בזמן שפלייאוף לא ישנים, והלילה טריי יאנג בשיא קריירה של 48 נקודות.

מילווקי באקס 113 — אטלנטה הוקס 116 (1-0 להוקס)

 

אטלנטה הוקס היו הקבוצה המפתיעה במשך כל הפלייאוף, והם המשיכו לתת הבל במשחק הראשון של סדרת גמר המזרח, כשטריי יאנג סיים עם שיא קריירה של 48 נקודות.

בוסף לנקודות שלו, יאנג הוסיף גם 11 אסיסטים ו-7 ריבאונדים עבור אטלנטה והצדיק את הכינוי שלו -'אייס טריי'. יאנג לא היה שם לבד, כשג'ון קולינס עם תצוגת ענק משלו כשסיים עם 23 נקודות ו-15 ריבאונדים. בצד השני יאניס אדטוקומבו קבע את הטון עבור הבאקס, כפי שהוא עושה תמיד, וסיים עם 34 נקודות, 12 ריבאונדים ו-9 אסיסטים. ג'רו הולידיי היה מצויין גם הוא והוסיף 33 נקודות, 10 אסיסטים ו-5 ריבאונדים למאמץ המשותף, אך בסופו של דבר, זה לא הספיק.

עם הנצחון הזה ההוקס עולים ליתרון 1-0 בגמר המזרח, המשחק השני בלילה בין שישי ושבת.  03:30 שעון ישראל.

 

טריי יאנג עם (עוד) תצוגת ענק: אין שחקן שהמניה שלו עלתה בפלייאוף האלו כמו טריי יאנג. אחרי עוד תצוגת על, הוא מתחיל להיכנס לדיון האם הוא השחקן ההתקפי היעיל בליגה. לא רק שהוא יכול לקלוע מכל מקום, הזריזות וניהול המשחק שלו מפרקים לחלוטין את הגנות היריבות.

הבאקס בהחלט הרגישו את האפקט הזה הלילה, כשיאנג סיים עם שיא קריירה של 48 נקודות, 7 ריבאונדים, 11 אסיסטים 17-34 מהשדה. בגלל היותו של יאנג איום משמעותי בפיקנרול, מילווקי לא יכלה להחזיק את ברוק לופז על המגרש, מה שהתנקם בהם בריבאונד מאוחר יותר בסיום המשחק.

ריבאונד התקפה: כמה שטריי יאנג היה אדיר במשחק, מילווקי עדיין היו ביתרון 7 נקודות, 4 דקות לסיום, ונדמה היה שישתלטו על המשחק. הם היו בבית, כל המומנטום היה לצידם וזה הרגיש שמכאן המשחק שלהם.אך אולי הם היו צריכים להתחיל מלבצע עצירות בפוזשנים האחרונים של ההוקס, לא כולל אלה שמילווקי עשו עבירה מכוונת במטרה לשלוח לקו. לרוע מזלם של הבאקס, הם לא הצליחו להשיג את הריבאונד הדרוש על מנת לסגור את הפוזשנים הללו, והם הפסידו למעשה את המשחק בקרב על הריבאונד.

ההוקס אספו 5 ריבאונד התקפה ב-4 הדקות האחרונות, מה שהוביל ל-9 נקודות מהזדמנות שניה. זה היה כל הסיפור בריצת 18-8 של אטלנטה ברגעי הסיום כשהם גנבו את הנצחון. אמנם בשורה הסופית כתוב 12 ריבאונד התקפה לכל קבוצה, ורק 17-16 בנקודות מהזדמנות שניה להוקס על הבאקס, אולם אטלנטה השיגה אותם כשזה היה חשוב.

חלק מהותי מכך זה כפי שציינתי, היעדרותו של ברוק לופז מהמגרש בדקות הסיום. הבאקס הורידו אותו מהמגרש והלכו להרכב נמוך, מכיוון שיאנג חיסל אותם בפיקנרול. בלעדיו ההוקס לקחו את היתרון וניצחו את המשחק בריבאונד.

קריס מידלטון במשחק שירצה לשכוח: עם 4.6 שניות בלבד לסיום המשחק, הבאקס היו עם הכדור והזדמנות להשוות. כרגיל במצבים כאלו, הם הלכו למידלטון שקיבל זריקה די נוחה. אך גם הזריקה הזו החטיאה והמשחק נגמר.

זו אמנם לא הייתה הסיבה העיקרית שהם הפסידו את המשחק, אך היה זה סיום הולם. כשמידלטון והבאקס היו רק כמעט בצורה מאכזבת.  מידלטון סיים עם אחד ממשחקי הפלייאוף הגרועים בקריירה שלו, 15 נקודות 6-23 מהשדה. זה היה השני הכי נמוך שלו בנקודות בפלייאוף הזה ותצוגת הקליעה הגרועה ביותר שלו. וגם הפעם השניה בלבד שהוא כשל לקלוע שלשה כלשהי, כשסיים עם 0-9 מעבר לקשת.

מידלטון כיכב לא מעט בקלאצ' בשבועות האחרונים, ובלעדיו הבאקס כבר מזמן היו בבית. הם גם יגיעו הביתה מהר מאוד אם הוא לא יחזור לעצמו במשחק 2. לקבוצה הזו פשוט אין מספיק יכולת קליעה קונסיסטנטית שתוכל להרשות לעצמה ערב קליעה רע של מידלטון. במיוחד אם יאלצו להוריד את לופז מהמגרש.