בזמן שפלייאוף לא ישנים, והלילה קאמבקים! פילדלפיה חוזרת מדו ספרתי וכופה משחק 7, הקליפרס חוזרים ממינוס 25 ועולים לראשונה לגמר האיזורי.

אטלנטה הוקס 99 – פילדלפיה 76'  104  (3-3)

עם גבם לקיר כשהם עשויים להיות מודחים במשחק 6, הפילדלפיה 76' הגיבו בצורה מרשימה. זה לא היה קל אך הסיקסרס התגברו על פיגור דו ספרתי מוקדם בדרך לנצחון על אטלנטה הוקס, ולכפות משחק 7 בסדרה. הנצחון היה מרשים במיוחד לאור העובדה שבשני המשחקים הקודמים פילדלפיה היו בצד שמאבד יתרון דו ספרתי בדרך להפסד. העובדה שהם הצליחו להתאושש מההפסדים הללו, מראה חוסן מנטאלי חשוב.

טוביאס האריס וסת' קרי הובילו את הדרך לפילדלפיה, כשקלעו 24 נקודות כל אחד, בעוד שג'ואל אמביד קלע 22 נקודות ו-13 ריבאונדים.הסיקסרס קיבלו דחיפה חשובה מהספסל מטייריס מקסי ששיחק 29 דקות וסיים עם 16 נקודות ו-7 ריבאונדים. בצד השני טריי יאנג היה מדהים עבור אטלנטה כפי שהיה כל הסדרה. הוא סיים את המשחק עם 34 נקודות ו-12 אסיסטים, אך בסופו של דבר הוא לא היה מספיק על מנת לדחוף את ההוקס לנצחון. קווין הרטר סיים עם 17 נקודות ו-11 ריבאונדים לאטלנטה.

ההפסד לאטלנטה היה קשה במיוחד, להוקס הייתה הזדמנות לסגור עניין מול הקהל הביתי. והגיעו למשחק הזה אחרי 2 משחקים בהם חזרו מפיגור דו ספרתי בקאמבקים מרשימים, והמומנטום היה אצלם. כעת, המומנטום אצל פילדלפיה. שתי הקבוצות לא יכולות להתבוסס בעבר יותר מדי, כשמשחק 7 ממש מעבר לפינה, בלילה בין ראשון לשני 03:00 שעון ישראל.

טייריס מקסי: עד משחק 6 הגארד הרוקי טייריס מקסי שיחק 33 דקות בכל הסדרה נגד ההוקס. אך כשהסיקסרס היו צריכים ניצוץ אנרגיה מהספסל, מקסי היה שם לספק את הסחורה. מקסי נכנס למשחק בערך באמצע הרבע הראשון ומיד נתן את הדחיפה הרצויה לפילי. הוא קלע 3-3 מהשדה והחזיק את הסיקסרס במשחק בזמן ששחקנים אחרים התקשו לייצר נקודות. הוא גם נתן דקות חשובות ברבע האחרון אז קלע 7 נקודות ב-10 דקות, כולל 4 נקודות מהעונשין בקלאצ' סה"כ טירייס מקסי שיחק 29 דקות, וסיים עם 16 נקודות, 7 ריבאונדים, אסיסט, חטיפה וחסימה. בנוסף הוא סיים עם מדד פלוס מינוס הכי גבוה – פלוס 12.

לאחר המשחק אמר עליו טוביאס האריס שמקסי היה "ניצוץ המשחק עבור הסיקסרס." והוא צדק. לא רק שמקסי נתן תרומה חשובה בהתקפה עבור פילי, הוא גם עשה עבודה סולידית על טריי יאנג בהגנה, ושמר עליו רוב הרבע האחרון. את הרבע הזה סיים יאנג עם 2-9 מהשדה.

לאור התפוקה שלו במשחק 6, אין ספק שנראה ממנו הרבה במשחק 7.

טריי יאנג עם עוד סטטיסטקיות שאמריקאים אוהבים: עושה רושם שכל משחק בפלייאוף, טריי יאנג עושה משהו בפעם הראשונהאו קובע היסטוריה. חלק מזה לא מעניין במיוחד, אך יש כמה דברים שבהחלט מרשימים!

ב-10 המשחקים הראשונים יאנג היה אחראי בין אם בקליעה או באסיסט ל-536 נקודות של קבוצתו, 53.6 נקודות למשחק. הגבוה ביותר לשחקן בהיסטוריה של הליגה ב-10 משחקי הפלייאוף הראשונים שלו

ובנוסף הרצף הארוף בפלייאוף של 20+ נקודות ו-7+ אסיסטים

 

זה לא הספיק במשחק 6, אך העובדה ששחקן מצליח להגיע לזה ב-10 משחקי הפלייאוף הראשונים שלו בקריירה בהחלט מרשימה.

 

ס. קרי לוהט! אנחנו רגילים לראות את קרי "מבשל" על המגרש וצולף במהלך חודש יוני. אולם בעבר היה זה סטף, והפעםהיה זה סת'. סת' פשוט להט במהלך כל הסדרה נגד אטלנטה, ומשחק 6 לא היה שונה. אחרי שקלע שיא קריירה של 36 נקודות (13-19 מהשדה) במשחק 5, קרי המשיך את הקו וקלע 24 נקודות 8-14 מהשדה במהלך משחק 6. המספרים של קרי בסדרה פשוט מרשימים:

במהלך הדקות הראשונות של הרבע השלישי קרי קלע 3 שלשות רצופות ליתרון ראשון, יתרון שהם לא איבדו.

הוא כל כך הרשים שאפילו אחיו התרשם

 

וכשאחד הקלעים הגדולים בהיסטוריה של המשחק מתרשם מהקליעה שלך, זה אומר משהו. (כן, עם הנפוטיזם). כעת, הסיקסרס יצטרכו שסת' קרי ימשיך ביכולת הקליעה המרשימה שלו גם במשחק 7, ובתקווה שגם אחרי.

 

 

 

לוס אנג'לס קליפרס 131 – יוטה ג'אז 119 (4-2 לקליפרס בסדרה)

הלוס אנג'לס קליפרס התקדמו לגמר המערב.

בזמן שקוואי לנארד פצוע ומחוץ לרוטציה, במשחק 6, הקליפרס עשו את העבודה והתקדמו לגמר המערב לראשונה בתולדות המועדון עם נצחון מרשים על יוטה ג'אז.

לאחר הנצחון הזה הם יתמודדו מול פניקס סאנס על הזכות לשחק בגמר ה-NBA.

הקליפרס עם קאמבק  מרשים: הרבע הראשון של המשחק היה צמוד מאוד, אך מהר מאוד לאחר מכן הג'אז השתלטו על המשחק. ג'ורדן קלארקסון להט ופשוט לא הצליח להחטיא ל-3 ובתחילת הרבע השלישי היתרון ליוטה עמד על 25 הפרש. עם קוואי שלא נכלל בסגל, נדמה היה שהמשחק גמור.

אך כמה סלים פה, וכמה נקודות שם, והקליפרס החלו לעבוד ולחצוב דרכם למשחק. בסוף הרבע השלישי ההפרש עמד כבר על 10 בלבד. עוד היה המון עבודה לעשות אך עם הקהל שהתעורר ונכנס למשחק, הקאמבק כבר נראה אפשרי.

מהנקודה הזאת זה כבר הפך לכדור שלג עבור יוטה, וכשהשעון הראה 09:34 לסיום המשחק, פול ג'ורג' קלע שלשה שנתנה לקליפרס יתרון ראשון. יתרון שנשאר עד לסיום המשחק. הקליפרס פשוט שלטו במשחק מאותה נקודה. הקאמבק של 25 הנקודות הינו הקאמבק הגדול ביותר במשחק מכריע בסדרת פלייאוף ב-25 השנה האחרונות. יותר מרשים שהמאזן של יוטה כשהובילו 25 או יותר עומד באותה תקופה על 232-1.

בנוסף לקאמבק של המשחק הקליפרס חזרו מפיגור 0-2 בתחילת הסדרה. אחרי שקרסו בפלייאוף הקודם, הם הפגינו המון רוח לחימה וחוסן נפשי בפלייאוף הזה.

הקליפרס עשו היסטוריה: יש המון מה לדבר עליו מבחינת המה ואיך זה קרה, אך בכל זאת צריך גם לקחת צעד אחורה ולהעריך את חשיבותו ההיסטורי של ההישג. הבצורת של הקליפרס היא לא רק הארוכה ביותר ב-NBA, היא גם הארוכה ביותר ב-4 הליגות הגדולות (יחד עם פוטבול, בייסבול והוקי). הקליפרס כעת התקדמו לגמר המערב לראשונה בתולדותיהם, כולל כשעוד נקראו 'בפאלו ברייבס'. אחרי ששנים היו הבדיחה של הליגה, ועד העונה ניצחו רק 6 סדרות פלייאוף בכל השנים, בשבועות האחרונים הם כבר ניצחו 2, וכעת ישחקו בגמר המערב נגד פניקס סאנס.

יוטה ג'אז קרסו. שוב. בעונה שעברה יוטה ג'אז איבדו יתרון 3-1 על דנבר בסיבוב הראשון. זה היה הפסד רע אך אפשר היה לתרץ עם פציעות והסיטואציה בבועה. באופסיזן הם חיזקו את הסגל ונדמה היה ששמו את ההפסד הזה מאחוריהם כשהשיגו את המאזן הטוב ביותר בעונה הרגילה.

אך כעת, אנו נאלצים שוב לדון על איך הם קרסו בפלייאוף. הם השתלטו על העניינים וניצחו את 2 המשחקים הראשונים בסדרה, ונראו בשליטה.וגם אחרי שהפסידו את שני המשחקים הבאים הם היו עדיין הפייבוריטים לאחר שקוואי נפצע בברך. ועדיין, במקום לקחת את היתרון שיש להם הם הפסידו את משחק בבית, ואז איבדו יתרון 25 במשחק 6 והפסידו את הסדרה 4-2.

הם יכולים לטעון שגם הם לא ממש היו בריאים במהלך הפלייאוף, אך קשה לעשות זאת כשלקבוצה השניה חסר אחד מהשחקנים הטובים בליגה.העובדה היא שיוטה עדיין לא מספיק טובים בפלייאוף, וזה קשה לנצח כשהיריבות יכולות לנטרל את אחד השחקנים הטובים שלך בקלות כזאת עם סכימות פשוטות. הג'אז הפסידו בכל הדקות בהן רודי גובר היה על המגרש ב-4 המשחקים האחרונים, והוא סיים במינוס 24 את משחק 6.

חייבים לחשוב על לבצע שינויים בסגל הג'אז. הם לא יכולים לחזור עם אותו סגל בדיוק אחרי 2 קריסות כאלו בפלייאוף שנה אחרי שנה.

המשחק של טרנס מאן:  מוקדם יותר במהלך הפלייאוף זכינו לחוות את "המשחק של שייק מילטון" כשהגארד של פילדלפיה עלה מהספסל וניצח כמעט לבדו את משחק 2 עם התפוצצות במחצית השניה. זה היה נחמד, זה לא היה "המשחק של טרנס מאן".

הווינג שבעונתו השניה שיחק דקות מוגבלות במשחקים הקודמים בסדרה, אך נאלץ לקחת תפקיד גדול יותר לאחר הפציעה של קוואי לנארד. אף אחד, גם לא טרנס מאן עצמו, יכל לצפות כמה יעיל הוא יהיה במשחק 6.

הוא התחיל עם שלשה שהייתה סל השדה הראשון של הקליפרס במשחק, ואחרי עוד דאנק על רודי גובר הוא כבר היה על 10 נקודות ב-4 הדקות הראשונות יחד עם שאר הקבוצה הוא נעלם  ברבע השני, לפני שחזר במחצית השניה ובגדול. הוא קלע 20 נקודות ברבע השלישי, והיה מפתח חשוב בריצה של הקליפרס בחזרה למשחק.

כשנותרו רק 5 דקות על השעון ברבע האחרון, הוא קבר שלשה חופשיה לגמרי שנתנה לקליפרס יתרון דו ספרתי ולמעשה חתמה את המשחק. הוא סיים עם 39 נקודות, 15-21 מהשדה שהיו שיא קריירה, כולל קולג'!  זה ללא ספק, המשחק של חייו.