בזמן שפלייאוף הלייקרס עולים ליתרון 3-1 לאחר שליטה מוחלטת במשחק 4

 

יוסטון רוקטס 100 – לוס אנג'לס לייקרס 110 (3-1 ללייקרס)

(שחר שוויד)

יוסטון פתחו עם ראסל ווסטברוק, אריק גורדון, ג'יימס הארדן, רוברט קובינגטון ופי ג'יי טאקר. מנגד הלייקרס עלו עם דני גרין, קנטביוס קולדוול פופ, לברון ג'יימס, מרקיף מוריס אנתוני דיוויס .

הלייקרס פתחו טוב ועלו ליתרון 11-4 כשהם פשוט מצליחים לבטל את הגנת יוסטון, שמנגד לא מצליחה לייצר זריקות טובות.

בהמשך הרבע הזריקות של הרוקטס התחילו להיכנס והרבע מסתיים בתוצאה 26-22 ללייקרס.

ברבע השני הארדן לא הצליח להכנס למשחק וצבר עבירה שלישית בפתיחת הרבע. משם לייקרס לחצו בקלות על הדוושה ועלו ליתרון 10.

הרוקטס החזירו את הארדן אבל גם זה לא ממש עזר והלייקרס ריצת 8-0 בהובלת לברון ואלכס קארוסו הובילה לתוצאה 57-41 ללייקרס במחצית.

במהלך הרבע השלישי אף קבוצה לא הפגינה דומיננטיות מיוחדת, הלייקרס הלכו בעיקר לדיוויס ויוסטון הצליחה לקלוע קצת יותר שלשות, בסוף הרבע התוצאה 86-70 ללייקרס.

ברבע הרביעי לייקרס המשיכו לקלוע בקלות ועם ריצת 9-0 עלו ליתרון 23 נקודות, שמונה דקות לסיום.

מאותו רגע יוסטון הצליחו לעצור את הלייקרס ובעזרת שלשות של ווסטברוק וגורדון מוליכה ריצת 6-23 ומצליחה בשיא להתקרב למרחק שש נקודות מלברון וחבריו .

לצערה זה קורה רק דקה לסיום וזה כבר מאוחר מדי ולברון מספק לנו עוד היילייט לסיום.

110-100 ללייקרס בסיום.

את המנצחים הוביל דיוויס עם 29 נקודות ו-12 ריבאונדים, אליו הצטרף לברון שמסיים עם כמעט טריפל דאבל – 16 נקודות, 15 ריבאונדים ו-9 אסיסטים. מהצד המפסיד הקלע המוביל הוא ווסטברוק עם 25 נקודות, אליו מצטרף גם הארדן עם 21 נקודות ו-10 אסיסטים.

המשחק שהתקיים הלילה היה הוכחה חותכת לכישלון הסמול בול ביוסטון. הרוקטס, שנשענו על ההנחה שמשחק מהיר ומבוסס שלשות יכריח את הקבוצה היריבה לשחק בהתאם טעו ובגדול ולא כל ההנחות תקפות, במיוחד לא על לברון. הלייקרס בהובלת ג'יימס הכריחו את המשחק שלהם על יוסטון ושיחקו כמו שהם רצו, משחק איטי, סקור נמוך והכי חשוב – נקודות שלהם בצבע מצד אחד ופחות זריקות לשלוש של יוסטון בצד השני. הארדן וחבריו זרקו הלילה 33 זריקות, רק שלוש יותר מהלייקרס. הם הלכו יותר לצבע ונכשלו פעם אחר פעם, מהצד השני כשפרנק ווגל התחיל לשחק עם דיוויס בצבע במקום מגי או הווארד הוא גילה כמה קל זה לנצח את יוסטון. 62 נקודות בצבע היו ללייקרס, מתוכן 20 של דיוויס, לשם השוואה לכל הרוקטס היו ביחד 24 בצבע. הלייקרס הראו הלילה את עליונות המשחק הישן שמתבסס על משחק בצבע על פני משחק השלשות המהיר שמשתרש אט אט לתוך משחק הכדורסל בכל רחבי העולם.