טל נחום מנהל את העמוד Disgruntled Phoenix Suns Fan. אל תטעו, זה לא עמוד שמדבר רק על פיניקס. בשבועות האחרונים טל שפך על הדראפט יותר מילים ממה שהתקשורת הישראלית שפכה על דראפטים ב-20 השנים האחרונות. שווה לעקוב.

היה דראפט משוגע והרבה בחירות שאני לא מסכים איתן וחושב שמנג'רים הולכים לעוף בהמשך בגלל הטעויות האלה. היה לילה ארוך ומכעיס.  בכל זאת אוהד ממורמר… לא?
בלי יותר מדי הקדמות בואו ונתחיל עם הסיכום שלי עבורכם לדראפט 2018. הציונים יבואו גם בהמשך.

פיניקס סאנס:

דיאנדרה אייטון (1) סנטר, מיקאל ברידג'ס (10) פורוורד, איליי אקובו (31) רכז, ג'ורג' קינג (59) גארד.

הסאנס יצאו מהדראפט הזה עם דיאנדרה אייטון, מיקאל ברידג'ס, איליי אקובו וג'ורג' קינג. אז למה אני לא באמת מרוצה? הערב שלי היה מאוד מבלבל, התחיל בקפיצות וצרחות (לא באמת צרחות בכל זאת ישנים פה) המשיך בצרחות, קללות ועצבים ונגמר ב"טוב סה"כ היה בסדר". הבחירה הראשונה היתה נו בריינר. אם מקדונו אוהב את מקום העבודה שלו לא היתה לו אפשרות ללכת בכיוון אחר. הסנטר המפלצתי היה הדבר הנכון והיחיד לעשות. הקהל היה כל כך צמא למשהו מרגש ולא היה יותר מרגש, מלקחת בבחירה הראשונה אי פעם בכל 50 שנות המועדון, את הסנטר היחיד שיכול להיחשב כאולסטאר ועם פוטנציאל להיות בין הסנטרים הטובים בליגה. על אחת כמה וכמה שכמדובר בילד מקומי שגדל ושיחק באריזונה. אייטון עשוי להיות גיים צ'יינגר משמעותי עבור הסאנס לא פחות מדווין בוקר ואולי אף יותר.

בבחירה ה-16 לאחר שראיתי את כל המעניינים כמו שיי אלכסנדר ומיילס ברידג'ס נבחרים ויורדים מהלוח קיוויתי שנבחר בקייטה בייטס-דיופ. שחקן מצוין שבילה 4 שנים באוהיו סטייט והיה מצוין בשני צידי המגרש ושיחק בעמדות הסמול והפאוור פורוורד ואפילו מעט כסנטר (ועוד פעם אחת מול במבה). הוא היה מאוד נוח כאן מכיוון וזה היה איזור בחירה שיכול להיות הימור או שחקן שהוא בטוח ובמצבם של הסאנס אם לא היה טרייד עבור שחקן עם פוטנציאל גבוה (לדוגמא שיי אלכסנדר או מייקל פורטר) הייתי מרגיש מצוין עם השחקן שבחרנו.

הסאנס בחרו את זאייר סמית, גארד אתלטי, רק כדי להעביר אותו ואת הבחירה של מיאמי (שאינה מוגנת) ב 2021 עבור מיקאל ברידג'ס. מיקאל הוא שחקן הגנה מצוין וקלעי שלוש מחונן (43.5%) וסה"כ שחקן רציני מאוד אבל… הוא מאוד פסיבי ולא דומיננטי בהתקפה. הבחירה הזאת ממש הרסה את הערב עבורי. אני מודה שבמידה והמהלך נובע מכוונה להעביר את וורן בקיץ עבור רכז או פורוורד לעמדות הבעייתיות שלנו אני אהיה מאוד מרוצה ממיקאל כבאקאפ מהספסל ואפילו בחמישייה לעיתים, אבל עד שזה לא יקרה אני תקוע עם שלושה סמול פורוורדים שלוקחים אחד לשני דקות משחק חשובות.

הערב שלי השתפר עם הבחירה ה 31… בערך. אני אוהב מאוד את אקובו וקיוויתי שאם לא נעביר את הבחירה ניקח אותו. אקובו שחקן מצוין שיכול להיות הפתרון העתידי בעמדת הרכז, קלעי שלוש מצוין ושחקן הגנה לא רע בכלל.

בבחירה ה 59 אין לי דעה לכאן או לכאן. קינג הוא שחקן לא רע אם כי הייתי מעדיף שייקחו את קוסטאס אנטטוקומפו שנבחר בבחירה ה 60. הסיבות הן שזו לא בחירה רלוונטית ואולי אפילו לא ישחק בליגה והסיבה השנייה היא שאולי הוא יגרור את אחיו לפיניקס עוד שנתיים??? לא באמת אבל מי יודע… ומה אכפת לי להמר על זה עם בחירה 60.

ציון – 6. בזכות אקובו. לא באמת הייתה למקדונו ברירה לבחור במישהו שאינו אייטון, הציון יהיה גבוה יותר אם אכן יהיה משהו שיעביר את וורן עבור שחקן משמעותי שיגיע בחזרה. נראה מה יהיה.

סקרמנטו קינגס:

מרווין באגלי (2) פורוורד\סנטר.

לסקרמנטו היתה בחירה אחת בלבד בדראפט והבעיה שלהם שהיא הייתה גבוהה מדי. הבחירה נבעה מפחדנות, חששות של ולדה דיבאץ שלא יספק את הסחורה שוב לאחר כשלונות רבים בשנים האחרונות (פוקס לא הרשים יותר מדי, בוגדנוביץ התקבל בעסקה מפוקפקת ולא תיארו שיהיה כל כך טוב, קאולי שטיין לא מגשים את ההבטחה). היה נכון יותר אולי ללכת כאן על מישהו כמו לוקה דונציץ אבל כמו שכתבתי, המהלך כולו מריח מחששות של ההנהלה. הם הלכו על שחקן שהם יודעים בדיוק מה יקבלו, מכונה התקפית מטורפת ואתלטית.

ציון – 6. בחירה אחת בדראפט כזה בוחנים יותר ויותר שחקנים ולוקחים את הכי טוב, במקרה הזה זה כנראה לא באגלי.

דאלאס מאבריקס:

לוקה דונצ'יץ' (3) גארד\פורוורד, ג'יילן ברונסון (33) רכז, ריי ספולדינג (56) ביגמן, קוסטאס אנטטוקומפו (60) פורוורד.

דאלאס קפצה 2 מקומות למקום השלישי ולקחה את לוקה. היא נתנה לאטלנטה את הבחירה החמישית ואת הבחירה שלהם בסיבוב הראשון של דראפט 2019 (מוגנת 1-5). עסקה נהדרת לדאלאס, לאטלנטה עסקה טובה מכיוון והם כיוונו לטריי יאנג והרוויחו משהו נוסף משמעותי בדמות בחירת סיבוב ראשון (ככל הנראה לוטורי ואולי אף גבוהה) בנוסף לבחירה שלהם שבוודאות תהיה גבוהה.

לגבי שאר הבחירות אני פחות מתרגש. ג'יילן ברונסון שחקן מצוין אך זה לא שחסרים מובילי כדור בדאלאס אחרי שלקחו את לוקה. זיכרו שיש שם את דניס סמית ג'וניור ויוגי פארל, למה צריך את ג'יילן ברונסון על כל חוזקותיו ויכולותיו? הנה כמה שמות שנבחרו לאחר ברונסון – מלווין פרייזר המצוין מטוליין (למאבס חסר סמול פורוורד, בארנס לא ישאר עוד הרבה), קיירי תומאס הנהדר מקרייטון, ברוס בראון ממיאמי, קייטה בייטס-דיופ מאוהיו סטייט (48!!!), שימזי מייטו מ USC… ועוד. בבחירה ה 56 אין לי הרבה טענות, בכל זאת כבר סוף הדראפט וריי ספולדינג הוא שחקן מצוין. הבחירה ה 60 קוסטאס אנטטוקומפו היא בחירה מצוינת. בין אם יש לו הפוטנציאל של אחיו או אפילו חצי, רבע, שווה בחירה 60, ובין אם יהיה בעל ערך בעוד מספר שנים בגיוסו של אחיו ממילווקי הנידחת לדאלאס שווה בחירה 60.

ציון – 7. הבחירה בלוקה עלתה להם בשתי בחירות סיבוב ראשון שיהיו לוטורי. חובת ההוכחה עליו אם היה שווה (אישית אני חושב שכן), הציון היה הרבה יותר גבוה אם היו לוקחים כל אחד אחר מהרשימה לעיל במקום ברונסון.

ממפיס גריזליס:

ג'ארן ג'קסון ג'וניור (4) פורוורד\סנטר,  ג'בון קרטר (32) רכז.

ממפיס לקחה את אחד השחקנים הכי טובים בדראפט בג'ארן ג'קסון. הוא יכנס ישירות לצד גאסול והם יהפכו לפרונט-קורט מפחיד בהגנה ומרווח מאוד בהתקפה (שניהם קולעים מצוין מטווח השלוש). לגבי קרטר אני חושב שהוא שחקן שמאוד מתאים למנטליות שלהם ואני מאוד אוהב אותו לממפיס אך גם במקרה זה, בדראפט עמוק כמו זה, ציפיתי שיטפלו בבעיות בעמדת הסמול פורוורד. הרשימה שנתתי לדאלאס נכונה גם כאן ואף יותר קריטית כיוון ולממפיס אין סמול פורוורד רציני (פארסונס כבר גמור כנראה ואי אפשר לבנות עליו ועל החוזה המטורף שלו).

ציון – 7

אטלנטה הוקס:

טרה יאנג (5) רכז, קווין הוארטר (19) גארד, עומארי ספלמן (30) פורוורד\סנטר.

אני לא חושב שאטלנטה היתה צריכה ללכת על טרה יאנג אלא על מו במבה אבל זה לא אומר שלא היה להם דראפט מעניין. הם לקחו את טרה יאנג (אותו רצו) וקיבלו עבור זה בחירת סיבוב ראשון נוספת בשנה הבאה כך שכבר רווח נקי. הם הוסיפו לו את קווין הוארטר, גארד גבוה, ששיחק כרכז בתיכונים כך שהנעת הכדור תהיה טובה. הוארטר שחקן הגנה מצוין כך שהבאק-קורט לא יסריח לחלוטין, ושניהם קלעי שלוש מצוינים. באק-קורט: צ'ק.

צריך לזכור שה-GM החדש של ההוקס מגיע מהווריורס ואולי זו הסיבה שהבאק-קורט שבחר מזכיר בתכונותיו את זה של קבוצתו הקודמת. לגבי ספלמן הם לקחו שחקן חזק, אלוף מכללות טרי שתורם כמעט דאבל דאבל בכל משחק בשנה האחרונה וקולע שימו לב לזה, 43.3% מהשלוש!

ציון – 7. בעיני אם היו הולכים על במבה, אוקיגי ואקובו לדוגמה זה היה עדיף. והיו עוד המון שחקנים פנויים שהיו יכולים לתרום לבנות את הקבוצה הזאת יותר. יחד עם זאת אני אוהב את הבאק-קורט ומודה שאחד הפייבוריטים שלי העונה היה הוארטר.

אורלנדו מג'יק:

מוחמד במבה (6) סנטר, מלווין פרייזר (35) גארד\פורוורד, ג'סטין ג'קסון (43) גארד\פורוורד,

איפה הרכז?  מצד אחד מוחמד במבה היה השחקן הכי טוב על הלוח, מצד שני כל הרוטציה של אורלנדו מפוצצת גבוהים. מכיוון ומדובר בשחקן בעל פוטנציאל עצום, נבליג על זה ונעבור הלאה. מלווין פרייזר מצוין עבור כל קבוצה אחרת אבל אורלנדו צריכה שחקנים שיעזרו ויתרמו עכשיו ולא פרוייקטים. במצבה הנוכחית עם אייזק (SF/PF), גורדון (PF), ווצ'ביץ' ובמבה (סנטרים) הם צריכים עזרה בבאק-קורט לפני השאר. קיירי תומאס, ברוס בראון ודיאנתוני מלטון הם חלק קטן מהשמות שהיו עדיפים. ג'סטין ג'קסון פרוספקט מצוין אבל לאחר עונה ופציעה קשה בכתף. הוא אמנם חוזר לעצמו והשלשה נראית מצוין,  אבל שוב פורוורד ולמרות שהוא ככל הנראה ייכנס לכתבה שלי הקיץ "גניבות של דראפט 2018" אני לא מבין איך לא סתמו את החור בעמדה הכל כך נחוצה, רכז.

ציון – 5. לא איכפת לי שלקחו את במבה, הוא היה ה BPA והשאר בדיחה.

שיקגו בולס:

וונדל קרטר (7) סנטר/פורוורד, צ'אנדלר האטצ'יסון (22), סמול פורוורד.

וונדל קרטר שחקן מעולה שיחמיא למשחק של מרקאנן ויתאים לו, מדובר בשחקן הגנה מצוין שיכול לקלוע מרחוק ולשחק בפוסט… בחירה מצוינת. עם צ'אנדלר האטצ'יסון הם מביאים שחקן מצוין להיכנס לעמדת הסמול פורוורד בקבוצה.

ציון – 9. 

קליבלנד קאבלירס:

קולין סקסטון (8), רכז.

הבחירה היחידה של קליבלנד לא היתה השחקן הטוב על הלוח אלא השחקן הטוב ביותר עבורם. סקסטון יכול לשחק לצד לברון, ובמידה ולא ישאר להיות האבן הראשונה בדרך לקבוצה הבאה של קליבלנד.

ציון – 7

ניו יורק ניקס:

קווין נוקס (9) פורוורד, מיטצ'ל רובינסון (36) סנטר.

אני לא אוהב את הדראפט של הניקס, יכול להיות שהם ראו משהו בנוקס באימון שאני לא ראיתי בשנה האחרונה אבל הם היו צריכים ללכת עם מישהו אחר כמו מיילס ברידג'ס. נוקס שחקן התקפה מצוין אבל חלש בהגנה ולא ידוע כבעל ממוסר עבודה גבוה. הניקס התאהבו בשחקן והתרשמו ממידותיו. רובינסון הוא עוד שחקן שאני לא אוהב. אני לא אוהב את ה"מחבואים" שהוא משחק עם המדיה. הוא ברח מהמכללות בתירוץ שהוא מתכונן לNBA, לא שיחק מול הגדולים של השנה והיו כמה גדולים (במבה, אייטון, דיקרסון), הוא לא הופיע באף סאמיט או אימון פתוח למדיה (שידוע לי) ורק ביצע אימונים אישיים. קיוויתי שיצנח כיון והיה מדורג גבוה והתקדים הזה היה גורם לשחקנים אחרים לעשות כמותו.

ציון – 4

ל.א קליפרס:

שיי גילג'אוס אלכסנדר (11) רכז, ג'רום רובינסון (13) שוטינג גארד.

הקליפרס הלכו על ריבילד מהיר והביאו שני שחקנים לעמדות שבהן הם צריכים חיזוק ומהר. אלכסנדר שחקן הגנה מצוין שמידותיו מפחידות, הוא גבוה 6'6 (1.98 מ) עם מוטת ידיים מפחידה של 11.5'6. הוא יכול ליצור לעצמו ולאחרים וקולע מצוין מהשלוש (אם כי לא זרק הרבה). ג'רום רובינסון שחקן הגנה לא רע אך הוא הגיע בשל יכולותיו בהתקפה. הוא יכול ליצור לעצמו והוא שחקן שנורא קשה לשמור עליו (גרר השוואות לג'מאל קרופורד).

ציון – 8. נתנו בחירת סיבוב שני לשארלוט עבור התקדמות במקום אחד בדראפט עבור שיי גילג'אוס אלכסנדר. מהלך חכם.

שארלוט הורנטס:

מיילס ברידג'ס (12) פורוורד, דבונטה גראהם (34) רכז, ארנולדאס קולבוקה (55) פורוורד

נראה לי שההורנטס מאסו בשחקני הגנה כמו מייקל קיד-גילקריסט והחליטו להכניס כוח אש. מיילס ברידג'ס ודבונטה גרהאם יצטרפו למאליק מונק בשארלוט המתחדשת שתמשיך לבנות מהדראפט. ברידג'ס שחקן מצוין בשני צידי המגרש וגרהאם יכול לנהל משחק ברמת המכללות (הגיע רחוק השנה עם קנזס) ולטווח משלוש באחוזים מאוד גבוהים. אני מקווה שזה יעבוד להורנטס אם כי אני מניח שהם סיימו עם הבינוניות ובשנה הבאה יהיו בטופ של הלוטורי.

ציון – 5. רק בזכות מיילס זה לא 3.

דנבר נאגטס:

מייקל פורטר ג'וניור (14), פורוורד, ג'ארד וונדרבילט (41), פורוורד, תומאס וולש (58), סנטר

כמה מזל היה לנאגטס שנפל להם מייקל פורטר לידיים. פציעה או לא הם לקחו אותו בצדק ב 14. הוא ישפר להם את ניהול המשחק ויעזור בריבאונד. יחד איתו, מילסאפ ויוקיץ' סביר שהם יהיו קבוצת ריבאונד חזקה במיוחד. לגבי וונדרבילט, הוא לא היה מהאהובים עליי השנה או משהו כזה, הוא לא היה מרשים במיוחד ושיחק רק 17 דק' למשחק. אבל שימו לב לנתון הבא: פר 40 דק' הבחור משיג נתון סטטיסטי של 14 נק' ו 18.5 רב'. שווה בחירה 41. תומאס וולש לא הסנטר הכי מפחיד אבל הוא היה די יעיל ב-UCLA, עם כמעט 13 נק' ו-12 רב' למשחק.

ציון – 7. פורטר נפל להם לידיים, השאר לא מרשימים מספיק אבל פורטר מספיק בשביל שזה יהיה 7.

וושינגטון וויזארדס:

טרוי בראון (14) גארד/פורוורד, יוסוף סאנון (44) גארד.

רוברט וויליאמס על הלוח, גורטאט לפי השמועות בטרייד בלוק, והם לוקחים… לא את הסנטר הטוב על הלוח, מפלצת דאבל-דאבל אתלטית עם הגנה מפחידה ובעצם הבן וואלאס הבא, אלא גארד משלים ללא כל יכולת מיוחדת. אל תבינו לא נכון, אני אוהב את בראון מאוד וחושב שהוא שחקן מצוין אבל בינו לבין רוברט וויליאמס יש פער עצום. ויתרה מכך, הם צריכים סנטר דחוף. עזבו אותי מיוסוף סאנון הגארד שלקחו בבחירה ה 44 כשעל הלוח עוד גבוה כמו שימזי מייטו ושחקנים כמו קייטה בייטס-דיופ, אלייזה ג'ונסון הנפלא ואפילו האמידו דיאלו ודיאנתוני מלטון.

ציון – 3.

פילדלפיה 76':

זאייר סמית (16) גארד, לאנדריי שאמט (26) רכז, שייק מילטון (54) רכז

פילי לקחו את זאייר סמית מטקסס טק והשיגו איתו את בחירת הסיבוב הראשון של מיאמי ב 2021 מפיניקס וכל מה שזה עלה להם היה מיקאל ברידג'ס, שחקן מצוין, אבל לקבל בחירת סיבוב ראשון בלתי מוגנת עבור בחירת סוף לוטרי זה מעל ומעבר. בנוסף כנראה שהם חשקו בסמית'.  בבחירה השניה הם לקחו את לאנדריי שאמט וזה תואם לשמועות שמרקל פולץ נמצא ב"טרייד בלוק". שאמט רכז גבוה, קלעי שלוש מצוין ושחקן הגנה טוב, את הראשון אוהבים בפילי והאחרונים מחפשים. שייק מילטון ב 54 הוא פשוט גניבה. רכז גבוה וארוך, שחקן הגנה וקלעי שלוש מצוין, כמו שאמט.

ציון – 8. קיבלו את מה שרצו והרוויחו עוד בחירת סיבוב ראשון עתידית.

מילווקי באקס:

דונטה דיווינצ'נזו (17) גארד

למילווקי היתה בחירה אחת בלבד, במקומם הייתי הולך על שחקן עם הרבה יותר אפסייד אבל אני לא יכול לומר שהם נכשלו בדראפט. דונטה יכול להוביל כדור, לקלוע מכל טווח, לחדור לסל, לשמור על עמדות 1-3, מצוין. במשחק האליפות של ווילאנובה הוא היה כל כך דומיננטי והייתי מאוהב באופי של השחקן הזה כל השנה שאני לא מסוגל לומר עליו מילה רעה.

ציון – 7. דיוונצ'נזו מעולה – פשוט היו להם אפשרויות ללכת על משהו שיעזור להם יותר ופספסו.

סן אנטוניו ספרס:

לוני ווקר (18) גארד, שיימזי מייטו (49) פורוורד.

ווקר היה מדורג גבוה יותר ואני מודה שלמרות שלא הערכתי אותו גבוה וחשבתי שהמקום הזה הוא בערך מה שאמור להיות הדירוג שלו, נפלתי לדעת הקהל ורשמתי אותו בעצמי גבוה יותר. הוא יהיה נהדר לסן אנטוניו שכנראה מתחילה בנייה מחדש. הוא יוכל לשחק לצד מאריי הנהדר ויתפתח תחת פופ, יש יותר טוב מזה עבורו? לגבי מייטו, אני חושב שהוא השחקן הטוב ביותר על הלוח עבור הספרס. פורוורד חזק שמכניס אנרגיות למשחק ויוכל להתפתח בספרס גם.

ציון – 8. הספרס תמיד קולעים, מי אני שאערער?

מינסוטה טימברוולבס:

ג'וש אוקוגי (20) גארד/פורוורד,  קייטה בייטס-דיופ (48) סמול/פאוור פורוורד.

מינסוטה בחרו שני שחקני הגנה מצויינים שיכולים לשחק בכמה עמדות (אוקוגי 2 ו3 וקייטה 3 ו4), שניהם קולעים משלוש (38% לאוקוגי ו 36% לקייטה) ושניהם תורמים בכל קטגוריה של המשחק. הם ישפרו את הקליעה משלוש, משהו שחסר לוולבס והכי חשוב, אני מריח טרייד. כבר זמן מה שוויגינס והוולבס לא נראים טוב יחד. הוא לא מספק את הסחורה, באטלר מעיר ולא מרוצה, ת'יבודו גם נותן בראש. מצד שני נראה שוויגינס הוא פשוט לא ההבטחה הגדולה לה ציפינו. הם יוכלו להעביר אותו בטרייד עבור רכז (קמבה?) או פורוורד (חזרה לקאבס עבור לאב?). בכל מקרה אני חושב שעבר על מינסוטה ערב מאוד מוצלח והשניים האלה הם בין הפייבוריטים שלי השנה.

ציון – 8.5

יוטה ג'אז:

גרייסון אלן (21) גארד

קצת מאכזב שבבחירה היחידה שלהם השנה הג'אז הלכו על עמדה בה הם לא צריכים חיזוק. גרייסון יהיה גיבוי לרוביו ומיטצ'ל מהספסל ואני ממש אוהב אותו כשחקן עם הליכלוכים, הטראש והכל, אבל הייתי רוצה לראות את הג'אז מטפלים בבעיות יותר דחופות כמו עמדות 3 ו 4. הקבוצה נראית נהדר אבל עם מישהו כמו מוריץ ווגנר או עומארי ספלמן הם היו יכולים לשחרר את פייבורס או לפחות לתת לו פחות כסף בחוזה הבא.  עם מישהו כמו קייטה בייטס-דיופ או דזאנן מוסא הם יכלו להכניס קצת כוח (קייטה) או מהירות (מוסא) לחמישיה. בכל מקרה את גרייסון אני אוהב וחושב שהוא שדרוג לכל רוטציה בטח כשהוא מביא איתו ניסיון של 4 שנים בדיוק, קליעה משלוש, הגנה ואתלטיות מרשימה ומפתיעה.

ציון – 7

אינדיאנה פייסרס:

ארון הולידיי (23) רכז, אלייזה ג'ונסון (50) פורוורד.

אני אוהב את השילוב של הולידיי עם אולדיפו, אני חושב ששניהם יעשו את המוות להגנות. שניהם שחקנים נמוכים ומהירים שאוהבים לחדור ולהשתמש במהירות והחוזק שלהם לעשות זאת. שניהם קולעים מצוין מטווח השלוש ושניהם מגינים מצוינים. אז הבאק-קורט סגור ועם הבחירה ה 50 לוקחים תמיד BPA.אלייזה ג'ונסון היה 11'5 בשנתו האחרונה בתיכונים אבל אז הוא בלע אפוני קסם או משהו וכרגע הוא פורוורד שמתנשא לגובה 9'6. הוא קולע 15 נק', מוריד 12 רב' ומוסר 3 אס' למשחק. בחירה מצוינת למקום 50.

ציון – 8

פורטלנד טריילבלייזרס:

אנפרני סימונס (24) רכז, גארי טרנט ג'וניור (37) גארד.

לבלייזרס אין רכז? ועוד אולסטאר? מה אין גארד? ועוד ביננו ברמת אולסטאר? אז להביא שניים שהם סימני שאלה ולא ברור בכלל כמה ואם בכלל יוכלו לתרום? סימונס לא שיחק במכללות בכלל, לא הלך לאף סאמיט וכמו מיטצ'ל רובינסון התחבא. אז נכון שהוא אתלטי בטירוף ומוטת הידיים מרשימה אבל אני מודאג מזה שהוא מתחבא. גארי טרנט לא הרשים השנה בדיוק במיוחד אבל אולי זה בגלל שלא היה שם רכז רציני (דובאל ממש איכזב) או בגלל שבאגלי וקרטר היו כל כך דומיננטיים. בכל מקרה לא מי שהייתי בוחר ב 37. ואגב, טיפלתם בבעיית הרכרוכיות בעמדות 3-5? כי קולינס זה ממש לא הקשוח של השכונה. למה לא להביא מישהו כמו רוברט וויליאמס או מו ווגנר שהראו המון קשיחות בשנה האחרונה וווגנר אף יקלע עבורכם מהשלוש. דזאנן מוסא, עומארי ספלמן, מלווין פרייזר, קייטה… כל אלה שמות שיכלו לתרום לכם. חבל.

ציון – 4

ל.א. לייקרס:

מוריץ ווגנר (25) פורוורד, אייזק בונגה (39) פורוורד, צבי מיקליוק (47) גארד.

אני ממש אוהב את ווגנר ללייקרס, שחקן קשוח שיכול לתת מימד של קליעה משלוש והגנה. הוא היה נהדר במישיגן העונה וסחב אותם לגמר. לגבי בונגה אני קצת מאוכזב, שוב היו פרוספקטים טובים יותר וכך גם לגבי מיקליוק (למרות שהוא יוסיף מימד של קליעה והגנה בעצמו) אני פשוט חושב שיש להם את הארט שעושה את זה מצוין אז הייתי בוחן אופציות אחרות.

ציון – 6.5

בוסטון סלטיקס:

רוברט וויליאמס (27) סנטר/פורוורד

בוסטון בחרה פעם אחת בדראפט אבל זה הספיק כנראה להביא את הגניבה של הדראפט. אין לי מושג מה עבר בראשם של כל הג'נרל מנג'רים שנתנו לשחקן הזה, הבן וואלאס הבא הזה לחמוק מידיהם פעם אחר פעם.

באמת מילווקי? אתם צריכים גארד לספסל במקום סוף כל סוף להביא סנטר שיהיה מספיק עוצמתי כדי להפוך אתכם לרלוונטיים בצבע? אטלנטה ברצינות? אני אוהב את הוארטר וזה אבל קולינס עם רוברט וויליאמס? נו באמת.

בקיצור פישלתם ואיינג' משיג את הגבוה שרצה לשחק לצד הורפורד. עכשיו לפני שאתן לכם את הציון תחשבו על זה: קיירי-הייוורד-טייטום-הורפורד-וויליאמס.

ציון – 9

גולדן סטייט ווריורס:

ג'ייקוב אוואנס (28) גארד

אוואנס שחקן הגנה מצוין וקלעי מחונן מה שנקרא 3&D. הווריורס עשו זאת שוב.

ציון – 8

ברוקלין נטס:

דזאנן מוסא (29) סמול פורוורד, רודיון קורוקס (40)

ברוקלין הכניסה שני סמול פורוורדים גבוהים (9'6) מאירופה… רעיון טוב. מוסא ישדרג את ההתקפה מיד וקורוקס יהיה פרוייקט ככל הנראה. בכל מקרה אני אוהב את הבחירות האלה.

ציון – 8

דטרויט פיסטונס:

קיירי תומאס (38) גארד/סמול פורוורד, ברוס בראון (42) גארד

דטרויט בוחרת בשני שחקני 3&D טובים (למרות שהשנה בראון לא קלע מהשלוש באחוז גבוה). שני שחקנים שבילו 2-3 שנים במכללות. לא שזה יעזור לקבוצה שהפרונט-קורט שלה לא יכול לשמור על עז קשורה, ישנה, בלי רגל, ונכה בשאר הגוף… אבל זו התחלה.

ציון – 7. בחירות נמוכות ויכלו להביא שחקנים אחרים אבל בחרו בשחקנים חזקים עם אופי הגנתי בלתי מתפשר.

אוקולהומה סיטי תאנדר :

האמידו דיאלו (45) גארד, דבון הול (53) גארד, קווין הארווי (57) פורוורד.

דוקא קווין הארווי קופץ פה עם 34% מהשלוש ו 20 נק' למשחק. דיאלו לא באמת מרשים במשהו מלבד אתלטיות והגנה, לא מסוגל לעשות סל מרחוק. הול חביב וקולע טוב משלוש וברור ש-OKC הלכה פה על שחקני הגנה ועיבוי הרוטציה בזול. ועדיין דיאלו הוא פרגוסון לעניים והשאר לא מרשימים. אני מקווה בשבילה שהארווי ישחק טוב ושיצליחו לעשות משהו בקיץ

ציון – 4

ניו אורלינס פליקנס :

טוני קאר (51) גארד

בשלב זה ממש קשה להוציא שחקנים שיצא מהם משהו ולכן קאר שחקן מעניין. הוא גארד גבוה וחזק (5'6, 92 ק"ג) שקולע מצוין מכל טווח. 19 נק', 5 רב' 5 אס' ב 43% משלוש. התרשמתי שהוציאו אותו בבחירה ה 51. הוא יוכל לתת מנוחה לרונדו והולידיי לכשיצטרכו וזה חשוב. ולאט לאט לקנות לעצמו עוד ועוד דקות משחק.

ציון – 8

יוסטון רוקטס :

דיאנתוני מלטון (46) רכז, ווינס אדוארדס (52) פורוורד.

טוב שמישהו יסביר לי משהו, דריל מוריי הוא הג'נרל מנג'ר עם הכי הרבה מזל בעולם? ליוסטון יש רק 2 בחירות סיבוב שני וגם הן רחוקות ויחד עם זאת הוא מצליח להוציא את אחד הרכזים הכי מדוברים בדראפט, מלטון שאמנם לא קולע משלוש באחוזים גבוהים אבל הוא שומר מפחיד, אתלטי ויציב. הוא בוחר גם את אדווארדס מפארדו, פורוורד טוב שנחשו מה? קולע ב 40% משלוש, מה שמוריי הכי אוהב.

ציון – 8

SHARE ן LIKE יתקבלו בברכה. נתראה בכתבה הבאה "גניבות של דראפט 2018" חפשו אותה.