אינדיאנה – קליבלנד: פתיחה שנייה בקריירה לטי ג'יי ליף

ראשי פורומים פורום NBA אינדיאנה – קליבלנד: פתיחה שנייה בקריירה לטי ג'יי ליף

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #31780
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון אינדיאנה שיחקה רע והפסידה בצדק; מיילס טרנר פצוע, צפוי להיעדר בשבועות הקרובים, ומי שמקבל את מקומו בחמישייה הוא לא אחר מטי ג'יי ליף! פתיחה שנייה שלו בקריירה. הפתעה נעימה, אם כי לא בטוח שזה צעד נכון. ההרכב הנמוך הכולל את ג'אסטין הולידיי נראה הרבה יותר טוב, אבל, לכל הפחות, חייבים להעריך את העקשנות של מקמילן. אם יש לו דרך והוא הולך איתה, אינני מתנגד. נשפוט אותו במדרגות;

   רבע א': שתי עבירות מהירות לטי ג'יי, שיורד
   פוזישן הגנה – טי ג'יי מייצר דפלקשן בהגנה מניסיון מסירה של קווין לאב, וזו חטיפה של אינדיאנה.

   פוזישן הגנה – טי ג'יי מתקשה להרחיק את קווין לאב מהסל במאבק על הריבאונד, והוא מבצע עליו עבירה – עבירה שנייה של טי ג'יי, שיורד לספסל כבר אחרי 3 דקות של כדורסל בפיגור 2. חבל, עד שקיבלנו הזדמנות.

   אינדיאנה משחקת את מה שמתפתח למשחק שלנו העונה, שזה ברוגדון מאחורי חסימות, סאבוניס בחפירות וקצת גם וורן בניסיונות מבחוץ. קליבלנד ביתרון אחרי חצי-רבע. בחצי השני של הרבע טריסטן תומפסון מתעורר ועושה עבודה יפה בצבע בחלק ההתקפי. צ'די אוסמן נראה חד ותורם את חלקו, ולאחר שלשה שלו כ-3 דקות לסיום הרבע, נותן יתרון שיא לקליבלנד במשחק – 9 הפרש. 19-26 לקליבלנד בסיום הרבע הראשון. רק 8 מ-27 מהשדה לאינדיאנה [30%].

   רבע ב': עבודה טובה של הספסל שלנו
   הספסל שלנו עושה עבודה טובה בפתיחת הרבע השני, ועם עזרה טובה בהגנה המחליפים מייצרים חטיפות שנותנות לנו את היתרון. סאבוניס חוזר, ומשתלט על העניינים. הוא כרגע האופציה הראשונה בהתקפה. לקראת סיום המחצית, מלקולם ברוגדון קולע 5 נק' ברצף ונותן לנו מה שמרגיש כמו מומנטום ראשון במשחק. 37-42 לאינדיאנה במחצית. שתי הקבוצות באחוז נמוך מהשדה – אינדיאנה ב-37%, קליבלנד ב-33% אחרי רבע שני של 5 מ-20. תוסיפו גם 12 איבודים לקאבלירס, ואפשר לכעוס שאנו לא ביתרון דו-ספרתי. בעוד סאבוניס וברוגדון הובילו, חייבים לדבר על הצלע השלישית טי ג'יי וורן, שמסיים מחצית עם 0 נק' ב-0 מ-5 מהשדה. חייב שהזריקות יפלו לו, אחרת אני לא יודע אם יש לנו את הדקות בשבילו, וזו אמירה קשה.

   רבע ג': רבע רע של הישראלי
   טי ג'יי פותח את המחצית השנייה. יכל לשחק עם שתי עבירות ברבע השני, אבל המחליפים, במיוחד גוגה, רצו טוב ביחד, כך שלא היתה סיבה לשנות. הוא חייב לתת מחצית טובה.

   פוזישן התקפה – טי ג'יי כופה שלשה, היה די פנוי, אבל מחטיא קצר. הכדור נגע בקושי בחלק החיצוני של הטבעת.

   פוזישן התקפה – טי ג'יי משיג ריבאונד התקפה, עולה להוק שאט – אירבול! צוות השידור של קליבלנד מגחך. הזריקה אפילו לא היתה קרובה לאיים על הסל, משלושה מטר.

   פוזישן התקפה – מתחיל מהחטאה של קווין לאב משלוש על טי ג'יי. ליף ראשון במעבר, מקבל, עושה את היורו סטפ, אבל לא מצליח לסיים. וורן נמצא שם כדי לדחוק את הריבאונד פנימה.

   פוזישן התקפה – ברוגדון מוצא בפיק אנד פופ את טי ג'יי, שנשאר לגמרי לבבבבבד על אמצע הקשת, אבל מחטיא.
   6:45 לסיום הרבע, טי ג'יי יורד ביתרון 2.

   אינדיאנה עוברת למחליפים ונראית טוב. מגדילה את יתרונה ל-8, מבוא לבריחה. 61-68 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. ברוגדון עם 10 נק' ברבע הזה. קווין לאב עם 9 נק' [3 שלשות] בצד השני.

   רבע ד': לקליבלנד אין כלים
   קליבלנד פותחת עם ריצת 2-9 ב-2 הדקות הראשונות, שמחזירה אותה לפיגור של פוזישן אחד. קווין לאב חוזר, אינדיאנה עדיין משחקת עם המחליפים ומאפשרת מנוחה ארוכה לברוגדון. קאט נהדר של דאג מקדרמוט ואסיסט יפה של טי ג'יי מקונל, עושה 9 הפרש לאינדיאנה, כ-3 דקות בתוך הרבע. דקה עוברת, וגוגה ביטדזה, ה'רוקי' הגאורגי, שנותן דקות טובות הערב, מקבל לבד בפינה וצולף שלשת NBA ראשונה בקריירה — אחרי כמה החטאות שהעלו תהיות למה הוא בכלל מנסה.

   קצת פחות מ-6 דקות לסיום המשחק, ארון הולידיי מקבל במעבר וקולע את השלשה, שנותנת יתרון שיא חדש – 11 הפרש. מבוא לבול גיים.

   כ-3 דקות לסיום, ג'ורדן קלארקסון, ברבע נהדר מבחינתו, חודר ומוצא את קולין סקסטון בפינה, שצולף את השלשה – רק 6 לאינדיאנה.

   כדקה לסיום, טראפ של שחקני קליבלנד על ברוגדון בחצי המגרש של אינדיאנה מייצר איבוד, אבל קלארקסון לא קולע את השלשה שהיתה יכולה להוריד ל-3 הפרש בלבד. כדור שלנו! וזה יגמור את הסיפור. היתה שם עוד מחלוקת שיפוטית לקראת סיום והלכו למצלמות, אבל לא משהו שהשפיע על התוצאה או ששווה לדבר עליו. בסיום 95-102 לאינדיאנה. האחוזים במשחק הזה לא התיישרו בחצי השני. אינדיאנה מסיימת ב-40% מהשדה ורק 5 מ-27 משלוש, קליבלנד ב-37% מהשדה. אולי הנתון המכריע מהבחינה הזו הוא שהגבלנו את הקאבלירס ל-2 נק' בלבד בהזדמנויות שניות בהתקפה [1 מ-8]. נגד טריסטן תומפסון, זה משמעותי. לא משחק רע, אבל מבטים נוחים לא נכנסו, וזה מעיד על איכות השחקנים. ההגנה היתה טובה, ראיתי עבודה טובה של המחליפים, אבל אני שוב אומר, היריבה כל כך נחותה ומשחקת עם רוטציה קצרה, שאני לא בונה על התצוגה כיכולת שאפשר להתקדם איתה.

   השחקן המצטיין: מלקולם ברוגדון. אפשר ללכת עם דומאס, אבל ניתן למלקולם שסיים כקלע המוביל. 25 נק' [16-8 מהשדה, 4-1 משלוש, 8-8 מהקו], 8 ריב' [2 בהתקפה] ו-6 אס' [5 איבודי כדור] ב-33 דקות משחק;

   דומאנטס סאבוניס השלים עם דאבל-דאבל של 18 נק' ו-17 ריב' [3 בהתקפה]; ג'רמי למב רושם משחק טוב שני ברציפות, והפעם דאבל-דאבל של 21 נק' ו-10 ריב' [1 בהתקפה]; גוגה ביטדזה סיים עם 10 נק', 9 ריב' [3 בהתקפה] ו-4 חס' ב-25 דקות מהספסל. כמובן, משחקו הטוב ביותר בקריירה הקצרה;

   בקליבלנד, קווין לאב עם דאבל-דאבל של 22 נק' [5 שלשות] ו-17 ריב' [1 בהתקפה], אבל גם 4 אס' [מול 6 איבודים]. למרות המספרים, לא משחק טוב. ברבע השני איבד כדורים, ברבע השלישי לא לקח על עצמו מספיק במהלך המיני-בריחה שלנו, וברבע הרביעי התקשה בשני צדי המגרש מול הצמד גוגה-סאבוניס. לאב משווה שיא פרנצ'ייז של הקאבלירס עם 5 משחקי דאבל-דאבל ברציפות מפתיחת העונה [קדמו לו: מארק פרייס בעונת 1989-1988, בראד דוטרי בעונת 1992-1991]; קולין סקסטון בלט עם 21 נק', מתוכן 11 הגיעו ברבע האחרון [שיחק את כל הרבע]; ג'ורדן קלארקסון קלע 20 נק' ב-27 דקות מהספסל;

   טי ג'יי ליף: 0 נק' [4-0 מהשדה, 2-0 משלוש], 3 ריב' [1 בהתקפה] ו-1 חט' ב-8 דקות משחק [מינוס 5]. שתי עבירות מהירות סיימו לו את המחצית הראשונה, וכשחזר הדקות כבר לא היו, המחליפים שיחקו טוב ולא היתה סיבה לשנות. אני לא יודע אם יפתח את המשחק הבא. מקווה שיקבל הזדמנות נוספת.

   המשחק הבא — מארחים את שיקאגו [א']. המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט החל מחצות.

   • הדיון הזה עודכן לפני 6 months, 4 weeks ע״יEliko Ben Lulu.
מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.