לקראת פתיחת פלייאוף 2022, אנחנו מביאים פה את הפריוויו שלנו לסדרות הפלייאוף במתכונת חדשה. אתם מוזמנים להביא את ההימורים שלכם בתגובות.

פיניקס סאנס (1) – ניו אורלינס פליקנס (8)

לאחר שבעונה שעברה פיניקס הפתיעה את כל העולם ונעצרה רק בגמר, השנה, עם עונת שיא של 64 נצחונות, היא כבר מצהירה בגדול שהיא מתכוונת ללכת עד הסוף. מהצד השני, ניו-אורלינס הצנועה, מגיעה הישר מהמקום התשיעי במערב, לאחר שצלחה את טורניר הפליי-אין. עדיין ללא הכוכב הגדול שלה, שיושב בחוץ מאז תחילת העונה, אך עם מאמן שמכיר את פיניקס די טוב. יספיק בשביל הפתעה, או שכריס פול יתחיל את המסע לטבעת הראשונה שלו דווקא מול קבוצת נעוריו?

העונה של פיניקס

נצחון אחד ושלושה הפסדים בפתיחת העונה היוו קרקע ללירלורים על סגנית האלופה, אלא שזו הייתה החריגה. מהר מאוד הסאנס התחילו לנצח ונעצרו רק ב-64, שיא ניצחונות לעונה לסאנס.לאחר שליש ראשון בו נראה שהמאבק על המקום הראשון במערב יהיה דו-ראשי מול הוורירס, פיניקס פתחה פער משאר הליגה, והצליחה לסיים במרחק של 8 נצחונות מהמקום השני – הישג שקרה רק 6 פעמים מאז שנת 1970. הסאנס לא חגגו יותר מדי ונשארו ממוקדים על הפרס הגדול – אליפות היסטורית.

העונה של ניו-אורלינס

העונה של ניו-אורלינס עומדת בצילו הרחב של זאיון וויליאמסון, אלא שלצער האוהדים, לא מדובר בביצועים שלו על המגרש, אלא במה שקורה איתו מחוץ למגרש. לאחר קיץ שקט וללא דיווחים, הגיע מחנה האימונים ואז גילו האוהדים, וכנראה גם הקבוצה, שזאיון עבר פציעה וניתוח בקיץ. מכאן הדרך לסאגה ששמה את מערכת היחסים של זאיון עם הפליקנס במרכז העניינים הייתה קצרה. השיא היה כאשר הפליקנס שיחררו את חוברת המנויים לעונה הבאה שלהם, בה זאיון אפילו לא הוזכר. הסיפורים מחוץ לפרקט היו רבים (ונמשכים לתוך הפלייאוף). את זאיון לא ראינו השנה משחק כדורסל.

זה, והעובדה שהפליקנס הביאו מאמן צעיר – ווילי גרין, ששימש כעוזר של מונטי וויליאמס בפיניקס בשנתיים הקודמות – הובילו אותה לפתיחת עונה מזעזעת של 1-12, ונראה שעונה נוספת של המועדון יורדת לטימיון. אלא שגרין  ידע להנחיל אצל שחקני הקבוצה אמונה בעצמם, והפך אותה לקבוצה של 50% מאותו רגע. טרייד מוצלח בדד-ליין בו הקבוצה הביאה את מקולום מפורטלנד, בשילוב קריסה של הלייקרס, הוביל את הקבוצה לפליי-אין, וממנו – עם 2 נצחונות יפים על הספרס והקליפרס – הפליקנס הצליחו לחזור לבמה הגדולה.

המפגשים

3-1 לסאנס, בעונה הרגילה, במשחקים שנפרסו על פני כל העונה.

בנובמבר, פיניקס ללא אייטון, ניצחה 112-100, עם 6 שחקנים בספרות כפולות, לאחר שפיגרה במחצית ב-11 נקודות לניו-אורלינס נטולת אינגרם.

בינואר, שוב ללא אייטון והפעם גם ללא קראודר, פיניקס ניצחה 123-110, עם 33 נק' של בוקר, ומשחק נהדר של הרכש הטרי – ביסמאק ביומבו. משחק נהדר של 28 נק' של גרהאם, לא עזר.

בפברואר, הפליקנס הצליחו לעשות את מה שלא הרבה קבוצות הצליחו לעשות העונה וגברו על הסאנס 117-102 באריזונה. מקולום ואינגרם חיברו 60 נק' משותפות, והצליחו לנצל את ההיעדרות של כריס פול.

במרץ, פיניקס, עדיין ללא פול, ניצחו 131-115, למרות שכל החמישיה של הפליקנס קלעה בספרות כפולות.

היסטורית, המאזן בין הקבוצות הוא 36-32 לסאנס, כאשר זה המפגש הראשון אי-פעם בין הקבוצות בפלייאוף.

הסדרה:

לכאורה, פיניקס לא יכלה לקבל יריבה נוחה יותר. קבוצה שמגיעה ללא הכוכב הגדול שלה ועם שחקנים צעירים ובלתי מנוסים. אלא שהפליקנס מחזיקים בנשק מיוחד על הספסל שלהם – ווילי גרין, עוזר המאמן של מונטי וויליאמס בשנתיים האחרונות, וזה שמכיר חלק גדול מהפליי-בוק של פיניקס. הוא זה שכתב חלק גדול ממנו.ובכל זאת, פיניקס לאחר עונה היסטורית לא יכולה להרשות לעצמה להסתבך בסדרה הזאת.

בוקר, בעונה שיכולה לזכות אותו במקום בחמישיית העונה. פול, בעונה שהייתה מזכה אותו בקולות ל-MVP ללא הפציעה באמצע העונה. ברידג'ס שמועמד מוביל לתואר שחקן ההגנה. אלה, לצדם של אייטון, צמד הקאמס (ג'ונסון ופיין) ויתר  הספסל המגובש, אמורים להיות too much to hundle, אפילו בשביל מי שמכיר את כל הטריקים בשרוול של מונטי.

הפליקנס מצדם, ינסו להמשיך במומנטום החיובי מטורניר הפליי-אין, כשמקולום לראשונה בחייו מגיע לפלייאוף כשחקן המוביל. אינגרם יצטרך להיות בכושר שיא כדי לסייע לו לגנוב משחק מהסאנס, כשמשחק הריבאונד, בראשותם של ולנצ'יונאס והייז, יכול להיות גורם מכריע לשם השגה של מטרה זו. עם את נטל ההגנה יצטרך לקחת על עצמו בעיקר הרוקי המוכשר הרב ג'ונס, שינסה להאט את בוקר ככל הניתן

תחזית: 

מרבית המשחקים יהיו צמודים יותר מהצפוי, אך פיניקס תנצל את היותה קבוצת הקלאץ' הטובה בליגה, ותנצח את הסדרה בארבעה משחקים.