סטף קרי חוזר לימי דווידזון ומתפקד כהתקפה של כל הקבוצה, זה נגמר כמו אז – הפסד.

מהלך המשחק

כבר מהרגע הראשון היה ברור שזה סטף נגד העולם. ההתקפה של הווריורס נראתה אומללה לחלוטין כשרק קרי מצליח ליצר נקודות. למעשה הוא קלע 12 נקודות ואת כל סלי השדה של הווריורס עד 4 דקות לסיום. קאזינס קלע 2 נקודות מקריות מהעונשין אחרי שגאסול עשה עליו עבירה סופר מיותרת בזריקה משלוש. זה לא היה נכנס בחיים. אנדרו בוגוט היה הראשון לקלוע מהשדה חוץ מסטף, ומייד הצטרפו אליו מקיני בשלשה וקוק בסל במתפרצת. כל השלושה הגיעו מאסיסט של קרי.

הווריורס מסיימים רבע ראשון עם 29 נקודות כשקרי אחראי על 24 מהם! 17 הוא קלע, עוד 7 הגיעו מאסיסטים שלו. בצד השני הראפטורס מחפשים את הפוסט. בהתחלה הם הולכים לגאסול בשביל לחשוף את הבלוף של קאזינס. אחרי זה הולכים לסיאקם על ליווינגסטון. יש להם יתרון ענק בעמדות הפנים, במיוחד כשדריימונד מוצב על קוואי.כשבפנים צפוף, והווריורס שולחים דאבל טימים על קוואי, קשת השלוש מופקרת לחלוטין ודני גרין מפגיז 3 שלשות מ-4 זריקות (היה צריך להיות 4 מ-4, אבל מסירה אחת של פטריק מקו לא הייתה טובה). טורונטו מקבלת תרומה מכל שחקני החמישיה כשקוואי וגרין מסיימים עם 9 כל אחד, גאסול עם 8, סיאקם עם 6 ולאורי עם 4. ההגנה של הווריורס לא במיטבה, אבל יש יותר מדי חורים והשמיכה קצרה. 36 – 29 לטורונטו בסיום הרבע.

הראפטורס פותחים את הרבע השני עם שלשות של ונווליט ולאורי ועולים ל-13 יתרון. הם קולעים 12 נקודות ב-3 דקות, ולסטיב קר אין ברירה, הוא חייב להחזיר את דריימונד וקרי. בלי גרין אין הגנה, בלי קרי אין התקפה. גרין מייצב את ההגנה עם דקות מצויינות של אנדרו בוגוט. טורונטו נתקעת על 52 במשך כמעט 5 דקות. הבעיה היא שגם הווריורס תקועים. סטף קרי לא רואה אור יום, וגרין, איגודלה ומקיני מחטיאים שלשות חופשיות שהראפטורס נותנים להם. 3:21 דקות אף קבוצה לא מצליחה לקלוע עד שגרין שובר את הבצורת. ב-5 דקות שטורונטו לא קולעים הווריורס קולעים רק 4 נקודות וזה לא מספיק במשחק כזה. קייל לאורי שובר את הבצורת של טורונטו וקולע שלשה. זה מעיר את קרי שקולע 8 נקודות ב-3 דקות ומוריד את הווריורס להפסקה בפיגור 8. 60 – 52 לראפטורס. ב-7:42 הדקות האחרונות של הרבע השני הראפטורס קלעו רק 8 נקודות, כולן של קייל לאורי שהפגיז 2 שלשות והוסיף ליי אפ. אומרים על לאורי שהוא לא מגיע למשחקים גדולים, הלילה הוא הגיע.

טורונטו פותחת את הרבע השלישי טוב יותר ועולה ל-14 הפרש. יש סיבה שטורונטו היום הייתה יותר טובה בתחילת כל רבע – דמארכוס קאזינס. משחק מזעזע שלו. במשחק הקודם הנוכחות שלו לבדה סגרה את הצבע. הלילה ניק נרס שלח את גאסול לשחק עליו וגאסול סיים עם נקודות. בהתקפה קאזינס היה רע לא פחות. איגודלה קולע 2 שלשות סוף סוף, והווריורס מצמצמים ל-7, אבל הלילה גם הראפטורס קולעים וקייל לאורי היה שם ברגעים הגדולים לעצור את הריצות של הווריורס. שלשה שלו מחזירה את היתרון לדו ספרתי. גולדן סטייט מצליחה ליצר נקודות, אבל לא לעצור את הראפטורס שקלעו 7 שלשות ברבע! 2:30 דקות לסיום הרבע היתרון רק 8, אבל אז מצטרף דני גרין לחגיגה וקולע 3 שלשות עד סיום הרבע כדי להקפיץ את היתרון ל-13.

הרבע הרביעי נפתח עם סל של קוק בתוך הקשת שמוריד את היתרון של הווריורס ל-10. הוא מקבל כדור במתפרצת כששלושה ראפטורס רודפים אחריו, ובסופו של דבר דני גרין חוסם את הליי אפ שלו מאחורה. במהלך הבא קוק חוטף את הכדור ושוב רץ לליי אפ, והפעם סרג' איבקה חוסם אותו מאחורה בשני מהלכי מומנטום אדירים של הראפטורס.

הווריורס מורידים ל-7, אבל איבקה, סיאקם ושוב לאורי בסלים גדולים מעלים את הראפטורס ל-17 5:42 לסיום. הווריורס מורידים ל-10, אבל זה הכי קרוב שהם מגיעים, ורק 1:37 לסיום קר מוותר ומוציא את קרי(43:15 דקות) וגרין (40 דקות) מהמשחק. טורונטו מנצחת 123 – 109.

קוואי לנארד הוביל את טורונטו עם 30-7-6. לאורי הוסיף 23-4-9.

גרין עם 6 מ-10 לשלוש בדרך ל-18 נקודות.

סיאקם עם 18-9-6, וגאסול עם 17-7-4. כל החמישיה של טורונטו בדו ספרתי כשונווליט מצטרף מהספסל עם 11. מרשים יותר 4 שחקנים עם לפחות 4 אסיסטים. איבקה עם 6 נקודות, 5 ריבאונדים ו-6 חסימות היה חשוב מאוד היום (אפילו ששתיים היו גולטנדינג ברור).

קרי הוביל את הווריורס עם 47-8-7. הוא קלע 14 מ-31 מהשדה, 6 מ-14 לשלוש, ו-13 מ-14 מהקו. בהתחשב בזה שהראפטורס לא נתנו לו לראות אור יום, זה מרשים פי 2.

דריימונד סיים עם 17-7-4 ו-4 איבודים, איגי עם 11, קוק עם 9.

מחשבות

1. כל הכבוד לראפטורס שלקחו את המשחק הזה ב-2 ידיים, אבל הווריורס הגיעו לקצה. בלי דוראנט וקליי, יש גבול למה שסטיב קר יכול ליצר יש מעין. אין קסמים.

2. ולמרות סעיף 1 – היכולת של הווריורס להשאר במשחק היום הייתה מרשימה מאוד. כל קבוצה אחרת שהייתה מאבדת את 2 כוכבים הייתה מובסת (ואולי זה בגלל שקשה למצוא קבוצות עם יותר מ-2 כוכבים?). גולדן סטייט נשארה בתמונה עד אמצע הרבע הרביעי. היו לה דקות טובות בהתקפה, והיו לה דקות טובות בהגנה. הבעיה היא שהיום זה היה או או, ולא גם וגם כמו בדרך כלל. כשההגנה הייתה טובה, ההתקפה נתקעה. כשההתקפה רצה, ההגנה הייתה רעה. לא היו מספיק כלים גם לכאן וגם לכאן.

3. קראתי שלראשונה בקריירה סטף קרי מרגיש כמו לברון. אז דבר ראשון זה לא נכון. קרי היה באותה סיטואציה במכללות. ב-3 עונות בדווידזון ככה זה נראה. סטף קרי נגד העולם. הוא היה מספיק טוב בשביל להביא אותם לטורניר ה-NCAA ואפילו להעביר אותם שלבים, אבל לא עד הסוף. יש לו את היכולת ליצר המון נקודות, גם כשכל ההגנה מתרכזת בו כי הוא כלי הנשק היחידי על המגרש. הוא יודע שזה לא כדורסל מנצח. זאת הסיבה שהוא לא עושה את זה כל משחק. זאת הסיבה שהוא הסכים שינחיתו לו את דוראנט על הראש אחרי 2 עונות MVP. זאת הסיבה שגרין וקליי מככבים לידו. קרי רוצה נצחונות, לא נקודות, וכדי להשיג אותם הוא צריך שחקנים טובים יותר לידו. אין ספק שההצגה שלו היום תזכה להמון תשבוחות (קובי כבר שיבח?), ואפילו ידברו עליה לא מעט. זה לא מעניין אם זה הגיע עם הפסד.

אגב – גם החלק השני לא נכון. למעט 2015 כשלברון איבד את לאב וקיירי בגמר, זו הייתה הקבוצה שבנו סביבו. זה מה היה. וגם שם היה עומק גדול בהרבה ממה שיש בגולדן סטייט כרגע. מישהו רוצה להשוות את קווין קוק לג'י אר סמית'? את ג'ורדן בל לטריסטאן תומפסון?

4. דמארכוס קאזינס – במשחק הקודם הנוכחות שלו לבדה הרחיקה את השחקנים של טורונטו מהסל. הלילה ניק נרס שלח את השחקנים שלו לחשוף את הבלוף. קאזינס לא בכושר משחק, וקשה לצפות ממנו שהיכולת מהמשחק הקודם תחזור על עצמה. בהגנה הוא היה נוראי וכל פתיחת רבע טורונטו רצה. הוא קלע 4 נקודות סופר מקריות – 2 הגיעו מהעונשין אחרי עבירה טפשית של גאסול עליו בזריקה לשלוש, ו-2 נוספות הגיעו מזריקה עם הגב לסל שאיכשהו נכנסה. שאר הזמן הוא עשה 0 מ-6 והוסיף 3 איבודים.

5. מישהו אצלינו כתב שהמשחק הזה יוכיח את הבלוף של דריימונד גרין, שהוא לא כזה טוב בלי כל הכוכבים לידו. לא ברור לי על איזה בלוף הוא מדבר. גרין שחקן הגנה אדיר. היום הוא הופקד על קוואי מה שהקשה עליו לעזור, ופתח המון חורים בהגנה של הווריורס. בהתקפה בסופו של דבר גרין הוא שחקן שהאיכות הכי טובה שלו היא ליצר לאחרים. הוא לא סקורר ובחיים לא יהיה. ברור שכשהוא מייצר לקליי ודוראנט זה יראה הרבה יותר טוב מכשהוא מייצר למקיני וג'רבקו. זה לא הופך אותו לפחות ממה שהוא. הוא לא שחקן שיסחוב קבוצה על הגב, הוא שחקן דבק, אבל את מי בדיוק הוא אמור להדביק בהרכב הזה? אנחנו מעריכים יותר מדי סקוררים כשחקנים שסוחבים קבוצה. קובי הפך לאיזה מדד. מתי יחשפו את הבלוף שלו (ויש הרבה)? גרין לא סופרסטאר, אבל הוא אולסטאר לכל דבר ועניין.

6. אני חולה על ביל סימונס קורא לג'רבקו לארי בירד השוודי. זה בערך הדבר היחידי שיש לי להגיד על ג'רבקו.

7. קייל לאורי אולי לא מגיע לכל המשחקים, היום הוא הגיע בגדול. היה שם לעצור כל מיני ריצה של הווריורס במשחק מצויין שלו. בעיני השחקן הטוב במגרש של טורונטו.

8. קוואי – מדברים על זה שהוא משחק פצוע. מפחיד לחשוב איך הוא היה משחק אם היה בריא.

9. גאסול במשחק התאוששות מרשים. כמה שכל יש לו, ואיזה יופי הוא משחק כשהקבוצה מסביבו חושבת.

10. דני גרין – משחק מצוין שלו אבל לא הראשון. איזה הבדל זה עושה בעיני הצופים כשקולעים. עשה המון דברים אחרים, אבל כנראה שידברו בעיקר על ה-6 שלשות שלו. מרשים ללא ספק. והוא היה עודף מעסקת קוואי. תנו לו לשחק רק בגמרים.

11. אני מתקשה לכתוב באופן פרסונלי על שחקני טורונטו כי זה היה היום בעיקר מאמץ קבוצתי. על שחקני הווריורס הרחבתי, על שחקני טורונטו זה הרבה יותר קשה. זה ההבדל בין קבוצה ויחידים. הראפטורס היום היו הקבוצה הטובה יותר, בדגש על קבוצה.

12. המפתח למשחק הבא עבור הווריורס – לעצור את הראפטורס מתחת ל-109 נקודות. אנחנו יודעים כמה הווריורס יקלעו, כמה הראפטורס?

13. קליי צפוי לחזור למשחק 4. אם אני קורא נכון את הדיווחים, קליי רצה לשחק גם הלילה, אבל הווריורס חששו שהוא יחמיר את הפציעה שלו והעדיפו להושיב אותו. מעיד עליו הרבה. זו פציעה לא פשוטה.

14. אבל הפציעות! אם הווריורס יפסידו, מן הסתם האוהדים שלהם יתלו את זה בפציעות. פציעות זה משהו שאי אפשר לחזות, אבל אפשר להתכונן אליו ואפשר לצמצם אותו על ידי בניית עומק. אין אופציה להביא שחקני ספסל שיהיו טובים כמו קרי, קליי דוראנט וכו'. עדיין צריך להחזיק מספיק שחקנים שיודעים לעשות את הדבר הקטן הזה של לשים כדור בסל. במהלך 4 העונות שעברו לווריורס היה המון מזל עם הפציעות, השנה הכל נגדם. חלק מזה זה לא רק מזל, חלק מזה זה העומס. בתחילת הדרך היו שחקנים כמו בארבוסה וספייטס שמסוגלים לקלוע. היום אין. בכל מקרה זה לא כיף לראות אותם מפסידים ככה. לפחות היו מחכים לקיץ להתפרק.