בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד בכמה משחקים ואירועים נבחרים מהלילה ב-NBA. והלילה: מיאמי מנצחת את הבאקס, הניקס מפתיעים את הרוקטס ושיקגו מפתיעה את המאבריקס

 

מיאמי היט (39 – 22) 105 – מילווקי באקס (52 – 9) 89

הפתעה במשחק העיקרי של הערב, כשמיאמי מנצחת בשני צידי המגרש ובמשחק את מי שכרגע הקבוצה הטובה בליגה. דובר לא מעט על הסגנון של מילווקי שסוגר את הצבע ומאפשר יחסית הרבה שלשות. צריך לזכור שגם לפי האנליטיקס הזריקה הכי יעילה היא עונשין, אחריה ליי אפ ורק במקום השלישי השלשות. הבאקס פשוט ממש מתעקשים על למנוע את השתיים הראשונות, במחיר של האופציה השלישית. והלילה דברים נכנסו להיט.

את הרבע ראשון מיאמי פתחו בצורה אגרסיבית כשבאטלר קולע 2 מהירות, כשבצד השני כמובן היו אלה יאניס אדטוקומבו וקריס מידלטון.באם אדבאיו וקנדריק נאן עזרו למיאמי להישאר צמוד.

ציינתי בהתחלה שסלים נכנסו להיט, אז השלב הראשון היה פה כשמיאמי רצו 7-0 ריצה קטנה, אבל הייתה הסנונית הראשונה. הנעת הכדור של ההיט הייתה מהממת,מצאה את השחקנים הפנויים ובצד השני גרמו למילווקי לשלם על טעויות. למרות זאת הבאקס נשארו צמודים ונשפו בעורפם ואז קלי אוליניק עם 8 נקודות בסלים יפים חתם את הרבע הראשון ביתרון 5 להיט.

הרבע השני נפתח עם קלי אוליניק וחברו מבוסטון ג'יי קראודר שפשוט הגיעו למקום הנכון לקלוע. דווקא בצד השני מיאמי התקשתה לשמור על הצבע כשמילווקי עם ריצה משלה של 9-0 וחוזרת למרחק 3 נקודות.

בנקודה הזו היה זה שוב קראודר שנתן את הדחיפה למיאמי (סיים עם 5-9 מעבר לקשת). בעוד שהשלשות נכנסו, הנקודות בצבע היו משהו אחר, כשרק באם מצליח לעשות כמה נקודות לקראת סוף הרבע.

תחילת המחצית השניה נפתחה, איך לא, בשלשה של מיאמי. הפעם של דאנקן רובינסון שיחד עם נאן הכניסו את מיאמי למומנטום בהתקפה, כשבצד ההגנתי הצבע של מיאמי היה פתוח ומילווקי פשוט הפגינה שליטה.
לקראת סוף הרבע ג'ימי באטלר מצא את דריק ג'ונס לדאנק

Jimmy Butler sets up Derrick Jones Jr. for the slam and your Heads Up Play of the Day!

Posted by NBA TV on Monday, March 2, 2020

 

מיאמי הצליחה גם לסגור חורים הגנתיים ופתחו בריצה של 10-1 ופתחו פער דו ספרתי. גוראן דראגיץ' שבמחצית הראשונה לא הצליח לייצר נקודות הפך לאיום משמעותי בקליעה ובאסיסטים, כולל שלשה ששלחה את מיאמי ליתרון 11 בסוף הרבע השלישי.

בתחילת הרבע הרביעי ברוק לופז החזיר מעט את מילווקי לחיים. בצד השני דראגיץ' המשיך בבליץ על סל של מילווקי. בשלב הזה שתי הקבוצות אטמו את הצבע כשבצד אחד אדבאיו עם כמה מהלכים הגנתיים יפים, ובצד השני הנקודות היחידות בצבע הגיעו מעבירות שאדבאיו סחט.

5 דקות לסיום באטלר עם סל שפתח ריצת 10-0.

 

באם אדבאיו היה הכוכב של המשחק בכל מה שמעבר לשלשות: הוא הופקד הגנתית על יאניס, ואחראי במידה רבה לכך שהגריק פריק סיים עם 13 בלבד, והוא זה שפעם אחר פעם נכנס להגנת הצבע של הבאקס, סחט עבירות והצליח לפעול שם.

אחרי שבחודש שעבר מיאמי קרטעו הגנתית, הם הראו הלילה שהם בהחלט יכולים להיות קבוצת הגנה עלית. האיזורית 2-3 שלהם עשתה למילווקי לא מעט בעיות וניכר היה שספולסטרה והצוות עשו עבודת הכנה מצוינת, כששחקני מיאמי פשוט הגיעו מוכנים למילווקי עם הרבה פתרונות.

 

ניו יורק ניקס (19 – 42) 125 – יוסטון רוקטס (39 – 21) 123

הרוקטס במסע במזרח, ואחרי נצחון דחוק בבוסטון נדמה היה שהניקס לא יהוו אתגר עבורם. ואולי זה גם מה שהם חשבו כי ללא ספק שחקני יוסטון הראו הרבה פחות מאמץ משהראו במשחק הקודם. זה אפשר לניקס לפתוח יתרון 21, והרוקטס אמנם ביצעו קאמבק מרשים, אך רק כמעט.

ג'יימס הארדן הוביל את הרוקטס עם 35 נקודות אך המשיך להתקשות בקליעה כשהלילה היה עם 8-22 מהשדה ו 3-13 מעבר לקשת, כולל החטאת ליי אפ שיכול היה לתת את היתרון ברגעי הסיום. ליוסטון היה עוד הזדמנות עם זריקת מיד ריינג' של ווסטברוק שלא נכנסה.ווסטברוק סיים עם 24 נקודות, והוא דווקא קלע כמה סלים שהשאירו את יוסטון קרובים בסיום, אך כאמור, רק כמעט.

אצל הניקס אר ג'יי בארט עם 27 נקודות 10-18 מהשדה, ודאבל דאבל של ג'וליוס ראנדל שסיים עם 16-16.

יוסטון מפספסת הזדמנות ומסיימת משחק שמעלה שוב סימני שאלה בנוגע ליכולת המנטאלית שלהם.

שיקגו בולס (21 – 40) 109 – דאלאס מאבריקס (37 – 25) 107

אחרי 51 שחקים בחוץ, הוא חזר. אוטו פורטר ג'וניור חזר הלילה נגד דאלאס כשגם וונדל קרטר ג'וניור שחזר במשחק הקודם אחרי היעדרות ארוכה מראה סימני שיפור, והבולס התגברו על חסרונו של זאק לאוין. פורטר הנהיג את הבולס עם 18 נקודות, 7-11 מהשדה ב-17 דקות בלבד מהספסל, ומסייע לשיקגו להשיג נצחון שני העונה נגד קבוצה במאזן מעל 50%.

כמובן, שאי אפשר בלי איזה כמה שטויות בסיום. 23 שניות לסיום שיקגו הובילה ב-8. בוילן ביקש טיימאאוט אלא ששיקגו איבדה כדור פעמיים וההפרש ירד ל-3. דוריאן פיני סמית' (איפשהו יש לי טיוטה שהכותרת שלה: 'דוריאן פיני סמית' – רוברט קובינגטון הבא) קלע שלשה, יאנג וקרטר קלעו עונשין ואז כמה שניות לסיום, 2 הפרש, כדור של דאלאס ו…

 

שיקגו נראו נהדר במשחק הזה, עם 60 נקודות מהספסל, 60 נקודות בצבע, 22 נקודות מהזדמנות שניה מול דאלאס שנראתה די חלשה במחצית השניה. קובי ווייט הוביל את הקלעים עם 19 נקודות 8-20 מהשדה כשהוא עולה שוב מהספסל, ועדיין לא ברור למה. לזה הוסיף 6 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. דנזל ולנטיין, שחקן נוסף שחזר לאחרונה מהיעדרות ממושכת הוסיף 17 נקודות מתוכם 15 במחצית הראשונה, וכיסה קצת על היעדרו של לאוין.

ג'ים בוילן היה עם בריין פארט משלו. אחרי שכבר דובר על פסקי הזמן שהוא לוקח בסיום, הפעם הוא לקח אחד כזה רגע לפני ששחקן שלו קולע ליי אפ חופשי…

 

אין מילים.

 

גם בדאלאס היו היעדרויות: פורזינגיס בחוץ, סת' קארי עם בעיות גב ודונצ'יץ' סחב לבד כשלפרקים גם הוא נראה חלש, וכשהשחקן השני הכי טוב זה טים הארדאווי ג'וניור…

דאלאס יכולים לתלות את ההפסד גם בלו"ז אלא שבסופו של דבר שיקגו פשוט הייתה טובה יותר, למרות שהתעקשה כאמור לסבך עניינים בסוף.

 

 

טופ 10