קיץ 2017 היה יותר מעניין מהפלייאוף. כוכבים שעוברים מקבוצה לקבוצה במגה טריידים, שחקנים חופשיים שחותמים על חוזים גבוהים. המרדף אחרי הסופרסטארים הקיץ היה חסר פשרות והניב כמה קבוצות מאוד מעניינות. לקראת פתיחת עונת 2017-18, הכדור הכתום עם פרוייקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: אינדיאנה פייסרס

לדף הקבוצה

מי עזב: פול ג'ורג' (טרייד, אוקלהומה סיטי), ג'ף טיג (חופשי, מיניסוטה), סי ג'י מיילס (S&T, טורונטו), ארון ברוקס (חופשי, מיניסוטה), מונטה אליס (שוחרר), ראקים כריסטמס (חופשי, גלאטסראיי), קווין סרפין (חופשי, ברצלונה), ג'ורג'ס ניאנג (חופשי, גולדן סטייט).

מי הגיע: ויקטור אולדיפו (טרייד, אוקלהומה סיטי), דומאנטס סאבוניס (טרייד, אוקלהומה סיטי), קורי ג'וזף (טרייד, טורונטו), בויאן בוגדנוביץ' (חופשי, וושינגטון), דארן קוליסון (חופשי, סקרמנטו), דמיאן וויליקינס (חופשי, ג'י ליג), טי ג'י ליף (דראפט), אייק אניגבוגו (דראפט).

חמישיה: דארן קוליסון, ויקטור אולדיפו, בויאן בוגדנוביץ', תדאוס יאנג, מיילס טרנר.

ספסל: קורי ג'וזף, לאנס סטיבנסון, גלן רובינסון III, טי ג'י ליף, אל ג'פרסון, ג'ו יאנג, דמיאן ווילקינס, דומאנטס סאבוניס, אייק אניגבוגו.

המהלכים הגדולים של עונת 2016-17:

אז מה היה לנו שם?

אחרי שווגל עזב\הועזב בקיץ שעבר (חוזה נגמר, לא חודש) לארי בירד אמר שהוא רוצה שינוי, שהוא רוצה שהקבוצה תשחק מהר יותר. אז דיבורים לחוד, ומעשים לחוד. הוא מינה את נייט מקמילן למאמן. מקמילן היה אחד המאמנים האיטיים בליגה בתקופתו בפורטלנד. הוא החתים את אל ג'פרסון בקיץ על חוזה ל-3 עונות. בפועל אינדיאנה שיחקה בקצב של 98.15 התקפות למשחק, מקום 18 בליגה. עונה לפני זה הם שיחקו בקצב של כמעט 99 התקפות למשחק ומקום עשירי. זו אמנם ירידה של התקפה אחת, אבל בליגה שבה הקצב עולה וכל הקבוצות משחקות מהר יותר, זה ירידה משמעותית.

אינדיאנה לאורך העונה כולה הייתה סמל הבינוניות. מקום 15 בדירוג ההתקפי, מקום 15 בדירוג ההגנתי, מקום 16 בנט רייטינג (-0.1). לאורך כל העונה הם סבבו סביב מאזן של 50%. כשכבר הצליחו לפתח רצף של 7 נצחונות, מיד אחריו הגיע רצף של 6 הפסדים. EVEN STEVEN.

בניגוד לסיינפלד, להיות מאוזנים בספורט זה לא הכי טוב. בטח לא כשלכוכב הגדול נשארה עוד עונה וחצי בחוזה. באמצע העונה התחילו לצאת שמועות על הרצון של פול ג'ורג' להגיע לשחק בלוס אנג'לס. הטרייד דד ליין היה עמוס בשמועות, ובסופו של יום ג'ורג' נשאר באינדיאנה לסיים את העונה. הפייסרס אולי בנו על כניסה של ג'ורג' לאחת מחמישיות הליגה, ואז יוכלו להציע לו את הסופרמקס. זה לא קרה.

הפייסרס סיימו את העונה במאזן כמעט מאוזן 42 – 40, במקום השביעי במזרח וזכו במפגש עם לברון. זה היה הסוויפ הכי צמוד בתולדות הליגה, כשההפרש הממוצע היה 4 נקודות. אבל זה עדיין היה סוויפ. לאינדיאנה היה כדור אחרון לנצח את משחק 1, אבל ג'ורג' מסר לסי ג'י מיילס שהעדיף לזרוק במקום למסור בחזרה. ג'ורג' הוכיח שיש לו אגו לא קטן במסיבת העיתונאים אחרי

ג'ורג' מדבר על מנהיגות ולא עושה. אגב, הוא שחקן הקלאץ' הגרוע בליגה ב-6 העונות האחרונות עם 17% מהשדה. במשחק נוסף בסדרה הפייסרס הובילו ב-25 במחצית, והפסידו ב-5 את המשחק. EVEN STEVEN.

קיץ חם

לארי בירד החליט שהספיק לו ופרש מתפקידו בהנהלת הפייסרס. את המושכות הוא העביר לקווין פריצ'רד. פריצ'רד כנראה היה סגור במקום בלי אינטרנט (באינדיאנה יש אינטרנט?) כי כשפורסם שג'ורג' רוצה לעזוב הוא היה ממש מופתע

להגנתו של ג'ורג' הוא לא ביקש טרייד. הוא פשוט הודיע להנהלה של הפייסרס שהוא לא הולך לחתום שם בקיץ הבא. הוא היה נכון לשחק את העונה הקרובה במדי הפייסרס. הפייסרס יכלו לאבד אותו בלי לקבל שום דבר בתמורה, אבל אם אפשר לקחת חוזה מעיק של קבוצה אחרת בלי שום נכס משמעותי, עדיף. אינדיאנה שלחה את ג'ורג' לאוקלהומה סיטי בתמורה לויקטור אולדיפו וחוזה ה-80 מליון פלוס שלו ודומאנטס סאבוניס. בלי בחירות דראפט ובלי שום נכס אחר. אולדיפו סבל מראסל ווסטברוק, אבל מהמעט שראינו הוא פשוט היה רע. גם באורלנדו הוא לא הצליח למשוך את הקבוצה. סאבוניס שחקן רוטציה נחמד ולא יותר. אינדיאנה הייתה צריכה נכסים עתידיים וכאלה היא לא קיבלה. על פי השמועות קליבלנד ובוסטון היו בשיחות, אבל אינדיאנה לא רצתה לחכות, כמו גם העדיפה לשלוח את פול ג'ורג' לקבוצה מהמערב. יכול להיות שהם סתם רצו לשלוח את ג'ורג' למקום הכי מחורבן שהם יכלו למצוא, כדי שאולי הוא יתחיל להעריך את החיים באינדיאנה. ג'ורג', אגב, הזכיר שזה ביזנס והזכיר את הטרייד של גריינג'ר לפילדלפיה בשביל אוון טרנר. מבחינה מקצועית גריינג'ר כבר היה גמור, אבל מבחינה חברתית השחקנים ראו את זה כבגידה של ההנהלה.

מהדראפט, אינדיאנה הביאה את טי ג'י ליף הסמי ישראלי (נולד בישראל בזמן שברד ליף שיחק כאן, חזר לארה"ב בגיל 4 או 5, הגיע לארץ לשחק במדי נבחרת הנוער), ואת אייק אניגבוגו ששיחק איתו במכללת UCLA. סגירת מעגל עבור הליפים

טי ג'י שחקן נחמד אבל לא ברורה מידת ההתאמה שלו ל-NBA. יש לו טווח קליעה אבל השאלה העיקרית לגביו היא הקשיחות שלו והיכולת לשחק 4.

מצד אחד, אינדיאנה המשיכה את הבניה מחדש כשחררה את מונטה אליס. מצד שני אל ג'פרסון עדיין שם, והקבוצה החתימה בשוק החופשי את דארן קוליסון ששיחק אצלה בעבר ואת בויאן בוגדנוביץ'. מדובר על חוזים סבירים וקצרים, אבל השניים עלולים להפריע לקבוצה להגיע לתחתית (או לעזור, תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה). בנוסף היא הביאה את קורי ג'וזף הקשוח מטורונטו במקום סי ג'י מיילס. ג'וזף הוכיח את עצמו בעבר, אבל מעולם לא קיבל צ'אנס לתפקיד משמעותי יותר מרכז שני. יכול להיות שבאינדיאנה הוא יקבל את הצ'אנס. דארן קוליסון הוא לא משוכה בלתי עבירה כמו קייל לאורי וטוני פארקר.

הנכס הכמעט יחידי שיש לאינדיאנה זה ת'דאוס יאנג. עובדה מעניינת בנוגע ליאנג הוא שכל קבוצה שהוא מגיע אליה מתדרדרת איכשהו לבניה מחדש. פילדפיה, מיניסוטה, ברוקלין ועכשיו אינדיאנה. אם הקבוצה שלכם מקבלת את יאנג בטרייד, זה כנראה תחילת הסוף (וממש לא באשמתו הישירה).

ועכשיו מה, מה עכשיו?

אינדיאנה לא הלכה לפירוק מוחלט, ובמזרח של היום קשה לראות אותה שוקעת למטה, אלא אם כן היא תעשה טנקינג עצבני. יש לה 2 צעירים שהיא יכולה לבנות סביבם את הקבוצה : מיילס טרנר וויקטור אולדיפו. אולדיפו ינסה להוכיח שהוא למד דבר או שניים מווסטברוק וינסה לסחוב את הקבוצה על הגב. קוליסון וג'וזף לא אמורים להפריע לו יותר מדי. הציפיות ממיילס טרנר בשמיים. גבוה נהדר, בעל טווח קליעה וטאצ' מצויין בכדור ובנוסף, מגן טבעת בחסד.

גם קשיחות התקפית לא חסרה

הציפיה מטרנר היא להגיע למספרים של 20-10 עם 2+ חסימות. זה יכול ואמור לסדר לו נסיעה לאולסטאר. השאלה העיקרית היא איך השניים ישתלבו, ובאיזה יעילות הם יצליחו לעשות את הדברים. קוליסון ובוגדנוביץ' אמורים בעיקר לא להפריע. יאנג יוצג לראווה וסביר שאם יהיו לו קונים הוא לא ישאר באינדיאנה לאורך זמן.

טי ג'י ליף אמור לעלות מהספסל בתחילת העונה. במשחקי ההגנה הוא הראה יכולת קליעה טובה. בעונה הרגילה זה סיפור אחר לגמרי. אם ליף יצליח לקלוע ביציבות הדקות שלו יעלו ככל שהעונה תתקדם.

אינדיאנה אמנם ירדה, אבל ממש לא נפלה כמו אטלנטה ושיקגו, ואמורה להשאר במרכז המזרח.

תחזית: 35 נצחונות שבטעות יכולים להספיק לפלייאוף.

וגאס חזתה לקבוצה 31.5 ניצחונות, חושבים שאתם יודעים יותר טוב? בואו לשחק במשחק האובר-אנדר שלנו, ואולי תזכו בספר נבחרת החלומות.