הווריורס חוזרים לגמר המערב אחרי שנתיים, שבהם אפילו לא הגיעו לפלייאוף. בצד השני, לוקה יוצא פעם ראשונה מהסיבוב הראשון, לא עוצר בסיבוב השני, ומדיח את מי שרבים חשבו שהיא המועמדת הבכירה לאליפות. הווריורס והמאבריקס במפגש פלייאוף ראשון מאז 2007, אז נפגשו בסיבוב הראשון, וגולדן סטייט עם אחת ההפתעות הגדולות בתולדות הפלייאוף, הדיחה את המדורגת הראשונה בליגה. נגד ממפיס זה היה מפגש של עבר מול עתיד. נגד דאלאס ולוקה, זה מסתמן כמו מפגש של עבר מול הווה.

הסיבוב השני של גולדן סטייט

הווריורס לא הגיעו שאננים לסדרה, ולמרות הרחקה של דריימונד גרין עם פלייגרנט 2 במשחק הראשון, מנצחת את המשחק בנקודה וגונבת את הביתיות. המשחק היה צמוד והוכרע על שלשה של קליי תומפסון, אחרי 2 ריבאונד התקפה של הווריורס. לג'א הייתה הזדמנות לנצח, אבל הוא החטיא על הבאזר.

גם המשחק השני היה צמוד, וגם בו הייתה הרחקה. דילון ברוקס מוריד את גארי פייטון 2 בכניסה לסל, ומורחק מהמשחק, כמו גם מהמשחק השלישי. מנגד GP2 עם שבר במרפק, לא חוזר לסדרה. ג'א מוראנט משתלט על המשחק ומוביל את הדובים לנצחון. המשחק השלישי היה חד צדדי והווריורס מסיימים אותו עם 30 הפרש. ג'א מוראנט מסיים בו את הסדרה עם פציעה בברך ותלונות כלפי ג'ורדן פול שמסיבה לא ברורה החליט לבדוק את שלמות המבנה של הברך. פול לא עשה משהו מלוכלך, אבל תפס את הברך ומשך קלות, לא יותר ממה שפיזיוטרפיסט היה עושה, אבל לטענת ג'א זה מה שגרם להשבתה שלו. ממפיס נאלצו להסתדר ללא הכוכב שלהם, ועשו את זה היטב לאורך חלקים נרחבים של משחק 4. הווריורס לא מצאו את הרשת, ומצאו עצמם בפיגור דו ספרתי ברבע הרביעי. הגנה, וסטף קרי בדקות הסיום (8 קליעות עונשין מדוייקות) שמרו את הנצחון בסן פרנסיסקו. משחק 5 היה במעמד צד אחד כשהווריורס לא הגיעו, וממפיס מביסה את גולדן סטייט ב-39 הפרש. במשחק 6 גולדן סטייט סוגרת סיפור. אחרי משחק צמוד, השלשות מתחילות להיכנס, והווריורס בורחים ליתרון דו ספרתי ברבע הרביעי, שסוגר את הסדרה. קליי עם עוד משחק 6 משובח לרזומה קולע 30 נקודות.

זה לא היה הכדורסל שהתרגלנו לראות, והווריורס התקשו להתמודדות עם הפיזיות והאנרגיות של הגריזליס. מצד שני הם ידעו להתעלות במשחקים צמודים, ונתנו הופעות קלאץ' טובות. התבוסה במשחק 5 השאירה רבים עם טעם מר בפה, אבל הוטרנים של הווריורס לא לקחו את זה קשה, הם הבינו שכל משחק מתחיל מ0-0.הצד המפתיע בסדרה היא שהווריורס ניצחו בריבאונד, למרות חיסרון בגובה ובאתלטיות. במשחק השישי הם הורידו 70 ריבאונדים קבוצתיים, מספר שלא נראה כבר הרבה זמן במחוזותינו.בשלושת המשחקים האחרונים הווריורס חסרו את סטיב קר שחלה בקורונה. בהעדרו מייק בראון קיבל את המושכות, ומשום מה ראו שקר חסר. קר כבר חזר לאימוני הקבוצה לפני גמר המערב.

הסיבוב השני של דאלאס

כנראה שלא ידובר רבות על הסיבוב השני, כי אם בעיקר על המשחק האחרון בסדרה. אחרי 3 ניצחונות ביתיים מכל צד, דאלאס הגיעה למשחק שבע בפוט פרינט ארינה בפיניקס, ואכן, השאירה טביעת רגל ענקית על כל הפנים של הסאנס. ציפינו להרבה דברים, אבל אף אחד לא ציפה שדאלאס תוביל ב-30 הפרש בתוך המחצית הראשונה!

הסאנס עם המחצית הכי אומללה בשנתיים האחרונות קולעים רק 27 נקודות, ושום דבר לא הלך להם. לוקה היה ענק, אבל לא רק הוא. ספנסר דינווידי המושמץ שהגיע בטרייד דד ליין, באחד הטריידים המוזרים שזכורים לפרשנים, עלה ורשם 30 נקודות שקברו את השמשות עמוק באדמה. רק לראות את הפנים של אוהדי פיניקס במשחק, ולשלוח המון אמפתיה. דאלאס גדלה תוך כדי הסדרה, והצליחה להתחבר לקבוצה. לוקה היה נהדר, אבל לא רק הוא. תרומה גדולה מדינווידי וברונסון, מקליבה ופיני-סמית'. ג'ייסון קיד בעבודת אימון נהדרת גובר על מי שנבחר למאמן העונה -מונטי וויליאמס.

המפגשים

3-1 לדאלאס בעונה הרגילה. במפגש הראשון באמריקן אירליינס ארינה דאלאס עוצרת את הווריורס על 82 נקודות. קרי עם 5 מ-24 באחד המשחקים הרעים שלו העונה. במפגש השני הווריורס קולעים 130 נקודות, הרבה בזכות הספסל שמיעט להחטיא. במפגשים 3 ו-4 דריימונד לא שיחק, ולוקה השתלט עם 34 ו-41 נקודות.

המפתחות של הווריורס

1. איך מאטים את לוקה בלי להשאיר יותר מדי חורים? זו כנראה גם השאלה הכי גדולה שתטריד את הליגה בשנים הקרובות. לוקה גבוה וחזק, מה שאומר שקרי ופול לא יוכלו לשמור עליו. מי שכנראה יבלה (גם כן בילוי) את מירב הדקות בסדרה בשמירה על לוקה הוא אנדרו וויגינס. בסבירות כלשהי גם קומינגה יקבל את הצ'אנס שלו, אבל הרוקי לא הצליח בפלייאוף כמו שהצליח בעונה הרגילה. דריימונד ישמור כנראה על מי שיהיה השותף המרכזי של לוקה בפיק אנד רול, במטרה שגם אחרי החילוף ישאר על לוקה שומר טוב בגודל שלו. הגודל של לוקה מציב בפני הווריורס המון בעיות, והם יתקשו לשחק עם שלישיית הגארדים שלהם, כיוון שוויגינס ודריימונד יהיו האחראיים העיקריים לשמור על לוקה, וזה לא משאיר אף אחד שיתמודד עם הגבוהים של דאלאס. לוני יצטרך לראות הרבה דקות בסדרה.גארי פייטון 2 יכול לעזור, הוא אמור לעבור בדיקה אחרי משחק 1, אבל סטיב קר אמר שסיכוי נמוך שישחק בגמר המערב. אנדריי איגודלה גם יעבור בדיקה אחרי משחק 1, אבל הוא לא הצליח להשאר בריא כל העונה, וספק אם יתחיל עכשיו.

2. תנועה בהתקפה

הווריורס חייבים להניע כדור, ולזוז כמה שיותר בהתקפה. מעבר למה שזה עושה להתקפה שלהם, תקראו בציוץ של אור עמית מה זה עושה למגינים של היריבה. בשלושת המשחקים האחרונים בסדרה נגד ממפיס הם הלכו ליותר מדי בידודים וכדרורים שלא עבדו. אם כולם יעמדו, דאלאס לא תתקשה לעצור אותם. מקרי עדיין לא ראינו השנה הופעת פלייאוף גדולה, נקווה שהוא שומר אותה לסדרה הזו.

3. דריימונד גרין מפוקס – הליגה נתנה לו להרביץ ליוקיץ' ולברנדון קלארק. אף אחד לא ייתן לו להרביץ ללוקה. לגרין לא אכפת להיות הרשע, אבל ספק אם השופטים יעברו בשלום אם הוא ישחית את הבייביפייס של לוקה. יש לו כבר 2 נקודות פלייגרנט, עוד 2 זו השעיה אוטומטית למשחק. גרין צריך להוכיח שהוא המאסטר מיינד ההגנתי שהוא חושב שהוא, אבל בלי פאולים. בהתקפה להמשיך ליזום ולהגיע לטבעת. הוא יקבל הרבה שלשות חופשיות בסדרה, כמי שמסומן כחוליה החלשה בהתקפה. הוא צריך לנצל את זה כדי ליצור לאחרים.

המפתחות של דאלאס

1. ריבאונד. הווריורס הפתיעו את ממפיס עם שליטה כמעט מוחלטת בריבאונד, בעיקר בהתקפה, מה שאיפשר להם להשאר קרובים, למרות שההתקפה לא זרמה כרגיל. דאלאס לא יכולה לאפשר את הלוקסוס הזה לווריורס. הם צריכים לסגור לריבאונד ולמנוע מהווריורס להגיע להזדמנויות שניות.

2. מי ליד לוקה? ברונסון, דינווידי, פיני-סמית', קליבה. אחד או שניים צריכים להתעלות בכל משחק. אפשר לעשות רוטציה, לא חייב שיהיה אותו אחד. דאלאס שוב תשחק בלי יתרון ביתיות, ולא יכולה לבנות על זה שהווריורס יתפרקו במשחק 7 כמו שפיניקס עשו. הם צריכים לנצח בסן פרנסיסקו בשביל לנצח בסדרה, ורצוי כמה שיותר מהר. לוקה היה מצויין כמעט בכל הסדרה נגד פיניקס, אבל שחקני המשנה היו טובים יותר בבית מבחוץ (חוץ ממשחק 7), והם יצטרכו לתפקד גם בצ'ייס ארינה.

3. לגרום לווריורס לשלם אם הם משחקים בהרכבים נמוכים – אם הווריורס רוצים ללכת להרכבים התקפיים, דאלאס חייבת לגרום להם לשלם בהגנה. לנצל את הגודל של לוקה, אבל לא רק. לנצל את המהירות והאנרגיות של שאר השחקנים. לגרום לסטיב קר לשנות את הרוטציות שלו, לחפש פתרונות.ג'ייסון קיד התמודד נהדר עם מונטי וויליאמס, עכשיו יש משוכה גבוהה יותר. קר הספיק להגיע ל-80 ניצחונות בפלייאוף ב-8 עונות בליגה. זה לא נראה הרבה, זה המון. הוא כבר עבר הרבה מאמנים שאימנו בליגה הרבה יותר זמן ממנו. קיד צריך להמשיך לנסוך בחניכים שלו ביטחון ולשחק מסודר ורגוע. יש לו את השחקן הכי טוב בעולם לצידו (כי יאניס כבר לא בפלייאוף), ורק צריך לדאוג שכל הקבוצה תגיע לידו.

תחזית: פעם אחרונה שהימרתי נגד דאלאס בשלושה סיבובים זה נגמר באליפות (2011 כמובן). הווריורס נראים נהדרים לפרקים, ופגיעים בפרקים אחרים. זו ממש לא הקבוצה של 2014-2016 (פרי דוראנט). אין להם את הגודל, ואין להם את האגרסיביות שאיפיינה אותם. מצד שני, יש להם הרבה יותר ניסיון מדאלאס במעמדים האלה, ואת יתרון הביתיות. 4-2 גולדן סטייט. הזמן של לוקה עוד יגיע.