15/12/19- אינדיאנה – שארלוט: הפעם הלך קל

ראשי פורומים פורום NBA 15/12/19- אינדיאנה – שארלוט: הפעם הלך קל

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #32630
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, אינדיאנה שמטה יתרון 14 הפרש ברבע האחרון ושארלוט ניצחה את המותחן בהארכה בזכות יכולת פנומנלית של דבונטה גרהאם הצעיר, שקלע שיא קריירה עם 35 נק'; שארלוט ללא פי ג'יי וושינגטון הפצוע. אינדיאנה בסגל מלא, פרט לויקטור אולדיפו כמובן; ההורנטס מגיעים עם רצף של שלושה ניצחונות. האם נדע לעצור אותם?

   רבע א': רבע נהדר של אינדיאנה

   סקור נמוך בדקות הראשונות כאשר שתי הקבוצות מנסות להיכנס לקצב הנכון. אינדיאנה עושה עבודה טובה בצבע, גם הגנתית וגם התקפית, ועוצרת את שארלוט על 4 מ-17 מהשדה ב-8 הדקות הראשונות. ריצת 0-13 נותנת יתרון דו-ספרתי ראשון במשחק – 12 הפרש. הריצה נעצרת ב-2-19. 20-33 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. רבע התקפי נהדר שלנו, כולל 12 אס'. סיימנו אותו בריצת 9-23, תוך כדי שאנו מקבלים תפוקה מהמון שחקנים, גם מהספסל. שארלוט ב-31% מהשדה, נראתה כמו הצל של עצמה, ורק במזל ההפרש לא גבוה יותר. מיילס טרנר הוביל עם 10 נק' ב-10 דקות.

   רבע ב': עדיין יתרון דו-ספרתי

   ברבע השני הספסל מצליח לשמור על ההפרש, אך למעשה עם חזרת השחקנים המובילים ההפרש יורד. שארלוט עם 15 נק' בהזדמנויות שניות בהתקפה כמה דקות לסיום המחצית, וזה מה שמשאיר אותה במשחק. 44-59 לאינדיאנה במחצית. קל מאוד, לא הזענו. ההורנטס הצליחו להישמר במשחק, אבל לא היו אגרסיבים בהגנה כל המחצית, ואני פשוט לא רואה אותם עושים את האג'סטמנטס בחצי השני כדי לרוץ איתנו. 11 נק' לארון הולידיי במחצית, הקלע המוביל בשורותינו, במחצית בה אינדיאנה קלעה ב-51% מהשדה. מלקולם ברוגדון מסר 6 אס', ונתון לדבר עליו בהקשר הזה: אינדיאנה ניצחה 9 מ-10 המשחקים האחרונים שבהם ברוגדון מסר לפחות 6 אסיסטים. לא חושב שנכון יהיה להמר נגד הנתון הזה הערב. שארלוט ללא שיפור מהרבע הראשון, נותרת על 31% מהשדה גם לאחר הרבע השני.

   רבע ג': רק 7 הפרש!

   שארלוט ממשיכה ללכת פנימה ולשחק על הגבוהים שלה קודי זלר וביסמק ביומבו, שעושים עבודה טובה. הפייסרס מקבלים המון מבטים מבחוץ ברבע הזה, וקולעים באחוז סביר. אם היינו יותר מרוכזים מול הסל, כבר היינו סוגרים את המשחק. אבל 4 דקות לסיום הרבע, זה רק 11. שארלוט בעיצומה של ריצת 2-14 במהלכן של 6 דקות. כן, זו לא טעות, 6 דקות שבהן אנו קולעים רק 2 נק' ב-1 מ-14 מהשדה, וההפרש — רק 7, סמוך לסיום הרבע השלישי. זה עדיין מרגיש כמו יתרון יציב, למרות הדקות הרעות. טי ג'יי מקונל עולה מהספסל ומייצר שני סלים חשובים שעוצרים את הרצף הרע עד לסיום הרבע. 66-72 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. אפשר להתנחם בכך ש-(א), אנו עדיין מובילים; ו-(ב), 13 נק' שקלענו ברבע הזה הוא שיא שלילי העונה שלנו לרבע. זה לא יחזור ברבע הבא, כך שהיתרון נראה מבטיח. אבל בואו נמתין עם החגיגות.

   רבע ד': טי ג'יי ליף עולה לשחק, אז אתם יודעים מה זה אומר, דונט יו?

   הנה מגיעות העצירות, וכבר בדקות הראשונות אינדיאנה חוזרת ליתרון 16. הרבה עבירות, משחק אגרסיבי בשני הצדדים, שולחים שחקנים לקו. דומאנטס סאבוניס עם עבירה חמישית כ-6 דקות לסיום, יורד ביתרון 15. נראה אם תהיה לזה השפעה על היכולת של שארלוט להקטין מההפרש.

   הדקות עוברות, ושארלוט לא במשחק. התקפית הם תקועים, הגנתית הם מפסידים לנו את הריבאונד בקלות, והכדורים מתחילים להיכנס לנו באחוז טוב, כבר 4 שלשות שנכנסות לנו בדקות הללו. היתרון 22, כ-4 דקות לסיום. בול גיים.

   3:04 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס ביתרון 23. בסיום 85-107 לאינדיאנה. 5 דקות לסיום היינו בריצת 9-23 דייטינג בק לרבע הקודם, וזה סיפור המשחק. ברגעים החשובים, גם במחצית הראשונה וגם ברבע הרביעי, ידענו לעצור את שארלוט בלי נקודות, כך שגם במשחק לא גדול, זה הספיק. ההורנטס עם שיא עונתי שלילי בנק' [85] ובאחוז מהשדה [31%]. אני יכול להסתכל על הדקות הרעות ולכעוס, אבל אני בוחר להסתכל על הדקות הטובות ולהגיד ששיחקנו כדורסל טוב, כשהכוונה היא לרבעים הראשון והרביעי.

   השחקן המצטיין: ארון הולידיי. 23 נק' [10-6 מהשדה, 5-2 משלוש, 10-9 מהקו] ו-6 ריב' [1 בהתקפה] ב-21 דקות מהספסל [פלוס 19]. היו לו 11 נק' כבר ב-17 הדקות הראשונות של המשחק, ואת יתר 12 הנק' קלע ב'מאני טיים' של הרבע הרביעי, שהביאו לבריחה. בהחלט השחקן המצטיין המוביל הערב, ונדמה שהוא מצא את מקומו ברוטציה בחודש האחרון אחרי שכבר היו מי שאיבדו תקווה ואמרו עליו שהוא עוד בחירת סיבוב ראשון מבוזבזת של הפייסרס;

   דומאס סאבוניס עם 12 נק' ו-12 ריב' [2 בהתקפה]. רושם משחק 19 העונה עם לפחות 12 נק' ו-12 ריב'. בכל העונה שעברה, ב-74 משחקים, היו לו רק 18 כאלה. העונה הוא מגיע ל-19 כבר ב-25 המשחקים הראשונים שלו. בהחלט עונת פריצה של דומאס, שהופך משחקן טוב מאוד ל'אול סטאר' לגיטימי בקונפרנס; מיילס טרנר עם דאבל-דאבל של 14 נק' ו-10 ריב'. גם 5 חס' היו לו [משווה שיא אישי עונתי]. הנוכחות שלו הורגשה הערב, וזה בערך מה שאתה הכי רוצה לקבל ממיילס בערב נתון; מלקולם ברוגדון עם 11 נק' ו-7 אס' [1 איבוד כדור] ב-25 דקות. לא היה בו צורך, למען האמת, ולכן גם המספרים בהתאם, הוא לא היה פקטור בחצי השני, ולהוציא כמה דקות אחרונות של הרבע השני, גם לא היה פקטור בחצי הראשון; טי ג'יי מקונל עם 12 נק' ו-8 אס' [ללא אף איבוד כדור] ב-23 דקות מהספסל, ממשיך להיות ה'אס' של מקמילן, ואחת ההחתמות החזקות שהקבוצה ביצעה בקיץ האחרון. הוא גיים צ'יינג'ר בשבילנו העונה, אי אפשר לבטל את המשחקים ששינה בהם מומנטומים מהספסל;

   בשארלוט, קודי זלר הוביל עם 19 נק' ו-12 ריב' [6 בהתקפה]; ביסמאק ביומבו מסיים עם דאבל-דאבל מרשים של 11 נק' ו-17 ריב' [8 בהתקפה!]. באופן כללי, שארלוט עשתה 23 מ-85 הנק' שלה בהזדמנויות שניות, רובן פוטבקים מתחת לסל, ודרך זה הצליחה לחזור לחד-ספרתי ברבע השלישי. לא משחק טוב שלהם, אד'רווייז; דבונטה גרהאם, כוכב המפגש הקודם בין הקבוצות, סיים ערב רע מאוד עם 12 נק' ב-3 מ-18 מהשדה; טרי רוז'יר איכזב גם הוא כשהלך 1 מ-12 מהשדה ב-25 הדקות שלו על המגרש, שלא לדבר על הגנה חדירה שאיפשרה לגארדים שלנו לטייל בחופשיות בתוך הבקבוק; מאליק מונק תרם 14 נק' מהספסל;

   טי ג'יי ליף: 0 נק' [לא זרק] ו-1 ריב' ב-3 דקות משחק [מינוס 1];

   המשחק הבא — מארחים את הלוס אנג'לס לייקרס [ג']. לפגוש את הלייקרס זה תמיד מרתק.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.