1. הטרייד בסיכון ממשי. הוא יצטרך לעבור רק בשישי לחודש מסיבות חוזיות, ויש המון דברים שיכולים להתחרבש בזמן הזה. אולי דיוויס ייפצע. אולי תתגלה בעיה עם בול או הארט, אולי הקרישיות בדם תחזור לאינגראם. יכול להיות שהשחקן שייבחר 4 יפצע, כמו שכבר קרה לבן סימונס.

2. יהיה מאוד קשה לבנות קונטנדרית רצינית בלייקרס. לברון ודיוויס זו התחלה מעולה על הנייר, קוזמה שחקן טוב ויש כסף לווקר/ קיירי. אבל זו תהיה קבוצה שמאוד תלוי בשלושת הגדולים שלה, שכוללים את דיוויס הפציע ולברון המתבגר, שהעונה שעברה הייתה עונה הכי פצועה שלו. קבוצה שפרט לדיוויס לא יהיו לה שחקני הגנה טובים, וקבוצה שתהיה תלויה מאוד בשחקני שכר המינימום שלה, אליהם הגנות אינליגנטיות ינתבו את הזריקות המכריעות. הם יצטרכו למצוא מישהו שיעצור את קוואי או את הארדן, ומחליפים אמינים. סביר שכמו שמיאמי של הדסיז'ן לא לקחה אליפות עד שהגיעו באטייה ואלן, גם ללייקרס ייקח זמן למצוא את ההרכב הנכון.

3. הטרייד הוא הימור מאוד רציני על העתיד של הלייקרס. סביר להניח שבעונה הבאה הם יהיו קבוצה מצויינת, אולי גם עונה אחר כך. אבל אז זה לברון בן 38 , דיוויס עם היסטוריית פציעות לא פשוטה, ומה שהם יביאו עם הקאפ ספייס, כנראה לכמה שנים קדימה. מספיק שרק לברון יירד משמעותית בכושר וזו יכולה להיות קבוצה ברמה של הפליקנס היום – בלי בחירות דראפט ל-4 שנים קדימה. מפחיד. למען הסר ספק – זה לא התרחיש הסביר. סביר לגמרי שהם יצליחו כמה שנים והבחירות שלהם לא יהיו שוות הרבה. אבל הסיכוי שזה יתפוצץ לא מבוטל.

4. ללייקרס לא הייתה ברירה אמיתית. במצב שבו הם נמצאים זה טרייד של להיות או לחדול. אם לא דיוויס, זה רק קוואי בקליבר הזה, אחרי הפציעה של דוראנט. ואם דיוויס לא בא, אין סיכוי לבנות קונטנדרית, מה שאומר צרות עם לברון וסיוט מבחינת הלייקרס, שהיו עלולים להידרדר למצב חסר תקווה לחלוטין כמו הניקס של השנים האחרונות. כשאלה האלטרנטיביות, נכון היה לעשות את הטרייד.

5. גם לניו אורלינס זה טרייד טוב. יש להם סיכוי סביר להיות טובים אחריו, וסיכוי מסוים להיות ממש טובים על חשבון הלייקרס. הרבה יותר ממה שהיה להם לפני הטרייד – קבוצה לא טובה וכוכב ממורמר.

6. הפליקנס מתכננים להישאר תחרותיים העונה, ולא בטוח שזו בחירה נכונה. הם קיבלו קבוצת שחקנים שניצחה 30+ משחקים לפני שנתיים, הורידו את קוזמה אבל הוסיפו את בחירה 4, זאיון והולידיי, וזה אמור להספיק כדי להיות תחרותיים. אם יחתימו עוד שחקן, הם אפילו יכולים להגיע לפלייאוף העונה, וכמעט בטוח שיתפתחו לקבוצה חזקה בעונה הבאה או בזו שאחריה.

7. ועדיין, יש להם הזדמנות לעשות משהו ממש גדול. אפשרות אחרת הייתה בניה מחדש של עונה אחת, עם טרייד של הולידיי על צעיר מוכשר – לדוגמה, מו במבה והחוזה הנגמר של מוזגוב, משם אפשר להחתים שחקנים על חוזים לעונה אחת כדי להגיע לרצפת שכר, להעביר עונה מפסידה אחת בפיתוח שחקנים ולהיבנות בעונה הבאה סביב בול, בחירה 4, זאיון, בחירה גבוהה בשנה הבאה ומה שניתן להשיג בשוק השחקנים, מתוך הנחה שקבוצה כ"כ מוכשרת תמשוך שחקנים טובים. בתרחיש סביר זה יכול להיות כמו פילדלפיה הנוכחית, רק עם יותר שחקנים צעירים ומוכשרים.

8. אם לחזור ללייקרס – בהנחה שיחתימו שחקן מקס', האתגר שלהם יהיה לבנות סגל איכותי מחוזי מינימום. גולדן סטייט כשלה בדבר הזה בעונה שעברה, וזה הסבר אפשרי לשחיקה של השחקנים שלה בפלייאוף. מעניין יהיה לראות כמה הלייקרס יצליחו.