בזמן שפלייאוף בוסטון מאריכים את העונה לפחות בעוד משחק.

בוסטון סלטיקס 121 – מיאמי היט 108 (3-2 למיאמי)

המשחק התחיל כשכלום לא עבד לבוסטון. הם החטיאו 11 מ-12 הזריקות הראשונות במשחק, והיה להם מזל שהיתרון היה רק 7 במחצית, בהתחשב בכמות הנקודות של מיאמי מהזדמנות שניה ומזריקות עונשין.

ואז הם קמו לתחיה, בסכנת הדחה ג'ייסון טייטום השתלט על הצבע וקו העונשין ברמה שרשם אותם על שמו בטאבו. דניאל ת'ייס היה נפלא בשני צידי המגרש כשהפריע לזורקים וקולע לייאפים. קמבה ווקר השתלט עם הפיקנרול ומרכוס סמארט צלף סטפבק לשלוש. ג'יילן בראון מילא חוסרים היכן שצריך והסלטיקס עם ריצה מרשימה שהצילה את העונה.

ג'ייסון טייטום סיים את המשחק עם 31 נקודות, 10 ריבאונדים ו-6 אסיסטים, קלע רק 8-22 מהשדה אבל 12-14 מהעונשין. בראון סיים עם 28 נקודות ו-8 ריבאונדים. ווקר הוסיף 15 נקודות ו-7 אסיסטים, אך הפלוס מינוס שלו של פלוס 21 היה בהחלט מייצג – הרבה מההצלחה של בוסטון במחצית השניה הייתה בזכות הכניסה שלו אל תוך לוע ההגנה של מיאמי.

גוראן דראגיץ' החזיק את מיאמי בתמונה, סיים עם 23 נקודות, 8-17 מהשדה, אך יצא בעבירות 4 וחצי דקות לסיום. דאנקן רובינסון סיים עם 20 נקודות, אך 17 מהם היו במחצית הראשונה. ג'ימי באטלר ובאם אדבאיו היו עם 8 ריבאונדים ו-8 אסיסטים כל אחד ו-30 נקודות משותפות אך כשבוסטון התחילו לרוץ מיאמי פשוט לא הצליחה לתפוס.

ההיט קלעו 7-36 מעבר לקשת וההתקפה שלהם פשוט קרסה כשבוסטון שיפרו את הגנת הצבע. היתרון של בוסטון הגיע ל-19.

מיאמי עדיין שולטת בסדרה ומובילה 3-2. משחק 6 בלילה בין ראשון ושני.

נקודות:

הסלטיקס כאן! בראד סטיבנס אמר לשחקנים שזה פעם ראשונה מזה כמה משחקים שהם שיחקו כדורסל של סלטיקס. ההגנה יצרה התקפה, השלשות נפלו במקום הנכון והגנת מיאמי הרגישה את הלחץ.

כשכתב שאל את סטיבנס על הגעה של בוסטון לטבעת ענה סטיבנס שזה היה דגש מאז מחנה האימונים שהתקיים בדיוק לפני שנה. אותה תשובה ענה גם כשנשאלה לגבי הפרעה לזריקות (קונטסטד).

בראון אמר שהסלטיקס היו חייבים לתקוף את הצבע, גם כשנדמה היה שהאורך של שחקני מיאמי חוסם כל נתיב חדירה אפשרי, וההתקפה נראתה יותר נחושה. ולמרות שהסלטיקס נראו יותר אקטיבים, בראון ייחס את השיפור לדרך בה תועלה האנרגיה. לטענתו במחצית ווקר אמר לקבוצה להירגע קצת. הם היו לחוצים מדי. ולטענת בראון ההבדל היה שהם פשוט שיחקו בשליטה, לא מהיר או פזיז מדי.

לאורך 5 המשחקים של הסדרה עד כה היא הייתה תחרותית, צמודה ומבלבלת.  האיזורית  2-3 של מיאמי למשל, בוסטון התקשתה מולה, אך גם היו משחקים בהם מצאה פתרונות, הצליחה לפצח, רק בשביל שוב ליפול נגדה משחק לאחר מכן או אפילו אותו משחק מאוחר יותר.

בוסטון שינתה והתאימה ליינאפס, אך כל הזמן המשיכה בהיי פיקנרול ולתקוף את הצבע. המטרה של האיזורית היא לבלגן את ההתקפה של בוסטון, לגרום לפליימייקרס לחשוב יותר מדי ולהשאיר את אדבאיו קרוב לטבעת. עם כמה שהנצחון היה מעודד, האיזורית עדיין עבדה ואין שום ערובה שבוסטון שוב יהיו הקבוצה הזאת שהיו היום.

 

דילמות: סטיבנס עשה כל מיני החלטות וניסיונות עם הרוטציה, גורדון הייוורד כרכז, גראנט וויליאמס לצד אנס קאנטר בקו הקדמי. דווקא החמישיה הנמוכה הופיעה לזמן קצר ולא ממש הטרידה את מיאמי.

"הם לא ממש שיחקו הרבה זמן יחד" אמר סטיבנס. "אני חושב שהאיום על הטבעת מייצר עבורנו הבדל משמעותי. בהחלט יהיו עבורנו הזדמנויות לחזור לזה, אך אין תשובה ברורה של חמישיה גבוהה או נמוכה. אני חושב שמיאמי עושים עבודה טובה בלהעניש הרכב נמוך עם חסימות נמוכות כך שאי אפשר להחליף, עוצרים את החסימות שלנו הריבאונדים נגד. וקשה גם לקלוע מכיוון שבאם לא באמת בחסרון נגד הרכב נמוך."

באופן אידיאלי היה יכול להיות נחמד לראות את ההרכב הזה מקבל עוד דקות, אך סטיבנס סיפק הסבר מצוין של החסרונות שלו. אם ההרכב מייצר עצירות וריצות ההרכב הזה יכול להיות קטלני. בסדרה הזו לעומת זאת, אדבאיו מהווה בעיית מאצ'אפ, אז סטיבנס נאלץ להיות בררן.

קאנטר שיחק 10 דקות, כמעט כולן במחצית השניה. זה היה מהלך מאזן: הוא אילץ את מיאמי לעבור לדרופ, ובצד השני הסתובב עם מטרה ענקית על הגב. בוסטון סיימו את הדקות איתו בפלוס 3 שבהחלט הצלחה.

בהמשך המשחק סטיבנס הלך עם השחקנים שהוא בוטח בהם לחלוטין. בראד וואנאמייקר לא שיחק במחצית השניה, ואף אחד למעשה מלבד 6 שחקני "החמישיה" לא שיחק ברבע הרביעי, אפילו כשווקר עף בעבירות באמצע הרבע.

זה יהיה משהו מעניין לעקוב אחריו במשחק הבא (ובתקווה גם לאחר מכן) במיוחד לאור כמה שמיאמי היו טובים יותר במחצית השניה עד המשחק הקודם.הייוורד עבר את 30 הדקות בכל משחק ות'ייס נכנס לבעיית עבירות מהר מדי בשביל לשחק הרבה דקות.

אדבאיו האשים את עצמו: אדבאיו היה מתוסכל לאחר המשחק. הוא אמר שהוא היה איטי מדי, לא הצליח לנהל את ההגנה כמו שהוא עושה בד"כ ושהחטיא זריקות שבד"כ הוא קולע.

"המשחק הזה עלי" אמר. "שיחקתי גרוע, וזה לא יכול לקרות. אני יודע את זה ואני מרגיש שאכזבתי את חברי."

זה ראוי להערכה אך גם קצת שגוי. ג'ימי באטלר אמר שזה על כל הקבוצה.ההיט הרשו לטעויות להיערם ולהתגבר ברבע השלישי כמו כדור שלג, ואריק ספולסטרה העיר שהשחקנים כמכלול הרשו לחולשה בקליעה לזלוג להגנה.

כל עוד אדבאיו מחוייב, ובינתיים הוא בהחלט, טעויות הגנתיות ממש לא יכולות להיות רק עליו. הוא מגן מוכשר, מהסוג שיכול לחפות על המון טעויות של הקבוצה, אך יחד עם זאת ההגנה של מיאמי לא בנויה על לתעל את ההתקפה אליו כמו יוטה וגובר.

אדבאיו הוא כמעט חסר תחרות בליגה מהבחינה של יכולת להחליף ולשמור על גארדים, ולנטרל מהלכים כשומר שבא לעזרה בהגנה, ובוסטון מנסה להפוך את היתרונות הללו לחסרונות. כשהוא מחליף לשחקן פרימטר הסלטיקס מעבירים מהר את הכדור לתוקף אחר על מנת לוציא אותו מהמשוואה. בוסטון כבר למדה לזהות מתי הוא נלהב מדי לבוא לעזור בהגנה ולנצל גם את זה עם תזמוני חיתוכים כשהוא בבסיס האיזורית.  אולם עדיין זה ממש לא קרוב להיות הבעיות העיקריות של הגנת מיאמי.

 

הטופ 5 היומי