09/12/19 – אינדיאנה – קליפרס: שובו של PG3

ראשי פורומים פורום NBA 09/12/19 – אינדיאנה – קליפרס: שובו של PG3

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

אינדיאנה מקבלת בחזרה את מלקולם ברוגדון, שנעדר מהמשחק הקודם. נצטרך אותו הערב. בקליפרס יחסר קוואי לנארד, וזה מעודד. מי שלא יעדר, ולא נראה לי שהיה מחמיץ את המשחק הזה בעבור שום דבר, בכל זאת, אתם יודעים, זה לא 'עוד' משחק נגד 'עוד' קבוצה, הוא פול ג'ורג', שחוזר לאינדיאנה בפעם השלישית בלבד מאז שעזב אותה, ובפעם הראשונה מאז עבר ללוס אנג'לס. ג'ורג' הוא הקלעי השלישי בכל הזמנים ב'בנקרס לייף פילדהאוס' של אינדיאנה, וללא ספק אחד מאבני הדרך של הפרנצ'ייז, כך שהחזרה שלו תמיד מלווה באמוציות מצד המקומיים; נייט מקמילן, מאמן אינדיאנה, חוגג הערב 1,200 משחקי NBA כמאמן, וזה חתיכת הישג;

רבע א': קריאות בוז לג'ורג'

פול ג'ורג' זוכה לשריקות בוז בנגיעה הראשונה שלו. התקפה לאחר מכן, החטיא זריקה, וזה זכה לתגובה נלהבת מהקהל העוין. אני מבין את זה, מקבל את זה, אבל לא יודע אם לגמרי ציפיתי שזה יקרה גם הפעם. כאילו, זה כל כך הרבה מאחורינו. אולדיפו שינה לגמרי את התרבות, זו כבר לא אותה אינדיאנה של ג'ורג' והיברט, ואין שם שום זכר לקבוצה ההיא. אבל זה רק מלמד כמה ג'ורג' היה חשוב לאינדיאנה, לא רק כשחקן, אלא גם כפרסונה. הוא היה דמות נערצת, אחת הנערצות שאני יכול לחשוב עליה בהיסטוריה הספורטיבית של המקום הזה. ואולי זה עדיין כואב, ויכאב עוד כמה שנים טובות.

ובכן, בחזרה למשחק – משחק לא טוב מתפתח לנו בדקות הראשונות. המון איבודים של הקליפרס, הם תקועים על 4 נק' ב-4 הדקות הראשונות, ואנו לא יותר טובים. המון-המון איבודים, באופן חריג, אפילו. עד אמצע הרבע, הקליפרס 0 מ-6 משלוש, אינדיאנה 0 מ-4. בהמשך, ג'ורג' מגיע לקו, וממשיך לקבל שריקות. חייבים לתת קרדיט לקהל, הם לא מתעייפים. עם זאת, כשג'ורג' יורד לנוח, אני כן שומע מחיאות כפיים מחלק מהקהל. יחסי אהבה-שנאה אומרים שזה. בכל אופן, יותר מדי איבודים הערב, קצב של 20+ לכל קבוצה. אינדיאנה מתקשה לסיים מהלכים בצבע, וזה הולך איתנו כבר כמה משחקים. אני לא בדיוק יודע להצביע על הסיבה. במעבר למחליפים המחוזקים בסאבוניס, אינדיאנה מסיימת טוב את הרבע. 19-24 לקליפרס בסיום הרבע הראשון. שתי הקבוצות באזור ה-30% מהשדה. ג'ורג' עם 10 נק' ברבע הראשון. אצלנו, ברוגדון עם 9.

רבע ב': ג'ורג' מתעורר, קולע את הצ'אקות

דקה בתוך הרבע, ה'היילייט' של המשחק בדאנק העוצמתי הזה של דומאס! איזה דאנק!

בהמשך, אינדיאנה לוקחת את היתרון. סאבוניס מקבל את העבירה השנייה שלו, אף שטוען לחפותו. מקמילן בוחר להישאר איתו, וזה מסוכן. אני חייב לומר שאני כן אוהב לראות במשחקים האחרונים את סאבוניס משחק את הרבע הראשון ואז נשאר עם הסקנד יוניט ברבע השני. עד אמצע הרבע, דומאס כבר מגיע לריב' ה-11 שלו במשחק. הוא אקטיבי, גם הגנתית וגם התקפית, נראה ממש טוב נגד הרל.

דקות אחרונות של הרבע, שתי הקבוצות באחוזים נמוכים. בקליפרס, ג'ורג' הוא השחקן שמקבל את המושכות להוביל, ומרבה להחטיא זריקות, אך גם מגיע לקו לא מעט ומייצר משם את הנקודות שלו. דקה אחרונה של הרבע, ג'ורג' עם שתי שלשות רצופות נותן יתרון שיא – 9 הפרש לקליפרס. עד לסיום המחצית, הקליפרס משלימים ריצת 3-14. 48-60 לקליפרס במחצית. אינדיאנה רק ב-33% מהשדה, הקליפרס ב-40%. 21 נק' לג'ורג' ב-18 דקות, כולל 7 מ-7 מהקו.

רבע ג': 24 הפרש!

הקליפרס פותחים בסערה, ופחות מ-3 דקות בתוך המחצית השנייה, הם מגדילים את יתרונם ל-18. לא רוצה להגיד שאין על מה לשחק, אבל יהיה קשה לחזור מזה. קלענו רק 14 נק' בצבע בחצי הראשון, וזו חלק מהבעיה הערב, אנו לא משחקים את הכדורסל שלנו, כבר מהדקה הראשונה בערך.

בהמשך, ג'ורג' פשוט לא עוצר, וצולף את השלשות באחוזים גבוהים. איזה ערב שלו. לא פתח טוב, אבל התאושש אחרי כמה דקות ברבע הראשון ומאז הוא בלתי ניתן לעצירה. 3 דקות לסיום הרבע, הוא כופה 19 הפרש. דקה לסיום, הרל קולע בצבע ונותן יתרון שיא חדש – 24 הפרש, במהלכה של ריצת 2-12. בול גיים. זה מה שרציתם לשמוע?! בול גיים, כן, טוב לכם? 73-91 לקליפרס בסיום הרבע השלישי.

רבע ד': רק 7 הפרש!

כ-7 דקות לסיום, סאבוניס מוריד ריב' מספר 19 וקובע שיא קריירה חדש. מעבר לזה אין מה לספר, הקליפרס שומרים על יתרונם.

אמצע הרבע, שלשה של מקדרמוט מורידה ל-12. הקהל מעורב, רוצה לראות קאמבק. יש על מה להילחם, אבל אני חושש שזה יהיה קשה, מאוד קשה, כשג'ורג' מקבל לידיו את הכדורים ויודע לסחוט עבירות בכל מהלך.

4 דקות לסיום, ברוגדון קולע שלשה שמורידה ל-10 הפרש. אבל שוווווב זה קורה – בצד השני ג'ורג' חודר על כל ההגנה ומוציא את העבירה שתשלח אותו לקו. דקה אחרונה למשחק, ההפרש רק 7, אבל וורן מחטיא שלשה ארוכה. בצד השני, מו הארקלס חודר, ומסיים. 9 הפרש. פסק-זמן. לא נחזור מזה. בסיום 99-110 לקליפרס. ניצחון ראשון לקליפרס באינדיאנה מזה כמעט 4 שנים. בואו נדבר על האחוזים: אינדיאנה קלעה רק 35% — וזה היה ככה רוב המשחק, כלומר לא היו פיקים למעלה — עם 10 מ-35 משלוש, שזה קטסטרופה. הקליפרס היו רק קצת יותר 'טובים' עם 41% מהשדה ו-10 מ-32 משלוש. מבחינת איבודים, נתון שהוביל את הרבע הראשון: אינדיאנה סיימה ב-13, הקליפרס ב-11. זה לא היה פקטור במחצית השנייה. אבל אני רוצה להגיד דבר אחר, והוא, שהינה קיבלנו דוגמה נוספת הערב איך בכדורסל המודרני, לפחות ב-NBA, קשה להחזיק יתרונות גדולים. המשחק נהיה היום תחרותי מדי, קבוצה לא יכולה להחזיק את יריבתה על אחוז נמוך כל המשחק ולצפות שהיריבה לא תעשה ריצה איכותית אחת. נכון, יש חריגים, ויש ערבים שבהם קבוצות פשוט לא מופיעות 48 דקות, אבל זה נדיר, ובדרך כלל, זה לא קורה ברמות הללו שבו נפגשות שתי קבוצות טובות, לא קורה שאחת מתבטלת לחלוטין. אינדיאנה נקלעה לפיגור מוקדם, ובהמשך נפלה לפיגור 24, אבל חזרנו, עשינו מזה משחק. לצערי זה לא הספיק בערב שבו ג'ורג' היה פשוט מצוין.

השחקן המצטיין: פול ג'ורג'. 36 נק' [26-10 מהשדה, 16-7 משלוש, 11-9 מהקו], 9 ריב' ו-5 אס' [3 איבודי כדור] ב-36 דקות [פלוס 20]. מעניין ש-36 נק' היו לו גם בפעם הקודמת ששיחק נגדנו, לפני 9 חודשים, בעונה שעברה, במדי אוקלהומה סיטי. הוא בהחלט השתיק את הקהל הערב, וגם התייחס לשריקות הבוז ואמר כי יום יבוא ויספר מדוע עזב את אינדיאנה, כשהוא לא האיש שצריכים לשרוק לו בוז, ברמיזה להנהלה שהראתה לו את הדרך החוצה. יש בזה משהו, זה לא דבר חדש;

מונטרז הרל בלט ככינור שני, מהספסל, עם 26 נק' [12 מ-21 מהשדה] ו-8 ריב' [3 בהתקפה]; פטריק בברלי עם דאבל-דאבל של 11 נק' ו-12 ריב' [1 בהתקפה]; לו וויליאמס היה חלש עם 6 נק' בלבד ב-2 מ-19 מהשדה [!!!]. זה אולי הכי חלש שלו מזה הרבה זמן;

באינדיאנה, מלקולם ברוגדון הוביל עם 20 נק' ב-30 דקות משחק; דומאנטס סאבוניס עם דאבל-דאבל נוסף, והפעם 18 נק' ושיא קריירה של 22 ריב' [מתוכם 4 בהתקפה]. אציין שהיינו 14+ הערב איתו על המגרש; טי ג'יי וורן קלע 12 נק', אבל רק 2 מ-8 מהשדה; מיילס טרנר לא היה פקטור עם 5 נק' ב-2 מ-9 מהשדה; דאג מקדרמוט, גם הערב בלט מהספסל, כשקלע 17 נק' [5 שלשות] באחוזים יפים;

טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק משחק שביעי ברציפות.

המשחק הבא — מארחים את בוסטון [ד'], לראשונה מאז ההדחה מהפלייאוף בעונה שעברה. משחק סופר-חשוב, שיש בו מאבק ישיר על מיקום. המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט.

מציג 0 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.