בזמן שפליאוף לא ישנים, והלילה לו וויליאמס וטרה יאנג מובילים מהפך אדיר של אטלנטה על פילדלפיה בדרך ל 3-2 בסדרה להוקס. במערב, הקליפרס נטולי לנארד מפתיעים את יוטה. 

 

פילדלפיה 76' 106 – אטלנטה הוקס 109 (3-2 לאטלנטה בסדרה)

וואו. זה כל מה שאפשר לומר על המשחק הזה. במשך 3 רבעים פילדלפיה הובילה בביטחון מוחלט. אמביד שהיה רע מאוד במשחק הקודם והתלונן על פציעה היה מצויין הלילה, אבל איכשהו בפילדלפיה בכל פעם מחדש מוצאים דרך אחרת לבעוט בדלי.

במחצית השנייה טוביאס האריס עם 0-4 מהשדה וסימונס עם 0-1 מהשדה ו 2-6 מהעונשין. נזכיר שאלו שני השחקנים הכי חשובים אחרי אמביד. ערב מלא דברים מוזרים היה לנו, עם המון סיפורים קטנים, ולכן נצלול לתוכם במיידי:

 

כמה נקודות מהמשחק:

  1. דוק ריברס – פילדלפיה פתחה את המשחק מצויינת והגיע עד ליתרון 72-46 כאשר יותר מחצי מהמשחק עבר. משם הם הפסידו 63-34. לא משנה איך מסובבים את זה, פילדלפיה מתחילים להראות כמו אחת הקבוצות הלוזריות שיש בליגה. דוק ריברס קיבל המון קרדיט במהלך העונה, אבל אם פילדלפיה לא עוברת את הסדרה הזו, אחרי שהובילה במשחק 5 ב 26 הפרש, זה כנראה יהיה כתם רציני עבור ריברס.
  2. לו וויליאמס – השחקן הכי לא מדובר של הלילה, אבל לדעתי הוא הכוכב האמיתי של המשחק. וויליאמס נקבר במעמקי הרוטציה של אטלנטה, הגנתית הוא מהווה בעיה ואמור להחליף את טרה יאנג. הוא נהנה מפירורים כי יאנג הוא העתיד של הקבוצה. הלילה, כשהקבוצה בפיגור בלתי אפשרי, לו סוף סוף מקבל דקות משמעותיות והוא מגיב. וויליאמס במשחק מושלם עם 15 נק', 7-11 מהשדה, 3 אס' ו 31+ ב 23 דקות משחק.
  3. סימונס והאריס – לא רק וויליאמס כיכב. גם סימונס והאריס אכזבו בענק. האריס עם אנמיות בלתי נסבלת כשהוא מסיים עם 4 נק' ו 2-11 מהשדה. סימונס מסיים את הלילה עם 4-14 מהעונשין. אני חוזר על זה, 4-14 מהעונשין. משחק שנגמר בפער של 3 נק' בשנייה האחרונה לאטלנטה. אם הזכרתי את ריברס, הפסד בסדרה הזו יהווה קודם כל כתם על סימונס. עצם העובדה שהוא כרגע באותו דיבור עם בן וואלאס ודיאנדרה ג'ורדן, אין לי מילים:

4. דנילו גאלינארי – לא רק וויליאמס היה מצויין מהספסל. גם גאלינארי היה שם בדקות המפתח ביחד עם וויליאמס ומשחק מצויין שלו הלילה עם 16 נק', 3-4 מהשלוש ו 8 ריב' מהספסל. ביחד הצמד הזה פשוט הצית מחדש את אטלנטה.

 

5. טרה יאנג – השחקן שחיכיתם לשמוע עליו עם עוד משחק היסטורי. לא להאמין שהוא רק בן 22, אבל לילד יש וובוס. יאנג עם שיא קריירה הלילה של 39 נק' ובדיוק בזמן. במחצית השנייה הוא קולע 26 מתוך ה 39 שלו. לא סתם, זוכרים את העונשין של סימונס, אז יאנג עם 17-19 מהעונשין, אבל רגע הוא סוחט 3 זריקות עונשין כשיש 1:30 על השעון (זריקת שלוש) וקולע את שלושתן. זה אולי ההבדל בין שתי הקבוצות.
הנה ההיילייטס של הכוכב מהמשחק:

6. ג'ואל אמביד – אמביד היה רע מאוד במשחק הקודם עם 4-20 מהשדה. הלילה הוא פותח עם 8-8 את המשחק והיה האחראי העיקרי להתפוצצות של פילדלפיה במחצית הראשונה. יש איזה רצון להעביר ביקורת על זה שלא הצליח לסחוב אותם ברבע הרביעי ולא פחות על ההחטאה של שתי זריקות העונשין החשובות כאשר נותרו רק 10 שניות על השעון:

אבל האמת היא שזה פשוט לא יהיה פייר. אמביד עשה הלילה הכל, ולשפוט אותו שוב על המהלך האחרון זה קצת לא פייר, בייחוד שכל מי ששיחק סביבו היה פשוט רע. רע מאוד. איתו הלילה הם 11+ וב 9 דקות בלבד שהוא לא שיחק הם 14-. זה אולי כל הסיפור של הלילה. 

6. סת' קארי – 36 נק', 7-12 מהשלוש, 13-19 מהשדה, ומשחק כמעט מושלם. לא הכל היה רע לפילדלפיה.

7. ג'ון קולינס, קווין האורטר, קאפלה ובוגדנוביץ' – מוזר, אבל לא כולם יכולים לשחק טוב. שלושת האחרונים קלעו ביחד הלילה 12 נק' ב 6-24 מהשדה. לא במקרה פילדלפיה הובילה ב 26 הפרש. המעניין שדווקא ג'ון קולינס שהיו דיבורי טרייד עליו במהלך העונה היה מצויין הלילה עם 19 נק' ו 11 ריב'. אגב המהלך הגדול ביותר של קולינס הלילה היה דווקא בהגנה:

המשחק הבא יערך בסטייט פארם ארנה באטלנטה, בלילה שבין שישי לשבת בשעה 02:30, שעון חולון. 

 

 

יוטה ג'אז 111 – לוס אנג'לס קליפרס 119 (3-2 לקליפרס בסדרה)

קוואי לא משחק? אין בעיה, פלייאוף פי (פול ג'ורג') ייקח אחריות. לפעמים זה נדמה כאילו הכל שם מבויים, מישהו רוצה לייצר לנו סיפורים וריגושים, ואז אחרי כמה עונות של קארמה רעה ואין סוף ביקורות על פול ג'ורג', מגיע שוב המאני טיים ופתאום משום מקום ג'ורג' מצליח להענות לאתגר ולסיים ערב ענק עם 37 נק' באחוזים נפלאים (12-22 מהשדה), 16 ריב' ו 5 אס'. 

 

אבל לא רק פול ג'ורג' היה ענק, גם מוריס נתן אולי את תצוגת הפלייאוף הגדולה שלו אי פעם עם 25 נק', 10-16 מהשדה, ורג'י ג'קסון נמצא בכושר שיא והלילה עם 22 נק'. 

 

בצד השני, מייק קונלי עדיין חסר, מיטצ'ל סוחב פציעה בקרסול, ולמרות משחק טוב של שאר שחקני המפתח זה פשוט לא מספיק כאשר שני המנועים והברומטרים העיקריים שלך פצועים או סוחבים פציעה. 

 

המשחק נפתח בשליטה של יוטה והתנהל כמו שהיינו מצפים, יוטה רצה, מניעה כדור ומגיעה למקום שהיא הכי אוהבת, שלשות:

במחצית הג'אז מובילים ביתרון קטן, של 65-60, אבל משהו לא נראה טוב אצל מיטצ'ל. הוא משחק רע, והקרסול מציק לו בכל מהלך, זכר מהמשחק השלישי בסדרה. 

ברבע השלישי, פול ג'ורג' משתלט על המשחק, ומעיף את הקליפרס קדימה לרבע מושלם שמסתיים 32-18 לקליפרס:

מכאן, הג'אז ניסו לעשות קולות של חזרה, אבל ערב ענק של הצוות המסייע בקליפרס וזה נגמר בניצחון מפתיע של הקבוצה מל.א..

 

כמה נקודות מהמשחק:

1. העומק של הקליפרס – אמרתי את זה בעבר, איכשהו יש נטיה לשכוח שהצוות המסייע של הקליפרס עמוס כישרון. רג'י ג'קסון בסיטואציה שפשוט מוציאה את המקסימום ממנו, נראה כרגע כמו אחד הגארדים הטובים בליגה:

באטום עם ההגנה, הנעת הכדור והשלשות פשוט פיט מושלם לקבוצה הזו. אה, ויש איזה אחד טרנס מאן ש… עושה מהלכים גדולים במאני טיים:

2. פול ג'ורג' – סיכוי גבוה שבמשחק הבא הוא שוב ישחק רע ונחזור לצחוק עליו. לפחות כרגע, הוא מצדיק את השם פלייאוף פי ומגיע לו כל הקרדיט. לא רק הלילה, שימו לב למספרים שלו בפלייאוף:

פול ג'ורג' מוריד את כל הביקורות שיש עליו, והוא בלי ספק הכוכב הבלתי מעורער של הערב. למרות שיוטה מחזיקה את אחת ההגנות הטובות בליגה, היא פשוט לא מצאה את הדרך לעצור אותו הלילה:

 

3. דונובן מיטצ'ל ומייק קונלי – הזכרנו אותם בהתחלה, ראוי להזכיר שוב. בהיעדרו של קונלי, מיטצ'ל הוא הברמוטר העיקרי בהתקפה של יוטה. הקרסול מציק לו וזה בלט מאוד הלילה. המשחק הרע ביותר שלו בסדרה עם 6-19 מהשדה, אבל 4-14 מהשלוש. מיטצ'ל לא נוטה לזרוק כזו כמות של שלשות, וזה פשוט היה תוצאה של זה שהוא לא מצליח לייצר לעצמו כמו שהוא רוצה. הסיפור ממש לא גמור, קונלי עוד עשוי לחזור למשחק 6, ומיטצ'ל עוד עשוי להתאושש. החלמה של שניהם והסדרה הזו תלך עד הסוף. 

 

4. הגנה – למרות הדיבור על הקרסול של מיטצ'ל, יוטה סופגת הלילה 119 נק'. יותר מדי. בטח כאשר כל כך הרבה נקודות מגיעות מרג'י ג'קסון ומוריס. כמה מהמהלכים של ג'קסון והפוסטר של טרנס מאן היו על רודי גובר, שלמשך יותר מדי דקות נראה מבולבל בהגנה ואחראי לא מעט על פתיחת היתרון של הקליפרס.

 

5. בויאן בוגדנוביץ': איפשהו בכל תצוגת הענק של פול ג'ורג' והצליעה הברורה מדי של דונובן מיטצ'ל, התפספס קצת בויאן בוגדנוביץ'. הפורוורד סיים את המשחק עם 32 נקודות באחוזים מצויינים 9-17 מהשלוש וסה"כ 10-20 מהשדה וכרגיל גם עבודה הגנתית ובסה"כ היה זה שהחזיק את יוטה לא מעט זמן עם הראש מעל המים.