גולדן סטייט ווריורס

סטטוס שחקנים כסף מובטח
כסף לא מובטח\קאפ הולד
חוזים מובטחים סטף קרי, דריימונד גרין, אנדריי איגודלה, דמיאן ג'ונס, ג'ייקוב אוונס $80,187,010
בחירות סיבוב ראשון ג'ורדן פול $1,962,360
בחירות סיבוב שני אלן סמאייליג'יץ', אריק פסקל
אופצית קבוצה
אופצית שחקן
חוזים לא מובטחים שון ליווינגסטון, אלפונזו מקיני $2,000,000 $7,280,539
שחקנים חופשיים קווין דוראנט, קליי תומפסון, דמארכוס קאזינס, קבון לוני, יונאס ירבקו, אנדרו בוגוט $77,892,946
שחקנים חופשיים מוגבלים קווין קוק, ג'ורדן בל $3,636,972
כסף מת $0
סך הכל $84,149,370 $88,810,457
מקסימום כסף מתחת לגג $19,467,682

 

הפציעות הקשות של דוראנט וקליי יגרמו להם להחסיר חלק נכבד מהעונה הקרובה, וגם אם זה עדיין לא סוף השושלת, סביר שהווריורס יצאו להפסקה בעונה הבאה. דוראנט אולי יעזוב בקיץ ואולי לא. הסברה הרווחת היא שגם במצבו הוא יקבל חוזה מקסימום מכל קבוצה שיסכים לשחק בה. בסבירות גבוהה הוא ייעדר כל העונה הבאה, ויחזור בן 32, אחרי פציעה שחיסלה כמה קריירות. הקליעה מן הסתם תמשיך להיות שם, אבל איך תראה ההגנה? החדירה? האתלטיות? האם הפציעה תהפוך אותו לשחקן חד ממדי, ואם כך, האם הוא יהיה שווה את החוזה שלו? יש פה המון שאלות שיישארו בלי מענה אמיתי שנה שלמה. לפי השמועות הווריורס מוכנים להחתים אותו על חוזה מקסימום, וגם מוכנים לעשות סיין אנד טרייד בתקווה לקבל נכס או שניים בחזרה.

גם קליי ייעדר חלק ניכר מהעונה הבאה, אם כי יש סיכוי טוב שנראה אותו בחזרה במגרשים באזור פברואר-אפריל. קליי רוצה חוזה מקסימום, ואביו כבר הודיע שהוא יחתום. האם הווריורס יציעו? כל דבר פחות מהמקסימום ישלח את קליי לדבר עם קבוצות אחרות.

אם אחד מהם יישאר זה יסתום את הגג של הווריורס. אם שניהם יישארו הקבוצה תגיע לאזור של ההארד קאפ. יהיה לה את המיני מיד-לוול למשלמי המס וזהו בערך. סבירות גבוהה שדמארכוס קאזינס יקבל הצעה גבוהה בהרבה ממה שיכולים לשלם לו ויעזוב. סבירות כלשהי שגם לוני לא יישאר על חוזה מינימום. לווריורס יש זכויות בירד עליו, אבל זה יעלה להם המון כסף עם מס המותרות. סבירות מסוימת גם שישחררו את שון ליווינגסטון. מתוך ה-7 מלייון של ליווינגסטון רק 2 מיליון דולר מובטחים. זה אומר שיכולים לשלם לו 2 מיליון ולשחרר אותו. ה-5 מיליון דולר הבדל הופכים ל-25-30 מיליון דולר עם מס המותרות, וזה המון כסף.

גם אם הכל ילך לפי הרצונות של הווריורס, קשה להאמין שהם יהיו יותר מקבוצת סף פלייאוף בעונה הבאה. הסגל שלהם יכלול את סטף, דריימונד ואיגודלה מבוגרים בשנה, כשבעיקר אצל האחרון זה משמעותי, את קליי שיחזור לקראת הפלייאוף, והמון שחקני מינימום.

מהדראפט הם הביאו את ג'ורדן פול, שחקן שאף אחד לא יכול לומר עליו יותר מדי. הוא שחקן הגנה בינוני שאמור לתרום בעיקר בהתקפה. אריק פסקל מוגדר כמיני דריימונד גרין, כמו כל פורוורד נמוך שמגיע מהמכללות, אבל גרין יש רק אחד. הסיפור הכי מעניין הוא של סמייליג'יץ' – שחקן שהווריורס הביאו מאירופה בגיל 17, שיחק בקבוצת הג'י ליג שלהם סנטה קרוז ווריורס, נבחר על ידי הלייקרס בדראפט ודרש טרייד לגולדן סטייט. הווריורס דאגו להשאיר אותו על אש קטנה. אם יצא ממנו שחקן חמישייה בליגה, זו גניבה גדולה, ויהיה מעניין לראות איך הליגה וקבוצות אחרות יגיבו למהלך הזה.

אם גם דוראנט וגם קליי יבחרו לעזוב, לווריורס ישתחררו 25 מיליון דולר להתחזקות ואז זה סיפור אחר. גולדן סטייט עוברת בעונה הבאה לצ'ייס סנטר בסן פרנסיסקו ורוצה לעשות את זה בבום, לא כשושלת לשעבר. היא כנראה תחפש להביא כוכב ליד קרי וגרין, וחבל, כי עומק יעזור לה הרבה יותר. לכל הפחות זה יעזור לאלו שעדיין מסוגלים לעמוד, להמשיך לרוץ.

לוס אנג'לס לייקרס

סטטוס שחקנים כסף מובטח כסף לא מובטח\קאפ הולד
חוזים מובטחים לברון ג'יימס, אנתוני דייוויס, קייל קוזמה $66,504,477
בחירות סיבוב ראשון
בחירות סיבוב שני טיילן הורטון-טאקר
אופציית קבוצה
אופציית שחקן
חוזים לא מובטחים
שחקנים חופשיים קק"פ, ראג'ון רונדו, מייק מאסקלה, לאנס סטיבנסון, רג'י בולוק, ג'אבייל מקגי, טייסון צ'אנדלר $49,225,772
שחקנים חופשיים מוגבלים
כסף מת לואל דאנג $5,000,000
סך הכל $71,504,477 $49,255,722
מקסימום כסף מתחת לגג $32,021,399

 

*עדכון 28.06.19

הלייקרס שלחו את מו וגנר ואת אייזק בונגה לוושינגטון, ואנתוני דייויס ויתר על הטרייד קיקר בסך 4 מליון דולר. זה מביא את הלייקרס ל-32 מליון דולר וחוזה מקסימום. עכשיו הכל על השולחן, ג'ימי באטלר, קיירי אירווינג ואפילו קוואי לנארד (הגם שלנארד כנראה בוחר בין טורונטו והקליפרס). הם עדיין יכולים ללכת על דיאנג'לו ראסל ולנצל את ההפרש להביא עוד שחקן טוב לחמישיה.

כל הקלפים בידיים של רוב פלינקה, וזו ההזדמנות שלו להראות מה הוא שווה. אחרי הכשלון של שנה שעברה, כדאי מאוד שיהיו שם כמה אסים.

לוס אנג'לס קליפרס

סטטוס שחקנים כסף מובטח כסף לא מובטח\קאפ הולד
חוזים מובטחים דנילו גאלינרי, לו וויליאמס, מונטרז הארל, שיי גיליגוס-אלכסנדר, ג'רום רובינסון, לאנדרי שאמט $46,131,319
בחירות סיבוב ראשון מיפונדו קאבנגלה $1,974,360
בחירות סיבוב שני טרנס מאן
אופציית קבוצה
אופציית שחקן
חוזים לא מובטחים סינדריוס ת'ורנוול, טיירון וולאס $3,206,751
שחקנים חופשיים ווילסון צ'אנדלר, גארט טמפל, ג'מייקל גרין, פטריק בברלי, לוק אמבה-א-מוט $63,703,464
שחקנים חופשיים מוגבלים רודני מקרודר, איביצה זובאץ $4,839,840
כסף מת $0
סך הכל $48,105,679 $71,750,055
מקסימום כסף מתחת לגג $56,408,531

 

זה לא סוד שהמטרה של הקליפרס היא קוואי לנארד, אבל בעקבות האליפות בטורונטו הקליפרס יכולים לאבד אותו. כרגע אף אחד חוץ מדוד דניס לא באמת יודע מה עובר בראש של קוואי. השאלה העיקרית היא מה תוכנית המגירה של הקליפרס. האם הם הולכים על שמות אחרים או יושבים בחוץ שנה ומחכים לקיץ הבא? אם קוואי לא יגיע, ויחתום על חוזה 1+1 בטורונטו, נראה שהקליפרס ימתינו לקיץ הבא. החוזה של גאלינרי ירד מהספרים, והשנה הם ימלאו את הקאפ בחוזים לעונה אחת. בין אם בהחתמות, ובין אם לקחת שכר מקבוצות אחרות ולהשיג עוד נכסים.

גם אם קוואי יגיע, האם הקליפרס ילכו על ניסיון להביא שחקן מקסימום שני? קשה לדעת. הם יכולים לפתוח מקום לחוזה נוסף כזה אם יפטרו מהחוזה של דנילו גאלינרי. הם יכולים לעשות את זה בסטרץ' (8 מיליון לעונה), או להקריב נכסים בשביל שקבוצה אחרת תיקח אותו. השאלה היא אם זה באמת כדאי. גאלינרי הוא שחקן דבק שעושה הכל טוב, אבל לא עושה שום דבר מצוין. הוא מוסר, קולע ושומר כל זמן שהוא בריא, כמובן. כל השחקנים בסגל למעט ג'רום רובינסון שיחקו מצוין בפלייאוף האחרון ויושבים על חוזים מצוינים. גם החוזה של גאלינרי לא ממש מוגזם ונגמר בסוף העונה הבאה. יהיה מעניין לראות מה התוכנית של ג'רי ווסט.

סקרמנטו קינגס

סטטוס שחקנים כסף מובטח כסף לא מובטח\קאפ הולד
חוזים מובטחים מרווין באגלי, בוגדן בוגדנוביץ', נמניה בייליצה, דיארון פוקס, באדי הילד, הארי ג'יילס, קיילב סווניגן $39,776,434
בחירות סיבוב ראשון
בחירות סיבוב שני קייל גאי, ואניה מריאנוביץ'
אופציית קבוצה
אופציית שחקן
חוזים לא מובטחים יוגי פרל, פרנק מייסון $4,768,520
שחקנים חופשיים האריסון בארנס, אלק ברקס, קוסטה קופוס, קורי ברואר $69,009,823
שחקנים חופשיים מוגבלים וילי קאולי-סטיין, בי ג'י ג'ונסון $15,734,467
כסף מת מאט בארנס $2,133,542
סך הכל $41,909,976 $89,512,810
מקסימום כסף מתחת לגג $62,604,234

 

האם הקינגס ישמרו את וילי קאולי-סטיין או יוותרו עליו? בימים האחרונים דווח שיש נתק בין הקבוצה לשחקן. התסריט הכי הגיוני הוא שוק"ס רוצה המון כסף, וסקרמנטו לא מוכנה לשלם. הגיוני, כיוון שיש הרבה סנטרים בשוק. המחיר שפורטלנד קבעה עם נורקיץ' היה 52 ל-4. אני לא רואה שום מצב שוק"ס שחקן טוב יותר, ואם הקינגס ישלמו לו יותר, זה יהפוך מהר מאוד לחוזה רע. אני כן חושב שוק"ס מצפה ליותר, ולא ממש רואה קבוצה שתהיה מוכנה לתת לו את זה.

השאלה השנייה היא לגבי האריסון בארנס. בארנס ויתר על עונה אחרונה בחוזה בגובה 25 מיליון דולר. הוא יכול בהחלט לקבל חוזה באזור ה-20 מיליון דולר לעונה, ומוותר על כסף כדי לקבל חוזה ארוך יותר. הקינגס רוצים אותו בחזרה. חוזה של 60 מיליון דולר ל-3 עונות, או חוזה של 80 מיליון דולר ל-3+1 נשמע בהחלט סביר.

לקינגס יש הרבה כסף מתחת לגג עכשיו, אבל בקיץ הבא יצטרכו לשלם לבאדי הילד, ואחרי זה לדיארון פוקס. הם יכולים להתעלם מזה ולהיתקע עם חשבון מס גבוה בעתיד, או לקחת את זה בחשבון ולפזר פחות כסף. אחת האופציות היא לתת לבארנס חוזה יורד – יותר כסף עכשיו, פחות כסף אחר כך.

אם בקבוצה יצליחו להחזיר את וק"ס בחוזה של כ-50 מיליון דולר ל-4 עונות זה סבבה. אם לא, יש לא מעט אופציות בשוק. אחת המעניינות בעיני היא אל הורפורד. הורפורד בן 33, אבל המשחק שלו מזדקן יפה. מדובר בשחקן מאוד חכם שמסתמך על הבנת המשחק שלו יותר מאשר על האתלטיות או הכוח. בנוסף הוא מביא איתו ותק ויכולת להרביץ תורה בילדים של סקרמנטו, כשאחד מהדברים שחסרים שם מאוד זה ותיק שיכוון את הקבוצה. גם ניקולה ווצ'ביץ' הוא אופציה. צעיר יותר, אחרי עונה מצוינת. מצד שני ווצ' הוא חור בהגנה ואין לו את הניסיון של הורפורד.

פיניקס סאנס

סטטוס שחקנים כסף מובטח כסף לא מובטח\קאפ הולד
חוזים מובטחים דווין בוקר, טיילר ג'ונסון, דיאנדרה אייטון, ג'וש ג'קסון, ארון ביינס, מיקאל ברידג'ס, דאריו שאריץ', אלי אוקובו, דיאנתוני מלטון, ג'יילן לקיו $79,944,898
בחירות סיבוב ראשון קמרון ג'ונסון, טיי ג'רום $6,218,760
בחירות סיבוב שני
אופציית קבוצה ג'ימר פרדט, ריי ספולדינג $3,404,971
אופציית שחקן
חוזים לא מובטחים
שחקנים חופשיים טרוי דניאלס, דראגן בנדר, רישון הולמס, ג'אמאל קרופורד $15,324,715
שחקנים חופשיים מוגבלים קלי אוברה $9,625,890
כסף מת $0
סך הכל $86,163,658 $28,355,576
מקסימום כסף מתחת לגג $22,836,342

 

מישהו מבין מה התוכנית של פיניקס? אם כן, נא לקום. מכיוון שכולם נשארו לשבת, כולל העז, אני ממש לא יכול לעזור פה. זה התחיל בהעברה של טי ג'יי וורן שיצרה לסאנס מקום לחוזה מקסימום, ואז הם לקחו את שאריץ' וביינס בטריידים אחרים. ואפילו לא הזכרתי את הבחירה המוזרה בקמרון ג'ונסון. לכולם ברור שמה שחסר לסאנס זה רכז. נראה לי שהם ישלמו הרבה כסף לדיאנג'לו ראסל כדי שראסל ובוקר ייצרו את הקו האחורי ששומר הכי רע בליגה. אם הם יפספסו את ראסל, סביר שיזרקו את הכסף על טרי רוזייר. קשה להבין מה בדיוק התוכנית ומה יעשו אחר כך.