האם הצוות המסייע של הלייקרס מספיק טוב לאליפות?

ראשי פורומים פורום NBA האם הצוות המסייע של הלייקרס מספיק טוב לאליפות?

מציג 5 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Rapgamer
      מנחה

הלייקרס פתחו היטב את העונה אבל סימן השאלה העיקרי סביבם הוא איכות השחקנים 3-5 ברמתם בסגל. כרגע נראה שזה כולל את קוזמה, דני גרין ומי מבין רונדו/ אייברי בראדלי שיסגור משחקים.
      כדי להעריך את החבורה הזאת לקחתי 15 שנה אחורה והסתכלתי על השחקנים 3-5 באיכותם באלופות:

טורונטו 2019: סיאקם, גאסול, דני גרין.
      גולדן עם דוראנט: קליי, דריימונד, איגודאלה.
      קליבלנד 2016: לאב, טריסטן תומפסון, ג'ייאר סמית'.
      גולדן בלי דוראנט: גרין/קליי, איגודאלה, בארנס.
      ספרס 2014: קשה לומר אז נלך לפי ממוצע נקודות בפלייאוף: קוואי, מאנו, דני גרין.
      מיאמי של הטריו: בוש, ריי אלן, צ'למרס/באטייה.
      דאלאס 2011: בהנחה שקיד מספר 2: ג'ייסון טרי, טייסון צ'נדלר, שון מריון.
      הלייקרס של קובי ופאו: אודום, ביינום, אריזה/ארטסט (תלוי בשנה).
      בוסטון של הטריו: ריי אלן, רונדו, פרקינס/ג'יימס פוזי.
      ספרס 2007: מאנו, מייקל פינלי, ברוס בואן.
      מיאמי 2006: אנטואן ווקר, ג'ייסון וויליאמס, יודוניס האסלם.

אז מה המסקנות שלי בינתיים?
      1. כרגע השחקנים 3-5 ברוטציה של הלייקרס נראים פחות טוב כמעט מכל אלופה ברשימה הזאת.
      2. רוב האלופות מבוססות על טריו.
      3. לפעמים יש פער בין איכות הסגל על הנייר לאיך שזה מסתדר בפועל. למשל טריסטן תומפסון בקליבלנד או טייסון צ'נדלר בדאלאס עשו פלייאוף הרבה יותר טוב מהציפיות. אולי באופן דומה קוזמה יראה לנו הרבה יותר טוב אחרי פלייאוף 2020 מאשר היום.
      4. היתרון של הלייקרס על האחרות הוא איכות הצמד המוביל שלהם, שיותר טוב מרוב האלופות הנ"ל. בכל זאת כדאי לציין שגם מבין הצמדים (וויד ושאק, קובי ופאו, לברון וקיירי) השחקן המוביל היה בדרך כלל ברמת טופ 3 בליגה. לא בטוח אם לברון או AD נמצאים שם.
      5. גורם שלא התייחסתי אליו בכלל הוא מידת ההתאמה של הצוות המסייע לכוכבים. זה יהיה תהליך לאורך העונה ומידת ההצלחה שלו עשויה לקבוע את מידת ההצלחה של הלייקרס בפלייאוף.

מחשבות נוספות?

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

אני חושב שמוקדם לדעת

קוזמה חזר לפני שני משחקים וכרגע נראה רע מאוד אבל זה צפוי להשתפר משמעותית.

רונדו עדיין לא משחק ובשלב הזה אנחנו עדיין לא יודעים כמה הצוות המסייע שווה.

בוא ניתן להם עוד קצת זמן לפני שנשפוט.

Krit123
      משתתף

3-5 הם בתחתית, אבל מבחינת חמישייה הם נופלים איפשהו באמצע. כמו שאמרת העיקר הוא איך הפאזל מתחבר.

החסרונות הבולטים הם רכז שהוא מנייה בטוחה (רצוי עם קליעה), ושומר לעמדות 3-4 בסגל (לא מספיד את דאדלי). חוץ מזה הם בנו סגל יפה, יש להם לא מעט שחקנים שזולגים לעוד עמדה, פשוט עניין של למצוא התאמה ולהגיע בכושר טוב.

יצא לי לחשוב על זה וניסיתי להשוות את החמישייה שלהם לזו של הקליפרס, אבל אני חושב ששתי הקבוצות עוד לא יודעות מה החמישייה הכי חזקה שלהם, ופשוט יבצעו התאמות לפי הצורך.

צל ענן
      משתתף

בסך הכל אני לא בטוח שהם באמת כל כך חלשים. יש כאן שאלה טובה של מה באמת נקבל. קוזמה לדעתי מספיק טוב, לרונדו ולגרין היו תקופות טובות מאד והם הראו שכשמתחבר להם יש להם ערך בפלייאוף. מצד שני לרונדו יש קליעה גרועה והוא הרבה זמן לא היה בכושר טוב.

אני חושב שבגדול זה הסיפור של הלייקרס, הם תלויים במה הם יוציאו מהכשרון שיושב אצלם ויכול להתפרץ. נכון גם לדווייט.

מצד שני אל מול הקליפרס למשל הם נראים נחותים בכל מקרה, אני לא בטוח שכצמד הם עדיפים על קוואי ג׳ורג׳.

88nothing
      משתתף

פלייאוף זה מצאפים.
      המפתח הוא כמה דוויט ומגי טובים. אם הם מצליחים להסתדר אז יחד עם דייויס הם יוצרים קו קדמי שמאוד קשה להיכנס עליו לסל, בטח כשבחוץ יש שומרים כמוגרין וברדלי.

בפלייאוף 5 שחקנים לא מספיק, צריך 7-8. ולליקרס יש גיוון יפה של לברון את דייוייס, קוזמה, מגי ודוויט, רונדו ברדלי ודני גרין.

FrecCo
      משתתף

השוואה יפה, כבר ניהלנו את הדיון הזה, אני מאמין בלייקרס מהסיבות שציינת, קודם כל לברון+דיוויס אם מגיעים בשיאם לפלייאוף הם טובים יותר ארגיואבלי מרוב הצמדים בעשור האחרון. היחידים שברמה שלהם כצמד זה לברון+וויד, טימי+טוני של 2007, אולי אולי גארנט ופירס, וכמובן קרי ודוראנט. לברון בשיאו בינתיים כמו שטענתי שהוא יהיה. אין ספק בעיניי בכלל שהוא טופ 3 בליגה. כרגע הוא משחק ברמת טופ 1.

לגבי ההערה שברוב הקבוצות היה טריו- חשוב לציין שהשנה לאף קונטנדרית אין טריו דומיננטי למעט הווריורס שלא צפויים להיות כשירים.

לגבי 3-5, כידוע לך אני מאמין בפלייאוף רונדו מאוד אבל עד שלא יחזור לא נדע.  אני חושב שקוזמה כבר עכשיו שווה מספר 3 באלופה. את דני גרין אני אוהב בעיקר להשמיץ ותכננתי להגיד שהוא בכלל לא בטוח שווה 3-5 אבל האמת שעד עכשיו הוא נותן משחקים מעולים, כמובן משמעותי בהגנה וגם פוגע מחוץ לקשת, ואפילו ממשיך את מגמת השיפור בהגעה לסל שהתחיל לפני שנתיים בערך (לפני זה היו לו קרוב ל0 לייאפים בקריירה). מה שמגיע מגיע- אם הוא מגיע חד לפלייאוף הוא נכס.

ובעיקר אני חושב שמה שהלייקרס עושים- כמו שאמרתי שיעשו- זה הופכים את מה שהיו אמורות להיות נקודות החולשה שלהם לחוזקות:
      ההגנה שלהם הייתה אמורה לדשדש אבל בינתיים היא הטובה בליגה.
      ההד-קייסז+אגו מניאקס שלהם שהיו אמורים לחרב את חדר ההלבשה עושים את העבודה שלהם בשקט וביעילות עד כה, זה כולל את הווארד כמובן, את דינמיקת המנהיג בין לברון-דיוויס, את מגי ובתקווה גם את רונדו.
      הסגל שהם בנו היה הכי מושמץ בליגה לפני שהעונה התחילה, ובינתיים כולם מתעלים וממלאים את תפקידם וכל הרוטציה הרחבה שלהם תהיה שווה דקות גם בפלייאוף בעיניי, אפילו הווארד שלא חשבנו שקשור לענף והצדיק את זה במשחק הראשון- הפך להיות רלוונטי ויעיל מאז.
      אנחנו מדברים על סגל של 12 שחקנים, הכי עמוק בליגה- לברון, דייויס, קוזמה, גרין, רונדו, בראדלי, מגי, הווארד, קולדוול-פופ, קארוסו, קוק, דאדלי.
      כל הקרדיט בעיניי ללברון, כמו שאמרתי אלף פעם בעבר, ברגע ששחקנים הם חלק מהקבוצה של לברון הם STEPPING THE FUCK UP כי אליפות היא ON THE LINE וכי בגדול הוא יזיין את מי שלא ישחק טוב.

בינתיים הכל מתחבר בשביל שההימור שלי עליהם יצלח, למעט העובדה שגם הקליפרס מתעלים על הציפיות מהם.

Rapgamer
        מנחה

ההגנה בהחלט מפתיעה לטובה בינתיים. אני חושב שיש לקוזמה עוד הרבה להתקדם כדי להיות מספר 3 לגיטימי באלופה, אם תשווה אותו לחבר'ה שציינתי כאן (סיאקם, לאב, דריימונד וכו').

לגבי דוויט ומקגי אני reserving judgement, לא כל מה שנראה בסדר בעונה הרגילה נראה כך גם בפלייאוף. לדוויט היו כמה תקופות ירח דבש בשנים האחרונות שהסתיימו בדעיכה/פציעה, ומקגי בכל שנה יצא מהרוטציה של הווריורס בפלייאוף.
        קארוסו באמת על הכיפאק, מאמין שיוכל לתת דקות במאי-יוני. קוק ודאדלי לפי דעתי לא שייכים לרמות האלה ואם הם ישחקו זה יגיע מתוך אילוץ יותר מאשר מתוך רוטציה רחבה ואיכותית.

מתוך מה שאתה מגדיר כ"רוטציית 12 רחבה" אני חושב שיש אולי 7-9 שיכולים לשחק בפלייאוף מתקדם. זה בסדר גמור ויכול להספיק, סימן השאלה היותר גדול בעיני הוא כאמור איכות השחקנים 3-5 יותר מאשר כמות.

מציג 5 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.