בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: כריס פול במשחק מעולה הוביל את פיניקס לנצחון במשחק הראשון.

פיניקס סאנס 118-מילווקי באקס 105 (1-0 לפיניקס)

במשחקו הראשון בגמר ה-NBA, כריס פול המשיך מאיפה שהוא הפסיק מול הקליפרס והוביל את פיניקס ליתרון 1-0 בסדרה עם 32 נקודות ו-9 אסיסטים. דווין בוקר ודיאנדרה אייטון היו מעולים גם הם עם 27 ו-22 בהתאמה. בצד השני יאניס אנדטוקומבו חזר מהפציעה ונראה בריא (יחסית), כריס מידלטון סיפק את הסחורה וברוק לופז המשיך את התקופה הטובה שלו, אבל זה לא הספיק מול משחק מצויין של השלישיה הגדולה של הסאנס.

פול-בוקר: צמד הגארדים התעלל במילווקי עם 59 נקודות משותפות, ולמרות יום קליעה חלש של בוקר, הוא חיפה על כך עם 10-10 מהקו. ברבע הראשון בוקר קלע 12 נקדות בעוד שפול סיים ללא נקודות, אבל מאז פול השתלט על בהמשחק וחיסל כל ניסון קאמבק של הבאקס. היכולת שלהם להגיע לפול-אפ מיד ריינג׳ שלהם ללא קשר למה ההגנה עושה הופכת אותם לנשק מושלם בפלייאוף, וכשהזריקות נכנסות הם בלתי עצירים.

ההגנה של הבאקס: רבות דובר על העקשנות של מייק בודנהולזר ועל כך שהוא משחק רק דרופ,  אבל מילווקי דווקא התחילו את המשחק עם הגנת חילופים. פי.ג׳י. טאקר שמר על פול, וזה איפשר לבאקס להחליף את הפיק אנד רול בינו לבין אייטון בלי ליצור מיס מאצ׳ מתחת לסל. הבעיה היתה שזה לא מנע את המיס מאצ׳ שנוצר כאשר לופז שמר על פול/בוקר לאחר החילוף. פיניקס קלעו 14 נקודות ב-9 פוזנשנים שבהם תקפו את לופז בבידוד (לעומת 43 נקודות שהם קלעו בשאר ה-44 פוזשנים שהם שיחקו במחצית הראשונה), נתון הרבה יותר מידי גבוהה שהכריח את באד לשנות אסטרטגייה. במחצית השנייה מילווקי חזרו לברירת המחדל שלהם בדמות הגנת הדרופ, אבל גם זה לא עזר. פול ובוקר הגיעו לזריקות שהם רוצים, ולא נתנו לבאקס סיכוי לחזור למשחק. לקראת סוף המשחק מילווקי עברו לשחק עם יאניס כסנטר, אבל ביכולת הפיסית הנוכחית שלו (על כך בהמשך) זה לא היה מספיק.

יאניס: למרות שהיה בספק למשחק, הגריק פריק שיחק לא רע בכלל. הוא תקף את הצבע, כמעט ולא התפשר על זריקות מבחוץ, וגם בהגנה הוא החזיק מעמד בחילופים או מול אייטון בצבע. הבעיה היתה שהוא פשוט התעייף. לאחר שלא שיחק/התאמן מאז הפציעה הוא הגיע לרבע האחרון עם פחות אנרגיות, מה שבא לידי ביטוי בעיקר בדקות שלו כגבוה יחיד, כשהוא היה פחות אגרסיבי בשני צידי המגרש.

לקראת המשחק הבא: לבאקס יש שתי בעיות עיקריות שהם צריכים לפתור. הראשונה, האנמיות של ג׳רו הולידי, והשניה, ההגנה על פול ובוקר. הולידי התקשה להיכנס לקצב, בקושי הגיע לטבעת ונראה שהחזרה של יאניס הקשתה עליו להשתלב בהתקפה. בהגנה, אין פתרון מושלם, אבל בהחלט יש דברים שניתן לשפר. הם החליפו גם כשלא היה צריך יותר מידי פעמים, לופז צריך לצאת גבוה יותר כשהוא בדרופ, וצריכה להיות יותר עזרה מהשחקנים ששומרים את שחקני המשנה (קראודר, ברידג׳ס וכו׳).