בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד בכמה משחקים נבחרים מהלילה האחרון ב-NBA. והלילה: קוואי מקבל טבעת. הסלטיקס מתקשים באינדיאנה

 

טורונטו ראפטורס (16 – 8) 92 – לוס אנג'לס קליפרס (19 – 7) 112

 

קוואי לנארד חוזר לראשונה לאולם של הקבוצה שבעונה שעברה זכה איתה באליפות הסטורית. קוואי כמובן קיבל את טבעת האליפות וזכה לתשואות מהקהל הביתי:

טורונטו, שחסרה היום את פרד ואנוליט, פתחה את הרבע הראשון בצורה טובה, כאשר הסקורר המוביל של הקבוצה ברבע הזה הוא או ג'י אנונובי שקלע 9. הקליפרס הצליחו להישאר צמודים כאשר גם אצלם יש מוביל מפתיע בטור הנקודות, פטריק בברלי עם 8. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 5 לקליפרס.

הרבע השני היה סיפור המשחק, בו הקליפרס יצאו ל-2 ריצות משמעותיות והשתלטו על המשחק. את הרבע הם ניצחו 37-14 (!). בריצה הראשונה היה ניתן לראות את ההגנה של טורונטו עושה את מה שהיא עושה מול רוב הכוכבים בליגה העונה – שולחת 2 ואפילו 3 שומרים על הכוכב, או שמים שומר אחד אישי עליו ו-3 שומרים נוספים שסוגרים לו את הנתיבים בצבע. השיטה הזו כמובן אמורה למנוע מהכוכבים לקלוע את הנקודות שלהם, אך מול קוואי לנארד היום זה לא כל כך עבד. קוואי הצליח לתרום גם עם קליעות, אך בעיקר עם מסירות נהדרות, כאדר הוא מנצל שרוב ההגנה מתמקדת בו – כמו כאן:

את הריצה השנייה בסיום הרבע הוביל לו וויליאמס הנהדר,  והמחצית הסתיימה ביתרון 64-46 לזכות הקליפרס.

ברבע השלישי הראפטורס ביצעו ריצה נהדרת וכבר הורידו את יתרון הקליפרס ל-5 נקודות בלבד,  76-71 , אך הקליפרס עם עוד ריצת 10-0 משלהם שמרו על פער דו ספרתי גדול.

ברבע האחרון כבר נגמרו לטורנטו הכוחות לקאמבק, ההפרש נשאר בסביבות ה-15-20 נקודות, ומהר מאוד עלו המחליפים לגארבג' טיים שנשאר. בסיום הקליפרס מנצחים 112-92.

את הקליפרס הוביל קוואי לנארד עם 23 נקודות באחוזים טובים, 5 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-2 חטיפות:

לו וויליאמס הוסיף 18 נקודות, 6 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, הארקלס שנהנה מהמון חופש מההגנה של הראפטורס תרם 14 ו-7 ריבאונדים, פול ג'ורג' עם 13 נקודות באחוזים חלשים מאוד, בברלי ופטרסון עם 11 כ"א והארל עם 10 משלו. סה"כ 6 שחקנים בקליפרס קלעו בדאבל פיגרס.

את הראפטורס הוביל סיאקם עם 24 נקודות ו-3 חסימות, פאוול עם 22, אנונובי שהתקרר במחצית השנייה תרם 13, 7 ריבאונדים ו-2 חסימות, וטרנס דיוויס הוסיף 10. לאורי היה חלש מאוד עם 6 נקודות בלבד.

נקודה מהמשחק:

* ההגנה של טורונטו- ההגנה המיוחדת של טורונטו על הכוכבים הוכיחה את עצמה לא מעט פעמים. זה עבד העונה מול אמביד,לילארד ולברון- כאשר העצירה שלהם תורגמה גם לניצחונות , אך היום ובמשחק הקודם מול קוואי, וגם מול הארדן, הראפטורס מאוד הקשו על הכוכבים, אבל חטפו כהוגן משאר חברי הקבוצות שלהם. מעניין יהיה לראות אם נרס ישחק עם שיטת ההגנה הסו מול כוכבים מסויימים, או שיישאר איתה באופן קבוע בלי קשר למצ'אפ.

 

אינדיאנה פייסרס (16 – 9) 122 – בוסטון סלטיקס (17 – 6) 117

דרור האס

בוסטון חשבה שהגיעה למשחק לראשונה מזה זמן מה בלי אף פצועים, אלא שאז מרכוס סמארט ישב בחוץ. גם בהיעדרו הצליחה לשחק טוב במשחק קשה, רוב המשחק. רוב המשחק מלבד הדקות החשובות.

ברבע האחרון הסלטיקס פשוט שיחקו מרושל, אין דרך אחרת לתאר את זה. טעויות בהגנה שכבר לא אמורות לקרות, הנעת כדור לא טובה ודברים שהיו אולי לגיטימיים לפני חודש.

5 דקות לסיום גורדון הייוורד נפגע בפניו ממכה בטעות של דאג מקדרמוט, זו לא הייתה מכה רצינית אבל הייוורד אמר שהוא מרגיש מעט סחרחורת והצוות הרפואי לא לקח סיכון והוריד אותו לחדר ההלבשה עם חשד לזעזוע מוח. משם גם ההתקפה נפגעה, וכשבראון ודניאל ת'ייס עם 5 עבירות כל אחד, גם ההגנה הייתה עוד פחות טובה. שניהם בסוף יצאו עם עבירות.

אוהדי בוסטון גם מי שממש מעריץ את סטיבנס, עם ביקורת אחת עליו: הוא לא לוקח טיימאאוט בזמן או כשצריך (לדעת המבקרים) ממולם עומדת הטענה הלגיטימית שסטיבנס מעוניין שהשחקנים ילמדו לצאת לבד מהבוץ, וילמדו לבד לזהות ולתקן טעויות, כדי שיקחו את היכולת הזאת לשלבים מאוחרים יותר של העונה.
הפעם ללא ספק, הוא לקח פסק זמן מאוחר מדי, כשמספר פוזשנים יקרים עברו עם טעויות קריטיות.

הסיפור העיקרי היה הספסל, מכיוון שבזמן של שחקני החמישייה בוסטון שלטה בבירור, הספסל הוא זה שהקנה לאינדיאנה את הנצחון עם 47-19 בין 2 הקבוצות, כשמתוך זה האחים ג'אסטין וארון הולידיי אחראים ל-35 מהנקודות. הספסל של בוסטון היה מאוד חלש בתרומה שלו

גם שחקנים מסויימים בחמישייה לא הגיעו כראוי וכאן מגיע גם קרדיט לביצוע של הפייסרס שהיו טובים בסגירות. צריך אולי עוד מילה להוסיף על אינדיאנה, שפוסט אפ זה מהלך לא יעיל, אלא אם מבצע אותו סבוניס. ג'וניור היה יעיל גם אם לא לגמרי בא לידי ביטוי בשורה הסטטיסטית (רק 15 נקודות) והתמודד טוב יותר מטרנר עם חילופים על גארדים ובעיקר על קמבה ווקר ששרף את הגנת הפייסרס עם 44 נקודות.

בוסטון צריכה להתאפס על עצמה כי אמורה להתמודד עם מה שהיה מולה הלילה. אינדיאנה הולכת להיות ממש מפחידה כשאולדיפו יחזור.

 

בקטנה

ג'ה מוראנט ממשיך עם דאנקים מדהימים, אבל כזכור הוא בדיוק חזר מפציעה. שמישהו ילמד אותו לנחות כמו שצריך

 

 

דוונטה גרהאם מתגליות הנעימות של העונה

 

טופ 10 יומי