"מה הלאה" מאיץ לקראת פתיחת תקופת ההעברות, והפעם – דנבר נאגטס.

מה היה לנו?

דנבר כבר מיצבה את עצמה כקבוצת עונה רגילה מצוינת, ו-19-20 לא היתה שונה. יוקיץ' היה ונשאר מועמד לסנטר הטוב בליגה, מארי מכונת סלים, האריס אחראי בעיקר על הצד ההגנתי ומילסאפ ובארטון נתנו קצת מהכל. דנבר נהנתה מאחת ההתקפות הטובות בליגה ומהגנה ממוצעת, מה שהספיק למקום השלישי במערב.

השנה הקבוצה ראתה גם הצלחה בפלייאוף, אחרי לא מעט דפיקות לב. הם התחילו בפיגור 3-1 מול יוטה שממנו חזרו לניצחון, ואז היממו את הקליפרס כשעשו מולם את אותו הדבר. מארי שדרג את עצמו למעמד סופרסטאר בקרב האקדוחנים שלו מול מיצ'ל, ויוקיץ' כבר הראה שהוא טופ 10 בליגה, והוכיח זאת שוב בפלייאוף. גרנט הוסיף לעצמו עשרות מיליוני דולרים לחוזה הבא ביכולת מצוינת, אבל כל זה לא הספיק מול הלייקרס והנאגטס הודחו 4-1 כשההגנה שלהם לא מצליחה לעצור את לברון ודיוויס.

התוכנית

דנבר נמצאת במצב טוב מאוד. יש לה קבוצה מעולה כרגע, וגם אוסף מרשים מאוד של צעירים שישתפרו בהמשך. בראשם, כמובן, מייקל פורטר ג'וניור, שבחלק מהמשחקים בבועה ובפלייאוף נראה כמי שיכול לקלוע כמה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה. גם פי ג'יי דוזייר וקייטה ביטס דיופ נראים כמו שחקנים שעשויים לתרום, ובול בול עדיין לא שם אבל יכול להתפתח לשחקן מיוחד.

גם לותיקים יש לאן להשתפר. גארי האריס שחקן הגנה מצוין, שהיה פעם גם שחקן התקפה מצוין. אם הוא יוכל להחזיר אפילו חלק מיכולת הקליעה שלו דנבר יכולה לעלות מדרגה. בארטון נתן יופי של עונה לפני שנפצע, ויהווה שדרוג רציני אם ישחק בפלייאוף הבא. וכמובן – יוקיץ' ומארי עדיין צעירים, ואם הם יכולים לתת אפילו עוד דנבר יכולה להיות מפחידה.

ג'רמי גראנט מסיים חוזה, והנאגטס ירצו להחתים אותו הלאה. הבעיה היא שאחרי הפלייאוף שהיה, גם יתר הליגה תרצה. חוזה של 60 M$ ל-4 שנים יתאים ליכולת שלו , אבל ייתכן שתימצא הקבוצה הנואשת שתיתן לו 80 M$ ל-4 שנים. לא בטוח שדנבר ירצו להשוות חוזה כזה.

גם פול מילסאפ מסיים חוזה, וסביר שיישאר בדנבר.

למרות כל זאת דנבר עדיין לא נתפסת כמועמדת רצינית לאליפות. יכול להיות שהיא תבחר להוון חלק מהכישרון שלה עבור שחקן טוב כאן ועכשיו.

מהלכים אפשריים

המהלך המתבקש הוא שמירה על הסגל. 60 M$ לארבע עונות גרנט, 18 M$ ל-3 עונות למילסאפ.

לדנבר יש יכולת להרכיב חבילה איכותית עם גארי האריס ומייקל פורטר ג'וניור. נראה שהנאגטס מעוניינים להישאר עם פורטר ג'וניור, אבל אם וושינגטון יסכימו לתת את ביל בשבילו, או ניו אורלינס את הולידיי, ייתכן שהנאגטס יסכימו לדון בכך.

סיכונים

נראה שהתרחיש הפסימי של דנבר הוא קבוצה טובה מאוד שמגיעה באופן קבוע לסיבוב השני, ומדי פעם גם לגמר מערב. זו תקרה גבוהה מאוד, שרוב הקבוצות היו שמחות להגיע אליה. הסיכון, אם קיים, הוא כשלון למנף את הכשרון שיש להם כדי לקחת עוד צעד קדימה ולבנות אלופה.