תודו שהתגעגעתם, אחרי תקופה אנחנו חוזרים לסקר את משחקי הלילה, כי למי שאיכשהו הצליח לפספס הפלייאוף התחיל וכמו שאנחנו יודעים בזמן שפלייאוף לא ישנים.

והלילה אחרי משחקים צמודים בפתיחה שתי תבוסות לפייבוריטיות. מילווקי מביסה את מיאמי, ודנבר נוקמת על ההפסד במשחק הראשון ומביסה את פורטלנד.

מילווקי באקס 132 – מיאמי היט 98 (2 – 0 למילווקי)

מי שציפה לקבל סדרה כמו בשנה שעברה התבדה מהר מאוד. אחרי משחק ראשון צמוד שנגמר עם סל ניצחון של מידלטון, הלילה הייתה אופרה אחרת. מילווקי הייתה צריכה רבע אחד בלבד כדי לעלות ליתרון 46-20 ומשם לשייט לגארבג' ארוך ומתמשך.

 

בשכונה נהוג לתאר את זה בתור כל מטאטא, יורה. הסיפור של המשחק זה למעשה שהשלשות שלא נכנסו במשחק הקודם כן נכנסו הלילה. זה התחיל עם היה בריאן פורבס שעלה מהספסל ולא הפסיק לקלוע שלשות, אליו הצטרף פאט קונינגטון:

אח"כ גם טאקר ופורטיס הצטרפו לחגיגה. ואם זה לא מספיק, מילווקי המשיכה את הדומיננטיות שלה מתחת לסלים, בראשותו של יאניס. אבל במקום להראות מהלך אחרי מהלך, נסתפק פשוט בתקציר המצויין הבא:

 

כמה נקודות מהמשחק:

  1. 61-36 – זה לא תוצאת המחצית או משהו כזה, זה הפער בין הקבוצות בריבאונד. מילווקי עם 61 ריבאונדים לעומת 36 בלבד של מיאמי. יאניס מסיים עם 13 אבל גם הולידיי עם 7 ודיבנצ'נזו עם 7. אם מיאמי רוצה לחזור לסדרה זה חייב להתחיל בסגירה לריבאונד.
  2. 22 שלשות ב 41%. מי שזוכר את המשחק הראשון, זוכר כנראה שמילווקי לא הצליחו לקלוע שום דבר. אז הלילה פורבס עם 6-9, קוננגטון עם 5-9, פורטיס עם 2-3, מידלטון עם 3-3. או במאמר השכונה, כל מטאטא יורה.
  3. יאניס – למרות הניצחון הגדול, נראה שמיאמי מקשה עליו. הוא מסיים עם 31 נק', 13 ריב', ו 6 אס' אבל קולע 1-7 מהשלוש, ועצם העובדה שהוא זורק כזו כמות של שלשות אומרת משהו על המיינדסט שהוא נמצא בו מול מיאמי.
  4. הולידיי – 11 נק', 15 אס' ו 7 ריב'. בשביל זה הביאו אותו. שיהיה רכז שימשוך את הקבוצה למעלה.
  5. באטלר – במשחק הראשון הוא שלח את המשחק להארכה אבל לא מצא את הטבעת. הלילה הוא היה אפילו רע יותר, כאשר גם לא הצליח להגיע לקו. 10 נק' בלבד עם 4-10 מהשדה. אנמי מאוד למי שאמור להיות המנהיג של הקבוצה הזו.

 

קלעו למילווקי: יאניס 31, פורבס 22, מידלטון 17, קונינגטון 15, פורטיס 11, הולידיי 11, לופז 7.

 

קלעו למיאמי: דווין דדמון 19 (מהספסל), דראגיץ' 18 (מהספסל), באם 16, באטלר 10, דאנקן רובינסון 10, וכריס נאן 9.

אל תתפלאו אם מיאמי משנה חמישייה למשחק הבא.

דנבר נאגטס 128 – פורטלנד טריילבלייזרס 109 (1 – 1)

 

המשחק הראשון נפתח צמוד, ואז פורטלנד העבירה הילוך, ניצלה את היתרונות של הגארדים וברחה. הלילה דנבר לקחה את המושכות מהדקה הראשונה, כאשר יוקיץ' שהתקשה למצוא את החברים במשחק הראשון הצליח יותר הלילה:

ליליארד הבין שהוא צריך להראות על מה הוא מתאמן כדי להחזיר את הקבוצה למשחק, עם שלשה מהלוגו:

למעשה המחצית הראשונה הייתה משוגעת עבור ליליארד שקלע 8 שלשות בדרך ל 32 נק' אישיות:

 

זה לא ממש עזר לפורטלנד, כי בהגנה הם לא הצליחו לעצור שום מהלך של דנבר. יוקיץ' הגיע לנקודות קלות שוב ושוב:

 

וקיבל גם עזרה מפורטר שהיה מצויין הלילה:

ומי אם לא יוקיץ' חותם את המחצית עם שלשה:

במחצית דנבר מובילה ביתרון מבטיח של 73-61.

הרבע השלישי נמשך כאשר דנבר שומרת על מרחק ביטחון, ליליארד שהיה ענק בחצי הראשון חזר למימדים נורמליים עם 10 נק' בלבד, וקמפאצו עם החטיפה הבאה די יצר תחושה של זה נגמר, למרות שהיה עוד המון זמן לשחק:

 

בסיום כאמור 128-109 לדנבר.

 

כמה נקודות מהמשחק:

  1. יוקיץ' – 38 נק', 15-20 מהשדה, 8 ריב', 5 אס'. נכון הוא מוסר פחות, אבל 15-20 מהשדה? אם הוא ממשיך ככה גם השלשות של ליליארד מהחצי לא יעזרו.
  2. 53% מהשדה, 43% מהשלוש – אלו המספרים של דנבר. ב 5 על 5 המקדים של העונה שאלו אותי מי תהיה הקבוצה שההגנה שלה תפגע בה בפלייאוף. הימרתי על פורטלנד. נכון לאתמול בלילה, זה היה נכון.
  3. הספסל של פורטלנד – במשחק הראשון מלו וסימונס קלעו מהספסל 32 נק' ביחד. הלילה הם קלעו 8 נק' ביחד. המשחק הקודם היה האנומליה, לא המשחק הנוכחי. בפורטלנד לא יכולים לסמוך על יכולת קליעה משוגעת כמו שהייתה להם.
  4. התקפה – הגנה – כבר רשמתי למעלה, אבל אם פורטלנד רוצה לנצח, זה יהיה בהגנה היום ליליארד ומקולום קלעו ביחד 63 נק', עם אחוזים יפים (מקולום 9-12 מהשדה, ליליארד 11-24). אי אפשר לבקש יותר. בהגנה לעומת זאת, בהחלט אפשר.

 

קלעו לדנבר: יוקיץ' 38, פורטר 18, מילסאפ 15 (מהספסל), מוריס 12 (מהספסל), ארון גורדון 13, קמפאצו 12, אוסטין ריברס 9.

קלעו לפורטלנד: ליליארד 42, מקולום 21, פאוול 15, נורקיץ' 7.