מיאמי היט 96 – בוסטון סלטיקס 100 (בוסטון ניצחה ועולה לגמר)

בוסטון סלטיקס עולים לגמר אחרי בצורת של 12 שנהאחרי נצחון על מיאמי היט במשחק 7 של סדרת גמר המזרח. ג'ייסון טייטום הוביל את הדרך עם 26 נקודות, ובדרך אסף את גביע לארי בירד – פרס שהחל מחולק השנה לראשונה למצטיין סדרת גמר המזרח. ג'יילן בראון ומרכוס סמארט הוסיפו 24 נקודות כל אחד, והסלטיקס יתמודדו מול גולדן סטייט ווריירס.

נצחון בשיניים בגלל הרבה טעויות וקצת חבל כי בוסטון יכלו לסיים קודם, וזו בעיה שמול גולדן סטייט תעלה לבוסטון ביוקר. חוסר המשמעת הזה שבכל פעם שקצת קשה נופלים חזרה להרגלים רעים של מהלכי יחיד וזריקות קשות.
אימה יודוקה גמר את הקול שלו ובקושי הצליח לדבר מרוב שהיה צרוד, ואני לגמרי בעד שיתחיל להחטיף לשחקנים כל פעם שעושים את זה. (כן, הגיוני לגמרי שב-3 הדקות האחרונות מרכוס סמארט יקח כמעט את כל הזריקות)
בצד השני המון כבוד למיאמי. לפני הסדרה נכתב כאן שג'ימי באטלר הוא כנראה הסופרסטאר שהכי מזלזלים בו בליגה. שחקן ענק שמקווה שאולי עכשיו יעריכו קצת יותר. (ושריילי ימצא לו קצת עזרה, או שיחזיר את הרגליים של אולדיפו 4 שנים אחורה). באטלר קלע 35 נקודות ושיחק את כל 48 דקות המשחק. אך באטלר לבדו לא הספיק הפעם.
בשם הטייטום, בראון ואוי סמארט!
ג'ייסון טייטום וג'יילן בראון כנראה חיים בשביל משחקי 7. קודם כל כי הם מושכים יותר מדי סדרות למשחק 7 כשלמעשה יכלו לסיים אותן קודם… דבר שני זה כי הם ממש פורחים במשחקים הללו. המאזן שלהם אגב במשחקי 7 הוא 4-1 אצל טייטום ו-5-1 אצל בראון. הלילה קלעו יחד 50 נקודות, ויחד עם 24 הנקודות של סמארט הובילו את הדרך לנצחון.
משריקת הפתיחה היה ברור שבוסטון באו אגרסיביים, ובעוד שאיבדו פוקוס בדקות הסיום, לאחר שהפכו שאננים וסמארט לקח יותר מדי זריקות, ועדיין, התצוגה של טייטום בראון (וכן סמארט ברוב המשחק) הובילה את הסלטיקס לנצחון.
זו בדיוק התצוגה שרוצים משחקני המפתח שלך. וזו הסיבה שבוסטון הייתה הקבוצה הטובה יותר. כשג'ימי חלש, לא היה מי שיקח את ההובלה במקומו במיאמי, ששיחקה כנראה את הכדורסל הכי הליוצנטרי בפלייאוף מלבד דאלאס. בבוסטון ג'ייסון טייטום היה די לא מורגש במחצית הראשונה, אך היה מי שחיפה עליו. בראון מתקשה בשלב אחר? לוקחים ממנו את העומס. סמארט עושה שטויות ברגעי הסיום? טוב זה כבר היה מוגזם. אבל טייטום הצליח להבטיח נצחון.

ג'ייסון טייטום הפך לאחד הסופרסטארים בליגה (חבר חדש במועדון) כשלמד גם לשלוט בכדור ולמסור בעת הצורך. היכולת הזו היא שהפכה אותו מסוכן הרבה יותר, וצפוי מעט פחות. היכולת שלו פינתה את שחקני בוסטון ללא מעט שלשות פנויות מהפינה וניתן לראות את ההתקדמות שלו ושל שאר שחקני בוסטון.

ג'ימי נגד העולם

ג'ימי באטלר שיחק 48 דקות הלילה ונתן הכל על המגרש. זה כנראה לא יקבל מספיק תשומת לב אבל אין הרבה שחקנים שיכולים לעשות מה שבאטלר עשה הלילה, ועוד במשך משחק שלם ללא מנוחה. מה שיותר משוגע שהוא גרם לזה להיראות נורמאלי לחלוטין כשנראה אנרגטי בדקות הסיום, בדיוק כמו בדקות הפתיחה.
ג'ימי היה שוב מדהים כשהגיע כרצונו לצבע על שמירה, סחט עבירות ובוסטון התקשתה להכיל אותו במשחק שני רצוף.  הוא קפץ לריבאונדים וכדורים חופשיים ואבודים, ושיחק פשוט כמו ג'ימי. כמו שתיד דרש משחקנים אחרים שישחקו כשחשוב.
לרוע מזלו לא כולם ג'ימי ומשחקים כמו ג'ימי, והיכולת שלו לא הספיקה. מיאמי שיחקה בפלייאוף הזה מאוד הליוצנטרי (סביב שחקן אחד) וכלל לא באופן קבוצתי. ואמנם קייל לאורי  (15 נקודות) ובאם אדבאיו (25 נקודות) שנזכר להגיע תרמו מעט במשחק הזה, זה הרגיש לחלוטין כמו באטלר נגד העולם.
אה כן, הזריקה שלו לגמרי לגיטימית ומתבקשת. אין איתה שום בעיה. לא יכל לחכות כי זה אומר שגם ההגנה של בוסטון מתארגנת.
אל הורפורד
אל הורפורד החזיק בשיא של הכי הרבה משחקי פלייאוף, מבלי להגיע לגמר- 141 משחקים כאלו. ובעוד שלא ממש ברור מה הבעיה להיות ב-141 משחקי פלייאוף, במיוחד כשזה מגיע אחרי שקבוצתו הייתה בפלייאוף ב-13 מתוך 15 העונות שלו בליגה עד כה.
זה לא ממש נראה כמו משהו שלילי, אך זה גורם לשחקן להיות כמו משה על הר נבו: להתקרב כל פעם ולא להגיע.
ובכן משה, נכנסת הפעם.
הורפורד תרם המון בשני צידי המגרש. זה צוייץ אחרי משחק 5
ובהגנה הורפורד עזר המון לנטרל את אדבאיו ולשמור על הצבע של בוסטון, כשהוא יוצא מצויין החוצה לשחקני הפרימטר של מיאמי.
בוסטון כעת ניצבים מול גולדן סטייט והווריירס ללא ספק הפייבוריטים בסדרה, בוודאי לאחר שקיבלו הרבה יותר מנוחה מאשר בוסטון לקראת הסדרה. ואל הורפורד יהיה חלק מהותי בסדרה הזו. אם הוא ימשיך לקלוע ל-3 כפי שעשה כל הפלייאוף (43.2 אחוזים לשלוש!) ניהול המשחק וההגנה שלו, שללא ספק תדרש. מכיוון שבעוד הוא שומר מצויין, הוא עדיין החוליה החלשה כנראה בחמישיית בוסטון.

שינוח יתאושש ויהיה מוכן. בוסטון צריכה אותו.

 

 

מניפים את הגביע!

https://www.youtube.com/watch?v=ea0cbdLBH9w