אינדיאנה – דנבר: לא סתם הם טובים

ראשי פורומים פורום NBA אינדיאנה – דנבר: לא סתם הם טובים

מציג 2 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

מפגש מסקרן בין שניים מהסנטרים הדומיננטים בליגה, כשבצד אחד דומאנטס סאבוניס מדורג מקום שני בליגה בנגיעות ובמסירות ומקום רביעי באסיסטים בממוצע למשחק, מארח את ניקולה יוקיץ', שמוביל את הקטגוריות הללו; אינדיאנה תחסר הערב את מלקולם ברוגדון, שחזר במשחק הקודם, אבל שוב נפצע, וזה מקטין את סיכויינו במשחק; נתון לדבר עליו, ובואו נראה אם נדע לנצל: דנבר הרשתה 110 נק' או יותר בכל אחד מ-5 משחקיה האחרונים, ויותר מ-100 נק' בכל אחד מ-10 משחקיה האחרונים. אינדיאנה ניצחה העונה 22 מ-28 משחקים שבהם קלעה לפחות 100 נק'; במוקד מחזור המשחקים הלילה עומד מותו של דייויד סטרן, הקומישינר האגדי, האחד והיחיד, שנפטר לאחר מאבק ממושך בדימום מוחי ממנו סבל בשבועות האחרונים. אני חייב לומר שכשיצאה ההודעה על אשפוזו וניתוחו לפני מספר שבועות, ידעתי עמוק בתוכי שזה סוף הדרך. יהי זכרו ברוך. תנחומיי הכנים למשפחה האבלה. מה יש לומר, רק בריאות. זה מה שחשוב בחיים. לא כסף, לא מעמד, לא ריגושים. רק בריאות טובה. מקווה שאתם הצעירים לומדים את זה כשעוד החיים לפניכם;

רבע א': התפוצצות של אינדיאנה!

כצפוי, סקור גבוה מהפתיחה. שתי הקבוצות הולכות לגבוהים שלהן, ואינדיאנה נהנית מפתיחה טובה של כל שחקני החמישייה, שרושמים נקודות כל אחד ב-4 הדקות הראשונות. אינדיאנה מוסרת כבר 5 אס' ב-4 הדקות הראשונות, ונתון שעולה על המסך וכדאי לדבר עליו: במשחק המופלא נגד פילי, משחק שבו מסרנו 35 אס' [שיא עונתי שלנו], 87% מסלי השדה שלנו הושגו מתוך אסיסט, וזה האחוז השמיני הכי גבוה במשחק ליגה, של אינדיאנה או בכלל, מאז 1982. קשה להאמין שנשחזר את זה הערב, אבל אם נתקרב למספרים הללו אני מאמין שיהיה בסדר.

5 דקות בתוך הרבע, אינדיאנה כבר עולה ליתרון דו-ספרתי ראשון – 10 הפרש לאחר שלשה של טי ג'יי וורן, שפותח נהדר את המשחק.

7 דקות בתוך הרבע, אינדיאנה נהנית מפתיחה התקפית משובחת, 9 מ-10 מהשדה, כולל 4 מ-4 לשלוש, ו-9 אס' — וכבר 24 נק' על הלוח! לא זוכר כזה דבר הרבה זמן מהקבוצה שלי, אפילו שאנו קבוצה טובה. פסק זמן של מייק מלון, שני שלו בתוך כדקותיים, מבין שאם לא יקח, המשחק יברח לו.

כ-3 דקות לסיום הרבע, רגע של מחלוקת: סוף שעון, מיילס טרנר מעיף שלשת התאבדות, אבל היא לא פוגעת בכלום. טי ג'יי וורן נמצא מתחת לטבעת, כדי לדחוק פנימה את ריבאונד ההתקפה. השופטים קוראים תחילה 'עבירת 24', אבל לאחר התייעצות מהירה משנים את ההחלטה, כאשר באופן ברור רואים שהכדור שזרק טרנר שיפשף קלות את הטבעת, ולכן השעון היה צריך להתאפס. במקום לשחק את המהלך שוב, השופטים אף בוחרים לאשר את סלו של וורן.

הנקודות האחרונות של אינדיאנה ברבע מגיעות בדאנק עוצמתי של דומאנטס סאבוניס הנהדר, שהולך אגרסיבי עד הטבעת. אבל רגע! אני כותב את זה, והרבע מסתיים בלייאפ ונקודות נוספות במסירת הבאונס הנהדרת של דומאס לטי ג'יי מקונל! 27-37 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. רבע ענק שלנו! ענק! ו-27 נק' הגנה לא עושות עמנו חסד, כי ההגנה היתה טובה. 37 נק' זה שיא עונתי שלנו לרבע הראשון. הלכנו 15 מ-22 מהשדה, כולל 13 אס' [!!!], כולל 10 מ-11 הזריקות הראשונות. גם 10 נק' מאיבודי כדור של דנבר. הנאגטס לא היו יותר מדי חלשים עם 10 מ-20 מהשדה.

רבע ב': עבודה טובה של הספסל

תצוגת המופת שלנו ממשיכה, עם הנעת כדור מושלמת בהובלת טי ג'יי מקונל המחונן, שפשוט יודע להפעיל שחקנים אחרים כמו שמזמן לא ראיתי משחקן בגובה שלו. אינדיאנה רושמת אסיסט 15 במשחק ב-17 סלי שדה. כדורסל מושלם, אין דרך אחרת לתאר את זה.

זה ממשיך, ועד אמצע הרבע אנו כבר עם 17 אס' ב-20 סלי שדה. הדקות האחרונות שייכות לדנבר, שמנצלת ירידה שלנו באחוזים – מגיעים למבטים נוחים, אבל באופן טבעי זה לא נכנס אחרי שכל המחצית נכנס לנו – ומקבלת מהגארדים שלה תפוקה טובה בדקות הללו. 62-64 לאינדיאנה במחצית. אח'לה משחק יש לנו. עם כמה שהתלהבתי מהתצוגה ההתקפית שלנו והיא אכן היתה טובה כל המחצית, דנבר, לפחות סטטיסטית, וגם מבחינת התוצאה, מאוד קרובה למספרים שלנו, כך שמדובר ביריבה שיש לה את היכולת לרוץ איתנו. ג'רמי למב [18 נק'] וטיי ג'יי וורן [14] הובילו. בדנבר בלט ג'מאל מרי עם 17 נק'. ניקולה יוקיץ' לקח רק 2 זריקות ולא היה פקטור, אבל שיחק רק 8 דקות בשל בעיית עבירות.

רבע ג': יתרון ראשון לדנבר

פחות מדקה בתוך המחצית השניה, ארון הולידיי מקבל את העבירה הרביעית שלו, ויורד.

3 דקות בתוך הרבע, אנו משאירים את גרי האריס לבד, והוא צולף את השלשה – יתרון 3 לדנבר, יתרון ראשון של הנאגטס במשחק.

4 דקות לסיום הרבע, ניקולה יוקיץ' מקבל את העבירה הרביעית שלו, בדחיפה על סאבוניס, שכמעט רשם שם דאנק עוצמתי ביד אחת, ויוקיץ' יורד לספסל. אני מקווה שנדע לנצל את דקות המנוחה שלו.

אינדיאנה משיגה את היתרון, אבל לאחר החטאה מבחוץ של ג'אסטין הולידיי שיכול היה להחזיר לנו את היתרון, דנבר יורדת איתו לאחר עוד סל של מונטה מוריס, 5 נק' בשני סלים יפים שלו מחצי-מרחק בשניות הסיום. 92-88 לדנבר בסיום שלושה רבעים של כדורסל. דנבר הורידה אותנו ל-40% מהשדה ברבע הזה.

רבע ד': הם היו גדולים עלינו, וכל הכבוד להם

הריצה של דנבר ממשיכה, והיא כבר 0-9, וזה יתרון 8 לנאגטס, שווה ליתרון הגדול ביותר שלהם במשחק. ג'אסטין הולידיי עוצר את הסחף עם שלשה חשובה שהפעם נכנסת לו.

אינדיאנה מפסידה היום את כדורי הפיפטי-פיפטי, וזה משחק תפקיד גם בדקות הללו. דנבר חיה על זה ומוציאה לנו את הרוח מהמפרשים אחרי עצירות טובות שלנו. מיילס טרנר חוזר, ומיד מספק מהלך אנד וואן. באמת שאלתי את עצמי למה הוא לא משחק, למרות שהגנתית הוא לא השחקן שירחיק את פלאמלי מהטבעת, לפחות התקפית הוא עשוי להכניס בנו רוח שחסרה, והנה, איך שאני מדבר, עוד מהלך אנד וואן של טרנר! 'נודר' שחשבתי שהוא צריך לחזור עוד לפני שזה קרה בזמן-אמת. חסרונו בהחלט הורגש, ואתם יודעים שאני יודע לבקר את מיילס כשצריך.

אמצע הרבע, שוב פעם מיילס! שלשה ענקית שלו, שמורידה ל-3 הפרש! איזה רבע של מיילס טרנר! אבל פה אנו נעצרים, ולא יכולים לדומיננטיות של יוקיץ', שמסבסב את טרנר בקלות עד לטבעת ואחר כך גם דוחק ריבאונד התקפה עם כל הסייז הגדול שלו שקשה לנו להרחיק כל הערב, וגם מייקל פורטר ג'וניור, במשחקו הטוב ביותר בקריירה, ו-3 דקות לסיום ההפרש כבר 10 לדנבר. בסיום 116-124 לדנבר. רצף שישה ניצחונות ביתיים של אינדיאנה מגיע לקיצו. זו פעם שלישית העונה שאינדיאנה מרשה מעל 120 נק', כאשר היא יורדת מנוצחת בכל שלושת המשחקים הללו. דיברנו לפני המשחק על כך שדנבר מרשה המון נקודות וזה קרה גם הערב, אבל יש הרבה מה לפרק: גם אם היה נראה שהתקפית אנו משחקים טוב ועושים את אחד המשחקים היותר טובים שלנו [בעונה שהיו בה משחקים טובים], אז דנבר נשארה איתנו, ואז עשתה את הריצה שלה בדקות הפחות טובות שלנו כשהאחוזים התיישרו למטה, וזו הגדולה של הנאגטס. הם גורמים לך לחשוב שאתה משחק טוב, אבל הם נשארים איתך, ואז גונבים אותך. שנית, חייבים לדבר על הריבאונד. נכון, מסתכלים על הבוקס סקור ורואים שדנבר אמנם ניצחה את הנקודות בהזדמנויות שניות, אבל בהפרש קטן מולנו, וברבע השלישי הנתון שיחק לטובתנו, אבל לפעמים נושא הריבאונד לא באמת מקבל ביטוי ראוי בבוקס סקור. היו פוזישנים רבים של דנבר שהם לקחו את הריבאונד התקפה, לא קלעו אמנם נקודות, אבל תיסכלו אותנו אחרי עצירה טובה שלנו, וכשהיינו במצב של פיגור, זה היה קריטי, כי אתה יודע שאתה צריך סל, ואתה עושה את העצירה, אבל אז מפסיד את הפוזישן. התקשנו ככה לפתח את המומנטום שהיה דרוש לנו, ועל כן אני נותן את הקרדיט לגבוהים של דנבר – יוקיץ' ופורטר ג'וניור, אבל גם קצת פלאמלי – שעשו לנו צרות.

השחקן המצטיין: מייקל פורטר ג'וניור. אתם תסלחו לי, אבל אני חייב ללכת איתו. שיא קריירה של 25 נק' [12-11 מהשדה, 3-2 משלוש, 2-1 מהקו] ב-23 דקות מהספסל [פלוס 13]. קלע 18 מה-25 שלו במחצית השנייה, כולל 7 חשובות ב'מאני טיים' של הרבע הרביעי. זו היתה הופעה ביתית לפורטר ג'וניור, שגדל באינדיאנפוליס ושיחק ב'בנקרס לייף פילדהאוס' כבר בגיל 10. משחק שראיתי בדיוק מה הסקאוטרים ראו בו בשנים שלפני הגעתו לליגה. פורוורד גבוה, שיודע לשחק בחוץ וגם בפנים, אתלט טוב, שיודע להוריד כדור ולייצר לעצמו את החדירה. אני חושב שלא ממש מבינים איזה סייז יש לבנאדם הזה. הוא גבוה ורחב יותר ממה שנדמה, באופן יחסי לניידות שלו. ממש מפתיע לטובה;

ניקולה יוקיץ' עם 22 נק', 12 מתוכן ברבע האחרון, ו-7 ריב' [3 בהתקפה] ב-24 דקות. הסתבך עם בעיית עבירות מוקדמת, אבל היא לא הגבילה אותו בדקות ההכרעה של הרבע הרביעי, כשהגיע וניצח את המשחק ביחד עם פורטר ג'וניור; ג'מאל מרי עם 22 נק' ו-7 אס' [ללא אף איבוד כדור]; וויל בארטון עם דאבל-דאבל של 16 נק' ו-10 ריב' [4 בהתקפה]; גרי האריס השלים עם 12 נק';

באינדיאנה, ג'רמי למב במשחקו הטוב ביותר העונה, אבל זה לא הספיק. שיא עונתי עם 30 נק' [13-9 מהשדה, 5-5 משלוש, 7-7 מהקו] היו לו; דומאס סאבוניס החמיץ את הטריפל-דאבל, כשסיים עם 18 נק', 9 ריב' [4 בהתקפה] ו-9 אס' [2 איבודי כדור]; טי ג'יי וורן עם 20 נק' [2 שלשות], עשה את עיקר הנזק בחצי הראשון; מיילס טרנר, ברבע אחרון ענק עם 12 נק', לא הספיק לנו. הוא מסיים עם 21 נק' [למרות רק שלשה אחת]; ארון הולידיי עם 6 נק' ו-10 אס' [2 איבודי כדור] ומהספסל טי ג'יי מקונל עם 8 נק' ו-7 אס' [2 איבודי כדור] הובילו אותנו בעמדת הרכז;

טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא — יוצאים לאטלנטה [ש'] למפגש אחרון העונה נגד ההוקס.

Krit123
      משתתף

חיכיתי לזה היה משחק טוב…

לגבי אינדי: כבר ניסיתי להגיב בסיכומים שלך, בעיקר על כמה שטעיתי בנוגע לברוגדון ומקונול כמנהלי משחק, אבל זה היה בתקופה שהיית מסווג כאיום בטחוני. בוא נראה אם הפעם זה יעבור.
      הופתעתי מהפתיחה של אינדי, היו חדים בטירוף, שיחקו גם מהר ממה שציפיתי ובאחוזי הצלחה מפתיעים ללא ברוגדון. אני נוטה לחשוב שבהרכב מלא עם אולדיפו, הם מסוגלים לקחת את מיאמי בסדרה, ומול טורונטו זה 50-50. איך אתה רואה את יחסי הכוחות מולן?

לגבי דנבר: אני עדיין בהיי מהניצחון, בעיקר ממה שאפיין אותו.
      כשג'וקר עשה את העבירה השלישית כמעט בכוח ברבע השני, חששתי לגורל המשחק כשהוא יחזור לפרקט במחצית השנייה בגישה המעפנה הזאת (ציפיתי שהספסל שלנו יעלה על שלהם). אגב, סיים ללא אסיסט, לראשונה ממתישהו 2017.

אבל בוא נגיע לעיקר: Low-key זו הייתה אחת הופעות הסקורינג הכי מרשימות לרוקי. פורטר החטיא רק זריקה אחת (11-12), אבל אחרי מאבק של פלאמלי על הריבאונד הוא עלה לג'מאפר ושם אותו, ככה שלא היה לו פוזישן אחד מבוזבז כל המשחק(!!). גם לפני ההפסד מול יוסטון, הוא קלע 19 נקודות מול ממפיס ב-8-10 מהשדה.
      עכשיו רק נותר להתפלל שישאר בריא… בזהירות אני אומר שכקבוצה, אנחנו מתקרבים לעמדה ממש מבטיחה בהסתכלות קדימה. בוא נקווה שלא נעשה שטויות..

Eliko Ben Lulu
      מנחה

אני מאוד מקווה שהחזרה של ויקטור לא תאפיל על הצורך של מלקולם להוביל כדור ולייצר לעצמו. כשאני מדבר עם אוהדי אינדיאנה, התחושה אצל האוהדים שלנו היא שזה יעבוד. אני – חשבתי ככה בתחילת העונה ודעתי לא השתנתה, למרות מה שמלקולם נותן לנו, שזה מעל הציפיות – עדיין חושש שזה לא יעבוד. אולי אני סתם "מפחד" משינויים, מה שנקרא, לצאת מהתבנית שבנינו לנו בלי ויקטור, אבל מקונן בי החשש שמלקולם יאבד את מקומו הטבעי כמוביל ברגע שויקטור יחזור. ברור לי שויקטור לא שחקן שירשה לעצמו לסיים משחקים עם 6 זריקות מהשדה. שני שחקנים שאוהבים את הכדור ביד. מצד שני, אני יודע גם שצריכים לדרוש ממלקולם לעשות את האג'סטמנטס, וזה המבחן האמיתי שלו, לא מה שראינו עד עכשיו.

לגבי היריבות, אני חושב שבהרכב חסר עמדנו מולן כשווים, ואם הפסדנו, ובואו לא נשכח שניצחנו בצורה מרשימה ביותר גם את הלייקרס וגם את טורונטו, וגם אחרות, אז הפסדנו משחקים צמודים שיכלו ללכת לכל כיוון. זה נותן ביטחון. מאידך, כתבתי את זה בדיון השני, אני למוד ניסיון מהשנתיים האחרונות, שבפלייאוף זה נראה אחרת, וזה מרגיש אחרת. כל מה שעבד לנו נגד אטלנטה והרגשנו טוב עם עצמנו, לא יעבוד בסדרה של 6, 7 משחקים נגד בוסטון / פילי / טורונטו / מיאמי. אני יודע לצפות לזה, ומכין את הקרקע. חייבים להשתפר, בואו נמתין לחזרה של ויקטור בסוף החודש, זה ממש עוד מעט, ונראה איך זה עובד לנו. אני צופה שנראה תוספת בטרייד, לא ממש גדול, אבל איזה וטרן שאומלל בקבוצה שלו ורוצה להצטרף לקונטנדרית ויכול לתרום לנו. אני לא מנסה לאזן שכר, רק זורק שמות של מה שהייתי מצפה לראות מבחינת סוג השחקנים: משהו כמו טאג' גיבסון כזה, אולי מוריס מדטרויט, אולי דדמון מסקרמנטו. זה מה אני מצפה שאינדיאנה תנסה להשיג, כי התחושה היא שאחרי סאבוניס וטרנר אין לנו גבוה מהספסל שיכול לשחק 5 עם וורן ב-4, או 4 עם סאבוניס ב-5 כשדומאס רץ עם הספסל ברבע השני.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 4 months, 2 weeks ע"י Eliko Ben Lulu.
מציג 2 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.