בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: הקליפרס מפגינים דומיננטיות ומצמצמים

 

פיניקס סאנס 102- לוס אנג'לס קליפרס 116 (הקליפרס מצמקים את הסדרה ל-3:2)

 

הקליפרס עדיין כאן. המשחק התנהל בשליטה מלאה של הקליפרס וברובו הם הובילו בהפרש דו ספרתי. גם כאשר הסאנס ביצעו ריצה והצליחו לצמק את ההפרש, הקליפרס הראו אופי (יש שיגידו שלא אופייני להם) והגדילו את ההפרש בחזרה. ברבע האחרון היה נדמה שהסאנס ישלימו את המהפך לאחר שהם צימקו את ההפרש ל-98:94 והמומנטום היה לצידם, אך מהרגע הזה פול ג'ורג' ורג'י ג'קסון נכנסו לפעולה, קלעו כמה סלים גדולים שהעלו חזרה את היתרון לדו ספרתי והבטיחו את הניצחון של הקליפרס.

זובאץ' היה פצוע הערב (משחק ראשון שהוא מחסיר עקב פציעה מזה שנתיים) והקליפרס פתחו בחמישיית סמול בול של ג'קסון, פטריק בברלי, ג'ורג', מרכוס מוריס וטרנס מן בסנטר.

רוב המשחק הקליפרס שמרו איזורית כאשר הם משאירים את הקלעים הפחות טובים של הסאנס חופשיים כגון ברידג'ס וקראודר. האיזורית הצליחה למנוע מהסאנס את החדירות הקלות ובעיקר הוציאה את אייטון מהמשחק (10 נקודות 11 ריבאונדים ורק 9 זריקות מהשדה ללא זריקות עונשין). אייטון אמנם לא היה נון פקטור לחלוטין סטייל רודי גובר אבל הערב הוא היה פחות מעורב במשחק ההתקפי מבדרך כלל כאשר הוא בקושי מקבל כדורים ובמחצית השנייה כמעט ולא חסם לפיק אנד רול.

האירוניה במשחק של הקליפרס הייתה שהם קלעו היום לא טוב לשלוש (10 מ-30 מחוץ לקשת) אבל סיימו את המשחק עם 58 נקודות בצבע ובכללי קלעו היום בכמעט 55%. מה שאותי מפתיע זה שהקליפרס לא ניסו את חמישיות הסמול בול האלו ליותר דקות במהלך הסדרה. מזל שזובאץ היה פצוע.

הקליפרס קיבלו תפוקה הערב כמעט מכל מי ששיחק דקות משמעותיות. בין אם זה קאזינס שנתן 15 נקודות ב11 דקות, מוריס שקלע 20 נקודות במחצית הראשונה (22 נקודות סה"כ) והיה המוציא לפועל העיקרי במחצית הזאת, ג'קסון שסיים עם 23 נקודות כאשר כל נקודה נקלעה בדיוק כשהקליפרס הזדקקו לה כדי לבסס את היתרון ואפילו בברלי שהצליח שוב להצר את צעדיו של בוקר על אף שהוא קלע 31 נקודות.

אבל מעל כולם בלט היום פול ג'ורג' שקלע 41 נקודות ב-15 מ-20 מהשדה ו-8 מ-8 מהקו, 13 ריבאונדים ו-6 אסיסטים. לאחר מחצית ראשונה מנומנמת, ג'ורג' השתלט על המשחק ברבע השלישי, היה אגרסיבי ולא הפסיק לתקוף את הטבעת. החדירות של ג'ורג' הצליחו לייצר זריקות נוחות לאחרים בנוסף לנקודות שלו. ברגע שג'ורג' מצליח להשיג נקודות בצבע, הוא גם מרגיש בטוח יותר בזריקה מבחוץ וגם ההגנה מנסה לסגור לו את החדירה ולכן יש לו קצת יותר מרווח לזרוק או כמובן להניע כדור ולמצוא את השחקן החופשי. 20 נקודות הוא קלע רק ברבע הזה, כולל 3 השלשות היחידות שקלע במשחק, בעיקר בזכות העובדה שהסאנס ניסו למנוע לו את החדירה. גם ברבע האחרון גורג' לא קטל קנים והוא היה האחראי המרכזי לעצירת הקאמבק של הסאנס עם סלים גדולים וסחיטת עבירה בלתי ספורטיבית מקראודר.

 

הסאנס יכולים להתנחם בעבודה שהם היו קרובים לאורך רוב המשחק על אף ערב קליעה רע. דווין בוקר קלע ב-41% הערב כולל מחצית שנייה לא טובה של 13 נקודות ב-36.4% מהשדה. כריס פול לא קלע את המיד ריינג'ס הפנויים שהוא קיבל ואייטון כאמור לא היה מעורב מספיק במשחק ההתקפי. בנוסף הסאנס קלעו רק 9 שלשות ב-34.7% מהשדה על אף שהיו להם לא מעט זריקות פנויות. כנראה שבמשחק הבא האחוזים קצת יתיישרו בעיקר לכיוון של כריס פול, אשר מאז שחזר מהבידוד קלע רק 19 מ-60 הזריקות שלקח. פול נראה במגמת שיפור בכל משחק (היום קלע 22 נקודות) אבל כדי שהסאנס יגיעו לגמר ראשון מאז 1993 הוא יהיה חייב לנצל את המיד ריינג'ס הפנויים שהקליפרס מאפשרים לו, כמו שעשה בסדרה נגד הנאגטס. ברבע האחרון פול היה כל כך מהוסס שהוא עצר את הכדרור וויתר על זריקות.
הגנתית הסאנס שמרו קצת איזורית וניסו לפרקים לשחקנים שמסביב ג'ורג' לקבל את החלטות. זה עבד חלקית, בעיקר כאשר טרנס מאן ניסה ליזום אבל היום הסגל המסייע של הקליפרס היה טוב. מרכוס מוריס עשה שמות בפוסט אפ היום. דווין בוקר שמר אותו יותר מידי פוזשנים והסאנס צריכים לוודא שמי שיקבל את המאצ' אפ הזה בגנה יהיה קראודר. בנוסף הם צריכים לראות איך מתמודדים עם ג'ורג'. בגדול יש להם את ברידג'ס אבל הם עדיין צריכים לנסות להוציא לג'ורג' את הכדור מהיד ולתת לאחרים לקבל החלטות כמו שעשו בתחילת הרבע השלישי.

 

המשחק הבא יתקיים בסטייפלס סנטר בלילה שבין רביעי לחמישי בשעה 4:00 שעון רעננה