קיץ 2017 היה יותר מעניין מהפלייאוף. כוכבים שעוברים מקבוצה לקבוצה במגה טריידים, שחקנים חופשיים שחותמים על חוזים גבוהים. המרדף אחרי הסופרסטארים הקיץ היה חסר פשרות והניב כמה קבוצות מאוד מעניינות. לקראת פתיחת עונת 2017-18, הכדור הכתום עם פרוייקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: לוס אנג'לס לייקרס

לדף הקבוצה

מי עזב: דיאנג'לו ראסל, טימופיי מוזגוב (טרייד לברוקלין), ניק יאנג (חופשי, גולדן סטייט), טאריק בלאק (חופשי, יוסטון), דייויד נואבה (שוחרר, שיקגו).

מי הגיע: ברוק לופז (טרייד מברוקלין) , קנטביוס קולדוול פופ (חופשי, דטרויט),  אנדרו בוגוט (חופשי, קליבלנד), בריאנט וובר (חופשי, שארלוט), סטפן זימרמן (חופשי, אורלנדו), לונזו בול, קייל קוזמה, ג'וש הארט, טוני בראדלי, תומאס ברייאנט (דראפט).

חמישיה: לונזו בול, קנטביוס קולדוול פופ, ברנדון אינגראם, ג'וליוס ראנדל, ברוק לופז.

ספסל: ג'ורדן קלארקסון, קורי ברואר, לואל דאנג, לארי נאנס ג'וניור, איביצה זובאץ, טיילר אניס, ג'וש הארט, קייל קוזמה, אנדרו בוגוט, תומאס ברייאנט.

המהלכים הגדולים של עונת 2016-17:

אז מה היה לנו שם?

בכל מה שקשור לכדורסל, אין ממש מה לספר על העונה הקודמת של הלייקרס. בקיץ שעבר הם החתימו שחקנים רעים על חוזים רעים מאוד (דנג אחרי השיא, ומוזגוב ללא שיא) ויצאו לדרך עם לוק וולטון כמאמן חדש. המטרה העיקרית הייתה לקדם את הצעירים, ברנדון אינגראם, דיאנג'לו ראסל וג'וליוס ראנדל. שלושתם שיחקו כמעט 30 דקות למשחק. אינגראם הראה ניצוצות של פוטנציאל, אבל עדיין צריך לעבוד על הגוף ועל המשחק כדי לממש אותו.

ראנדל הראה התקדמות יפה וראיית משחק מצויינת לעמדת ה-PF.

ראסל קצת הלך לאיבוד, ולא ראינו ממנו התקדמות משמעותית. מוזגוב ודנג הוכיחו כמה החוזים שלהם מגוחכים. מוזגוב הושבת בשלב מסויים, לא מפציעה וממש לא לצרכי טנקינג. אגב טנקינג, הלייקרס היו צריכים לקבל בחירה טופ 3 בשביל לשמור על הבחירה שלהם. הם היו במצב מצויין לעשות את זה אחרי שפיניקס עברו אותם והם ירדו למקום השני מהסוף. אלא שהם הוכיחו ספורטיביות ועברו את פיניקס בחזרה. המזל היה איתם והם זכו בבחירה השניה בדראפט ושמרו עליה.

ועכשיו, לאקשן האמיתי. אחרי שנים שג'ים באס שלט בקבוצה, ראינו מהפך בהנהלת הלייקרס. באס הבטיח בעבר שאם הלייקרס לא יגיעו לגמר המערב ב-2017, הוא יפנה את מקומו. ההכנות התחילו עם הגעתו של מג'יק ג'ונסון כיועץ לקבוצה. אלא שבפברואר ג'יני באס זירזה הליכים ופיטרה את אחיה מהקבוצה. על פי השמועות, הקינגס ניסו לדבר עם הלייקרס על טרייד של קאזינס, מג'יק הקשיב, קופצ'אק לא היה באיזור וקאזינס מצא את עצמו בפליקנס. ג'יני פיטרה את קופצ'אק ואת אחיה מהנהלת הקבוצה. היא מינתה את מג'יק ג'ונסון לנשיא הקבוצה ומי שיזכה להיות ה-GM של הלייקרס הוא רוב פלינקה, שדומה באופן מחשיד למדי לרוב לאו.

https://twitter.com/J1of1Carter/status/839253002745630723

קיץ חם

בלי קשר לעזיבה של ג'ים, הלייקרס בצורה מוזרה חזרו להיות היעד החם של הכוכבים. השמועות סביב פול ג'ורג', שרוצה לשחק ליד הבית בקבוצה אותה אהד כילד, התחילו עוד במהלך העונה שעברה. בקיץ הוא הודיע לאינדיאנה שהוא יסיים את החוזה שלו בפייסרס ויעזוב כדי לחתום בלייקרס. אינדיאנה מיהרה להעביר אותו לאוקלהומה סיטי, והגישה נגד הלייקרס תלונה על טמפרינג. בעיקר על דברים שמג'יק אמר בראיון זה אצל ג'ימי קימל:

מג'יק נשאל האם הוא יוכל לדבר עם פול ג'ורג' אם יפגוש אותו במקרה. מג'יק אמר שהוא יגיד שלום כי הם מכירים אחד את השני. אם היה מסתפק בדברים האלו הכל בסדר. אלא שאז הוא הוסיף את הדברים הבאים:

"אתה פשוט לא יכול להגיד היי, אני רוצה שתבוא ללייקרס, אפילו שאני הולך לקרוץ לו. אתה יודע מה זה אומר, נכון?"

בסופו של דבר הליגה קנסה את הלייקרס בחצי מליון דולר. עונש קל, בהתחשב בזה שיכלה, אם רצתה, לקחת להם בחירות דראפט. הקנס אגב הוא לא על הדברים של ג'ונסון, אלא על קשר שפלינקה יצר עם הסוכן של ג'ורג' ולפי הליגה יש בו הבעת עניין בשחקן תחת חוזה. קצת מוזר בהתחשב בזה שהסוכן של ג'ורג' מייצג גם שחקנים של הלייקרס. הדברים שאמר ג'ונסון כנראה עודדו את הליגה להעניש את הקבוצה. ג'ונסון התנדב לשלם את הקנס משכרו.

עוד לא נרגענו מפול ג'ורג' שיגיע ללייקרס בקיץ הבא, והתחילו לרחף שמועות על עוד שחקן שרוצה לחתום בלייקרס בקיץ הבא, קצת גדול יותר: לברון ג'יימס. על פי הפרשנים לברון רוצה לבוא לשחק ב-LA כדי לקדם את העסקים שלו שם. לברון לא הכחיש ולא אישר, אבל פרשנים מדברים על המעבר של לברון ללייקרס כעובדה מוגמרת.

יבואו או לא, הלייקרס התחילו להתכונן לקיץ הבא. בשביל שיוכלו להכניס את לברון וג'ורג' תחת הגג, הם היו חייבים להפטר מהחוזים המגוחכים של מוזגוב ודנג. את מוזגוב הם עטפו בדיאנג'לו ראסל ושלחו לברוקלין בתמורה לברוק לופז. לופז יתן להם אחלה אופציה בסנטר בעונה הקרובה, והחוזה שלו מסתיים בעונה הבאה. ראסל מיצה את עצמו בלייקרס, ועם כל הרכזים שהיו על השולחן בדראפט 2017, ללייקרס לא הייתה בעיה לוותר עליו. מג'יק הוסיף ואמר שראסל שחקן מצויין, אבל לא מנהיג כמו שקיוו בלייקרס. עכשיו נשאר להפטר מדנג. ללייקרס יש את ראנדל שגם הוא ירצה חוזה חדש בקיץ הבא ויעלה הרבה כסף, ואת ג'ורדן קלארקסון על חוזה מצויין. ברנדון אינגראם לא אמור ללכת לשום מקום בזמן הקרוב.

בדראפט הלייקרס בחרו את לונזו בול. ללאוואר יש פה גדול, אבל עם הכשרון של לונזו הלייקרס לא יכלו להרשות לעצמם לוותר עליו. לפי מה שראינו בליגת הקיץ, הם בחרו מצויין:

עזבו את הנקודות והקליעה. שחקן שמוסר כמעט 10 אסיסטים בליגת הקיץ זה נדיר. צריך לזכור שזו ליגה שבה אנשים נלחמים על המקום שלהם, ולרוב כל מה שהם רואים זה את הסל. קשה מאוד למסור כמויות כאלו של אסיסטים, ובול עשה את זה בקלילות מופלאה. ללייקרס היו 2 בחירת סוף סיבוב ראשון. אחת הם ניצלו בשביל קייל קוזמה, סטרץ' 4 עם אופי מצויין. עובד קשה, ומדבר על שיפור בעיקר בהגנה. גם הוא נראה נפלא בליגת הקיץ:

מג'יק מיהר להכריז על קוזמה כגניבת הדראפט. בכלל, מג'יק מפרגן לשחקנים שלו בכל אפשרות וקרא גם ללארי נאנס ג'וניור הנשק הסודי של הלייקרס, והוסיף אותו לרשימת השחקנים שהלייקרס לא מוכנים לדבר עליהם בטרייד (אינגראם ובול). הבחירה השלישית הוקדשה לג'וש הארט. הארט מגיע אחרי 4 עונות בקולג', ורוצה להיות הדפנסיב סטופר של הלייקרס

בנוסף לשלושת הרוקיס המבטיחים, הלייקרס הצליחו להחתים את קנטביוס קולדוול-פופ, שהסכים לחתום על חוזה לעונה אחת, אחרי שלא מצא הצעות לחוזה מקסימום כמו שקיווה. קק"פ מגיע לשנת חוזה וירצה להפגין את יכולתיו, כדי לקבל בקיץ הבא חוזה משמעותי. אם לברון וג'ורג' יגיעו, הלייקרס כנראה לא יוכלו לתת לו אותו, ולא ברור כמה הרצון שלו להוכיח את עצמו יפריע בפיתוח הצעירים. ברגע האחרון לפני המחנה הלייקרס הוסיפו את אנדרו בוגוט הותיק. לוק וולטון היה האיש ששכנע את בוגוט להצטרף לקבוצה, וכנראה שרוצה שהאוסטרלי יביא את הקשיחות שלו וינהיג את הצעירים. קשה לראות את בוגוט נותן אימפקט גדול על המשחק של הלייקרס, וכנראה שהוא יסתפק במעט דקות כסנטר שני-שלישי. זובאץ אמור לקבל דקות כדי להמשיך להתפתח, ולתת אותן לבוגוט יהיה לא נכון.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

כל העיניים יהיו על הקיץ הבא, וזה אולי יגרום לכם לפספס את העובדה שללייקרס יש קבוצה לא רעה כבר עכשיו. צעירה, חסרת נסיון ולא בשלה, אבל קבוצה שיכולה להתמודד היטב בשני צידי המגרש.

לופז וראנדל ישלימו אחד את השני בהגנה כשלופז אמור להיות החוסם, וראנדל לנקות את הכדור החוזר ולהוציא את המתפרצת. לופז שחקן התקפה מלוטש עם טווח 3. לראנדל גם יש טווח לא רע והם יעזרו לרווח את המגרש עבור בול ואינגראם. מאחורי השניים יש לא מעט שחקנים שיכולים לעלות ולתרום: בוגוט ישפר את ההגנה ויביא את החסימות המפורסמות שלו בהתקפה, זובאץ ינסה להדביק את הקצב של לופז ובוגוט. לקוזמה יש טווח 3 והמון רצון לשמור. לארי נאנס חייב לפחות הטבעה אחת שתכנס להיילייטס של הליגה (רק שהעונה זה לא יהיה על לופז, לפחות לא על ברוק). ללייקרס יש המון אופציות בקו הקדמי, וכלי נשק מגוונים מאוד.

בקו האחורי יש להם את קק"פ שהגיע לליגה על תקן קלע, אבל מצליח בה בעיקר בזכות השמירה האישית שלו. ברואר ודנג יעלו מהספסל ויספקו הגנה ומנהיגות. קלארקסון נקודות מהירות. נשארנו בעצם עם שני הצעירים: ברנדון אינגראם ולונזו בול. אם היה מדובר בכוכבים גדולים, הלייקרס היו יכולים להגיע לחלק העליון של פלייאוף המערב. הסגל מסביב לאינגראם ובול הוא סגל מאוזן, שמאפשר לוולטון הרבה אופציות ומשחק ב-2 צידי המגרש. הבעיה היא שאינגראם ובול עדיין לא שם. אינגראם אמור להראות שיפור ביחס לעונת הרוקי שלו, אבל עדיין רחוק מהשיא שלו. לונזו הולך לתת עונת רוקי מצויינת, אבל זו עדיין תהיה עונת רוקי, ויהיו שם לא מעט איבודים, זריקות לא נחוצות, ותלונות של החברים והאבא. אם הלייקרס רוצים לגדל את הילד כמו שצריך, הם צריכים לדעת להכיל את הטעויות, ולתת לבול לעשות כמה שיותר השנה. את הטיפול באבא אני משאיר למג'יק ופלינקה. אני מאמין שהכשרון של בול שווה את ההתעסקות עם יעקב בוזגלו של הNBA.

פתיחה טובה תיתן בטחון לצעירים, אבל הקבוצה תעצר בכל מקרה איפשהו בפברואר. אז יגמר הכח. אולי היא תתן עוד ריצה קטנה לפני הפלייאוף אבל זה יהיה מעט מדי מאוחר מדי.

תחזית: 38-40 נצחונות, מקומות 9-11 במערב עם המון אופטימיות לעתיד.

וגאס חזתה לקבוצה 33.5 ניצחונות, חושבים שאתם יודעים יותר טוב? בואו לשחק במשחק האובר-אנדר שלנו, ואולי תזכו בספר נבחרת החלומות.