אחד מהנושאים שכנראה יעסיקו אותנו רבות בעונה הקרובה הוא נושא המנוחות המתוכננות. כולנו כבר משננים את המונח "LOAD MANAGEMENT" (ניהול עומסים) תוך כדי שינה (כי מתלבטים אם לקום או לא, אם קוואי ישחק או לא). אבל בינתיים, הליגה החליטה להגיב לנושא וקבעה כמה כללים למתן מנוחות יזומות:

1. קבוצות לא יושיבו בחוץ שחקנים בריאים במשחקים בעלי פרופיל גבוה, בשידור ארצי.

2. קבוצות לא יתנו מנוחה למספר שחקנים בריאים באותו משחק.

3. קבוצות לא יתנו מנוחה לשחקנים במשחקי חוץ.

אבל כולנו יודעים שכשיש כללים, מישהו יעבור עליהם.

ביום רביעי הקליפרס פגשו את מילווקי בבית. שידור ארצי, כי מן הסתם אחד משני המפגשים היחידים בין שתיים מהמועמדות המובילות לאליפות אזורית הוא משחק בעל פרופיל גבוה. יאניס נגד… מונטרז הארל? לקליפרס זה היה משחק ראשון של בק-טו-בק, וקוואי לא שיחק. התגובה של הליגה? בדקנו והוא לא בריא. התגובה של דוק ריברס? בריא לאללה, אל תדאגו. התגובה השנייה של הליגה? תביא 50 אלף דולר ותסתום את הפה פעם הבאה.

זה לא הלך חלק בכלל, וזו הולכת להיות בעיה חוזרת, במיוחד לקליפרס. פשוט כי כאחת מהמועמדות המובילות לתואר השנה, הם שובצו ללא מעט משחקים בימי חמישי. זה יום שבו משחקות רק 4-6 קבוצות בדרך כלל, בשידורים ארציים, משחקים עם פרופיל גבוה. מצד שני, בגלל שברביעי ובשישי כל הליגה כמעט משחקת, זה גורר לא מעט משחקי בק-טו-בק, וכמו שכבר הבנתם, קוואי לא אוהב לשחק בק-טו-בק.

אלו המחשבות שלי בנושא:

1. מרוב שקוואי היה טוב בפלייאוף האחרון, אנשים שוכחים שהוא שיחק על ברך דפוקה. לא זכור לי כרגע אם זה היה בסדרה נגד פילדלפיה או נגד מילווקי, אבל מאיזשהו שלב קוואי התחיל לצלוע. זה לא הפריע לו להיות השחקן הכי טוב על המגרש, וזה גורם לאנשים לשכוח את זה. וזה קרה בעונה שבה הוא שיחק רק 60 משחקים בשביל להגיע לפלייאוף בריא. ברור שאני רוצה שקוואי ישחק 82 משחקים. אני הרבה יותר רוצה שהוא יככב בפלייאוף. נראה לי שגם הקליפרס. במשך שנים שמענו על פציעות קלות שהשביתו שחקנים בעונה הרגילה, ובתגובה היו קולות שאמרו שאם זה היה פלייאוף אז אותו שחקן כנראה היה משותף, וקיבלנו את זה בהבנה. מעבר לזה, אחד מהכתבים שמסקרים את הספרס צייץ לאחרונה שהבעיה המקורית שהחלה את כל סאגת קוואי והספרס היא כרונית. כלומר, לא הולכת להיעלם כנראה כל הקריירה:

2. הקולות לקיצור העונה מתגברים. אני אישית נגד. אני חושב שחלק מהקסם של עונת ה-NBA היא שזה מרתון, לא ספרינט. קיצור העונה יהפוך את זה לא ל-NBA. מה גם שכל הקולות האלו מתעלמים לחלוטין מהעובדה שחלק גדול מהפציעות הן פריק אינג'ריס ולא פציעות של עומסים, ושיש יותר פציעות בחלק הראשון של העונה, כששחקנים עדיין לא הגיעו לכושר הרצוי. יש גם פציעות שהן תוצאה של העומס. זה חלק מהמשחק. השחקנים מתגברים על זה באמצעות אותו ניהול עומסים. לדעתי זו פשרה מקובלת ולא סיבה לקצר את העונה.

3. אבל מישהו שילם מלוא כספו וקנה כרטיסים כדי לראות משחק! זה באמת מאכזב. אני אגב טסתי עד סן פרנסיסקו בשביל לראות את קרי, וקרי לא שיחק. מעצבן לאללה. מצד שני יכולים לקרות מיליון ואחד דברים שיגרמו לשחקנים לא לשחק. יכול להתפתח משחק חד צדדי, פציעה קלה, מחלה. מדובר באנשים, לא ברובוטים. המשחק הוא עדיין שואו. מן הסתם זה גם עולה לליגה כסף, אבל בקטנה. עד שזה לא יעלה לליגה הרבה כסף זה לא ישתנה. ואם ילד בקהל בא למשחק בפעם הראשונה, אני בטוח שהוא ימצא אטרקציות אחרות להתחבר אליהן.

4. אבל מייקל ג'ורדן אמר! את המקרה של מייקל ג'ורדן אני לא מצליח להבין. מילא אם אתה שחקן עבר שמפטפט את עצמך לדעת ברשת טלוויזיה. מן הראוי שאתה תרצה להאדיר את הדור שלך, ולחרבן על הדור של היום. אבל א. הוא מייקל. יאללה אתה הכי טוב, אף אחד לא מתקרב אליך. מה יש לך להאדיר את עצמך עוד? ב. אתה בעלים של קבוצה ומרוויח כסף מהליגה הזו. מייקל ג'ורדן בעיני הוא אחד מהבוסים הגרועים בעולם. מעמיד רף בלתי אפשרי ודורש מכולם להתמודד איתו כמו שהוא היה מתמודד איתו. מה לעשות שהדור הנוכחי שונה מהדור הקודם אלפי מונים.

אני יליד שנות ה-70. שיחקנו ברחובות כל היום, נסענו בלי חגורות בטיחות (מי בכלל חשב על כיסאות), בערך מגיל 6 חזרתי לבית ריק (ילד מפתח זה נקרא אז), והיו עוד מיליון ואחד דברים. היום כל אחד מהדברים האלה זה עילה לקרוא לרשויות הרווחה ולהוצאה מהבית. זה דור אחר שגדל אחרת, וחונך אחרת וחושב אחרת. זה לא מקרי שג'ימי באטלר הוא הטיפוס הכי קשוח בליגה – תראו איזה ילדות הייתה לו. צריך לדעת איך לדבר עם הדור הזה. מייקל לא יודע, וכנראה שגם לא אכפת לו, וזה הופך אותו לבוס גרוע.

בסופו של דבר אנחנו האוהדים סופרים תארים. אליפויות, טבעות. כולנו יודעים שההקדמה פחות חשובה מהפלייאוף. ואם הקליפרס יחליטו שקוואי ישחק 82 משחקים אבל 24 דקות למשחק, האם זה יהיה יותר טוב? האם זה יהיה יותר טוב לקליפרס? תמיד יהיה על מה להתלונן.

והספר!

ומכיוון שהזכרתי סופרים תארים, אני רוצה להתהדר בתואר סופר, ואני צריך את עזרתכם. הקמפיין לספר שושלת הלוחמים עדיין רץ, רק עוד 4 ימים, וכבר עברנו את ה-50%. אנחנו עדיין בפיגור עמוק ברבע הרביעי, אבל כל המומנטום אצלינו.


ביחד אנחנו יכולים לבנות תרבות ספורט אחרת.