בזמן שפלייאוף – דנבר מאיימת בהפתעה נוספת ומשווה את הסדרה, הולכים למשחק 7!

דנבר נאגטס 111 – לוס אנג'לס קליפרס 98 (3-3)

בפעם השניה ברציפות הדנבר נאגטס התגברו על עוד נפילה בתחילת המשחק נלחמו חזרה וניצחו את המשחק מול הלוס אנג'לס קליפרס, וכפו משחק 7. הנאגטס כבר היו בפיגור 19 נקודות בתחילת הרבע השלישי, אף פתחו ריצת 17-0, וגברו על הקליפרס 30-16 ברבע השלישי והשיגו שליטה במשחק. בסיטואציה של לנצח או ללכת הביתה עבור דנבר, ניקולה יוקיץ' וג'מאל מורי הגיבו טוב לאתגר והפעילו את מלוא כובד משקלם והפעילו לחץ על הקליפרס בסיום המשחק, והקליפרס כשלו.

יוקיץ' סיים את המשחק עם 34 נקודות 14 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, תוך כדי יעילות מרשימה של 59.1 אחוזים מהשדה, וצליפה של 4-6 מעבר לקשת. הוא קלע שתי שלשות ברצף בתחילת הרבע האחרון מה שהגדיל את יתרון הנאגטס ל-7 ופתח בור ממנו הקליפרס לא הצליחו לחזור.

זה המשחק השני ברציפות שהקליפרס נכשלים בלסגור את הסדרה, ומשחק שני רצוף שהקליפרס מאבדים מבין האצבעות יתרון משמעותי. הקליפרס יצטרכו למצוא מהר מה לא עובד ולתקן, אחרת זה יהיה סיום מפתיע לסדרה.

נקודות:

הנאגטס פשוט לא מוותרים: אחרי שנפלו לפיגור 1-3 נדמה היה שהקליפרס פשוט גדולים על דנבר ושזה הולך לכיוון חד צדדי, ושהנה, לראשונה בתולדות המועדון הקליפרס הולכים לגמר האיזורי. הקליפרס היו פייבוריטים ברורים לנצח את הסדרה, ובשני המשחקים האחרונים נדמה היה שהם בשליטה ושהם יכולים להתחיל כבר להתכונן ללייקרס.
ובכן… אחרי שנתנו לנאגטס 30-16 ברבע השלישי וההגנה שלהם אפשרה לדנבר לקלוע ב-60% מהשדה, דברים נראים מעט אחרת.  דנבר מנגד הידקו את ההגנה, השיגו עצירות והחזיקו את הקליפרס על 20% מהשדה ברבע השלישי.
בתחילת הרבע האחרון הנאגטס כבר היו עם המומנטום לסגור את המשחק. יוקיץ' קלע סלים כמעט מכל טווח, וג'מאל מוריי למרות נפילה שגרמה לקצת דאגות, חזר למשחק וסיים עם 21 נקודות 5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. דנבר שיחקו כמו קבוצה שאין לה מה להפסיד למרות שהיו חייבים נצחון. וכך הם ניצחו.

ניקולה יוקיץ': יוקיץ' בקצרה היה אתמול במחצית השניה השחקן הטוב על המגרש. גם עם קוואי ופול ג'ורג' על המגרש. ג'ורג' סיים עם 33 נקודות ו-5 חטיפות אך גם מינוס 23 (הגרוע בקבוצה). קוואי לנארד שסיים עם 25 נקודות 8 ריבאונדים 5 אסיסטים וצמד חטיפות לא נראה דומיננטי, והיה עם כמה איבודים יקרים.

יוקיץ' מנגד נראה מרשים. הסנטר מחזיק בממוצע 25 נקודות בסדרה נגד הקליפרס, ועשה בערך מה שרצה אתמול נגד איבצה זובאץ' ומונטרז הארל. הסלים שלו בסוף המשחק פשוט גרמו ללחץ אדיר על הקליפרס. מה שיותר מרשים זה שאחרי המשחק יוקיץ' עם ממוצע 27 נקודות 11.4 ריבאונדים ו-5.9 אסיסטים במשחקי הדחה. הוא גם מחזיק במאזן 6-1 במשחקים כאלה.

מונטרז הארל מדמם דולרים מהחוזה הבא: מונטרז הארל מסיים חוזה בתום העונה. והוא אמנם קיבל את פרס השחקן השישי אך בסדרה הזו ובמיוחד במשחק אתמול הוא פשוט היה נון פקטור. בשני המשחקים האחרונים הארל על פלוס מינוס של מינוס 29.איבצה זובאץ אגב עומד על פלוס 27. ובעוד שזובאץ פותח, דוק ריברס משחק הרבה יותר מדי עם הארל שפשוט מתקשה. בהגנה הוא משחק בעיקר דרופ שמאפשר המון שלשות לדנבר ובהתקפה הוא לא הרבה יותר טוב. את המשחק הלילה הוא סיים עם 5 נקודות, 2 איבודים וריבאונד אחד, ולרוב נראה שלא במעמד.  חלק מהיתרונות שלו הם בעצמה שהוא מביא למשחק, והמון כח. אך כשהוא נאלץ לעשות משהו שהוא לא פיקנרול עם לו וויליאמס נדמה שהוא הולך לאיבוד, בעיקר כי מעבר לפוסט הוא מאוד מתקשה. זה גרם לכך שדוק ריברס נאלץ לכמה דקות לשחק עם ג'מייקל גרין בסנטר. גרין אגב סיים עם 11 נקודות. כמה שהוא לא טוב בעונה הרגילה, הוא פשוט לא מספיק טוב בפלייאוף. בטח לא כשגורל המשחק או הסדרה מוטל על הכף.

 

הטופ 5 היומי