הסלטיקס ניצחו במשחק 3 ועלו ליתרון 2-1 בסדרת הגמר.

בוסטון סלטיקס 116 – גולדן סטייט וריירס 100 (2-1 לסלטיקס)

בוסטון סלטיקס לקחו שוב את השליטה בסדרת גמר ה-NBA נגד גולדן סטייט ווריירס אחרי נצחון במשחק 3. במשחק הביתי הראשון בסדרה. הסלטיקס עמדו בהצלחה יחסית ברבע השלישי של הווריירס אותו הפסידו רק 33-25, ועם נצחון משלהם ברבע הרביעי של 23-11 דאגו להבטיח נצחון. השלישיה של בוסטון קלעו יחד 77 נקודות: ג'יילן בראון עם 27 נקודות, 9-16 מהשדה 4-8 מהשלוש יחד עם 9 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. ג'ייסון טייטום הוסיף 26 נקודות באחוזים לא כל כך טובים (9-23 מהשדה) 6 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, ומרכוס סמארט עם 24 נקודות 8-17 מהשדה, 3-7 מהשלוש, 9 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. בנוסף אל הורפורד גם עם 6 אסיסטים ובצד השני אוטו פורטר עם 4 אסיסטים הוביל את הווריירס בקטגוריה כשאף אחד אחר לא עם יותר מ-3 אסיסטים וסה"כ בוסטון עם 28 אסיסטים על 43 סלי שדה. והסלטיקס הובילו כבר ב-18 במחצית הראשונה.

בגולדן סטייט סטף קרי הוביל עם 31 נקודות, 12-22 מהשדה ו-15 נקודות מתוכן ברבע השלישי כשלרגע הווריירס אף לקחו את השליטה במשחק. קליי תומפסון עם משחקו הטוב בסדרה הוסיף 25 נקודות אך זה לא היה מספיק. דריימונד גרין עם משחק רע שלו וסיים עם 2 נקודות, 3 אסיסטים לפני שיצא ב-6 עבירות.

בוסטון כרגע 7-0 אחרי הפסדים בפלייאוף. גולדן סטייט מנגד גם לא הפסידה פעמיים ברצף בפלייאוף, וניצחו לפחות משחק חוץ אחד ב-26 סדרות הפלייאוף האחרונות שלהם.

נקודות בצבע: בשני המשחקים הקודמים בוסטון התקשתה לקלוע בצבע, והשיגה רק 12 קליעות כאלו. הלילה בוסטון נכנסה באגרסיביות לצבע, מצאה פתרונות לניסיונות האיזורית של הווריירס עם מסירות וחדירות של בראון ואל הורפורד לאזור קו העונשין, ומשם בחדירות או הוצאה החוצה גרמו לקריסת האיזורית. בנוסף בוסטון התקשתה מאוד בריבאונד במשחקים הקודמים וספגה יותר מדי נקודות מהזדמנות שניה. הפעם הסלטיקס ניצחו בקרב הריבאונד 47-31, כשהווריירס עם 6 ריבאונד התקפה בלבד, כשבצד השני בוסטון עם 15 ריבאונדים כאלה.

 

בסופו של דבר הסלטיקס מכריעה את המשחק עם נצחון בנקודות בצבע: 52 כאלה של הירוקים מול 26 של הווריירס. בדיוק פי 2 והבדל משמעותי. השאלה האם יוכלו לשמור על הנתון הזה?

 

בוסטון עם התקפה מאוזנת: נתון מעניין: הטריו של בוסטון הוא הראשון בו כולם עם לפחות 20-5-5 במשחק בסדרת גמר מאז 84, אז עשו זאת מג'יק ג'ונסון, קארים עבדול ג'באר ומייקל קופר.

ג'יילן בראון פתח את המשחק בסערה עם 17 נקודות ברבע הראשון ודחף את הסלטיקס והקהל קדימה. הוא קלע שלשות, סחט עבירות בצבע וקלע מהמיד ריינג'. אמנם עיקר הנזק שלו היה ברבע הראשון, כשהוא קולע רק 10 נקודות בשאר המשחק, זה לא שינה כי מרכוס סמארט וג'ייסון טייטום לקחו את זה משם. סמארט התאושש מהתצוגה הזוועתית במשחק 2, הגיע לטבעת  דאג למסירות ובעיקר דאג לשמור את היתרון של בוסטון בדקות מכריעות.

אך זה לא היה רק הטריו. גראנט וויליאמס עם דקות חשובות מהספסל, הציג את יכולתו הטובה בסדרה עם 10 נקודות ו-5 ריבאונדים. זה נכון גם לגבי הוויליאמס השני, רוברט וויליאמס שהיו חסרות לו 2 נקודות בלבד לדאבל דאבל כשסיים עם 8 נקודות ו-10 ריבאונדים. טיים לורד כזכור נפצע במיניסקוס ונאמר צריך 6-8 שבועות החלמה מלאה, והוא חזר אחרי 3 שבועות בלבד. זה ברור שהוא משחק עם פציעה שכנראה עדיין לא החלימה כראוי, ועדיין הוא עם משחק הגנתי מדהים שכלל 4 חסימות. חלק מהעניין הקודם שהווריירס קלעו 26 נקודות בלבד בצבע, נבע מהיכולת שלו לפטרל בצבע ולנטרל ניסיונות משם.

למרות שהסלטיקס נתנו לעניינים לברוח להם מהידיים ברבע השלישי שוב, הם בסופו של דבר התאפסו על עצמם ועמדו גם בתצוגה מרשימה של קרי בדרך ליתרון 2-1.

קליי תומפסון:

לפני משחק 3 קליי תומפסון צחק על כך שהוא צריך להחזיר את הקליעה שלו, ואמר בין היתר שהלך לצפות במשחקי 6 שלו כדי לקבל השראה. תומפסון קלע 4-15 מעבר לקשת בשני המשחקים הראשונים בסדרה והיה נראה לא מפוקס. אם יש משהו מעודד שהווריירס יכולים לקחת מהמשחק הזה זה את העובדה שתומפסון מצא את היכולת שלו חזרה כשסיים הלילה עם 7-17 מהשדה, 5-13 מעבר לקשת, בדרך לסה"כ 25  נקודות. הקליעה מבחוץ עדיין לא לגמרי שם, אך בהחלט ניכרת מגמת שיפור.

סטף קרי על רוברט וויליאמס:

 

סטף קרי עם פציעה: בשלב מאוחר ברבע הרביעי שחקנים משתי הקבוצות קפצו על הקרקע לנסות להשיג כדור אבוד. לאחר שכולם קמו ושריקות נשרקו (עבירה לדריימונד גרין שדחף מאחורה בכוח את סמארט) סטף קרי נותר על הקרקע נאנק מכאבים לאחר שאל הורפורד נחת לו על הרגל.

סטיב קר אמר שהוציא את קרי מאוחר יותר במשחק לא בגלל הפציעה אלא כי כבר היה יתרון שלא ניתן לסגור, וקרי עצמו הסביר שזה כאב כמו בפעם הקודמת שנפצע, אך הוא מרגיש שהוא ישחק במשחק הבא