20/01/2020 – יוטה – אינדיאנה: לא הגענו

ראשי פורומים פורום NBA 20/01/2020 – יוטה – אינדיאנה: לא הגענו

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

שודר בערוץ ספורט 5 LIVE.

פרולוג: אני לא היסטוריון, ולכן דבריי זניחים, אבל זה היה יום חג בארצות-הברית, 'יום מרתין לות'ר קינג', לציון מורשתו של אחד המהפכנים החשובים של המאה ה-20. פעיל חברתי שהביא, ביחד עם קבוצת המקורבים לו, בהם גם לבנים, אנונימיים בשמם אך לא בשותפותם וחלקם ההיסטורי, את בשורת 'I have a dream'. זהו תהליך שהחל בשנות ה-60 וממשיך להתקיים גם עשורים לאחר מכן, עוד רחוק משלמות, אבל מספיק מתקדם כדי שנתקנא בהישגיו. פעילות שעמדה במבחן התוצאה והביאה לשינוי רציני במדיניות, קודם כל, שינוי תרבותי, אבל לא רק, במדינה שכה היתה זקוקה לו, ושאף אחד לא האמין שאפשרי. הוא נלחם בממשל הכל-יכול לא פחות משנלחם בשכניו החשוכים, ועל זה, מעטים מדברים. הוא דיבר נגד המלחמה בוייטנאם וקידם הצעות לפתרון העוני בקרב לבנים ושחורים כאחד, לא פחות מאשר נאבק לקידום מעמדם של 'צבעוניים'. ביום הזה אי אפשר שלא לחשוב מתי יגיע הרגע שבו ה'טהרנים' ימצאו 'לכלוך' על ד"ר קינג, ויש על מה, כביכול – ניצול מיני של נשים הכפופות לו, התמיכה ב"אפרטהייד" של ישראל בגדה המערבית, הכסף שלקח לכיסו, אמונתו הדתית שקידם כחלק ממשנתו, ודאי גם בנושא הפלות וזכות האישה לגופה, וכ'ו, וכ'ו, טענות מובילות בעיני הקיצוניים של דורנו שלא יודעים ולא מוכנים לעשות את ההפרדה, והאם הדבר הזה יכחיד גם את זכרו של האיש הזה, שהשיג הרבה בכל-כך מעט זמן, לפני שנרצח. כרגע, על פניו, אמריקה עוד מוכנה לזכור. כישראלי, אני מייחל ליום שבו יקומו גם אצלנו מנהיגים כמותו שיהיו מסוגלים לקדם רפורמות חוקתיות, אם כי אני פאסימי ויודע שהסיכויים נמוכים. האופי של עמנו לא מאפשר קידמה קולקטיבית, ובכל פעם שמישהו מנסה, הוא 'עוכר' את המדינה ובוגד בה. אולי יום אחד התפישה תשתנה. אני אומר את זה בשבילכם, אני כבר עשיתי את החיים שלי. יהיו לכם חיים הרבה יותר נוחים אם ההתנהלות כאן במדינה תהיה אחרת. החלטה שלכם, תעשו מה אתם מבינים, מה אני יודע.

מפגש שני ואחרון העונה ברגיולר סיזן בין הקבוצות. במשחק הראשון, אינדיאנה הביסה במשחק החזרה של בויאן בוגדנוביץ' לאינדיאנה לאחר שעזב אותנו בקיץ האחרון; יוטה קיבלה במשחק הקודם את מייק קונלי אחרי היעדרות מ-14 משחקים, וזה משמעותי. הפעם הוא עלה מהספסל, אבל הנוכחות שלו היתה חשובה, אם כי לא קריטית בערב שבו קבוצתו נהנתה מהמון שחקנים שתרמו את חלקם; יוטה הגיעה במומנטום גדול, כמנצחת ב-16 מ-18 משחקיה האחרונים, כך שידענו שנגדם, בערב השני של בק-טו-בק, זו תהיה משוכה קשה;

ברבע הראשון, אינדיאנה התקשתה למצוא את המומנטום וראתה את יוטה מקבלת תפוקה ממספר גדול של שחקנים, וגם עולה ליתרון חד-ספרתי גבוה. 23-29 ליוטה. 10 מ-29 הנק' של יוטה הגיעו כתוצאה מאיבודי כדור שלנו. הג'ז גם קלעו 13 מ-20 מהשדה וקיבלו נקודות מכל שחקני החמישייה, לרבות מהספסל.

ברבע השני, יוטה פצחה בריצת 0-8 מהירה בדקות הראשונות של הרבע, וברחה ליתרון דו-ספרתי ראשון, תוך הנעת כדור נהדרת ותנועה טובה של השחקנים סביב ג'ו אינגלס, שהגיע ל-5 אסיסטים כבר ב-16 הדקות הראשונות של המשחק. בשלב הזה אינדיאנה נהנתה מדאג מקדרמוט, שקלע 8 נק' מהספסל כבר בשלב מוקדם של המשחק, ובעצם המשיך את היכולת המופלאה מהמשחקים האחרונים. אבל אז גם מייק קונלי התעורר באמצע הרבע, קלע 5 נק' ברציפות, ונתן יתרון שיא לקבוצתו – 17 הפרש. 44-56 ליוטה במחצית. מחצית שבה אף שחקן משחקננו לא הגיע. פשוט מחצית חלשה שלנו.

ברבע השלישי, אינדיאנה לא הצליחה לרוץ, וכמעט שלא הגענו למבטים טובים לסל. קרדיט להגנה של יוטה, הם שיחקו מעולה. ההפרש היה סביב ה-17 עד 19 ברוב שלבי הרבע, כשיוטה הצליחה בדקות האחרונות להגדיל את יתרונה ל-23. מיילס טרנר הצליח לקזז מעט מההפרש לקראת סיום הרבע. 63-81 ליוטה. טרנר קלע 10 נק' [שיחק את כל הרבע].

ברבע הרביעי, יוטה לא מיהרה ללכת לקצה הספסל, למרות שמקמילן בחר לא לשתף את החמישייה הראשונה [פרט לדומאס], אבל בכל מקרה היה ברור שהרבע הוא לפרוטוקול בלבד. 2:45 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 26 לדקות ראשונות אחרי 9 משחקים. פוזישן הגנה – טי ג'יי, למרות יתרון הגובה, הפסיד את המאבק על ריבאונד ההגנה, והמהלך הסתיים בנקודות קלות של יוטה בהזדמנות שניה בהתקפה; פוזישן התקפה – טי ג'יי השתלט על כדור אובד, הוביל את התקפת המעבר וסיים אותה. הכדור נחסם, אבל באופן לא חוקי, הסל אושר לנקודות של טי ג'יי; פוזישן הגנה – גוגה ביטדזה ה'רוקי' חסם זריקה מתחת לסל באופן נקי, אבל יוטה שוב לקחה ריבאונד התקפה, כשטי ג'יי עומד מנגד ולא עושה כלום, פשוט לא מיקם את עצמו נכון. הגנה רעה של טי ג'יי; בסיום 88-118 ליוטה. יוטה הובילה כל המשחק. הפסדנו הגדול ביותר העונה מבחינת הפרש [הקודם: הפסד ב-28 הפרש למילוואקי]. 25 נק' של יוטה מאיבודי כדור שלנו [9+], ו-22 נק' במתפרצות [18+] עשו את ההבדל. יוטה הגיעה למשחק כאחת ממובילות הליגה באחוז משלוש, וגם הערב המספרים היו מספקים. עם 12 מ-31 [39%], מה שניצח את ה-7 שלשות שלנו [ב-27%]. סבלנו מאחוז נמוך, סיימנו ב-42% מהשדה, לא הגענו למבטים טובים כל הערב, שזה חריג, ונראינו קצת עייפים. אולי ירידת מתח אחרי מותחן בדנבר ערב קודם לכן, ובסך-הכל, מובן, זה חלק מעונת הכדורסל. אם כך, סיזן-ספליט עם יוטה זה לא רע, עשינו את שלנו כשניצחנו אותם בביתנו.

השחקן המצטיין: יש פה קייס גם לדונובן מיטשל בתור הקלע המוביל, אבל אני בוחר ללכת עם רודי גובר. 20 נק' [11-8 מהשדה, 4-4 מהקו] ו-14 ריב' [3 בהתקפה] ב-31 דקות משחק [פלוס 24];

דונובן מיטשל סיים עם 25 נק' [11 מ-19 מהשדה], מתוכן 12 ברבע האחרון; בויאן בוגדנוביץ', נגד קבוצתו בעונה שעברה ואחרי שבמפגש הקודם בינינו היה חלש, תרם 16 נק', למרות שלשה אחת בלבד; ג'ו אינגלס פתח חזק. ליין לא משביע רצון, אבל פשוט מאוד לא היה בו צורך אחרי החצי הראשון. סיים עם 7 נק' [רק 3 זריקות מהשדה], 5 ריב' ו-7 אס' [4 איבודי כדור] ב-27 דקות. בחצי השני לא קלע ב-10 דקות משחק; מייק קונלי תרם 14 נק' ב-18 דקות מהספסל, בעוד הוא מתאושש מהפציעה שגרמה לו להיעדר תקופה ארוכה;

באינדיאנה, דומאנטס סאבוניס עם ערב מאכזב, היה חלש. 10 נק' ו-8 ריב' [3 בהתקפה] היו לו, אבל גם מינוס 26 במדד; טי ג'יי וורן [4 נק' ב-2 מ-4 מהשדה] ומלקולם ברוגדון [5 נק' ב-2 מ-11 מהשדה] לא הגיעו; מיילס טרנר סיים עם 12 נק' ושיא קריירה של 6 חטיפות; טי ג'יי מקונל מסר 10 אס' [ללא אף איבוד כדור!] ב-23 דקות מהספסל;

טי ג'יי ליף: 2 נק' [1-1 מהשדה] ו-1 ריב' ב-3 דקות משחק [מינוס 4]. שיחק לראשונה בחודש ינואר, למרות שהיה זמין כל הזמן הזה. מעמדו בקבוצה בהחלט לא טוב;

המשחק הבא — ממשיכים את מסע משחקי החוץ במערב עם מפגש נגד פיניקס [ד'], אותה ניצחנו 5 פעמים ברציפות.

מציג 0 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.