הבאקס עולים ל-1 – 0 בסדרת הגמר נגד טורונטו אחרי משחק מפתיע מצד ברוק לופז. קוואי קיבל את העזרה שהיה צריך מקייל לאורי שקלע 30 נקודות, אבל זה לא הספיק.

מהלך המשחק

טורונטו פתחה את המשחק עם בליץ של שלשות. מילווקי עוד הובילה 8 – 6 לפני שטורונטו רצה 11 – 0. דני גרין קלע שלשה 6:20 לסיום הרבע, ומעבר ליתרון, זה קבע שכל 4 ה"עוזרים" של קוואי עם שלשה במשחק. טורונטו הייתה עם 5 מ-8 לשלוש בשלב הזה. היתרון עלה עד 13, לפני שהבאקס הורידו אותו ל-11 בסיום הרבע. הבאקס קלעו 3 מ-15 לשלוש ברבע, ופשוט לא קיבלו מבטים קלים. בצד השני טורונטו עם 6 מ-13 ורוב הזריקות היו חופשיות לחלוטין. הבאקס סגרו את הצבע והפקירו את קו השלוש. זה לא חדש. זה היה יכול להיות חמור יותר אלמלא 5 אופנסיב של מילווקי.

ברבע השני מילווקי הפסיקו להטיח שלשות (רק 8) בלי הגבלה, והתחילו להכנס יותר לצבע. הבעיה העיקרית שלהם הייתה שטורונטו קיבלה נקודות מכל מי שעלה על הפרקט חוץ מאיבקה. 7 שחקנים קולעים לטורונטו, ואחרי משחק 7 שאף אחד לא רצה לזרוק זה חדשות טובות לאוהדי הראפטורס. קוואי רק עם 6 ברבע מתוך 25 של הראפטורס. טורונטו ביתרון 8 בחצי.

ברבע השלישי המשחק הקבוצתי של טורונטו מתחיל להתפרק. רק קוואי (14), לאורי (7) וסיאקם (3) קולעים. כל השאר נעלמו. אריק בלדסו שסיים את המחצית עם 0 מתחיל להגיע לטבעת וקולע 7 נקודות. יאניס יותר אגרסיבי ומגיע לקו 10 פעמים ומשיג 8 נקודות. יאניס סיים את הרבע עם 0 זריקות מהשדה. ה-3 של סיאקם הגיעו על הבאזר ונתנו לטורונטו יתרון 83 – 76 אחרי 3 רבעים.

ברוק לופז פותח את הרבע הרביעי עם 2 שלשות, וניקולה מירוטיץ' מהעונשין מעלה את הבאקס ליתרון ראשון מאז פתיחת המשחק. קייל לאורי מחזיק את טורונטו במשחק עם כמה סלים גדולים. השחקן המושמץ קולע 14 נקודות ברבע, וטורונטו נשארת צמודה. קוואי עם 2 הנקודות היחידות שלו ברבע נותן לטורונטו יתרון 100 – 98 3:31 לסיום. הבעיה היא שטורונטו לא מצליחה ליצר יותר נקודות במשחק. לופז קולע 5 רצופות, מוסיף חסימה והבאקס מצליחים לסגור את המשחק בריצת 10 – 0 ונצחון 108-100.

לופז הוביל את מילווקי עם 29-11 ו-4 חסימות.

יאניס עם 24-14-6 ו-3 חסימות. ברוגדון עלה מהספסל ל-15, מירוטיץ' עם 13, מידלטון עם 11-11-4, ובלדסו עם 9.

קוואי הוביל את טורונטו עם 31-9, אבל רק 2 נקודות ברבע האחרון. לאורי קלע 30 על 15 זריקות שדה, והוסיף 8 ריבאונדים אבל רק 2 אסיסטים. סיאקם עם 15, גאסול עם 6-12-5.

מחשבות על המשחק

1. עייפות – הראפטורס שיחקו מצוין 3 רבעים אבל ברבע הרביעי נעלמו. אלמלא רבע מצויין של לאורי זה היה נגמר בתבוסה. קשה שלא לחבר את זה לעייפות של הקבוצה אחרי סדרה מתישה נגד פילדלפיה שנגמרה רק לפני 3 ימים. לאורי ברבע היה 5 מ-7, שאר הקבוצה 0(!) מ-15. הראפטורס בזבזו 3 רבעים מצויינים על משחק שלא ממש היה להם סיכוי בו.

2. עד 2016 ברוק לופז כמעט לא זרק שלשות. הוא עדיין היה אחד מהסנטרים ההתקפיים הטובים בליגה. ב-2016 הוא התחיל לזרוק שלשות בברוקלין, ועם העלמות הביג מנים בליגה, והצורך בריווח, לאט לאט זה הפך לתפקידו הכמעט יחידי בהתקפה. כמו גולדן סטייט בלי דוראנט, הלילה לופז הזכיר את 2016 ואפילו הוסיף ריבאונדים (11), אחת החולשות שלו באותו זמן. הוא קלע 14 נקודות בצבע, והיו לו כמה מהלכים יפים.

3. מילווקי מפקירה לחלוטין את קו ה-3. ההגנה של מילווקי ברגעים מסויימים לא נראתה כמו הגנה של אלופה. לראפטורס היה המון שלשות חופשיות. השיא היה ברבע הרביעי אחרי שלאורי כבר קלע 2 שלשות ברבע, הבאקס השאירו אותו חופשי לחלוטין לקלוע את השלשה השלישית שלו.

4. אני לא אוהב את הביקורת על גאסול. הוא משחק רחוק מהמקום הטבעי שלו ומשמש שם כמנהל משחק, תפקיד שהוא עושה מצויין. אי אפשר לצפות ממנו ל-20 נקודות בזמן שרוב המשחק הוא נמצא על קשת השלוש.

5. לופז היה השחקן הכי טוב במילווקי, אבל ברוגדון מסיים עם הפלוס מינוס הכי גדול – 18. הוא סופר חשוב לקבוצה והיום כשג'ורג' היל שנתן סדרה מצויינת נגד בוסטון נעלם, היה חשוב כפליים. השאלה שבודנהולזר צריך לשאול את עצמו היא האם הוא יכול להרשות לעצמו להמשיך ליפול לפיגורים דו ספרתיים בפתיחה ולהעלות את ברוגדון מהספסל.

6. טורונטו עשתה עבודה טובה על יאניס. הציבה חומה של 3 שחקנים כל פעם שקיבל את הכדור. מילווקי עשתה דבר דומה מול קוואי. בגלל שקוואי יותר מגוון, הוא הצליח לקלוע יותר. אין ספק שהמאבק בין הכוכבים יכול להיות מדהים, אם קוואי יצליח להתאושש מהעייפות. היום ברבע האחרון הוא היה רחוק מהיכולת שלו, ואין לזה שום הסבר חוץ מעייפות.