בזמן שפליאוףהלייקרס עלו ליתרון 3-1, וינסו לזכות באליפות ביום שישי.

מיאמי היט 96-לוס אנג׳לס לייקרס 102 (3-1 ללייקרס):

מיאמי קיבלו חזרה את באם אדבאיו, שהיה טוב, אך לא יכלו ל-50 נקודות משותפות של אנתוני דייוויס ולברון ג׳יימס.

ג׳ימי באטלר המשיך את היכולת המעולה שלו מהמשחק הקודם עם 11 נקודות ללא החטאה ברבע הראשון. מהצד השני היה זה קונטביוס קולדוול פופ ששמר על הלייקרס ביתרון. מיאמי עשו עבודה טובה בהגנה מול דייוויס ולברון והכריחו איבודים (7 ברבע הראשון), אבל 20 נקודות של שחקני המשנה של הלייקרס פיצו על כך. 27-22 ברבע הראשון. ריצת 12-2 של ההיט בפתיחת הרבע השני השלימה מהפך. פרק ווגל שיחק עם מוריס כגבוה יחיד, ובאם ניצל את זה כדי להיכנס לקצב. 3 אסיסטים של רונדו, כשבצד השני מיאמי התקשו לקלוע מבחוץ אפשרו ללייקרס לחזור ולעלות ליתרון 49-47 במחצית.

הלייקרס התחילו לשמור אנדר (השומר של מוביל הכדור הולך מתחת לחסימה, ומונע את החילוף) על באטלר, ולא נתנו לו להגיע לסל. בצד השני לברון ודייוויס קלעו 9 נקודות כל אחד (כולל שתי שלשות של לברון), ומנעו כל נסיון קאמבק של ההיט. 75-70 בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון לברון השתלט על המשחק. 11 נקודות שלו, שמרו על היתרון של הלייקרס אל מול 12 נקודות של טיילר הירו. שלוש דקות לסיום, ביתרון 2 ללייקרס, KCP קלע 5 נקודות רצופות. ליאפ של רייג׳ון רונדו ועוד שלשה של AD פתחו יתרון 9 שסגר מעשית את המשחק. 102-96 ללוס אנג׳לס בסיום.

קלעו למיאמי: באטלר 22 נקודות, 10 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, טיילר הירו 21 ו-7 ריבאונדים, דאנקן רובינסון 17, אדבאיו 15 ו-7 ריבאונדים, ג׳י קראודר 8 ו-7, קנדריק נאן 6, קלי אוליגניק 4 ואנדרה איגודלה 3.

קלעו ללוס אנג׳לס: לברון 28 נקודות, 12 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, דייוויס 22 נקודות ו-9 ריבאונדים, קולדוולפופ 15, דני גרין 10, קייל קוזמה ומרקיף מוריס 9, אלכס קארוסו 9 ורונדו 2, 7 ריבאונדים ו5 אסיסטים.

ההגנה של מיאמי: ההיט שמרו עם באם על דייוויס, באטלר על לברון, וקראודר על האוורד. המהלך הזה איפשר להם להחליף את הפיק אנד רול בין דייוויס ללברון, הקשה על דייוויס להיכנס למשחק וגרם להאוורד לנסות לתפוס עמדה בצבע. מיאמי התעלמו מהאוורד לחלוטין, שיחקו 5 על 4 בהגנה והכריחו את ווגל להשאיר אותו על הספסל (שיחק רק ברבע הראשון). בנוסף, ההיט המשיכו את האסטרטגיה מהמשחק הקודם וסגרו את הצבע. זה עבד טוב, אבל הלייקרס הצליחו להגיע לשלשות טובות מהפינות (9-14). בפיק אנד רול של ג׳יימס ושחקן נמוך (שחקן שנשמר על ידי הירו/רובינסון/נאן) מיאמי עשו את אותו דבר שהצליח במשחק השלישי, אבל במחצית השניה לברון היה יותר אגרסיבי והצליח להגיע לטבעת לפני שמיאמי החליפו חזרה.

באטלר: משחק רגוע יותר של באטלר לאחר ההתפוצצות במשחק הקודם. המחצית הראשונה היתה טובה, אבל בשנייה הוא קיבל טיפול דומה לזה שלברון קיבל, ולא הצליח לייצר יתרון. התאמה נחמדה של ספולסטרה היתה להשתמש בו כחוסם (בעיקר בהאנדאוף) וזה הוביל ל-6 מתוך 7 האסיסטים שלו במחצית השנייה.

דייוויס: משחק התקפי רע של הביג מן, שהתקשה מול באם, ולא הצליח ליצור לעצמו (סל אחד מהשמונה שלו לא היה מאסיסט). לעומת זאת, ההגנה שלו עשתה את ההבדל. הוא הצליח לעצור את באטלר על הפרימטר, וכל נסיון של ההיט לקלוע בצבע נתקל בו. הוא היה עם פלוס 17 במדד הפלוס מינוס (בעיקר בגלל שמרקיף מוריס לא הסתדר עם באם), ושלשה שלו פחות מדקה לסיום סגרה את המשחק.

ריבאונד התקפה: ברבע האחרון, כשמשחק היה על כף המאזניים, הלייקרס הצליחו לקחת 4 ריבאונדים קריטיים בהתקפה. האקסטרה פוזשנים האלו היו משמעותיים בריצה של הלייקרס בסיום המשחק, ומנעו מההיט לחזור למשחק. במשחק השלישי וברוב המשחק הזה מיאמי דווקא הצליחו למנוע מהלייקרס לשלוט בריבאונד, אבל חוסר ריכוז בסוף המשחק עלה להיט במשחק.

הטופ 5 היומי