בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד בכמה אירועים נבחרים מהלילה ב-NBA, והלילה: מילווקי מתקשה מול מינסוטה פצועה, הלייקרס לא מתקשים מול פיניקס,  הניקס מביסים את פורטלנד ודיוויד סטרן אחד שמגיע לו המון כבוד והופך להיות הסיפור של הלילה. 

 

דיוויד סטרן 

אולי זה סימבולי שהיה לילה יחסית שקט על מנת שנוכל לתת את המקום הראוי לאחד האנשים שהפכו את הנבא לדבר הזה שאנחנו כל כך אוהבים היום. 

עבור רבים מאיתנו, דיוויד סטרן כנראה זכור בתור המנג'ר שטפרד את העסקה הגדולה של כריס פול ללייקרס או בתור מנהל שמרן שלא הגיב בזמן לשינויים בתחילת שנות ה – 2000. אבל האמת היא שדיוויד סטרן הוא זה שאחראי לצמיחה והגלובליזציה של הנבא, ואם יש דרך שצריך לזכור אותו, זה על הדברים שהתרחשו בשנות ה 80 וה 90. 

בתור הקומישינר סטרן עשה המון צעדים לא פשוטים, הגדלת הליגה ל 30 קבוצות, משטר הלבוש שזכה להמון ביקורות מצד השחקנים והמון הערכה מצד הקהל שהצביע ברגליים והגיע למגרשים וכמובן חוסר הסובלנות שלו לאלימות במגרשים. לאורך השנים המון ביקורות הגיעו מצד השחקנים, אבל אם נאמר את האמת, ונסתכל על הדברים במבט קצת יותר רחב, בלי דיוויד סטרן ספק אם הנבא של היום היה נראה אותו הדבר. 

דיוויד סטרן נכנס לליגה בשנת 1966, כן שמעתם נכון. לפני יותר מ 50 שנה. וואו!

הוא הפך לקומישינר הרשמי ב 1984, והוא זה שהיה אחראי לצמיחה האדירה בפופולאריות של הליגה דרך המיתוג הנכון של בירד מול מג'יק ולאחר מכן כמובן דרך מייקל ג'ורדן. הוא היה הראשון להנהיג את נושא בדיקות הסמים, וגם יצר את מבנה מגבלות השכר על מנת לייצר תחרותיות גבוהה יותר בליגה, הוא זה שיצר את חוזי הענק עם רשתות הטלוויזיה, הוא יצר את הדראפט ואחד הרגעים הזכורים והמרגשים של שנות ה 90, זו התמיכה של דיוויד סטרן במג'יק אחרי התגלית המרעישה (נזכיר שוב, שמדובר בתחילת שנות ה 90). 

הוא יצר גם את ה WNBA והאמת שהוא עשה עוד המון דברים נפלאים. אנחנו נזכור אותו ונכבד אותו עם הסרטון היפה הבא שנעשה על ידי bleacher report:

 

מילווקי באקס (31 – 5) 106 – מינסוטה טימברוולבס (12 – 21) 104

קשה להסביר את המשחק הזה הלילה. מינסוטה מגיעה למשחק כשהיא בלי טאונס, וויגינס וגם טיג הסקורר המוביל מהספסל פצוע.

מילווקי מגיעה בהרכב כמעט מלא, יאניס משחק לא רע בכלל, ובכל זאת המשחק הזה מוכרע ממש בדקות הסיום.

אחת הסיבות העיקריות לכך, היא שבאז שפותח את המשחק נפלא ומצליח לתפוס את מילווקי מנומנמת מאוד:

לא מעט ניצוצות היו במינסוטה הלילה, כאלו שממש מעלים סימני שאלה על כמה וויגינס וטיג מונעים מהחבורה הצעירה הזו לפרוץ קדימה:

בצד השני, יאניס פשוט גדול על מינסוטה. בדומה לקבוצות אחרות, הם נותנים לו את הזריקה משלוש, והוא קולע:

 

ועוד אחת:

https://twitter.com/Bucks/status/1212563575757082624

 

וגם השלשה שגמרה את המשחק:

אם תשימו לב היטב לשעון, השלשה של יאניס מגיעה כאשר יש כמעט עוד 2 דקות לשחק, ובהן מילווקי לא קולעת בכלל וכמעט שומטת את הניצחון.

שני רגעים נוספים שראויים לציון מהמשחק הזה הלילה. הראשון הוא הדאנק המשוגע הזה של פאט קאנינגהם, זה פשוט יפה מדי שנוותר עליו:

השני זה קייל קורבר. קורבר מעולם לא היה ידוע בתור חוסם גדול, ובכל זאת, כשהוא עושה מהלך כל כך יפה, זה אומר משהו על העונה של מילווקי.

כיף לראות ווטרנים כמו קורבר ממשיכים לתת את שלהם גם בגיל 38, אם זה בשלשות ואם זה בהגנה:

 

בסיום כאמור 106-104 למילווקי.

יאניס עם 32 נק' (3-7 מהשלוש), 17 ריב' ו 4 אס'. מידלטון עם 13, לופז עם 11 ובלדסו עם 10.

בצד השני, שבאז עם 22 בערב נפלא (4-7 מהשלוש, 7-13 מהשדה), דיאנג עם 15, אוקוגי עם 12 מהספסל.

 

בקטנה 1 – הניקס מביסים את פורטלנד 

מצד אחד, הניקס עם ניצחון שלישי ברציפות. מפתיע. 

מצד שני, לא ברור מה עובר על פורטלנד. עבר שבו כרמלו קולע 26 נק' ב 11-17 מהשדה, 3-5 מהשלוש. חסן וויטסייד עם 17 נק' ו 12 ריב' והם מפסידים ב 24 נק' לאחת הקבוצות החלשות בליגה. 

אם זה לא מספיק, אז פורטלנד מגיעה לרבע האחרון כשהמשחק צמוד צמוד, והיא רק אמורה להעביר הילוך ולגמור אותו.

במקום זה, דווקא הניקס הם אלו שמנצחים את הרבע הרביעי 34-16. 

פורטלנד רעה בשני צידי המגרש. בצד אחד, מיטצ'ל רובינסון הצעיר, מסיים לילה חלומי של 22 נק' ב 11-11 מהשדה. בין היתר הדאנק הנפלא הבא:

בצד השני, דמיאן ליליארד בעוד לילה נוראי כזה שהוא קולע 5-20 מהשדה ו 1-8 מהשלוש ואם זה לא מספיק הספסל של פורטלנד קולע 13 נק' במצטבר. 

קל מאוד להאשים את כרמלו במצב של פורטלנד, אבל צריך לומר את האמת, משהו שם לא עובד בצורה חריגה ומלו הוא לא הבעיה. 

פורטלנד מסיימת את הלילה עם 39% עלובים מהשדה. 

בסיום 117 – 93 לניקס, שנהנים מ 22 נק' של רנדל, 22 של רובינסון, 18 של מוריס ו 17 של בובי פורטיס. 

 

 

בקטנה 2 – הלייקרס מנצחים 117 – 107 את פיניקס

למה זה מעניין? 

כי לברון ג'יימס מסיים עוד לילה עם טריפל דאבל מפלצתי של 31 נק', 13 ריב', 12 אס' וכמובן דאנק אדיר:

הלייקרס מובילים במחצית 74-41 והמשחק הופך לגארבג' ארוך, כאשר התוצאה בסיום משקרת ממש. 

למרות זאת, חשוב לציין שפיניקס של העונה, מראה לא מעט ניצוצות והייתה טובה למדי במחצית השנייה, גם אם זה היה סוג של גארבג' מתמשך.

בעיקר מעניין היה לראות את שיתוף הפעולה המחודש של דווין בוקר (32 נק') עם דיאנדרה אייטון שעולה כעת מהספסל (16 נק', 14 ריב'): 

 

https://twitter.com/Suns/status/1212606158118109184