08/03/2020 – דאלאס – אינדיאנה: קרסו ב'מאני טיים'

ראשי פורומים פורום NBA 08/03/2020 – דאלאס – אינדיאנה: קרסו ב'מאני טיים'

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #33796
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שני ואחרון העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, קריסטפס פורזינגס היה גדול עם 38 נק', שיא שלו במדי דאלאס, וללא לוקה דונצ'יץ הפצוע, הוביל את קבוצתו לניצחון מרשים במשחק שבו המאבריקס קלעו 18 שלשות; אינדיאנה מקבלת הערב בחזרה את טי ג'יי וורן, שהיה פצוע ולא שיחק במשחקנו האחרון. גם ויקטור אולדיפו, שחזר במשחק הקודם, בריא. הערב אנו פוגשים את לוקה דונצ'יץ', שכאמור, לא שיחק במשחק הקודם נגדנו. עם זאת, דאלאס סובלת מפציעות של שחקנים אחרים, והערב רק 10 משחקניה יתלבשו, כאשר דוריאן פיני-סמית', אחד הבולטים בניצחון המאבריקס במשחק הקודם בין הקבוצות, סת' קרי וג'יילן ברונסון, פצועים שלושתם. ובכל זאת, דאלאס מגיעה למשחק עם רצף ארבעה ניצחונות ביתיים שבהם רושמת כ-130 נק' התקפה, בכ-50% מהשדה, כולל 18 שלשות. אלו מספרים שאין לנו יכולת לעמוד מולם אם יתקיימו גם הערב, ולמרות הרוטציה הקצרה, למאבריקס יש את הכלים לעשות את זה, כך שאנו חייבים להיות מרוכזים מן הפתיחה;

   רבע א': לוקה בבעיית עבירות

   4 דקות מהפתיחה, לוקה דונצ'יץ אחראי ל-4 מ-7 הנק' הראשונות של דאלאס, אבל גם חוטף את העבירה השניה שלו, ויורד. זה משמעותי. בסך-הכל דקות טובות שלנו מהפתיחה, מגיעים למבטים נוחים והזריקות נכנסות.

   אינדיאנה ממשיכה את המומנטום המתפתח וקולעת 5 סלים שדה ברציפות. בהמשך, דאלאס עם 5 החטאות ברציפות מהשדה, מגיעה אמנם לזריקות טובות, אבל הכדורים לא נכנסים לה. למרות שהוא עם 2 עבירות, דונצ'יץ' חוזר כ-3 דקות לסיום הרבע. ריק קרלייל מבין שהקבוצה שלו לא יכולה לקנות סל ברבע הזה מהרגע שלוקה ירד. וזה עובד. דונצ'יץ' מגיב עם 8 נק' עד לסיום הרבע, ובכך עוצר את המומנטום הכביר שלנו, ברבע שבו הכדורים נכנסים לנו באחוז גבוה למדי. 26-31 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. 60% לאינדיאנה מהשדה, כולל 4 שלשות. ניצחנו את הריבאונד ב-6, וזה חייב להיות מפתח הערב לניצחון. דונצ'יץ הוביל את שחקני דאלאס עם 12 נק' ב-8 דקות, למרות בעיית עבירות מוקדמת.

   רבע ב': ההגנות מתחזקות

   רבע הגנתי טוב של אינדיאנה. מכריחים את דאלאס לקחת את הזריקות מבחוץ, שלא נכנסות ברבע הזה, עד אמצע הרבע המאבריקס ב-1 מ-6 משלוש, ו-5 דקות לסיום הרבע הם ברצף אכזרי של 10 החטאות רצופות מהשדה! בדקות האחרונות של הרבע, המשחק הופך להיות יותר אגרסיבי מתחת לסלים, ושחקנים נשלחים לקו. 52-55 לאינדיאנה במחצית.

   רבע ג': דאלאס שולטת בקצב

   זה הרבע של טי ג'יי וורן אצלנו, כאשר הכדורים עוברים דרכו. דאלאס נראית טוב ברבע הזה, דונצ'יץ ממשיך להוביל, ומהלך של 4 נק' שלו כ-4 דקות לסיום הרבע, סוחף את הקהל, למה שנראה כמו עיצומו של מומנטום של דאלאס. כדקה לסיום, טים הארדוויי ג'וניור צולף את השלשה מהפינה ומשווה את המשחק, אך למרות הדקות הטובות של המאבריקס והיכולת המרשימה ברבע הזה, הם עדיין יורדים בפיגור. 84-86 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. 16 נק' ו-3 אס' לדונצ'יץ ברבע הזה [שיחק את כל הרבע]. אצלנו, טי ג'יי וורן הוביל עם 10 נק'.

   רבע ד': דונצ'יץ לשלוש. . .

   פחות מ-3 דקות מפתיחת הרבע, דאלאס ממשיכה את הריצה שלה, ועולה ליתרון ראשון הערב. אולם הדקות הטובות של המאבס לא מתרגמים לבריחה, ואינדיאנה מצליחה להישאר במשחק.

   כמו במחצית הראשונה, דאלאס נקלעת בדקות האחרונות של הרבע לרצף של 6 החטאות מהשדה, ו-1:23 לסיום, איבוד כדור של המארחת מוביל למתפרצת שלנו בפיגור נקודה, אבל ירידה טובה להגנה מונעת את ההתקפה, והפוזישן מסתיים ללא נקודות. דקה לסיום, דונצ'יץ עם הכדור, הנעת הכדור מוצאת את קריסטפס פורזינגס, אבל הוא נחסם ע"י מיילס טרנר בניסיון לקלוע את הזריקה מבחוץ! 47.8 שניות לסיום, כדור של אינדיאנה. אולדיפו מוריד שעון, עובר בחסימה של ג'אסטין הולידיי, עולה לזריקה מחצי-מרחק – מאני! יתרון נקודה לאינדיאנה, כ-38 שניות לסיום. יורדים לפסק-זמן.

   חזרנו. דונצ'יץ עם הכדור, מקבל את דומאס סאבוניס עליו, חודר לתוך הצבע ומוציא החוצה בראיית משחק מושלמת לקורטני לי הפנוי, שעומד חופשי בפינה, אבל הכדור נכנס ויוצא! 13.7 שניות לסיום, דאלאס מבצעת עבירה מכוונת על אולדיפו. ויק מהקו, קולע פעמיים, יתרון 3 לאינדיאנה. פסק-זמן של דאלאס.

   חזרנו. דונצ'יץ מקבל, מצליח לייצר לעצמו מבט פנוי לגמרי, אבל הכדור קצר מדי! בול גיים! בסיום 109-112 לאינדיאנה. ניצחון ענק שלנו! סיימנו את המשחק בריצת 0-8, וזה סיפור המשחק.

   השחקן המצטיין: אני אלך עם טי ג'יי וורן. 16 נק' [13-7 מהשדה, 2-0 משלוש, 2-2 מהקו] ו-8 ריב' [2 בהתקפה] ב-33 דקות. שמר אותנו בעניינים בדקות פחות טובות שלנו כקבוצה;

   דומאנטס סאבוניס עם 20 נק' [8 מ-13 מהשדה], 17 ריב' [2 בהתקפה] ו-6 אס' [1 איבוד כדור] ב-41 דקות. רושם דאבל-דאבל 50 העונה, מה שקובע שיא אינדיאנה פייסרס בכל הזמנים לעונה בודדת; מיילס טרנר עם אחד ממשחקיו היותר טובים בזמן האחרון, מסיים גם הוא עם דאבל-דאבל. 16 נק' [2 שלשות] ו-13 ריב' [1 בהתקפה] היו לו, למרות שלא קלע ברבע האחרון. גם 3 חס'; ויקטור אולדיפו תרם 16 נק', מתוכן 8 ברבע הרביעי, [למרות 6 מ-18 מהשדה ו-0 מ-5 משלוש] ו-7 אס' [מול 3 איבודים]; ג'אסטין הולידיי היה נהדר מהספסל. סייע למאמץ הקבוצתי עם 14 נק' [4 שלשות], מתוכן 8 ברבע האחרון, ב-22 דקות; טי ג'יי מקונל השלים עם 12 נק' ו-5 אס' [1 איבוד כדור] ב-16 דקות מהספסל;

   בדאלאס, לוקה דונצ'יץ עם ערב לוקה דונצ'צ'י, מסיים עם 36 נק' [26-13 מהשדה, 13-4 משלוש, 10-6 מהקו], 10 ריב' [1 בהתקפה] ו-8 אס' [3 איבודי כדור] ב-36 דקות; טים הארדווי ג'וניור עם משחק טוב. 30 נק' [6 שלשות] הוא תרם, מתוכם 20 במחצית השניה, כולל 12 ברבע הרביעי [שיחק את כל הרבע]. פתח את המשחק 1 מ-8 מהשדה, אבל המשיך 10 מ-13; קריסטפס פורזינגיס איכזב. קיבל את הגוף הגדול של דומאס ולא יכל לו כל הערב. 9 נק', אבל באחוזים נוראיים, רוצה לומר, 3 מ-17 מהשדה [!], כולל 0 מ-5 משלוש; בובאן מריאנוביץ' שיחק רק 6 דקות ותרם 2 נק' ו-5 כדורים חוזרים [1 בהתקפה]. אני באמת לא מבין למה הוא לא משחק. הדקות שלו היו טובות, הוא שחקן שנותן לקבוצה הרבה נוכחות במשחק הפנים, ושליטה בריבאונד. באמת שלא מבין איך קורה שבכל כך הרבה קבוצות הוא מוצא את עצמו בתפקיד הזה, של שחקן רוטציה שולי, הממעט לשחק. אני מבין שמבחינה פיזית יש הגבלות, הוא לא שחקן של 30 דקות. אבל לא תשחק אותו כל ערב? לא תשחק אותו 20 דקות? לא מבין את זה;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

   ** Chris Smoove מתקצר.

   המשחק הבא – חוזרים לאינדיאנה, למפגש נגד בוסטון [ג']. יש משמעות גדולה למשחק, אנו עדיין מאמינים שניתן לסיים במקום השלישי.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.