בזמן שפלייאוףהלייקרס עלו ל-1-0 עם ניצחון משכנע.

לוס אנג׳לס לייקרס 116-מיאמי היט 98 (1-0 ללייקרס):

אנתוני דייוויס הוביל את הלייקרס לניצחון במשחק הראשון. פציעות של גוראן דראגיץ׳ ובאם אדבאיו העלו סימני שאלה לקראת המשחק השני.

המשחק נפתח בסערה, אבל מהצד של מיאמי. בהגנה הם הצליחו לסגור את הצבע, ובצד השני הם תקפו את דוויט האוורד. השלשות נכנסו, והיתרון צמח ל-13. לברון ג׳יימס ואדבאיו ירדו לנוח, והלייקרס השתלטו על המשחק. ריצת 19-3 בראשות 8 נקודות של קנטביוס קלדוול פופ קבעה את תוצאת הרבע הראשון, 31-28 ללייקרס. שלשה של ג׳ימי באטלר ועוד שתיים של טיילר הירו החזירו את היתרון להיט, אבל זו היתה הפעם האחרונה שהם היו במשחק. דני גרין התעורר אחרי פלייאוף לא טוב, הלייקרס קלעו משלוש, ובצד השני מיאמי נתקעו בהתקפה וקלעו רק 5 נקודות בשבע וחצי הדקות האחרונות של הרבע. 65-48 במחצית.

בהפסקת המחצית התברר שדראגיץ׳ לא יחזור לשחק (עוד על הפציעה בהמשך), והירו פתח במקומו. המומנטום מהרבע השני נמשך גם לשלישי. מיאמי לא הצליחו לעצור את לברון ו-AD, וההפרש גדל ל-32. באם ירד גם הוא בגלל פציעה, והמשחק הפך לגארבג׳ טיים. אריק ספולטרה ניצל את הזמן שנשאר כדי לתת לסולומון היל, קלי אוליניק וקנדריק נאן זמן משחק. 18 נקודות של האחרון עזרו לצמצם מעט את התבוסה, 116-98 בסיום.

קלעו ללוס אנג׳לס: דייוויס 34 נקודות, 9-ריבאונדים ו-5 אסיסטים, לברון 25, 13 ו-9, קלדוולפופ 13, דני גרין 11, אלכס קארוסו 10, מרקיף מוריס 8, רייג׳ן רונדו 7, קווין קוק 3 ודוויט האוורד 2.

קלעו למיאמי: ג׳ימי באטלר 23 נקודות, נאן 18, הירו 14, ג׳יי קראודר 12, אדבאיו 8, אנדרה איגודלה 7 ו-6 אסיסטים, דראגיץ׳ 6, סולומון היל ואוליניק 4 כל אחד ודריק ג׳ונס ג׳וניור 2.

פציעות: ארבע וחצי דקות לסוף המחצית דראגיץ׳ ירד לחדר ההלבשה, ולא חזר לשחק. התברר שיש לו ״plantar tear״ ברגל שמאל (קרע ברקמה שמפרידה בין השריר לעור כף הרגל). לפי הדיווחים הוא מסוגל לשים משקל על הרגל, שזה סימן מאוד חיובי, אבל עדיין לא ברור מה חומרת הפציעה. יכול להיות שהוא יוכל לחזור לשחק אם יקבל זריקה לפני המשחק, אבל לפי מקרי עבר (ג׳ו ג׳ונסון ב-2013 למשל) הוא לא יחזור לשיא היכולת שלו. הפציעה שלו משמעותית ביותר להמשך הסדרה. הוא הרכז הטבעי היחיד של מיאמי העונה, ובלי היכולת שלו לייצר מכדרור יהיה לה מאוד קשה לנצח את הלייקרס.

באמצע הרבע השלישי גם באם ירד ולא חזר, בגלל פציעה בכתף שמאל. בדיקת הרנטגן שלו חזרה שלילית, וכנראה הוא יוכל לשחק במשחק השני.

בנוסף, גם באטלר נחת לא טוב על הקרסול שלו מספר פעמים במשחק. הוא המשיך לשחק, אבל לא ברור אם יהיו לזה השפעות לטווח הארוך.

אנתוני דייוויס: משחק מעולה של AD, שהוביל את הקאמבק של הלייקרס ברבע הראשון כשלברון ישב על הספסל. הדומיננטיות שלו בצבע בשילוב 2-4 מהשלוש ו-5 אסיסטים היו המפתח של הלייקרס לניצחון. בהגנה הוא ניצל את האורך שלו כדי לעצור את הפיק אנד רול/האנד אוף של באם, וכשספולסטרה שיחק נמוך ללא סנטר הוא שלט מתחת לסלים.

שחקני משנה: במחצית הראשונה הלייקרס קלעו 11-17 משלוש (64.7%). שחקני המשנה ניצלו את תשומת הלב שלברון דוייויס משכו, והגיעו לזריקות פנויות. במחצית השניה הם התקררו מעט (4-21), אבל הנזק כבר נעשה. להיט יהיה קשה מאוד להתחרות עם הלייקרס ביום כזה, יצטרכו לעשות עבודה יותר טובה בעזרה וחזרה מלברון ו-AD.

הגנה: הסיפור הגדול לפני הגמר היה האזורית של מיאמי. במשחק הזה ראינו אותה בפוזשנים ספורים, בעיקר כשלברון לא היה על המגרש. מעניין יהיה לראות אם ההיט שמרו את האזורית למשחקים צמודים יותר, או שזו בכלל לא אפשרות כשלברון משחק (או שמשחקים צמודים זו לא אופציה…). רוב המשחק הם השתמשו בהגנת חילופים סטנדרטית, כשבאם שמר על האוורד, קראודר על דייוויס ובאטלר על לברון. בדקות הראשונות זה עבד טוב, אבל כשלברון התחיל לצוד את המאצ׳אפים שהוא רצה, הם לא הצליחו למנוע אותם.

הטופ 5 היומי