אינדיאנה – טורונטו: מפגש 2 נגדם בתוך 3 ימים

ראשי פורומים פורום NBA אינדיאנה – טורונטו: מפגש 2 נגדם בתוך 3 ימים

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #33397
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שלישי העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, אינדיאנה ניצחה מותחן מרתק בהארכה. במשחק השני, שנערך רק לפני יומיים, אינדיאנה הפסידה בנקודה; המשחק המרכזי של ESPN הערב, מועבר בשידור ישיר מחוף לחוף. טורונטו תנסה להשיג ניצחון 13 ברציפות, כאשר 12 זה כבר שיא מועדון שלה, ולמעשה גם שיא של קבוצת ספורט בעיר טורונטו. אינדיאנה תנסה לסיים את רצף ההפסדים שלנו העומד על שלושה משחקים;

   רבע א': מיילסטון לקייל לאורי

   קצב מהיר בדקות הראשונות של הרבע, שתי הקבוצות רצות מצד לצד. ההגנות לא רעות. אינדיאנה שומרת טוב את הצבע.

   1:35 לסיום הרבע, קייל לאורי משיג נקודות בלייאפ ועולה למקום השלישי בטבלת קלעי כל הזמנים של הרפטורס, כשהוא עובר את וינס 'איר קנדה' קרטר. יש לו 10 מ-28 הנק' הראשונות של טורונטו במשחק. ברכות ללאורי על קריירה מוצלחת במדי טורונטו, ובכלל!

   טורונטו מסיימת את הרבע בריצת 4-10. 31-36 לטורונטו בסיום הרבע הראשון. 7 מ-13 לטורונטו משלוש, בייסיקלי עושה לנו את מה שעשינו לה לפני יומיים. 16 מ-36 הנק' של טורונטו הגיעו במתפרצות. פאסקל סיאקם עם 13 נק' [שיחק את כל הרבע] וקייל לאורי עם 10 נק' [שיחק את כל הרבע], הובילו.

   רבע ב': פייס גבוה

   המשחק ממשיך להיות התקפי בשני צדי המגרש, וכיפי לצפייה. אני רואה כדורסל טוב בשתי הקבוצות. אצלנו, גם הערב עבודה נהדרת של הסקנד יוניט, שזוכים לדקות רבות, למעשה כמעט עד לסיום הרבע. כחצי דקה לסיום הרבע, מיילס טרנר מנסה לסיים את הקריירה של סרג' איבאקה עם פוסטר, אבל מחטיא את הדאנק. אם היה קולע, גג האולם היה עף לקיבינימט. 63-64 לטורונטו במחצית. שתי הקבוצות בסביבות 50% מהשדה, אבל אינדיאנה רק עם 5 שלשות מול 10 מ-22 של הרפטורס, שגם נהנו מ-20 נק' במתפרצות אחרי מחצית אחת. עבדנו טוב בריבאונד, היו לנו 6 ריב' התקפה ברבע השני, מתוכם ייצרנו 7 נק' בהזדמנויות שניות, ובסה"כ ניצחנו את הריב' ב-5 במחצית. זה בהחלט עזר לנו לשמור את המשחק בחד-ספרתי. דומאנטס סאבוניס כבר עם דאבל-דאבל בזכות 10 נק' ו-10 ריב' שיש לו. זה דאבל-דאבל במחצית רביעי שלו העונה.

   רבע ג': הם שומרים כמו חיות בהגנה

   קרדיט גדול להגנות. שתי הקבוצות שומרות היטב וסוגרות את הצבע. ההגנה של טורונטו מייצרת כל כך הרבה חטיפות, לא סתם הם ממובילי הליגה. הם כל כך מהירים ברוטציות ההגנתיות וקוראים את נתיבי המסירה. הם משחקים ממש טוב בהגנה, וגם בהתקפה, טורונטו נראית טוב, הנעת הכדור שלה מעולה, שחקניה מגיעים כל התקפה למבטים טובים, שלא בהכרח נכנסים ברבע הזה. ואחרי שכל זה נאמר, ההפרש לכל אורך הרבע לא עולה על יותר מפוזישן אחד או שניים, כך שאינדיאנה ממשיכה להישמר במשחק.

   בדקות האחרונות של הרבע זה קורה, טורונטו עולה ליתרון 9 – יתרון השיא שלה במשחק. כל זה מאחורי דקות טובות של קייל לאורי, מי אם לא הוא, שגם 2:42 לסיום, נופל על הפרקט בעבירה ונחבל בכתפו. זה לא נראה טוב, רבותיי! זה נראה רע! יורדים לפסק-זמן, תכף נבין מה שלומו.

   חזרנו מפסק-זמן. לאורי יורד, וממשיך להיאנק מכאבים. נראה שבנפילה האזור המחבר בין הכתף לצוואר פגע בחוזקה ברגלו של איבאקה. 83-87 לטורונטו בסיום הרבע השלישי. אנו יוצאים בזול. 16 איבודי כדור יש לנו עד כה, מתוכם 9 ברבע הזה [שהובילו ל-9 נק' בצד השני]. למרות שהיו לנו דקות טובות פה ושם הערב, לא ברבע השלישי. בטורונטו, 11 נק' לאו ג'י אנונבי ברבע הזה [שיחק את כל הרבע]. לעומתו, סיאקם לא קלע [0 מ-7 מהשדה!], אף ששיחק את כל 12 הדקות.

   רבע ד': הרבע של טרנס דייויס

   אולדיפו שיחק הערב 21 דקות. הוא במגבלה הרגילה של 28. משמעות הדבר, שישחק את 7 הדקות האחרונות. אינדיאנה עושה עבודה טובה בהישארות עם טורונטו ב-5 הדקות הראשונות – רק 4 הפרש. בשלב הזה ויק נכנס, ויש תקווה שיעשה את השינוי. כרגע אף קבוצה לא מייצרת מומנטום מזה דקות רבות.

   ויק נכנס, הדקות עוברות, אבל הוא לא עושה את השינוי, וההפך הוא הנכון, טורונטו מגדילה את יתרונה ל-10 הפרש, כ-5 דקות לסיום, בזכות יכולת אדירה של טרנס דייויס ברבע הזה, שרושם 9 נק' ב-7 הדקות הראשונות של הרבע. יש עוד הרבה זמן לשחק, אבל זה לא נראה טוב. אינדיאנה נראית כבויה בהתקפה.

   כ-3 דקות לסיום, ריצת ה-1-10 של טורונטו ב-4 דקות מסתיימת לה, אבל זה עדיין 8 הפרש לאורחת. אנו מקבלים הזדמנויות, אבל לא קולעים את השלשות, ואחרי עוד דאנק של טרנס דייויס שמחזיר ל-10 הפרש, אפשר להכריז 'בול גיים'. בסיום 106-115 לטורונטו. ניצחון 13 ברציפות לטורונטו — הרצף הארוך בתולדות קבוצת הכדורסל, והרצף הארוך בתולדות קבוצת ספורט בעיר טורונטו. אינדיאנה, מאידך, רושמת הפסד רביעי ברציפות לראשונה העונה, אשר דוחק אותנו מהצמרת הגבוהה. אחרי שירינו עליהם 19 שלשות לפני יומיים, הרפטורס עשו לנו את זה הערב עם 17 שלשות [44%] מול 10 בלבד שלנו [29%], וניצלו 20 איבודי כדור שלנו. מעבר לרצף הניצחונות הכללי שלהם, זה ניצחון חוץ 10 ברציפות של טורונטו, וגם ניצחון ראשון על אדמת אינדיאנה מזה שנה וחודש. הם פשוט בפורמה לא נורמלית, אין מה להגיד. וזהו, אני מודה שלא הערכתי נכון את חשיבותו של טי ג'יי וורן למערך הקבוצתי. נכון, הוא הקלע המוביל שלנו, אבל האמנתי שנדע להכיל את חסרונו ולהחליף את התפוקה שלו בשחקנים אחרים. זה לא קרה. הספסל אמנם הרים את הרמה שלו, אבל ציפיתי לראות את זה גם מצד למב וברוגדון, שלא טובים מספיק לאחרונה. יוצאים השבוע לפגרת ה'אול סטאר', וזה בא לנו בתזמון טוב. גם יתן הזדמנות לויק לנוח.

   השחקן המצטיין: קייל לאורי. 16 נק' [6-11 מהשדה, 7-3 משלוש, 1-1 מהקו] ו-11 אס' [2 איבודי כדור] ב-28 דקות משחק. נפצע ברבע השלישי ולא חזר. אני נותן לו את זה ולא לאיבאקה, שהיה ראוי גם כן, כי ברגע שלאורי יצא זה עצר לגמרי את המומנטום של טורונטו, שלמעשה עד סיום המשחק לא שיחקה טוב, וניצלה מהפסד רק בגלל היכולת הדלה שלנו. איתו על המגרש, הם שטפו אותנו. לאורי, כאמור, העפיל למקום השלישי בטבלת קלעי כל הזמנים של הרפטורס, והוא צפוי לעבור את כריס בוש, המדורג שני, בתחילת העונה הבאה. כדי להיהפך לקלעי הגדול בתולדות המועדון, תואר השייך לדמאר דרוזן, הוא יצטרך כמה שנים מלאות נוספות, אבל זה אפשרי. כבר עכשיו, במיוחד בגלל האליפות, הוא הרוויח את מקומו כאחד משניים עד שלושה עד ארבעה השחקנים הגדולים בתולדות הפרנצ'ייז, קל;

   סרג' איבאקה הקלע המוביל עם 22 נק' [3 שלשות]. גם 10 ריב' [3 בהתקפה] היו לו; או ג'יי אנונובי מסיים עם 16 נק' [3 שלשות] ו-5 חט'; פאקסל סיאקם עם 15 נק', אבל בערב מאוד בינוני של 6 מ-20 מהשדה. לא היה טוב; פרד ואנבליט השלים עם 20 נק' [3 שלשות] ו-7 אס' [3 איבודי כדור]; טרנס דייויס, כוכב הרבע האחרון והאיש שלמעשה הוביל עם הנקודות שלו את טורנטו לניצחון, מסיים עם 17 נק' [3 שלשות] ו-8 ריב' [1 בהתקפה]. קלע 11 נק' ברבע הרביעי [שיחק את כל הרבע];

   באינדיאנה, דומאס סאבוניס הוביל עם 19 נק' [8 מ-13 מהשדה] ו-16 ריב' [4 בהתקפה], אבל גם 3 אס' מול 6 איבודים; מלקולם ברוגדון תרם 16 נק' ו-8 אס' [3 איבודי כדור]; ויקטור אולדיפו הוסיף 15 נק' [5 מ-11 מהשדה, 2 שלשות] ו-4 אס' [אבל גם 4 איבודים] ב-28 דקות משחק. לא היה פקטור בדקות שלו ברבע הרביעי, וחבל, היינו צריכים אותו; ג'אסטין הולידיי [12 נק' ו-3 חס'] וטי ג'יי מקונל [12 נק' ו-7 אס', 2 איבודי כדור] עשו את שלהם מהספסל ובדיוק כמו במשחק הקודם נגד טורונטו, היו חלק מהדקות היותר טובות שלנו, למעשה הדקות הטובות היחידות שלנו הערב;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

   המשחק הבא — כבר הלילה, הערב השני של בק-טו-בק יפגיש אותנו עם הפנומן זאיון וויליאמסון וקבוצתו, הניו אורלינס פליקנס, שיגיעו העירה. אני כל-כך מחכה למשחק הזה. ברנדון אינגרם צפוי להיעדר, שזה טוב לנו, הוא נותן עונה גדולה מבחינתם. משחק חשוב לשתי הקבוצות, יהיה מעניין מאוד.

  • #33400
   Rapgamer
   מנחה

   ניצחון 13 ברציפות לטורונטו

   איזו קבוצה כיפית. אחרי שסגרה את המפגש הקודם מול אינדיאנה בריצת 11-0 בסיום, היא מנצחת אותה שוב משחק צמוד, הפעם בחוץ, בזכות ריצת 10-1 בקלאץ'.
   לאורי היה פנטסטי במשך 3 רבעים ואז נפצע, לא נראה רציני אבל הוא כל-כך כיף לצפייה. בקלות אחד המוסרים הטובים ביותר בליגה.
   טרנס דיוויס היה אקס פקטור מהספסל ברבע האחרון עם שלשות, חיתוכים נהדרים לסל וחסימה בעלת מומנטום לשלשה של מקדרמוט. איבאקה רושם העונה שיא קריירה בנקודות (16 למשחק) ומספק סקורינג יציב. 6 שחקני טורונטו קלעו בין 15 ל-22 נקודות, כאשר השישי מביניהם הוא סיאקם במשחק התקפי חלש.
   אינדיאנה הייתה לא פחות טובה אבל השלשות הכריעו את המשחק. הראפטורס עם 44% מהטווח, אינדי רק 29% מחברת הפסד רביעי רצוף.

   לגבי המקום של לאורי בראפטורס הגדולים בכל הזמנים, אני חושב שכבר עכשיו הוא במקום הראשון. השחקן הטוב ביותר ששיחק במדי הראפטורס הוא קוואי, אבל כמובן שהוא לא בדיון עם עונה אחת בלבד.
   ארבעת הבולטים הם לאורי, דרוזן, בוש ווינס. מבחינת מספר הופעות אולסטאר במדי טורונטו, בפסגה נמצאים לאורי וקרטר עם 6 כ"א. מבחינת מספר הופעות פלייאוף: לאורי 6, דרוזן 5, בוש ווינס הרבה מאחור עם 2. מספר ניצחונות של סדרות פלייאוף: לאורי 8, דרוזן 4. אפשר לומר שגם מבחינת חיבור למועדון, לאורי ודרוזן הם סמלים הרבה יותר גדולים מאשר וינס למשל. ובוש היה אחלה שחקן אבל התקופה שלו בראפטורס פשוט הייתה פחות משמעותית משל שני הנ"ל.

   לכן המסקנה שלי היא שלאורי ודרוזן הם הטופ 2. הטייברייק הקל ביניהם הוא האליפות, וצריכה להיות לזה חשיבות. אבל אני טוען שאפילו מעבר לכך, לאורי היה השחקן הטוב מביניהם במשך רוב התקופה. דרוזן קלע יותר אבל לאורי מוביל את הפרנצ'ייז באסיסטים, בחטיפות, הוא שלישי בנקודות ושחקן הגנה חשוב. וכן- גם האליפות, למי שעוד מתלבט.

מציג תגובה משורשרת 1
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.