השוק החופשי יפתח ב-1.7, אז קבוצות יוכלו לדבר עם שחקנים חופשיים ולהגיע לסיכומים בעל פה. כמו שלמדנו בעבר, הסיכומים האלה לא מחייבים (ע"ע דיאנדרה ג'ורדן). החל מה7.7 בחצות הלילה אפשר להתחיל לחתום על חוזים רשמיים. אנחנו פה נסכם עבורכם את מצב העניינים בקבוצות השונות, מי המטרות, ומה התוכניות. אתמול כתבנו על הבית האטלנטי, היום עוברים לצד השני של ארה"ב וממשיכים עם הבית הפסיפי.

גולדן סטייט ווריורס

שחקנים חתומים: קליי תומפסון, דריימונד גרין, קבון לוני, דמיאן ג'ונס, פט מקו

מהדראפט : ג'ורדן בל (סיבוב שני).

אופציות: קווין דוראנט (שחקן), ג'יימס מקאדו (חופשי מוגבל).

מסיימים חוזה: סטף קרי, אנדריי איגודלה, שון ליווינגסטון, זאזא פאצוליה, יאן קלארק, ג'אבייל מקגי, דייויד ווסט, מאט בארנס.

שכר מובטח:  39,267,880$

מצב העניינים: הווריורס תלויים בעיקר בהחלטה של קווין דוראנט. דוראנט חתם בקיץ על חוזה של 1+1 ועכשיו ינצל את האופציה כדי לחתום על חוזה חדש. כנראה שגם זה יהיה 1+1 ובקיץ הבא יוכל לקבל 160 מליון דולר ל-4 עונות. יש להם עליו זכויות נון בירד שהמשמעות שלהם היא שהם יכולים להעלות לו את השכר ב-20%. זה יוצא 31.8 מליון דולר. הרבה, אבל עדיין מתחת למקסימום שדוראנט יכול לקבל (35% מהגג שזה יוצא קצת פחות מ-35 מליון דולר). אם דוראנט יסתפק בהעלאה של 20% (ולפי השמועות הוא מסתפק), הם יוכלו להחתים את קרי ואיגודלה עם זכויות הבירד שלהם (לליווינגסטון נגיע בסוף). אם דוראנט יתעקש על המקסימום, הם יצטרכו לותר על זכויות בירד של איגודלה וליווינגסטון בשביל לפנות מספיק מקום, ואז יוכלו להציע לשניים רק שכר מינימום כי הם כבר יחרגו מהגג (ביחד עם זכויות הבירד על קרי, בהנחה שיחתימו אותו אחרון).

ההנחה הרווחת היא שדוראנט יסתפק בהעלאה של 20%. קרי יקבל את הסופר מקס (205 מליון דולר ל-5 עונות) ולאיגי יציעו חוזה ארוך טווח של בין 8 ל-12 מליון דולר לעונה.בשבועיים האחרונים יש שמועות על קבוצות שרוצות להפגש עם איגודלה ויכולות להציע לו כ-20 מליון דולר לעונה. איגודלה עושה המון שכל במינסוטה ופילדלפיה, קבוצות צעירות שצריכות וטרן כמוהו בשביל שילמד את הילדים לנצח. בפילדלפיה יש גם את התחושה של הפיל גוד סטורי בגלל ההיסטוריה שם. אני מתקשה לחשוב שאיגודלה יעזוב את הווריורס. הוא וקרי חברים טובים, ואיגי הוא אחד הגורמים המובילים בקבוצה. מצד שני יש לו 2 טבעות, MVP פיינלס שהוא לא ישחזר, ו20 מליון דולר זה לא מעט כסף. עזיבה שלו תהיה מכה קשה מקצועית ובחדר ההלבשה. השאלה היחידה היא האם הווריורס יכולים לתת לו יותר כסף, והתשובה היא שכנראה שלא. מצד שני הם גם לא יכולים להחליף אותו.

ביחד עם איגודלה (בהנחה שיסכים ל-12 מליון) זה שם אותם באיזור ה-117 מליון דולר שכר.הווריורס רוצים להשאר מתחת לאייפרון (מס המותרות + 4 מליון דולר). לא המס שהוא מפחיד אותם (אין להם בעיה לשלם מס) אלא הגמישות. אם הווריורס עוברים את המספר הזה, כל החריגות השנתיות שמקבלות קבוצות (מיד לוול, ביי אניואל, רום) ילקחו מהם או יוקטנו, וזה יפגע בגמישות של הקבוצה בעתיד.היה על מה לדבר כשמס המותרות היה ב123 מליון דולר. עכשיו כשהוא צפוי להיות 119 מליון דולר זה נראה כמו משימה בלתי אפשרית. מעבר לבעית הגמישות, הווריורס כבר חושבים על עוד שנתיים כשהחוזה של קליי יסתיים, וירצו להגיע לשם בלי חוזים מיותרים.אם הם ויתרו על האופציה להשאר מתחת לאייפרון הם ינסו להחזיר את שון ליווינגסטון בחוזה לשנתיים. אם לא, הם יפרדו ממנו. בכל מקרה לא סביר שיציאו לו יותר מ-6 מליון דולר לעונה. אם לליווינגסטון יהיו הצעות גבוהות יותר יאחלו לו בהצלחה. החשיבה בגולדן סטייט היא שהחמישה המוזכרים הם הלב של הקבוצה. ליווינגסטון חשוב, אבל לא הכרחי. את שאר הרוסטר אפשר למלא עם שחקנים על שכר מינימום. יש מספיק וטרנים שיסכימו לבוא בשביל הצ'אנס להתמודד על אליפות. כבר יש דיבורים על וינס קרטר וזאק ראנדולף ממפיס:

לגבי שאר השחקנים החופשיים שלהם הם יחתימו את מי שיהיה מוכן לחזור בשכר מינימום. מי שירצה יותר יצטרך לחפש את זה בקבוצות אחרות.

סיכום: קרי ודוראנט יחזרו לעוד סיבוב. איגודלה בסיכוי טוב ישאר. שאר הסגל יורכב מצעירים וותיקים על שכר מינימום.

לוס אנג'לס לייקרס

שחקנים חתומים: ברוק לופז, לואל דאנג, ג'ורדן קלארקסון, קורי ברואר, ברנדון אינגראם, ג'וליוס ראנדל, לארי נאנס ג'וניור, איביצ'ה זוביץ'

מהדראפט: לונזו בול, קייל קוזמה, ג'וש הארט (סיבוב ראשון), תומאס ברייאנט (סיבוב שני).

אופציות: טאריק בלאק (חוזה לא מובטח), ניק יאנג (שחקן), דייויד נוואבה (קבוצה).

מסיימים חוזה: טיילר אניס, מטה וורלד פיס, תומאס רובינסון

שכר מובטח: 71,426,851$

מצב העניינים:סוף סוף יש סופרסטאר שרוצה ללכת ללייקרס, אבל רק בקיץ הבא הוא יהיה שחקן חופשי. פול ג'ורג' הודיע לפייסרס שבקיץ הבא הוא חותך ללייקרס

בנוסף, שמועות חזקות שבקיץ הבא לברון שוב יעזוב את קליבלנד ויעשה דרכו ללוס אנג'לס בשביל לחזק את המותג שלו ואת העסקים שלו באיזור.אוהדי הלייקרס כבר חוגגים כאילו השניים כבר הגיעו. יש שמועות שהם מנסים להביא את ג'ורג' בטרייד עכשיו, אבל גם אם יגיע, הם כנראה לא יתאמצו להחתים שחקנים נוספים עכשיו, כדי לשמור מקום ללברון בקיץ הבא. בינתיים הם נפטרו מטימופיי מוזגוב והחוזה המגוחך שנתנו לו, וזה עלה להם בפוטנציאל של דיאנג'לו ראסל. עדיין יש להם נכסים, והם יצטרכו להשתמש בהם כדי להפטר גם מהחוזה המגוחך שהם נתנו לדאנג. נראה שהשניים היחידים בקבוצה שהם אנטאצ'בול הם בול ואינגראם. השניים אמורים להחזיר את הלייקרס לגדולתה. אם ג'ורג' ולברון יבואו, זה יקרה מהר מהצפוי.

סיכום: קיץ שקט בגזרת לוס אנג'לס. פלינקה ומג'יק יחפשו להעביר את העונה הקרובה בלי יותר מדי רעש.

 

לוס אנג'לס קליפרס

שחקנים חתומים: דיאנדרה ג'ורדן, ג'אמאל קרופורד, אוסטין ריברס, ווסלי ג'ונסון, ברייס ג'ונסון, דיאמונד סטון

מהדראפט: סינדריוס ת'ורנוול (סיבוב שני).

אופציות: כריס פול (סיום מוקדם), בלייק גריפין (סיום מוקדם), פול פירס (חוזה לא מובטח, כנראה יפרוש), לוק אמבה אמוט (אופציית שחקן), מאריסי ספייטס (אופציית שחקן).

מסיימים חוזה:  ג'י ג'י רדיק, ברנדון באס, אלן אנדרסון, ריימונד פלטון.

שכר מובטח:  59,748,114$

מצב העניינים: קיץ גורלי בצד הקליפרי של לוס אנג'לס. כריס פול, בלייק גריפין וג'י ג'י רדיק יהיו שחקנים חופשיים, וירצו חוזים גבוהים. החתמה של כל השלושה משמעותה שהקבוצה הזו ממשיכה כמות שהיא. הם יסתמו את הגג וימנעו מהקליפרס להמשיך להתחזק. הקבוצה הזו לא הצליחה לממש את הפוטנציאל שלה, והחברה לא נהיים צעירים יותר (או בריאים יותר). אולי זה הזמן לחתוך. מצד שני, גם בצד הזה של לוס אנג'לס חולמים על לברון, והסיכוי הקלוש שזה יקרה הוא רק אם כריס פול יהיה בקבוצה (לאחד את פול, לברון, כרמלו ווייד כמו שדובר בעבר). השאלה היא האם פול יסכים להעביר עונה בלוס אנג'לס שלא הולכת לשום מקום בציפיה לחבר הטוב ש(אולי) יצטרף. לברון אולי חולם לשחק עם החברים אבל הוא גם פרגמטיסט, וגם הוא אמור לדעת שהרביעיה הזו לא תוכל להתמודד עם הווריורס.

למרות שסיים את 2 הפלייאופים האחרונים עם פציעה, לגריפין יש לא מעט ביקוש באוקלהומה סיטי (שם נולד וגדל) ובבוסטון. פול מקושר בשמועות לספרס ולרוקטס. רדיק אחד מקלעי השלשות הטובים בליגה, וסביר שגם לו יהיה ביקוש, אם כי המחיר שהוא דורש עלול להרתיע. מי שאמור להחליט, או לפחות לעזור לקבל את ההחלטה הוא ג'רי ווסט. הגורו שבנה כמה קבוצות גדולות (כולל אחוזים גדולים בווריורס הנוכחים) לוקח את הכשרון שלו לקליפרס. כשלון שלו אומר שבאמת יש קללה על הפרנצ'ייז.

סיכום: ממשיכים\מתפרקים\מחכים ללברון. החלטה בקרוב.

 

סקרמנטו קינגס

שחקנים חתומים: קוסטה קופוס, גארט טמפל, ווילי קאולי-סטיין, באדי הילד, ג'ורג'יוס פאפניאניס, מלאכי ריצ'רדסון, סקאל לאביסיירי

מהדראפט: ד'ארון פוקס, ג'סטין ג'קסון, הנרי ג'יילס (סיבוב ראשון), פרנק מייסון (סיבוב שני).

אופציות: רודי גיי (שחקן), ארון אפללו (חוזה לא מובטח), אנתוני טוליבר (חוזה לא מובטח), לנגסטון גאלאווי (אופציית שחקן), בן מקלמור (חופשי מוגבל)

מסיימים חוזה: טייריק אוונס, דארן קוליסון, טיי לאוסון

שכר מובטח: 35,041,933$

מצב העניינים: סקרמנטו יכולה להציע המון כסף לשחקנים חופשיים, אבל אף אחד לא רוצה לבוא לשם. אחת הההנהלות הגרועות בליגה, בעיר שהיא אמנם בירת קליפורניה, אבל רחוקה מאוד מהזוהר של לוס אנג'לס, או העושר של הסיליקון ואלי. מצד שני, גם מד הלחץ של הקינגס נחת פלאים אחרי הטרייד של דמארכוס קאזינס. עכשיו אפשר להוריד קצב, לתת לצעירים להתפתח, לבנות כימיה ולחכות. פוקס והילד זה קו אחורי מאוד מבטיח וצעיר. השניים משלימים אחד את השני היטב, ועם כל הילדים שיש בקבוצה, הטעות הכי גדולה תהיה להחתים שחקנים שייקחו להם דקות. הקבוצה רחוקה מאוד מריצפת השכר, אבל תוכל לנצל את זה במהלך העונה כדי לקחת חוזים רעים, ולצבור נכסים נוספים לעתיד. השאלה היחידה היא האם יש שם מישהו שמכיר את חוקי הליגה, ויעשה משהו מזה.

סיכום: מקווים שלמדו את ה-CBA החדש.

 

פיניקס סאנס

שחקנים חתומים: אריק בלדסו, ברנדון נייט, טייסון צ'אנדלר, ג'ארד דאדלי, דראגן בנדר, מרקיז כריס, דווין בוקר, טי ג'י וורן, טיילר יוליס.

מהדראפט: ג'וש ג'קסון (סיבוב ראשון), דבון ריד, אלק פיטרס (סיבוב שני)

אופציות: אלכס לן (חופשי מוגבל), ליאנדרו בארבוסה (חוזה לא מובטח), אלן וויליאמס (חופשי מוגבל), דרק ג'ונס (חוזה לא מובטח), אלייג'ה מילסאפ (חוזה לא מובטח)

מסיימים חוזה: –

שכר מובטח: 65,946,252$

מצב העניינים: הסגל של פיניקס מכיל המון פוטנציאל צעיר, ומצד שני יש שם כמה וטרנים שאמורים לעזור לבשל אותו. בלדסו, צ'אנדלר, דאדלי ובארבוסה אמורים להיות המנהיגים (היה קצת מגוחך לראות את דאדלי מוביל את חגיגות ה-70 של דווין בוקר אחרי הפסד). בוקר, ג'קסון, כריס, בנדר, יוליס ו-וורן אמורים להיות הצעירים. לא ברור לי איך בנדר כבר מוגדר כבאסט. ילד בן 19 שעבר פציעה לא קלה ולא שיחק מספיק בעונת הרוקי שלו. צריך לחכות קצת עם הסיכומים עליו. שמועות שפיניקס רוצים להביא את פורזינגיס, ובשביל שזה יקרה הם יצטרכו לותר על חלק מהצעירים. זה לא רעיון רע, כי פורזינגיס מסתמן כאולסטאר מובטח בליגה, צעד שלמעט דווין בוקר, אף אחד מהצעירים של פיניקס לא עשה. השמועה השניה היא על לאמרכוס אולדריג'. פיניקס ניסתה להחתים אותו לפני שנתיים, אבל לא ברור האם הוא עדיין רלוונטי לה. גם לסאנס יש כסף לבזבז, אבל נראה שהם ישמרו אותו כדי לתת לצעירים להמשיך להתבשל ולבדוק מי מוכן, ובמי עדיף לסחור.

סיכום: לא יהיו שינויים גדולים.