בזמן שפלייאוף – הסלטיקס לא הצליחו לסגור עניין אחרי שהובילו בדו ספרתי.

בוסטון סלטיקס 101 – מיאמי היט 106  (2-0 להיט)

בדיוק כמו במשחק 1 בוסטון סלטיקס נראו כאילו הכל תחת שליטה. הפעם הם הגיעו ליתרון 17 ברבע השני והשיגו כל מה שרצו בהתקפה. והפעם המהפך היה חד ומהיר יותר. מיאמי רצו 20-4 ברבע השלישי ועלו ליתרון 7 נקודות בסוף הרבע.
ובדיוק כמו במשחק הראשון מיאמי החזיקו את בוסטון בחצי השני והוציאו אותם לחלוטין מאיזון עם קומבינציית איזורית 2-3 וחילופים.הפעם מיאמי הוסיפו למיקס קצת אישית לוחצת על כל המגרש והסלטיקס נראו שונים לחלוטין מאיך שנראו במחצית הראשונה.

לזכותם יאמר שהסלטיקס הגיבו בשני צידי המגרש ברבע האחרון. מיאמי החטיאו 10-12 הזריקות שלהם בתחילת הרבע, ובוסטון פתחו ריצה משלהם של 15-2. אולם שוב מיאמי התאוששה והצליחה לבצע מהפך בדרך ליתרון 2-0 בסדרה, עם כמה מהלכים הירואיים של גוראן דראגיץ' וכמה מהלכים הגנתיים של ג'ימי באטלר.

עם בערך שתי דקות לסיום בוסטון שיחקה הגנה כמעט מושלמת, עד שדראגיץ' קלע שתי שלשות ברצף על דניאל ת'ייס, ונתן להיט את היתרון הסופי. בסיום אריק ספולסטרה שיבח אותו ואמר "ההגנה שלהם מאוד טובה, ולפעמים צריך מישהו שיודע לייצר נקודות מכלום."
ג'יילן בראון קלע צמד שלשות בקלאצ' אך החטיא את השלישית שהייתה משווה את המשחק 15 שניות לסיום.

נקודות:

המהפך: קשה להסביר כמה נוח נראו בוסטון בהתקפה במחצית הראשונה, בטח בהשוואה לסוף המשחק הראשון או הסדרה מול טורונטו. מיאמי קבוצה מאוד ורסטילית בהגנה וקשוחה, אך כפי שאמר אח"כ אריק ספולסטרה – "הם לא הרגישו אותנו". מיאמי כבר הייתה בפיגור 60-43, לפני שכמה זריקות חתמו את תוצאת המחצית בפיגור 13. ספולסטרה אמר אח"כ "הרגשתי שהיינו במינוס 30".

קשה גם להסביר כמה דומיננטיים היו מיאמי בקאמבק.  קמבה ווקר שלהט במחצית הראשונה עם 14 נקודות 6-10 מהשדה היה כמעט לא קיים במחצית השניה למרות שהיה כל שניה על המגרש. בוסטון קלעו 4-12 במהלך הרבע הזה, כן, כל הקבוצה, ובנוסף מיאמי כפו 7 איבודים.

"אני יודע שכולם רוצים לדבר על הסכימות שלנו." אמר ספולסטרה, "עבורנו זה פשוט המאמץ, לעשות את העבודה הקשה. פשוט להשקיע מאמץ בלי קשר לסכימות, והיינו יותר מחויבים במחצית השניה."

בראד סטיבנס מאמן בוסטון אמר לאחר המשחק "התפרקנו ופשוט לא שיחקנו טוב." הוא הוסיף שהשחקנים היו "אמוציונאליים", אולם לא פירט בנוגע לדיווחים שעלו לאחר המשחק

 

רובינסון: אחד המפתחות בהצלחה של מיאמי שקצת נזנח כי לא היה חלק בקאמבק הוא דאנקן רובינסון. במשחק הראשון שיחק רק 17 דקות בשל בעית עבירות, והתקשה מול הגנת בוסטון וסיים עם 2-7 מהשדה. לעומת זאת במשחק השני הוא כבר קלע צמד שלשות בשתי הדקות הראשונות של המשחק.

דאנקן רובינסון הוא אחד הקלעים המסוכנים בליגה מכיוון שהוא מסוגל באמת לקלוע מכל טווח ומכל זוית, ועם שחרור מהיר. התנועה שלו ללא כדור ומאחורי חסימות זה משהו שגורם להגנות

המון בעיות. אמנם כוכבי המהפך היו ללא ספק גוראן דראגיץ' ובאם אדבאיו, אך רובינסון כמו דראגיץ' במשחק הראשון עזר למיאמי להישאר קרוב, וקלע 12 נקודות ברבע הראשון. את המשחק סיים עם 18 נקודות ב-6 שלשות, וגם 4 אסיסטים. הוא נשק מאוד יעיל כשההתקפה תקועה, והוא עשה את ההבדל בין זו שהיה לה אותו כשההתקפה נתקעה, לבין זו שלא…

התקפת בוסטון: הסלטיקס ידעו שתגיע האיזורית עוד לפני שהסדרה התחילה. הם התקשו נגד האיזורית של טורונטו, ומיאמי שיחקה כל העונה עם 2-3. הם גם ידעו שאדבאיו גורם לבעיות עם היכולת שלו לשמור על גארדים, וידעו שההיט מתורגלים בחילופים 1-5.  סטיבנס ממש לא אהב איך שההתקפה נתקעה בסוף המשחק הראשון ושחקנים החלו ללכת לבידודים, אך הפעם המצב לא היה טוב יותר. "אנחנו לא ננצח את הקבוצה הזו אם לא נתקשר לחלוטין בשני צידי המגרש." אמר סטיבנס. "אנחנו צריכים לחזור ללהיות כאלה, שאמנם היינו לפרקים, אך כרגע הם הקבוצה הטובה יותר ואנחנו צריכים להילחם כדי לחזור לסדרה."

ג'ייסון טייטום שהיה מרשים במשחק הראשון שיחק די מרושל במשחק השני, וכך גם שאר ההתקפה. כשנשאל סטיבנס מה לדעתו היו הבעיות ענה שהם פשוט הפסיקו לשחק. טיטום וסמארט איבדו 4 כדורים יחד במחצית השניה, וסמארט לקח גם כמה זריקות רעות. לשתי הקבוצות היו רגעים קשים במהלך המשחק גם התקפית וגם הגנתית, אך במקרה של בוסטון זו מגמה שחוזרת על עצמה.
היתרון של בוסטון הוא בכך שיש לה 4 שחקנים שיכולים להוביל כדור ולמסור, מה שאמור להקשות על ההגנה להפריע למהלך ההתקפה, ומשום מה הם מתקשים נגד יריבות כמו טורונטו ומיאמי שמשנות סכימות הגנתיות במהלך המשחק. זו נקודה בה גורדון הייוורד מאוד יכול לעזור, אך חסרונו ממש לא אמור להיות תירוץ.

אריק ספולסטרה: במיוחד בפלייאוף כאלה בהם באים עוד יותר לידי ביטוי ההבדלים והיכולות של מאמנים טובים, הוא מצטייר כמאמן הטוב בפלייאוף האלה. וגם המספרים מתחילים להראות.

ספולסטרה עלה למקום השמיני בכל הזמנים בנצחונות בפלייאוף

Congrats to Miami Heat coach Erik Spoelstra for moving up to 8th on the #NBAPlayoffs COACHING WINS list!

Posted by NBA on Thursday, September 17, 2020

הוא גם עבר באחוזי נצחון את גרג פופוביץ' ועומד כרגע על קצת יותר מ-60 אחוזי נצחונות.

 

 

הטופ 5 היומי