28/12/19-ניו אורלינס-אינדיאנה: היסטוריה משפחתית

ראשי פורומים פורום NBA 28/12/19-ניו אורלינס-אינדיאנה: היסטוריה משפחתית

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

מפגש מול יציעים ריקים נגד יריבה שניצחה רק 9 משחקים העונה, אם כי 3 מתוכם ב-4 המשחקים האחרונים. יריבה חלשה, שלא עמדה בציפיות שהיו ממנה, לפחות מבחינת ה'הייפ' התקשורתי במשחקי קדם העונה, ואני בכלל לא חושב שזה קשור להיעדרות של זאיון מתחילת העונה. הם פשוט מאכזבים בכל עמדה ועמדה, וגם השחקנים שהובאו מהלייקרס ירדו בכושרם; אבל אם נשים בצד את הפן המקצועי, הרי שהיסטוריה תירשם הערב: לראשונה בתולדות הליגה שלושה אחים יחלקו את המגרש. ג'רו הולידיי בן ה-29 [בחירה 17 בדראפט 2019, עונתו העשירית בליגה], שחקן ניו אורלינס, אשר יפגוש את אחיו ג'אסטין בן ה-30 [אנדראפטד ב-2014, עונה שישית בליגה] וארון בן ה-23 [בחירה 23 בדראפט 2018, עונה שניה בליגה];

רבע א': שלושה אחים על המגרש בו זמנית. . . עדיין לא!

המשחק מתנהל מצד לצד בדקות הראשונות. שתי הקבוצות מחטיאות המון זריקות. ניו אורלינס עם 1 מ-9 מהשדה אחרי שפתחה 3 מ-4, והמשחק בשיוויון. 12 מ-15 הנק' הראשונות שלנו מושגות בתוך הצבע, לפליקנס 4 שלשות ב-8 הדקות הראשונות של המשחק.

אינדיאנה רושמת ריצת 3-10 בדקות האחרונות של הרבע, אבל זה לא מתרומם לשום מקום ואין בריחה. אבל בהחלט, המגמה ברורה, יהיה להם קשה להחזיק את הקצב שלנו.

שלשה של דומאנטס סאבוניס כחצי דקה לסיום הרבע, נותנת יתרון דו-ספרתי ראשון, שהושג די בקלות – 11 הפרש. 19-32 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. הפליקנס קלעו 15 מ-19 הנק' שלהם ב-4 הדקות הראשונות, אבל סיימו את הרבע ב-23% מהשדה, עם 5 סלי שדה בלבד, אף ש-4 מתוכם היו שלשות. אינדיאנה סיימה את הרבע בריצת 4-22, אבל בעיקר נהנינו מנחיתות היריבה. דיברנו על 'שלושה-אחים-על-המגרש-בו-זמנית'. זה החזיק מעמד בערך חצי שניה. ג'אסטין נכנס, אבל ארון ירד, ובכך למעשה היסטוריה עוד לא נעשתה. נמתין להמשך לראות אם באמת התזמון של הרוטציות בשני הצדדים יאפשר שכל השלושה, אחד מהם שחקן ספסל, ישחקו בו זמנית.

רבע ב': 4 מ-24 מהשדה

פתיחת 0-9 של ניו אורלינס ב-4 הדקות הראשונות. עד אמצע הרבע דומאס כבר משיג את הדאבל-דאבל. רבע לא טוב שלנו, יותר מדי איבודים סתמיים, וחוץ מסאבוניס אין עזרה מסביב מצד המחליפים.

3 דקות לסיום המחצית, הפליקנס עולים ליתרון, לדעתי ראשון שלהם במשחק. בשלב הזה, אינדיאנה יושבת על 2 מ-19 [!!!!] מהשדה ברבע השני, שזה פשוט לא הגיוני. למרות שכן, זה מרגיש ככה, כל הרבע לא מגיעים למבטים פנויים. 45-48 לניו אורלינס במחצית. 4 מ-24 לאינדיאנה מהשדה ברבע השני, כולל 0 מ-9 משלוש, כשרק טי ג'יי וורן קולע יותר מ-3 נק' [היו לו 6], ורק 13 נק' קבוצתיות [משווה שיא קבוצתי שלילי העונה לרבע].

רבע ג': ועכשיו זה קורה – שלושה אחים על המגרש בו זמנית!

לא רואים יותר מדי ברבע הזה מבחינה התקפית. שתי הקבוצות מאבדות כדורים והזריקות קצרות. מדי פעם יש הבלחות פה ושם במהלכים יחידניים. עד אמצע הרבע, הפליקנס עולים ליתרון שיא מבחינתם – 7 הפרש.

כ-5 דקות לסיום הרבע, זה קורה: היסטוריה! לראשונה בתולדות הליגה, שלושה אחים חולקים את אותו הפרקט במשחק NBA רשמי. ב-NFL זה קרה ממש לאחרונה, לפני כשבועיים, לראשונה מאז 1927, כאשר שלושת האחים אדמונדס — טרמיין, טרל וטריי — שניים שחקנים של הבאפלו בילס ואחד שחקן של הפיטסבורג סטילרס, חלקו את המגרש בו זמנית. גם בהוקי ובבייסבול זה קרה, אבל בכדורסל, אם כן, זה קורה בפעם הראשונה. זכרו היכן הייתם כשזה קרה.

2 דקות לסיום הרבע, ההפרש כבר 12. בהמשך גם 14. אינדיאנה לא במשחק, ודקה לסיום הרבע, זה כבר 17. לא יאמן, בחלומות הכי שחורים שלי לא האמנתי שזה יכול לקרות. ברנדון אינגרם מסיים את הרבע עם שתי שלשות ברציפות. 68-86 לניו אורלינס בסיום הרבע השלישי. 15+ של הפליקנס עלינו ברבע הזה, עם 67% מהשדה, כולל 6 שלשות. ההתפוצצות שלהם הגיעה. ג'רו הולידיי הוביל עם 12 נק' [שיחק את כל הרבע]. אבל בואו נדבר בבקשה על כך שאינדיאנה קלעה 36 נק' ברבע השני והשלישי *קומביינד* אחרי רבע ראשון של 32 נק'. בואו נדבר גם על 4 נק' בצבע של אינדיאנה ב-8 הדקות הראשונות של הרבע. זה נגד הדי אן איי שלנו כקבוצה, ולכן התוצאה אינה מפתיעה אותי. בואו נקווה לרבע אחרון טוב, אבל קשה לראות סיכוי לקאמבק.

רבע ד': בלואאוט

גם ברבע הרביעי אנו ממשיכים לשחק חלש. אין לי הסבר למה שקרה פה הערב. אני רק יכול להתנחם בכך שהיינו על הגל בחודש דצמבר, אז יש גם משחקים כאלו שאתה מפסיד ליריבות ש'על הנייר' אתה צריך להביס. ההפרש מגיע ברבע הזה גם ל-25, אם שאלתם את עצמכם עד כמה גרוע זה נהיה.

3:30 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 23.

פוזישן התקפה – טי ג'יי מקבל על הגב את אלכזנדר-ווקר הנמוך ממנו משמעותית, ומסיים עליו בקלות את ההוק שאט.

בסיום 98-120 לניו אורלינס. זה הניצחון הגדול ביותר של הפליקנס מאז חודש ינואר, אז ניצחו ב-20 הפרש את ממפיס. אני שמח שאני לא נותן להם לסיים את השנה הקלנדרית בלי בלואאוט נוסף, ככה, בשביל הכיף.

השחקן המצטיין: נלך עם ברנדון אינגרם, ולו כי הנוכחות שלו הביאה לבריחה בסיום הרבע השלישי. 24 נק' [16-7 מהשדה, 6-2 משלוש, 8-8 מהקו], 5 ריב' ו-7 אס' [2 איבודי כדור] ב-34 דקות משחק;

עוד 6 שחקני פליקנס בספרות כפולות, בראשם ג'רו הולידיי עם 20 נק' [2 שלשות] ו-7 אס' [3 איבודי כדור]; דריק פייבורס עם דאבל-דאבל של 10 נק' ו-16 ריב' [4 בהתקפה]; ג'י ג'יי רדיק הוסיף 15 נק' [3 שלשות]; לונזו בול עשה את העבודה עם 13 נק' [4 שלשות];

באינדיאנה, ארון הולידיי הוביל עם שיא קריירה של 25 נק' [4 שלשות, 7 מ-7 מהקו]. 13 מה-25 שלו הגיעו ברבע האחרון [שיחק את כל הרבע]. אם כבר אז בואו נדבר על האח שלישי שלא הזכרנו, ג'אסטין. הוא לא קלע [0 מ-4 מהשדה] ב-27 דקות משחק; דומאנטס סאבוניס עם דאבל-דאבל של 15 נק' ו-16 ריב' [4 בהתקפה]; טי ג'יי וורן קלע 20 נק'; ג'רמי למב עם 7 נק' [2 מ-12 מהשדה] ומיילס טרנר עם 9 נק' [3 מ-9 מהשדה] איכזבו בערב שאפשר לומר את זה על עוד לא מעט שחקנים, אם לא כולם;

טי ג'יי ליף: 2 נק' [1-1 מהשדה] ב-4 דקות משחק [פלוס 1];

** בתמונה המצורפת – בסיום המשחק החליפו שלושת האחים חולצות. בהתחלה ג'אסטין קיבל את החולצה של ג'רו, אבל אז העביר אותה לארון, שאת החולצה שלו נתן לג'אסטין, שאת החולצה שלו נתן לג'רו.

המשחק הבא — חוזרים הביתה לשני משחקי בית קשים. הראשון, נגד פילדלפיה [ג'], שיש בו חשיבות מכרעת מבחינתי, כי אני יותר ויותר משתכנע שיש לנו סיכוי לעבור את פילי בטבלה, ואם נרצה לעשות את זה, חייבים את המשחקים ראש-בראש נגדם.

שבוע טוב לכולם!

גו פייסרס!

גו טי ג'יי ליף!

• הדיון הזה עודכן לפני 5 months ע״יEliko Ben Lulu.
מציג 0 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.