29/01/20-אינדיאנה- שיקאגו: שובו של הפנתר השחור

ראשי פורומים פורום NBA 29/01/20-אינדיאנה- שיקאגו: שובו של הפנתר השחור

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #33271
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   שודר בערוץ ספורט 5 STARS.

   מפגש שלישי העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, ניצלנו רבע אחרון רע של שיקאגו כדי לנצח ללא סאבוניס, אגב, במשחק הטוב ביותר בקריירה של טי ג'יי ליף. במשחק השני, קלענו 7 שלשות ברבע האחרון וניצחנו מאחורי שיא עונתי של מיילס טרנר; משחקים שמשודרים טלויזיונית בישראל זוכים לפורמט סיכומי משחק קצת שונה, אתם מכירים את זה כבר. אבל הערב זה ערב מיוחד, ואני לא יכול לכתוב בלשון עבר, אלא חייב לחיות את הרגע, שכן לראשונה מזה שנה ו-8 ימים, ויקטור אולדיפו ישחק. הוא יעלה מהספסל, אבל ישחק. ערב שתוכנן להיות שמח, אבל עדיין חלקנו מתקשים לעכל את החדשות אודות מותו של קובי בריאנט. אינדיאנה חוזרת אחרי מסע משחקים בחוף המערבי, וזו הזדמנות ראשונה שלנו כפרנצ'ייז להוקיר את קובי; בהצגת השחקנים לפני פתיחת המשחק, תדאוס יאנג, שנתן כמה עונות נפלאות במדי אינדיאנה ובהחלט היה מהדמויות המובילות בשיקום הפרנצ'ייז לאחר עזיבתו של פול ג'ורג', זוכה לקבלת פנים חמה כאשר תשואות נשמעות מהקהל; שיקאגו מגיעה העירה ללא מרבית שחקניה המובילים – לאורי מארקנן, וונדל קרטר ג'וניור ואוטו פורטר ג'וניור. כל השלושה בעונה מאכזבת למדי; אינדיאנה תחסר גם הערב, משחק שני ברציפות, את מיילס טרנר החולה, אבל תקבל בחזרה את מלקולם ברוגדון, וזה משמעותי. אני לא יכול לחכות לראות את ברוגדון ואולדיפו ביחד על המגרש;

   רבע א': דקות ראשונות לויק

   בפוזישן הראשון של המשחק אנו מקפיצים את שעון ה-24 בעוד הקהל מגיב במחיאות כפיים וקריאות 'קובי! קובי!'. שיקאגו מחזירה את הכדור בעבירת 8 שניות.

   6 דקות בתוך המשחק, הקהל מתחיל בקריאות 'אולדיפו! אולדיפו! אולדיפו!' שנשמעות היטב וברור. אינדיאנה שולטת בריבאונד ומייצרת לעצמה פוזישן שני ושלישי באותה התקפה. שיקאגו נראית כבויה עד עכשיו, לא הגיעה למשחק.

   4:12 לסיום הרבע, הנה זה מגיע: ויקטור אולדיפו חוזר, והקהל עומד על רגליו! 'פופ' אחד הגדולים שאני זוכר. הקהל מניף שלטים צהובים שבהם רשום 'Ready 4 Action', כשהספרה 4 מייצגת את המס' של אולדיפו. אמו של ויקטור נמצאת באולם. המשחק מחודש, והקהל ממשיך בקריאות 'אולדיפו! אולדיפו!'. שניות לאחר כניסתו, אולדיפו נוגע לראשונה בכדור, וזורק מבחוץ – זה לא נכנס. הקהל כבר היה מוכן לשאוג. התקפה אחר כך, אולדיפו מוצא את דומאס בבין-שניים, וזה נגמר בנקודות קלות של דומאס. הקהל שואג! אסיסט לויקטור! אינדיאנה יכולה לתת היום את משחקה הגרועה ביותר העונה ועדיין לרדת מנצחת, כי הקהל פשוט בטירוף.

   1:24 לסיום הרבע, תרשמו נקודות ראשונות לויקטור העונה! פלוטר מצוין! שכחתם שהוא יודע לשחק, הא?! פוזישן אחרון של הרבע, אולדיפו מוריד שעון על זק לאבין, עובר בספליט-פיק-אנד-רול בקלות ונעצר בעבירה. קולע את הזריקה הראשונה ומשווה את המשחק ב-24 לכל. וכשעושה את זה, באחד היציעים הקהל מניף שלטים בצבעים צהוב וסגול, צבעי הלייקרס, כמחווה לקובי בריאנט, וזה סמלי כשהתוצאה היא, כאמור, 24-24. 24-25 בסיום הרבע הראשון. שתי הקבוצות ללא אף שלשה ברבע הזה [שיקאגו ב-0 מ-3, אינדיאנה ב-0 מ-6]. 5 ריב' התקפה לאינדיאנה, מתוכם ייצרנו 6 נק' בהזדמנויות שניות.

   רבע ב': שיקאגו במשחק

   הספסל שלנו עושה עבודה טובה. כדורסל יפה לעין בהתקפה, התקפות מסודרות. עם זאת, שיקאגו נכנסת למשחק ונצמדת אלינו. אולדיפו שוב עולה כ-4 דקות לסיום הרבע, ואף מחטיא כמה זריקות מבחוץ שהיו יכולות להרים את הקהל. 51-55 לאינדיאנה במחצית. 58% לבולס במחצית הראשונה, למרות 2 מ-11 משלוש. לא מעט מזה מתוך איבודי כדור שלנו, שביטלו למעשה את כל המומנטום החיובי שהחזקנו בו בתחילת המשחק. ג'אסטין הולידיי בלט עם 10 נק'. הוא עושה עונה גדולה בשני צדי המגרש.

   רבע ג': בעיית עבירות לדומאס, שיקאגו ביתרון

   ריצת 0-7 של שיקאגו בפתיחת הרבע נותנת לה יתרון. טי ג'יי וורן מחזיר לנו את היתרון, יש לו 7 נק' ברבע כבר לאחר 4 דקות של משחק. בשלב הזה, דומאס מקבל את העבירה הרביעית שלו ויורד. בהמשך הרבע, שיקאגו שוב רצה, הפעם ריצת 0-8. אולדיפו מחטיא זריקה מבחוץ, החטאה חמישית שלו משלוש הערב, אבל ג'קאר סמפסון נמצא שם כדי לתקן, ב'היילייט של המשחק' עד כה. שיוויון 80 לכל בסיום הרבע השלישי. רבע נוסף באחוז גבוה של שיקאגו, הפעם 11 מ-15 מהשדה, כולל 3 שלשות — כולן של קובי ווייט מהספסל. אצלנו, גוגה ביטדזה קלע 8 נק' בהיעדרו של דומאס. טי ג'יי וורן קלע 9 ב-4 מ-4 מהשדה.

   רבע ד': ויקטור אולדיפו!

   כ-2 דקות מפתיחת הרבע, דומאס חוזר. הוא לא מצליח לעשות את השינוי בדקות הבאות, ו-5 דקות לסיום, שיקאגו עם יתרונה הגדולה ביותר הערב – 6 הפרש. מרגיש כמו בריחה. ערב רע מאוד שלנו, לא רצנו כל המשחק. כ-3 דקות לסיום, ההפרש 7. כ-2 דקות לסיום, חטיפה גדולה של ברוגדון מסתיימת בדאנק עוצמתי בצד השני, וזה רק 3 לשיקאגו. בצד השני, החטאה של לאבין מרחוק, ובמאבק על הכדור החוזר עם ברוגדון, כריסטיאנו פליסיו דורך על הקו. כדור שלנו. בהתקפה, איבוד כדור של ג'אסטין הולידיי, שניסה למצוא את אולדיפו בויק סייד. בהגנה, איבוד של שיקאגו, הכדור מתגלגל לידיו של סאבוניס, שיוצא קדימה עם ברוגדון ואולדיפו, אבל ההגנה מסתדרת. מלקולם מעיף שלשה – בחוץ. בצד השני, לאבין מוריד שעון, עובר בפיק , חודר על כל ההגנה, מחטיא! ריבאונד של דומאס! 22.9 שניות לסיום, כדור שלנו. יהיה פה פסק-זמן של נייט מקמילן. שרטט אותנו, מקמילן.

   חזרנו. להזכירכם, ויקטור אולדיפו הוביל בעונה שעברה את הליגה ברגעי הקלאץ' עם 5.1 נק' קלאץ' ו-63.2% מהשדה. לאינדיאנה יש העונה גם את ברוגדון, ובערב שאולדיפו לא פוגע מבחוץ, מלקולם הוא האיש שלי. נראה למי שזה ילך. מלקולם יוציא, מתקשה למצוא שחקן פנוי, כמעט עבירת 5 שניות, אבל מוצא את דומאס, הכדור הולך לג'אסטין הולידיי בפינה, הולידיי לשלוש. . .בחוץ! אבל דומאס מצליח לשמור את זה במאבק על הריבאונד, והכדור יוצא החוצה, שלנו. 15.3 שניות לסיום, נרד לפסק-זמן.

   חזרנו. אולדיפו מקבל, עולה לשלשה. . . בפנים! נכנס לו! לא מאמין לך! שלשה ראשונה הערב! שלשה ראשונה העונה! 9 שניות לסיום, כדור של שיקאגו, שיוויון 100 לכל. פסק-זמן של הבולס. הקהל באקסטזה! המשחק מחודש לאחר פסק הזמן, לאבין מקבל, יוצא קדימה, ויק עליו, לאבין עובר בחסימה, עולה לפלוטר, מאבד אחיזה! נקי! סאבוניס הוציא לו את זה נקי! נגמר הזמן! הולכים להארכה! שיוויון 100 בסיום המועד החוקי. סיימנו את המשחק בריצת 0-7 אחרי ששיקאגו עלתה ליתרון השיא שלה במשחק. מדהים.

   הארכה: אינדיאנה בורחת

   אינדיאנה פותחת חזק, כל המומנטום שלנו בזכות שלשת הקלאץ' האדירה של ויקטור שהעירה את כל הקבוצה אחרי משחק רע מאוד הערב, ו-3:23 לסיום, שלשה של ברוגדון כבר נותנת יתרון 6. בפוזישנים הבאים שיקאגו מאבדת את זה, הבולס כבר דקות ארוכות לא מייצרים התקפה ראויה. בסיום 106-115 לאינדיאנה. ניצחון שמיני ברציפות לאינדיאנה נגד שיקאגו. 19 שינויי יתרון היו הערב. בסיום המשחק, אולדיפו הבוכה הקדיש את הניצחון לקובי, ולכל האנשים שהיו על המסוק שהתרסק. זה דבר יפה לראות, שהוא הזכיר את כולם, כי אנשים שכחו שלא רק קובי נספה באירוע העצוב הזה, אלא עוד אנשים, גם משפחה שפשוט נמחקה, והיו שם עוד ילדות קטנות, חוץ מהבת של קובי. ממש עצוב.

   השחקן המצטיין: ויקטור אולדיפו. 9 נק' [8-2 מהשדה, 7-1 משלוש, 4-4 מהקו] ו-4 אס' [2 איבודי כדור] ב-21 דקות מהספסל. אוקיי, לא המספרים מדברים הפעם, אלא הסל הגדול לקראת סיום, עם יד בפנים, בערב קשה מאוד של כל השחקנים מבחינה התקפית, הוא זה שלקח אחריות, וקלע. אם לא הוא, לא היינו מגיעים להארכה, צריכים להסתכל על זה ככה. פיזית לא היה קל לו הערב, ואפשר לחשוב שגם מנטאלית. הוא התנשם בכבדות בסיום הרבע הראשון, ראו שיש חלודה בתנועה שלו, היא לא 'חתולית' כבעבר, והכושר הגופני עוד לא מספיק טוב. ואף על פי כן, כפי שראינו הערב, החזרה שלו זה חיזוק משמעותי, גם אם הוא לא בשיא כוחו, גם אם רק עומד על המגרש, הנוכחות שלו חשובה. בואו לא נשכח, שחקן התקפה-הגנה שהתפתח להיות טופ 10 בליגה. גם אם יחזור פחות טוב מזה, זה עדיין ערך אדיר לשוק קטן כמו אינדיאנה שמתקשה לגייס שחקנים ברמות הגבוהות;

   דומאס סאבוניס בערב קשה שבו הסתבך בבעיית עבירות מוקדמת, ועדיין מסיים עם דאבל-דאבל של 15 נק' ו-11 ריב' [3 בהתקפה]. גם 5 אס' היו לו [1 איבוד כדור]; טי ג'יי וורן הוביל עם 25 נק' ב-10 מ-15 מהשדה; מלקולם ברוגדון, השלים עם ערב אול-אראונד טוב מבחינה סטטיסטית, אף שהיה די שקט עד להארכה, שם תיפקד נהדר כקלוזר וקלע 7 מ-15 הנק' שלנו. סה"כ 15 נק', 8 ריב' [2 בהתקפה], 9 אס' [3 איבוד כדור] ו-3 חט' ב-36 דקות היו לו; ג'רמי למב [10 נק'], וג'אסטין הולידיי [13 נק', 3 שלשות] וגוגה ביטדזה [10 נק' ב-15 דקות] מהספסל, הוסיפו לקלוע בספרות כפולות;

   בשיקאגו, זק לאבין מסיים עם 20 נק', אבל רק ב-7 מ-23 מהשדה [1 מ-11 בלבד משלוש!]; תד יאנג עשה עבודה טובה עם 16 נק'; צ'נדלר האצ'ינסון תרם שיא קריירה של 21 נק' ב-28 דקות מהספסל;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

   המשחק הבא — יהיה המשחק הראשון של אינדיאנה בחודש פברואר, אחרי חודש ינואר לא רע שבו ניצחנו 9 משחקים למרות היעדרות של כמה וכמה שחקנים מובילים, כשנפגוש את ניו יורק ניקס החלשה [ש']. זה בהחלט משחק מוקש, כפי שהיה הערב נגד שיקאגו. אם לא נופיע, נפסיד, לניקס יש יותר כלים לנצח משחק ששיקאגו לא ידעה.

   • הדיון הזה עודכן לפני 2 months ע״יEliko Ben Lulu.
מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.