בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד בכמה אירועים נבחרים מהלילה ב-NBA. והלילה: הריצה של הלייקרס נעצרת באינדיאנה.

קרדיט תמונה ראשית: יאיר פרנקל הופס.

 

אינדיאנה פייסרס (19-9) 105 – לוס אנג'לס לייקרס (24-4) 102

יממה אחרי שרצף הנצחונות של הבאקס נעצר מול קבוצה מהמערב, רצף הנצחונות של הלייקרס נעצר במזרח. 2 הקבוצות כמו מתעקשות להיות תמונת ראי אחת של השניה.

הלייקרס נטולי אנת'וני דייוויס הגיעו ופתחו טוב את המשחק, נטלו הובלה ואף הגיעו ליתרון 10 ברבע הראשון. אך זה היה הפיק שלהם ומשם זה רק ירד. זה גם היה הרבע היחיד בו לברון עוד היה יעיל. ג'סטין הולידיי וטי ג'יי מקונל עם כמה נקודות חשובות צמצמו את הפער.

ברבע השני צמד הביגמנים של הפייסרס מיילס טרנר ודומאנטס סבוניס שלטו בצבע כשמהצד השני מי שהחזיק את הלייקרס בתמונה היו צמד החברים מבוסטון, רונדו ואייברי בראדלי, כשלברון מתקשה למצוא את הטבעת.

במחצית השניה הלייקרס החזירו את דווייט הווארד להשגת שליטה בצבע. זה לא ממש עזר כשסבוניס וטי ג'יי וורן עשו שם סלים קלים. בצד השני היום הרע של לברון נמשך כשדווקא פה הווארד ביחד עם אייברי בראדלי

לרבע האחרון הלייקרס הגיעו כשהם מנסים לצמצם ואפילו הצליחו להחזיר לעצמם הובלה לכמה רגעים, אלכס קרוסו ודווייט הווארד וגם לברון מצא את הטבעת אם כי עדיין באחוזים לא טובים. אצל הפייסרס היו אלה סבוניס וברוגדון שעשו כמעט הכל, כשברוגדון עם עבודת הגנה מצויינת. חצי דקה לסיום במצב של שיוויון ברוגדון עם הכדור נכנס לסל, בצד השני לברון מחטיא, סבוניס משיג את הכדור, קנטאביוס קולדוול פופ עושה עליו עבירה. סבוניס קולע את הראשונה, הלייקרס מנסים להשוות והמשחק נגמר.

 

מצד אחד נצחון יוקרתי של הפייסרס שממשיכים למצב עצמם כקבוצת צמרת, והאולם שלהם הופך להיות מבצר. כן חשוב לזכור שהלייקרס בלי דייוויס, ועם לברון ששיחק רבע ראשון ואז נעלם, עם קצת קרדיט גם להגנה של נייט מקמיליאן ובעיקר למלקולם ברוגדון שעשה עליו עבודה מצויינת. אצל הפייסרס ברוגדון וטי ג'יי וורן (וקצת לאמב) ראים שהם רכש מצויין, שהפייסרס כנראה לא מקבלים מספיק קרדיט עליו. מנגד הספסל שלהם הפסיד לספסל של הלייקרס, שזו נקודה חשובה. (מצד שני גם החמישיה של הלייקרס הפסידו הלילה לספסל של הלייקרס.

סבוניס וטרנר נראים טוב יותר ביחד. חייב לציין שלא מעט אהבתי את סבוניס ואת וורן ביחד.  וברוגדון במאני טיים הוא בהחלט גיים צ'יינג'ר.  הכריע הלילה את המשחק.

https://www.facebook.com/nbatv/videos/2601311910194664

יוטה ג'אז (16 – 11) 109 – אורלנדו מג'יק (12 -15) 102

יוטה כמאמר הבדיחה המפורסמת נראית העונה במילה אחת: טוב. בשתי מילים: לא טוב. ככה בערך נראתה גם במשחק הזה.

הג'אז פתחו את המשחק בשליטה מוחלטת ולקראת סוף הרבע השלישי הגיע ל-18 הפרש. זה השלב שבו אנשים מסויימים הולכים לישון ומגלים בבוקר שפספסו רבע מעניין.

אז איך אורלנדו חזרו למשחק? עם די ג'יי אוגוסטין כמובן, בדיוק מי שחשבתם. ברור. אוגוסטין עם 14 נקודות ברבע, קיבל עזרה מניקולה ווצ'ביץ' אוון פורנייה וטרנס רוס, שיחד צמצמו ואף הביאו את אורלנדו ליתרון 7. שם בוגדנוביץ' ואינגלס החזירו את השליטה לידיים של הג'אז. ובסוף כאמור, יוטה מנצחת. בדרך מאבדת את מייק קונלי שהספיק לשחק 19 דקות ועל תרומתו בדקות הללו ניתן להתווכח. אוהדי יוטה כנראה יטענו דווקא שלא היה יעיל, אבל הם כן היו צריכים את ניהול המשחק שלו.

כמה הספסל של יוטה היה חלש? כל הספסל קלע 14 נקודות. מתוכן רויס אוניל עם 11. קונלי בדקות ששיחק מסר 6 אסיסטים, כל הספסל מסר 5. כשהוא ירד ניהול המשחק התחלק כמובן בין אינגלס, בויאן בוגדנוביץ'  וכמובן דונובן מיטצ'ל, אך זה לא מספיק ולוקח מהם יעילות. אינגלס כשהוא מנהל משחק עם אחוזים חלשים מאוד לעומת הדקות בהן הוא משחק אוף דה בול וכנ"ל בוגדנוביץ' ומיטצ'ל. יוטה צריכה לחשוב על גיבוי לקונלי מהספסל כי כרגע אין להם. (ולפי המשחק הזה עושה רושם שעיקר הבעיות שלהם נובע מהיעדר ספסל).

 

 

 

 

 

 

טופ 10