בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: וושינגטון זוכה לשחק לפחות עוד משחק אחד, ויוטה עולה ליתרון 3-1

 

וושינגטון וויזארדס 122 – פילדלפיה 76' 114 (3-1 לפילדלפיה)

(טל קינן)

הווזיארדס עדיין לא מוכנים ללכת לחוף הים, בטח לא כאשר הם משחקים במגרש הביתי. לשם כך, ברוקס העלה את דניאל גאפורד בחמישיה לראשונה מאז שהגיע לוושינגטון בטרייד מהבולס.
על אף זאת הסיקסרס פתחו חזק ועלו מהר מאד ליתרון 12:4 בהובלתו של בן סימונס, כאשר דניאל גאפורד עם 2 עבירות והמחליף שלו אלכס לן, צבר שתי עבירות מהירות אף הוא.

הוויזארדס חוזרים עם שתי שלשות של ברטאנס ומצמקים ל-20:15.
רובין לופז, הסנטר השלישי של הוויזארדס פתח מצויין את המשחק וביחד עם ברטאנס הם החזירו את הוויזארדס למשחק כאשר הרבע הראשון נגמר בתוצאה 31:28 לפילי
רבע שני נפתח כאשר סימונס ואמביד על הספסל. הוויזארדס הצליחו להישאר קרובים עם כמה מהלכי האסל של רובין לופז שהמשיך להיראות טוב.
סל משוגע של מקסי אחרי הגנה איזורית טובה של הוויזארדס העלה את הסיקסרס ל-7

הסיקסרס התקשו מאד בהתקפה ללא אמביד וסימונס, בנוסף להגנה משופרת של הוויזארדס ברבע הזה, בעיקר כאשר גאפורד חזר למגרש.
ברוב הרבע השני, הוויזארדס נראו טוב יותר אבל הם לא הצליחו לצמצם את הפער ליותר משתי נקודות. פולו דאנק של ווסטברוק 2:14 דקות לסוף המחצית, השווה לבסוף את התוצאה על 56

דאנק של האצ'ימורה 30 שניות לסוף הרבע, העלה את הוויזארדס ליתרון ראשון במשחק אבל דני גרין מיד ענה בשלשה ותוצאת המחצית היא 61:60 לפילי.
ווסטברוק קלע 1 מ-10 מהשדה (עם עשרה ריבואנדים ועשרה אסיסטים) וביל עם 4 מ-12 ובכל זאת הוויזארדס ירדו למחצית רק בפיגור נקודה, בעיקר בזכות לופז וברטאנס אשר סיימו עם 14 ו-15 נקודות בהתאמה את המחצית הראשונה.
סימונס שיחק רק דקה ברבע השני עקב בעיית עבירות ואמביד לא שיחק כלל ברבע הזה. במחצית הודיעו כי אמביד לא יחזור למשחק עקב מכה שחטף בברך ימין לאחר שניסה לעלות להטבעה מעל רובין לופז.
לאור הדיווח הזה, הוויזארדס עלו לרבע השלישי בידיעה שיש להם סיכוי לנצל את ההיעדרות של אמביד ולנצח את המשחק הזה. האצ'ימורה המשיך עם המומנטום מסוף הרבע השני, קלע 2 שלשות מהירות והעלה את הוויזארדס ליתרון 66:61, הכי גבוה שלהם במשחק באותו הרגע.
מיד לאחר מכן ברטאנס ביצע חיתוך מפינה שמאל לכיוון הצבע והוא פתאום החל לצלוע. ברטאנס מתח את השוק השמאלי וגם הוא לא יחזור לשאר המשחק.
5:52 לסוף הרבע השלישי ווסטברוק השלים טריפל דאבל עם קליעה מהקו שהעלתה אותו ל10 נקודות ואת הוויזארדס ליתרון 75:72. כמו כן ווסטברוק אוחז במקום השלישי בכמות הטריפל דאבלים בפלייאוף עם 12. מהרגע הזה הסיקסרס הצליחו לקלוע רק עוד 8 נקודות עד סוף הרבע והוויזארדס ניצלו זאת סוף סוף כדי לברוח לאחר משחק מאד צמוד. הרבע השלישי נגמר בתוצאה 92:80 לוויזארדס כאשר פילדלפיה מאד התקשתה בהתקפה ללא אמביד ובהגנה היא לא הצליחה להכיל את בראדלי ביל ורוי האצ'ימורה
אם הרבע השלישי לא היה מספיק עמוס באירועים אז 3:40 פרץ אוהד למגרש אשר תוקל במהירות בידי אחד המאבטחים. זה כבר מתחיל להיות מטריד שכמעט בכל סדרה בפלייאוף הזה, היה אירוע כזה או אחר עם אוהדים בעייתיים. האוהד אגב הורחק מהמשחק ומשטרת וושינגטון תגיש נגדו תלונה.
את הרבע הרביעי הסיקסרס פתחו בריצת 10-1 ואפילו הצליחו להוריד את ההפרש לנקודה אחת בלבד, אבל סל חשוב של לופז, אשר היה הראשון שלו במחצית השנייה, בתוספת שתי קליעות עונשין של ווסטבורק, השאירו את הוויזארדס ביתרון 99:94 7:53 לסיום המשחק.
לאחר הטיים אאוט אלו היו הדקות של טייריס מקסי. פלואטר שלו, לאחר מכן שלשה ומהלך הגנתי מצויין על ווסטברוק הורידו את ההפרש לנקודה בלבד.
4:30 דקות לסיום רירברס מבקש צ'אלנג' על עבירה שנשרקה לדני גרין. הסיקסרס זכו בצ'אלנג', סימונס לקח את הג'אמפ בול והאריס השווה את המשחק עם טיפ אין, לאחר החטאה של קרי.
סיום המשחק היה דרמטי. בשוויון 108 2:47 דקות לסיום, הוויזארדס החליטו לעשות פאול מכוון על סימונס כדי שילך לקו ובן הצליח לקלוע אחת מהשתיים. ביל ענה בסל מיד לאחר מכן והווזארדס שוב שלחו את סימונס לקו. סימונס שוב קלע רק אחת והוויזארדס סיימו התקפה יפה עם דאנק של גאפורד.
2:07 סימונס שוב נשלח לקו ושוב קולע 1 מ-2 והתוצאה היא 112:111. ווסטברוק החטיא זריקה קשה מעל סימונס אבל נעשתה עבירה ללא הכדור על דניאל גאפורד אשר קלע 1 משתי הזריקות שלו מהקו. פילי בהתקפה שלאחר מכן הגיעה לזריקה פנוייה של גרין ולאחר שסימונס לקח את ריבאונד ההתקפה קורקמז נותר פנוי אך גם הוא החטיא את השלשה שזרק. ווסטברוק ניצל את הבלאגן והריץ את האצ'ימורה לדאנק קליל שהעלה את הוויזארדס ל115:111. 1:08 נעשתה עבירה (לא מכוונת) על סימונס והוא קלע שוב רק 1 מ-2. שלשה של האצ'ימורה בצד השני והחטאה של האריס סגרו עניין.

הסיקסרס עוד ניסו לעשות עבירות אבל ללא הועיל. וושינגטון הצליחו לדחות את הקץ ולכפות משחק חמישי בסדרה הזאת.
החיסרון של אמביד היה משמעותי מכיוון שכל ההתקפה של הסיקסרס סובבת סביבו. כאשר אמביד לא מקבל את הכדור בפוסט, אין מי שייצר נקודות בסיקסרס בצורה מספיק עקבית. האריס היה בינוני וסימונס פשוט לא מנסה. נוסף על כך, כאשר אמביד לא על המגרש, הוויזארדס לא שולחים דאבל טים והם מצליחים להתמודד מול השומרים שלהם באחד על אחד.
מהצד השני, ביל סיפק מחצית שנייה טובה לאחר מחצית ראשונה רעה. כאשר שהסיקסרס החליטו לשלוח עליו דאבל טים, הוא ידע בכל פעם למצוא את השחקן הפנוי ולהניע את הכדור עד שהוא יגיע לשחקן שנמצא בפוזיציה הכי טובה לזריקה. גאפורד הראה כמה הוא חשוב ושהוא הרוויח ביושר את המקום בחמישייה. גאפורד סיים עם 5 חסימות מתוך ה-12 של הוויזארדס (שיא עונתי אגב) ופשוט אטם את הצבע לשחקני הסיקסרס.
כמה נתונים נחמדים: בן סימונס קלע את זריקת העונשין הראשונה שלו בסדרה.
ראול נטו עם שיא קריירה בפלייאוף של 11 נקודות, דווקא נגד האקסית מפילדלפיה.
אמביד חטף מכה בברך שמאל במהלך משחק עונה רגילה במרץ האחרון והחסיר עשרה משחקים. זה קרה נגד אותם וויזארדס.
המשחק הבא יערך בלילה שבין רביעי לחמישי בפילדלפיה בשעה 2:00 שעון האסי ניר דוד

 

ממפיס גריזליס 113 – יוטה ג'אז 120 (3-1 ליוטה)

אחרי פתיחה מגומגמת מעט במשחק הפתיחה של הסדרה, דונובן מיטצ'ל חזר למשחק 2 ומשם יוטה הצליחה להכתיב את הקצב היטב, וגם הלילה הצטיין מיטצ'ל בדרך לנצחון שלישי בסדרה, רגע לפני חזרה ליוטה על מנת להשלים את המלאכה.

מתחילת המשחק הג'אז הצליחו למצוא את הטבעת ולקלוע מבחוץ. רויס אוניל במיוחד עלה עם בטחון לזרוק ולקלוע זריקות, מה שהכריח את הגנת ממפיס להימתח עוד קצת. רויס אוניל סיים את המשחק עם 9 נקודות, 9 ריבאונדים ו-3 חטיפות. ויוטה בהחלט תצטרך תרומה כזו מרויס אוניל גם בהמשך הפלייאוף. הוא שומר נהדר, ואם תהיה לו היכולת הזו לאיים על הטבעת בכל משחק, הוא יגרום המון כאבי ראש ליריבות.

יוטה קלעה באחוזים מצויינים 17-34 מעבר לקשת וביום קליעה כזה לממפיס, ולכל יריבה, אין ממש מה לעשות. גם בלילה בו דונובן מיטצ'ל מתקשה לקלוע ומסיים עם 8-22 מהשדה,  ג'ורדן קלארקסון עם 8-18 וג'ו אינגלס עם 1-4, תצוגה גדולה של שאר הקבוצה הפכה את זה ליום קליעה טוב.

דונובן מיטצ'ל: מיטצ'ל היה הקלעי המוביל. כאמור, הוא התקשה בקליעה וסיים עם 8-22, 2-7 מעבר לקשת, אך כפי שכתבתי בעבר, שחקנים גדולים מוצאים פתרונות, והפתרון ליום קליעה רע צריך להיות מהעונשין. ואכן, מיטצ'ל הצליח לסחוט עבירות בחדירות, וסיים עם 12-13 מהקו, ויחד עם 8 אסיסטים. לדונובן מיטצ'ל היה משחק טוב וגם משחק רע. בכל הנוגע לחיובי הוא בהחלט הצליח לייצר נקודות, במיוחד בחצי השני. לא הייתה לממפיס שום תשובה לגביו בחצי השני של המשחק.
בחלק הרע מעבר לאחוזים, מיטצ'ל התקשה הגנתית וממפיס קלעו עליו בקלות יחסית, דבר שעלול להיות מדאיג בהמשך הפלייאוף מול גארדים טובים יותר. הוא נראה חסר בטחון או שהקרסול כנראה עדיין מפריע לו, אך גם פעולות און בול וגם אוף בול הוא היה מהוסס ואפשר חריץ לממפיס שלא הייתה אמורה לקבל.

רודי גובר: רודי גובר כנראה עדיין השחקן המשמעותי ביוטה. הלילה עם שורה סולידית יחסית של 17 נקודות, 8 ריבאונדים ו-2 חסימות, אך הרבה פעמים במהלך המשחק הוא היה זה שהכתיב את הקצב לטובת יוטה, ידע לשלוט ושיחק טוב. וכרגע כשגובר טוב, יוטה משחקת טוב.

 

ממפיס: כבר הזכרתי שהגריזליס הם הקבוצה הצעירה בפלייאוף מאז 2011, והם עם סגל עמוק. מהספסל עלו דיאנת'וני מלטון שנותן המון עזרה בהגנה וקליעה. מלטון קלע 15 נקודות ברבע האחרון והצליח להשאיר את ממפיס קרובים. דזמונד ביין, הבחירה ה-30 בדראפט 2020 אמנם היה חלש היום אך בכללית מפגין קליעה מצוינת, וגם ג'ארן ג'קסון התעורר לתצוגה מרשימה בהגנה הלילה, יחד עם 21 נקודות. (בתקווה שבעתיד גם הקליעה שלו תחזור לעצמה). ממפיס תסיים בקרוב מאוד את העונה שלה, אך היא בהחלט הצלחה, והעתיד ורוד.

 

 

הטופ 5 היומי