רבות דובר במהלך השנה על כך שהפליקנס שומרים את דייויס כשאחת האופציות שהם יעבירו אותו על הבחירה הראשונה בדראפט הקרוב, עכשיו זה כבר לא משנה, והפליקנס לא צריכים טובות מאף אחד. בקיץ הקרוב הפליקנס יאבדו את הבחירה הראשונה האחרונה והיחידה שעשו בתולדות הפרנצ'ייז – אנתוני דייויס, ויוכלו להתנחם בזרועותיו החסונות של זאיון וויליאמסון. הפליקנס הגרילו בין האוהדים שלהם מנוי עונתי, למי שיביא להם פריט מזל. הזוכה בתחרות היה קוני האלפן ודייויד גריפין החזיק בדמות מעץ שקיבל. כנראה שזה עבד.

הפליקנס קפצו מהבחירה השביעית לבחירה הראשונה. הנה התגובה של אלווין ג'נטרי שישב בחדר עם נציגי שאר הקבוצות

זה כלום לעומת מה שהלך במשרדים של הפליקנס.

כבר התחילו לדבר על האם אנתוני דייויס יאות להשאר אחרי הזכיה, ודייויס מיהר להודיע שהוא עדיין רוצה טרייד. הנה הסיכויים לקבל אותו לפי סוכניות ההימורים

הסלטיקס עדיין בראש וצריך לראות לאור הפלייאוף ולאור העובדה שקיירי יכול לעזוב, האם עדיין ירצו לבחור אותו.

מנצחת גדולה נוספת בלוטרי היא ממפיס שזכתה בבחירה השניה. הגריזליס קפצו מהבחירה השמינית עד לבחירה השניה, ויוכלו להאיץ את תהליך הבניה שלהם עם צעיר נוסף ליד JJJ. מצד שני, פעם אחרונה שהם בחרו שניים לא הכי עזרה להם (האשים ת'אביט). ממפיס תתלבט בעיקר בין ג'ה מוראנט ואר ג'י בארט. יש לה את קונלי כרכז וחסרים לה כנפיים, אבל נראה שקונלי בדרך החוצה אם רק יצליחו למצוא לו טרייד. ממפיס כמובן יכולה לנצל את הבחירה ולהשיג נכסים נוספים מפיניקס וקבוצות אחרות שישמחו לקפוץ למעלה.

הניקס עם המאזן הגרוע בליגה יבחרו רק במקום השלישי. פטריק יואינג קיווה, אבל כהרגלו לא עמד בלחץ בקלאץ'. מצד שני זה הרבה יותר טוב ממה שקליבלנד ופיניקס קיבלו.

הלייקרס גם זכו כשקפצו מהבחירה ה-11 עד הבחירה הרביעית. זו פעם ראשונה שהליגה מגרילה 4 בחירות ולא 3, והלייקרס מנצלים את זה בשביל לעלות למעלה. הבחירה הזו יכולה להיות שובר שיוויון בטרייד על אנתוני דייויס.

המפסידה הגדולה של הערב היא דאלאס מאבריקס. המאבריקס סיימו את העונה במאזן זהה לפליקנס ולגריזליס וההגרלה הראשונית קבעה ניו אורלינס 7, ממפיס 8, דאלאס 9. 2 הראשונות קפצו למעלה, דאלאס ירדה ל-10 והבחירה שלה שהייתה מוגנת טופ 5 תעבור לאטלנטה כחלק מהטרייד על דונצ'יץ'. עוד מפסידות גדולות הן קליבלנד ופיניקס שיברחו 5 ו-6 בהתאמה.

הנה הסדר המלא של הלוטרי:

1. ניו אורלינס

2. ממפיס.

3. ניו יורק.

4 לוס אנג'לס לייקרס.

5. קליבלנד.

6. פיניקס.

7. שיקגו.

8. אטלנטה.

9. וושינגטון.

10. אטלנטה (מדאלאס).

11. מינסוטה.

12. שארלוט.

13. מיאמי.

14. בוסטון (מסקרמנטו).

הפליקנס מנצחים פעמיים. פעם אחת עם הבחירה הראשונה, פעם שניה בכך ששתי מתמודדות על אנתוני דייויס הקיבלו בוסט משמעותי להצעה שלהם. הניקס עם הבחירה השלישית, והלייקרס עם הבחירה הרביעית. לאור סיום העונה של הסלטיקס, והעובדה שקיירי בסבירות בינונית-גבוהה יעזוב, לא ברור האם הם יהיו מוכנים לותר על ג'ייסון טייטום. הפליקנס ידרשו גם את בראון ויצטרכו לעשות השלמות שכר. בלי קיירי זה ישאיר את הסלטיקס עם דייויס ולא הרבה יותר. הניקס מהמרים על השוק החופשי ויכולים להוסיף לבחירה שחקנים כמו קווין נוקס, מיצ'ל רובינסון, דניס סמית', אלונזו טראייר, דמיאן אוטסון. ללייקרס יש את לברון וחבילת צעירים שכוללת את אינגראם, בול, קוזמה, הארט וגם ואגנר. מי שתרצה לזכות בשירותיו של דייויס תצטרך לנצח את השניה וכל הקלפים נמצאים אצל גריפין עכשיו כשיש לו כבר את הבחירה הראשונה ביד. בעיני השאלה עכשיו היא לא מה יספק את הפליקנס, אלא כמה הלייקרס והניקס ישתגעו בבידינג וור שיתפתח בינהם. יכול מאוד להיות שמי ש"תזכה" בדייויס בטרייד, תפסיד יותר ממה שתרוויח אם שתיהן ילחמו אחת בשניה.