סוף סוף יאניס עשה את זה, ולקח את האליפות הראשונה שלו ביחד עם מילווקי באקס. אף אחד לא יכול לנוח על זרי הדפנה. המון דברים קרו בקיץ, וזה הזמן לסכם אותם, ולהביט קדימה לעונת 21-22 של ליגת ה-NBA. 

הקבוצה היום: שארלוט הורנטס

לדף הקבוצה

שארלוט הורנטס

נשארו: גורדון הייוורד, טרי רוז'ייר (קיבל הארכת חוזה), לאמלו בול, מיילס ברידג'ס, פי ג'יי וושינגטון, קודי מרטין, ג'יידן מקדניאלס, ורנון קארי, ניק ריצ'רדס

עזבו: דבונטה גרהאם (עסקת החתם והעבר, ניו אורלינס), קודי זלר (שוק חופשי, פורטלנד), מאליק מונק (שוק חופשי, לייקרס), בראד וונמייקר (שחקן חופשי), ביסמאק ביומבו (שחקן חופשי), קיילב מרטין (שוק חופשי).

הגיעו: קלי אוברה, איש סמית' (שוק חופשי), מייסון פלאמלי, ג'יי טי ת'ור (טרייד מדטרויט), ווס אייוונדו (טרייד מניו אורלינס), ג'יימס בוקנייט, קאי ג'ונס (דראפט)

מתנדנדים: די ג'יי קרטון

חמישייה: לאמלו בול, טרי רוז'ייר, גורדון הייוורד, פי ג'י וושינטון, מייסון פלאמלי

ספסל: איש סמית', ג'יימס בוקנייט, מיילס ברידג'ס, קלי אוברה, ג'יידן מקדניאלס, קאי ג'ונס, ג'יי טי ת'ור, ווס איוונדו, ורנון קארי, ניק ריצ'רדס

המהלכים הגדולים של עונת 2020/21:

אז מה היה לנו שם?

אחרי שב-19-20 שארלוט נאבקה להוכיח שיש חיים אחרי קמבה ווקר, 20-21 עמדה בסימן הדבר הגדול הבא שהגיע לקבוצה – לאמלו בול. המוכשר מהאחים בול נתפס כשחקן בסימן שאלה אחרי עונה איומה מהשדה באוסטרליה, ועם מטען עודף בדמותם של לוואר והשטויות שלו. אחרי התחלה מגומגמת נסק עם מעל 20 נקודות למשחק בינואר, והוכיח את עצמו ככוכב כבר בגיל 19.

בול לא היה היחיד שהתקדם. טרי רוז'ייר העלה את היעילות, פי ג'יי וושינגטון השתפר הגנתית, מיילס ברידג'ס הפך לקלע יעיל מאוד מכל הטווחים והייוורד, שהגיע מבוסטון, שיחק טוב מאוד כשלא היה פצוע.  בסך הכל הקבוצה השתפרה ועמדה עם מאזן שמוביל לפלייאוף כשהייוורד ואחריו בול גמרו את העונה. הקבוצה הצליחה להגיע לפליי אין, אבל נפלה מול הפייסרס, שסבלו מלא מעט פציעות משל עצמם.

קיץ חם

ההורנטס הקדישו את הקיץ לויתור על טעויות הדראפט מהעבר. קודי זלר, הבחירה הרביעית בדראפט 2013, לפני מקולום, סטיבן אדאמס וכמובן יאניס, עזב ללא תמורה כדי לחתום על חוזה מינימום בפורטלנד. מאליק מונק, בחירה 11 בדראפט 2017, לפני דונובן מיצ'ל, באם אדבאיו וג'ון קולינס, חתם על מינימום בלייקרס. ביסמאק ביומבו, שנבחר ב-2011 לפני קליי תומפסון, קוואי ו-ווצ'ביץ', אפילו לא מצא קבוצה ב-NBA. דבונטה גרהאם, דווקא הצלחת דראפט גדולה מהסיבוב השני, לא קיבל הארכת חוזה ועזב לניו אורלינס כדי לתת ללאמלו בול לזהור.

במקום העוזבים הגיעו קלי אוברה ומייסון פלאמלי. אוברה נראה מצוין כששיחק בפיניקס, אבל עבר עונה רעה מאוד בווריורס שויתרו על שירותיו, וינסה לשחזר את יכולות העבר בהורנטס. פלאמלי הגיע בניסיון לתת משהו בעמדת הסנטר, ששארלוט לא מצליחה למלא כמו שצריך, פחות או יותר מאז שאמקה אוקפור עזב.

מהדראפט הגיעו ג'יימס בוקנייט, גאנר עם תעודות, וקאי ג'ונס, סנטר אתלטי עם קליעה מבחוץ שכנראה רחוק לפחות שנה מתרומה ממשית לליגה.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

ההורנטס החליפו חלק ניכר מהסגל, אבל הבסיס נשאר דומה. בול, רוז'ייר, הייוורד ופי ג'יי וושינגטון ינסו לעשות כל אחד צעד קדימה.

הפוטנציאל הגדול הוא כמובן לאמלו. העונה הראשונה שלו עלתה על כל הציפיות, אבל ברור שיש לו הרבה לאן להשתפר – ועם העזיבה של דבונטה גרהאם הוא יקבל את כל ההזדמנויות שאפשר. שחקן עם יכולת מסירה כמו שלו יכול וצריך למסור יותר אסיסטים. כל שיפור ביעילות ההתקפית יהיה מאוד משמעותי בקבוצה עם שחקני התקפה חזקים בעמדות האחרות. יכולת המסירה של לאמלו היא כבר ברמה הגבוהה ביותר, והסקורינג שלו אמור לעלות עם העזיבה של גרהאם, זה אמור להביא אותו לרמת אולסטאר, אבל לא בטוח שזה יספיק לקרות כבר בשנה הבאה ובגיל 20. רוז'ייר הפתיע רבים ביכולת ההתקפית בעונה שעברה, ותמיד היה שחקן הגנה סביר לכל הפחות. בהנחה שלאמלו ישתפר, לא צריך ממנו הרבה יותר. הייוורד היה מצוין כששיחק, והצעד קדימה שההורנטס צריכים ממנו נמצא בקטגוריה של מספר המשחקים. וושינגטון הוכיח את עצמו כשחקן וורסטילי בשני צידי המגרש עם קליעה מצוינת לשחקן גבוה, אבל צריך לשפר דווקא את הקליעה ל-2.

מיילס ברידג'ס הוא עוד שחקן שיכול לתת אימפקט משמעותי. ההגנה שלו תמיד היתה טובה, אבל בעונה שעברה הוא הצליח להפוך גם לשחקן התקפה יעיל עם עונה של 50/ 40/ 87 באחוזים, כולם שיאי קריירה בהפרש. השילוב שלו עם לאמלו הניב כמה דאנקים מרהיבים וזיכה את השילוב שלהם בכינוי המגניב AirBnB, כשבול צריך היה רק לזרוק משהו בכיוון הכללי של הסל כדי שברידג'ס ינגח פנימה. ברידג'ס אמור להשתלב בגרסת הסמול בול של שארלוט, עם וושינגטון בסנטר והייוורד, בול ורוז'ייר בקו האחורי. הרכב כזה אמור לייצר ספייסינג מושלם, עם ארבעה שחקנים שקלעו 39% ומעלה משלוש בהרכב, ועם בול שקולע סביר ומוסר לכולם. בעונה שעברה לא ממש ראינו את הציוות הזה – הוא לא הופיע ליותר מ-10 דקות במהלך העונה כולה – אבל ציוות דומה עם גרהאם במקום בול נתן את הנט רייטינג השלישי בטיבו מבין כלל הציוותים של שארלוט ששיחקו ביחד 20 דקות ומעלה, לפי NBA.COM. העונה יש קבוצה פחות עמוקה ונראה שנראה את ההרכב הזה במשך דקות רבות.

השחקנים החדשים שיש להם איזשהו סיכוי להשפיע על היכולת הקבוצתית הם פלאמלי ואוברה. פלאמלי הוא גבוה נייד ומוסר מצוין, שאיכשהו מגן על הטבעת הרבה פחות טוב ממה שאפשר היה לצפות יחסית לגובהו ואתלטיות שלו. ועדיין, הוא אמור להיות טוב יותר ממה שהיה להורנטס בסנטר בשנים האחרונות. אוברה של פיניקס הוא אחד מהשחקנים השישיים הטובים בליגה, ואם יתקרב ליכולת מאז ההורנטס ישמחו מאוד.

תחזית: ההורנטס ילכו קדימה, אבל יהיו עוד קבוצות אחרות במזרח ישתפרו. מקום תשיעי והדחה כואבת נוספת בפליי אין.