בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: אטלנטה מסתערת ומשווה את הסדרה מול מילווקי,, שבנוסף מאבדת גם את יאניס.

 

אטלנטה הוקס 110 – מילווקי באקס 88 (2-2)

למילווקי באקס הייתה הזדמנות להשתלט על הסדרה נגד אטלנטה הוקס, כשטריי יאנג ישב בחוץ עם הפציעה ברגלו. בעוד רוב האוהדים היו בטוחים שמילווקי תדרוס את אטלנטה בדרך לנצחון קל יחסית, ההיפך הוא שקרה, כשהבאקס השתרכו מאחור ואז גם נותרו חסרי אונים כשיאניס אדטוקומבו נפצע ויצא. וההוקס שייטו לנצחון.

לו וויליאמס הוכנס לחמישיה במקומו של טריי יאנג, והגיב עם תצוגה מרשימה של 21 נקודות והוביל 6 שחקני הוקס שקלעו בדו ספרתי. בצד השני של הספקטרום ג'רו הולידיי הוביל את שחקני הבאקס עם 19 נקודות.

עם הנצחוןההוקס השוו את הסדרה כשכעת חוזרים למילווקי למשחק 5. לאור העובדה שנכנסנו למשחק ללא טריי יאנג, ויצאנו ממנו גם ללא יאניס אדטוקומבו לזמן לא ידוע, ההוקס יכולים להיות בטוחים במצבם אחרי 4 משחקים.

כמה נקודות:

יאניס בחוץ. ההוקס היו כבר ללא טריי יאנג, ובסיום משחק 4  שתי הקבוצות היו ללא הכוכב הראשי שלהן.  מוקדם יותר ברבע, יאניס אדטוקומבו ניסה להדוף מסירה להאלי הופ שנמסרה לקלינט קאפלה. בנחיתה סובב יאניס את הברך השמאלית, ואז גם ספג נחיתה של קאפלה.

לאור הכאב המובן יאניס נאנק מכאבים, והוא נשאר תחת השגחת הצוות הרפואי, ועשה דרכו לחדר ההלבשה בתמיכה של מאמן הכושר ואחיו ת'נאסיס. בסופו של דבר הוא הצליח ללכת בכוחות עצמו, והיה ניצוץ רגעי של תקווה כשהוא שב לספסל כמה דקות מאוחר יותר. אך מהר מאוד הוא חזר לחדר ההלבשה.

הקבוצה הודיעה רשמית על פגיעה בברך. אך לא מסרו עדיין נתונים נוספים נכון לעכשיו. יאניס יעבור בדיקת MRI בנקודה כלשהי בזמן הקרוב, שלאחריה נדע את מלוא חומרת הפציעה. בתקווה שאין יותר מדי נזק שישפיע על הקריירה שלו קדימה.

לו וויליאמס: הפציעה של יאניס הולכת כנראה להיות הסיפור המרכזי של המשחק הזה, ומסיבה לגיטימית. אולם זו לא ממש הסיבה שאטלנטה ניצחה. לו וויליאמס פתח בחמישיה במקומו של טריי יאנג אחרי שהכוכב נפצע ברגלו במשחק 3, בדרך לתצוגת וינטג'.

השחקן השישי בדימוס פתח רק משחק אחד מאז הגיע בטרייד באמצע העונה, ומעולם לא פתח במשחק פלייאוף.  והוא לא נראה כמו מישהו שמעולם לא פתח במשחק פלייאוף איך ששיחק הלילה. ויליאמס היה אולי השחקן הטוב על המגרש, והיה ללא ספק השחקן עם הכי הרבה בטחון.

וויליאמס סיים עם 21 נקודות, 5 ריבאונדים ו-8 אסיסטים וקלע 7-9 מהשדה. הוא לא ממש היה טריי יאנג אך הוא קלע או מסר אסיסט ל-15 מ-43 הסלים שאטלנטה קלעו. שזה לא רע.

 

האם לבאקס יש תשובה ללא יאניס? לאור כל הדאגות לאור מצב הברך של יאניס קשה אולי לזכור שהבאקס היו מאחורי ההוקס כשזה קרה. בלי להיכנס לניתוחים יותר מדי, נדמה היה שהם קצת זלזלו כששמעו שטריי יאנג לא ישחק.

קליעה חלשה בטח לא עזרה, ויכולת חלשה כל המחצית הראשונה גרמה לכך שהם חפרו לעצמם בור של פיגור דו ספרתי. נכון שהבאקס יכלו עדיין לנצח, והפתיחה הגרועה שלהם כנראה תימחק לאור הפציעה של יאניס, אך ההוקס נראו הרבה יותר מוכנים למשחק הזה למרות היעדרותו של השחקן הכי טוב שלהם.

כעת הסדרה בשיוויון 2-2 וחוזרת למילווקי למשחק 5, ואין לנו מושג כרגע לגבי המצב של יאנג או יאניס.. ואם יאניס בחוץ, מה שסביר מאוד להניח שיקרה, יהיה מעניין לראות את התגובה של מילווקי. כמה שיאנג טוב, אטלנטה קבוצה עמוקה ועם וויליאמס יש להם שחקן דומה שיכול להיכנס לתפקיד בצורה מספיק טובה.

אף אחד בעולם לא יכול להחליף את יאניס, מילווקי תוכל להגיע במצב מנטאלי דומה לזה שאטלנטה הגיעו במשחק 4? אם כן, הם יוכלו לנצח את הסדרה. במיוחד אם יאנג ישאר מושבת. אולם הרבה יותר קל לכתוב מאשר לבצע.