17 מליון ל-2 עונות מהקיץ), אלפריד פייטון וארון גורדון שהופכים לשחקנים חופשיים מוגבלים בקיץ, ג'ונתן סימונס על חוזה נוח, החוזה הנגמר של מריו הזוניה.

סיכום: מה התוכנית באורלנדו? לא ידוע. כשאלפריד פייטון וארון גורדון נכנסים לעונה האחרונה בחוזה הרוקי שלהם, והפריחה של פורניה ו-ווצ'ביץ', המג'יק היו אמורים להתחיל להראות סימנים של פלייאוף. במקום זה, הם בתחתית הליגה בלי שום צפי עתידי. על הנייר יש להם נכסים, השאלה היחידה היא על איזה מהנכסים הם בונים בעתיד, ומאיזה הם התייאשו. אם הם יחליטו ללחוץ על כפתור הריסט ולהתחיל מהתחלה, יש להם המון מה למכור, אבל כמו שלא מעט קבוצות גילו כבר – שחקנים בשנה האחרונה לחוזה הרוקי לא מביאים ערך גבוה בטרייד (כשהמחשבה לגבי ארון גורדון על חוזה של 20 מיל' לעונה מרתיעה מעט יותר).

אטלנטה הוקס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: מרקו בלינלי וארסן אילאיסובה הותיקים על חוזים נגמרים, דווין דדמון על חוזה נוח.

סיכום: ההוקס התחילו בניה מחדש. השלושה למעלה לא יהיו חלק מהעתיד של ההוקס בכל מקרה. לאור היכולת הטובה העונה, והחוזים הנוחים הם נכסים טובים לקבוצות צמרת. ההוקס ירצו בחזרה בחירות דראפט ושחקנים צעירים. אף אחד מהשלושה לא שווה בחירת סיבוב ראשון (כשלפי מקורות ההוקס דורשים בחירת סיבוב שני גבוהה עבור איליאסובה או בלינלי), ולכן כנראה שהמחיר יהיה זול מאוד.

אינדיאנה פייסרס

צרכים: חיזוק

נכסים: שום דבר שהם ירצו למכור

סיכום: לא נראה שאינדיאנה תיקח חלק בטרייד דד ליין הקרוב. ההרכב שלהם חדש, והוא רץ בצורה טובה חצי עונה. סביר להניח שיתנו להם להמשיך לרוץ בלי שינויים. כמובן שאם תהיה הזדמנות טובה, הם יקחו אותה. לפייסרס שלושה חוזים נוחים מאוד של בוגדנוביץ' (10.5 עם אופציית קבוצה לשנה הבאה), קוליסון (10 עם אופציית קבוצה) וג'פרסון (9 עם אופציית קבוצה), כך שהם בהחלט יכולים לקלוט כסף יחד עם פיצוי נדיב (בחירות דראפט/שחקן אולסטאר/צעיר מבטיח) על אחד מהחוזים או יותר במידה וימצא שחקן מתאים. למרות זאת, הפייסרס גם ישמחו להיות אחת הקבוצות היחידות עם גמישות כלכלית מספיקה לחוזה מקס' בקיץ הקרוב.

בוסטון סלטיקס

צרכים: חיזוק עכשווי

נכסים: המון צעירים על חוזים נוחים, בחירות סיבוב ראשון אטרקטיביות של הלייקרס\סקרמנטו וממפיס, חריגת שחקן מושבת בשווי 8.4 מליון דולר (גורדון הייוורד).

סיכום: על פי השמועות הסלטיקס חושקים בגרג מונרו וטייריק אוונס. מונרו שוחרר מפיניקס ויהיה חופשי. המחיר של אוונס הוא בחירת סיבוב ראשון והסלטיקס מוכנים לותר על בחירה שלהם בתמורה, אבל ממפיס מחפשת בחירות טובות יותר. במידה ואנתוני דייויס יהיה פנוי, צפוי שהסלטיקס יעמידו הצעה נאותה ויש להם המון נכסים. בנוסף, מרכוס סמארט יהיה חופשי מוגבל בקיץ, וכנראה שהסלטיקס לא יהיו מוכנים לשלם לו את מה שהוא דורש. אם תהיה עסקה טובה, הם יקחו אותה.

ברוקלין נטס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: לנטס יש שחקנים עם חוזים רעים, אבל אפשר למצוא כמה יהלומים שיכולים לעזור לקונטנדריות כאן ועכשיו. דמארי קארול הוא הדוגמא הבולטת (15.4 מליון בעונה הבאה, בקיץ הבא שחקן חופשי), אבל גם טיילר זלר, ג'ו האריס וקווינסי אייסי על חוזים זולים. בנוסף יש להם מעט קאפ שיכול לעזור להם לקלוט חוזים רעים.

סיכום: יקחו כל בחירת דראפט שיציעו להם. גם שחקנים צעירים יתקבלו בברכה.

גולדן סטייט ווריורס

צרכים: שחקן פנים.

נכסים: בחירות סיבוב ראשון שיהיו כנראה מאוחרות, ג'אוויל מקגי.

סיכום: על פי השמועות הווריורס מתעניינים בקייל אוקווין, מה שאומר שהם כנראה לא מרוצים מג'אוויל מקגי. אין להם יותר מדי מה להציע, אבל יש להם כרגע את כל בחירות הסיבוב הראשון שלהם, ויכול להיות שיקריבו אותן בשביל חיזוק כאן ועכשיו.

דאלאס מאבריקס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: ווסלי מת'יוז, נרלנס נואל, חוזים בינוניים נגמרים, מקום תחת התקרה.

סיכום: דאלאס לא ממש בתמונת הפלייאוף, ומחפשת להעביר את מתיוז. בנוסף, סביר להניח שנואל כבר לא ישחק אצלה יותר (בין אם יישאר ויבריא, ובין אם לא). זה הזמן לממש, ולנסות להשיג בחירות\צעירים.

דטרויט פיסטונס

צרכים: הטרייד על גריפין השאיר אותם דלילים בקלעים, וגם שדרוג בעמדת הרכז לא יזיק.

נכסים: חריגת טרייד, סטנלי ג'ונסון.

סיכום: האם ון גנדי יעשה טרייד המשך? הוא ישמח לקבל שחקן שיקלע שלשות. לגבי עמדת הרכז, קשה לראות את מי אפשר להביא, ומי ירצה אם בכלל את רג'י ג'קסון. הפיסטונס משווקים באגרסיביות את סטנלי ג'ונסון, ומאוד מעוניינים ברודני הוד. טרייד של הוד על ג'ונסון כנראה לא יספק את יוטה, והפיסטונס יצטרכו למצוא דרכים יצירתיות כדי להוסיף נכסים.

דנבר נאגטס

צרכים: חיזוק עכשווי\להפטר מחוזים בעייתיים.

נכסים: הצעירים שכרגע לא מוצאים מקום בקבוצה: עמנואל מודיאיי, הרננוגומז, מאליק ביזלי, טיילר ליידון.

סיכום: צריך לזכור שהנאגטס צריכים להחתים את ניקולה יוקיץ' בקיץ (אחרת יהפוך לחופשי בקיץ הבא), ולכן כנראה שלא יעמיסו יותר מדי שכר. גם וויל בארטון צפוי לשדרוג. אם ימצאו שדרוג ילכו עליו, לחלופין ינסו להפטר מהחוזים של פאריד, צ'אנדלר וארתור. לצד זה, הקבוצה ממשיכה לחפש אחר רכז מחליף, והצטרפה למירוץ אחרי טייריק אוונס.

וושינגטון וויזארדס

צרכים: חיזוק

נכסים: בחירות דראפט

סיכום: הגג יקשה על הוויזארדס לעשות יותר מדי מהלכים. אין להם גם שחקנים שהם יכולים לוותר עליהם, ובו בזמן קבוצות אחרות ירצו שחקנים בתמורה. שינויים יחכו כנראה לקיץ. בניגוד לשנים עברו, הוויזארדס נחושים לשמור על בחירת סיבוב הראשון שלהם, כשדיוויד אולדרידג' מדווח כי אם יהיה טרייד שיכלול את בחירת הדראפט שלהם הוא יצטרך לכלול בתוכו כוכב, לא רול-פלייר. הוויזארדס תמיד זקוקים לעוד כוח אש, ודאי לנוכח היעדרותו הקרובה של ג'ון וול, אך יאלצו להיות פעילים יותר בשוק הביי-אאוט.

טורונטו ראפטורס

צרכים: –

נכסים: הרבה צעירים מבטיחים.

סיכום: כנראה שלא יעשו כלום, הם רצים יפה, ויוג'ירי לא ירצה לעשות שינויים תוך כדי עונה. אם תהיה הזדמנות טובה על השולחן, כנראה שייקח אותה.

יוטה ג'אז

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: רודני הוד על חוזה רוקי

סיכום: כנראה שהתוכניות של הג'אז קדימה כוללות את גובר, מיטשל ואינגלס. כל השאר? אפשר לקבל. את רודני הוד הם כנראה לא מתכננים להחתים בקיץ, ומציעים אותו לכל דורש, כשגם החוזה הנגמר של דריק פייבורס (ודריק פייבורס עצמו) משווקים. הקבוצה עדיין לא איבדה תקווה העונה, ומחפשת בעיקר כוח אש נוסף. הם עדיין מעוניינים מאוד בניקולה מירוטיץ', אך לא מעוניינים למסור בחירת סיבוב ראשון תמורתו.

יוסטון רוקטס

צרכים: חיזוק

נכסים: בחירות דראפט

סיכום: ליוסטון אין שחקנים שהיא מוכנה לותר עליהם ויש להם ביקוש (אנדרסון נופל בחלק של הביקוש), כנראה שלא תעשה כלום.

לוס אנג'לס לייקרס

צרכים: חוזים נגמרים

נכסים: ג'וליוס רנדל על חוזה רוקי, ג'ורדן קלארקסון על חוזה ידידותי.

סיכום: הלייקרס רוצים מקום לשני חוזי מקסימום בקיץ. בשביל שזה יקרה יצטרכו להפטר מהחוזה הרעיל של לואל דאנג. הם יכולים לצרף אליו את ג'ורדן קלארקסון על חוזה סביר, וג'וליוס רנדל שיהפוך לחופשי מוגבל בקיץ. אם הם יצליחו להביא 2 שחקני מקסימום, רנדל יחפש בית אחר כי הלייקרס לא יוכלו להחתים גם אותו.

לוס אנג'לס קליפרס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: לו וויליאמס על חוזה נגמר מצוין, דיאנדרה ג'ורדן.

סיכום: אחרי שהעבירו את בלייק, הקליפרס מחפשים קונים גם ללו וויליאמס ודיאנדרה ג'ורדן. לא ברור אם הולכים לבניה מחדש, או רודפים אחרי לברון בקיץ כמו שמפרסמים מספר פרשנים אמריקאים. לפי ווג', הקליפרס מנסים "גם וגם" בטריידים עתידיים – גם להשיג נכסים עתידיים וגם להמשיך להתחרות על מקום בפלייאוף. בהחלט לא עסק פשוט. יחד עם זאת, הקליפרס מאמינים כי הם יכולים להיות יעד מרכזי עבור שחקנים חופשיים, בין אם השנה או שנה הבאה, כך שהם צריכים גם להראות שיש להם בסיס יציב כדי להצליח ולהביא שחקנים.

מיאמי היט

צרכים: כוכב מוביל

נכסים: שחקני רוטציה, חריגת שחקן פצוע על דיון ווייטרס

סיכום: להיט יש המון שחקני רוטציה, אבל אין כוכבים כמו שריילי אוהב. אם תהיה הזדמנות להשיג אחד, ריילי ילך עליו בכל הכח. אין לו בחירות דראפט לתת (נתנו לפיניקס בעסקה על דראגיץ') אבל יש המון שחקנים טובים על חוזים יחסית נוחים. הקבוצה חייבת עוד כוח אש בהיעדרו של דיון ווייטרס ולאור הסטגנציה ההתקפית שלהם לאחרונה.

מילווקי באקס

צרכים: סנטר

נכסים: מלקולם ברוגדון, ג'אבארי פארקר שיהפוך לחופשי מוגבל בקיץ.

סיכום: הבאקס כבר הרבה זמן בשמועות דיאנדרה ג'ורדן, אבל זה לא יוצא לפועל. הוא שיפור משמעותי על ג'ון הנסון שפותח כרגע. ת'ון מייקר הוא נחמד אבל לא בשל עדיין.

מינסוטה טימברוולבס

צרכים: חיזוק עכשווי

נכסים: בחירות דראפט

סיכום: למינסוטה אין ממש מה לתת למעט בחירות דראפט שלה וזו של OKC, ולא ברור האם הן על השולחן. כנראה שלא יעשו כלום.

ממפיס גריזליס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: מארק גאסול, טייריק אוונס על חוזה נוח.

סיכום: ממפיס לא הולכת לשום מקום, והפציעות של קונלי ופארסונס הופכת אותם ללא סחירים בעליל. גאסול עדיין סחיר, אם כי נראה שהקבוצה עדיין מעוניינת לנסות לפחות עוד שנה אחת (בטח כשאין להם בחירה בשנה הבאה). שיחות הטרייד סביב טייריק מתקדמות מאוד, וממפיס כבר השביתו אותו כבר עכשיו (עד לביצוע הטרייד) מחשש פציעה. הדרישה עבורו היא בחירת סיבוב ראשון, ערך גבוה עבור שחקן שבוודאות יגיע להשאלה של חצי שנה בלבד (כיוון שאין לגריזליס זכויות בירד עליו) אך העונה הטובה שלו מעוררת עניין גבוה.

ניו אורלינס פליקנס

צרכים: שחקנים בריאים.

נכסים: החוזה הנגמר של קאזינס, בחירות דראפט.

סיכום: הפציעה של קאזינס הפכה את הרוטציה הקצרה לסופר קצרה ודלה. מצד שני הפליקנס מעוניינים להחזיק בשני קצוות המקל: לשמור על דייויס וקאזינס ולהתחזק. הם כן מוכנים להקריב בחירות סיבוב ראשון שלהם. הם יכולים גם לשבור את הכלים לגמרי אם יגיע הדד ליין בלי שום חיזוק. צפו להכל, אל תצפו לכלום. הפליקנס תכננו כבר קודם להיות מאוד אגרסיביים בדדליין, והציפיה היא שימשיכו בהלך הרוח הזה גם עכשיו. יחד עם זאת, הקבוצה לא רוצה להתחייב לחוזים גדולים גם לשנים הבאות (שזו הסיבה שהטרייד על מירוטיץ' נפל).

ניו יורק ניקס

צרכים: נכסים עתידיים, להפטר מנואה

נכסים: קייל אוקווין, דאג מקדרמוט, קורטני לי.

סיכום: ישמחו להפטר מנואה, אבל הם מספיק ראליים בשביל לדעת שאין קונים. ישמחו להחליף נכסים קצרי מועד (אוקווין ומקדרמוט) בשחקנים צעירים עם חוזים נמוכים.

סן אנטוניו ספרס

צרכים: חיזוק.

נכסים: בחירות הדראפט שלהם

סיכום: על פי השמועות הספרס לא עונים לשיחות על קוואי למרות הדיווחים על בעיות עם הכוכב. הם יעשו משהו רק אם זה ימצא חן בעיניהם. אין להם בעיה להמשיך עם הסגל הנוכחי, אך הם מחפשים כבר הרבה זמן כוח אש משמעותי יותר מעמדת הרכז.

סקרמנטו קינגס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: צעירים שלא בתוכניות שלהם (סקאל לאביסיירי, מלאכי ריצ'רדסון), ג'ורג' היל.

סיכום: הקינגס בתהליך בניה מחדש שלא זז, והכי גרוע בעונה הבאה בחירת הדראפט שלהם שייכת לפילדלפיה בלי הגנות. הם מחפשים לצבור נכסים קדימה. ההתאמה הבינונית של ג'ורג' היל והרצון בסקרמנטו בקאפ-ספייס מקסימלי בשנה הבאה הופכת אותו לזמין עבור כל קבוצה עם חוזים נגמרים. מלבדו, הקינגס מחפשים כבר הרבה זמן קונה עבור מלאכי ריצ'רדסון, אך ללא עניין. לפי הדיווחים סקאל אכן נחשב "זמין", אך הם לא מנסים באופן אקטיבי להעבירו, ותדרש עבורו לפחות בחירת סיבוב ראשון.

פורטלנד טריילבלייזרס

צרכים: חיזוק\הורדת חוזים בעייתיים

נכסים: בחירות הדראפט שלהם.

סיכום: פורטלנד תקועה עמוק בתוך מס המותרות, והסגל שלהם לא כזה מוצלח. הם ישמחו אם מישהו ייקח מהם את מאיירס לאונרד וייתן קצת אויר לנשימה. בקיץ צריך להחתים את נורקיץ' וזה לא יהיה זול.

פילדלפיה 76

צרכים: חיזוק עכשווי\עתידי

נכסים: מליון בחירות סיבוב שני, וגם בחירת סיבוב ראשון איכותית (לייקרס\סקרמנטו, מה שישאר אחרי שבוסטון יקחו).

סיכום: פילדלפיה לא תעשה עסקה רק בשביל לעשות עסקה. לפי השמועות הם רוצים את טייריק, אבל עדיין לא מוכנים לותר על בחירת סיבוב ראשון בשביל לקבל אותו.

פיניקס סאנס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: וטרנים בדמות טייסון צ'אנדלר וג'ארד דאדלי. החוזה הנגמר של אלכס לן.

סיכום: הסאנס לא ממהרים לשום מקום, ויש להם כמה חוזים רעים. אם תהיה דרישה לטייסון צ'אנדלר הם ישמחו לתת אותו בשביל לא הרבה. מצד שני החוזה שלו די כבד.

קליבלנד קאבלירס

צרכים: חיזוק.

נכסים: החוזה הנגמר של צ'אנינג פריי, בחירת הדראפט של הנטס בדראפט הקרוב.

סיכום: קליבלנד מחפשת חיזוק ומנסה לדחוף את פריי ביחד עם תומפסון\שאמפרט\סמית', שאין להם ממש ביקוש. עדיין לא ברור אם היא מוכנה להפרד מהבחירה של הנטס, כיוון שלא ברור האם לברון יחזור בעונה הבאה. קליבלנד רוצה לשמור על האופציות שלה פתוחות, ובמידה ויעזוב להתחיל מיד בבניה. פציעתו של קווין לאב ל-6-8 שבועות מעמידה עוד בעיה בעונה בעייתית באופן כללי של הקאבס – האם הם רוצים לוותר על פריי, ולהישאר עם רוטצית גבוהים מאוד קצרה?

שארלוט הורנטס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: קמבה ווקר.

סיכום: על פי הפרסומים ההורנטס מוכנים להפרד מקמבה ווקר. עדיין דרושה תמורה גבוהה, ולא ברור אם יש מי שיהיה מוכן לשלם. ההורנטס בעוד עונה רעה, עם גג שכר סתום ובלי אופציות חיזוק רציניות. סביר שילכו לבניה מחדש.

שיקגו בולס

צרכים: נכסים עתידיים

נכסים: ניקולה מירוטיץ' על חוזה נוח, ותיקים כמו רובין לופז ואחרים.

סיכום: שיקגו מחכים להצעות, אבל לא ממהרים לעשות שום דבר. אם יציעו להם בחירות סיבוב ראשון הם יקחו בשמחה, גם בעלות של לקיחת חוזים בעייתיים. בדומה לטייריק, מירוטיץ' הושבת אף הוא וצפוי לעבור בקרוב. הבולס דורשים בחירת סיבוב ראשון, אך זה בהחלט מחיר גבוה