סאגת ג'ימי באטלר מסתיימת הלילה, כשאדריאן ווג' ושאמס צ'ארניה מדווחים על טרייד סגור בין פילדלפיה ומינסוטה. מינסוטה תקבל את רוברט קובינגטון, דאריו שאריץ', החוזה הנגמר של ג'ארד בייליס (לצורך השוואת חוזים) ובחירת סיבוב שני ב-2022. פילדלפיה תקבל את ג'ימי באטלר ואת ג'סטין פאטון הפצוע שיהפוך לשחקן חופשי בקיץ. הקבוצות עדיין לא התקשרו לליגה בגלל שמשרדי הליגה סגורים בסופ"ש. השיחה תתקיים ביום שני, והשחקנים יוכלו ללבוש את המדים החדשים לכל המוקדם ברביעי.

תקציר האירועים הקודמים בסיפור ג'ימי באטלר: הקיץ התחיל כשבאטלר מסרב להארכת חוזה. הסירוב מובן, בעיקר לאור העובדה שבאטלר יכול לקבל הרבה יותר כסף בקיץ הקרוב אם יהפוך לשחקן חופשי. אלא שבאטלר לא רוצה להישאר והוא מודיע את זה למאמן ונשיא הקבוצה תום ת'יבודו. קצת אחרי ההודעה אח של וויגינס מצייץ "הללויה" בהתייחסות לבקשה של באטלר, וקא"ט מסכים לחתום על סופר מקס. ברור לכולם שהשלושה לא יכולים לחיות ביחד באותה קבוצה.

ת'יבודו לא רוצה לעשות טרייד, אבל גלן טיילור מכריח אותו לדבר עם קבוצות אחרות, מחנה האימונים מתחיל ובאטלר בחוץ. השיחות לא מתקדמות, מינסוטה דורשת את השמיים, קבוצות מציעות מעט מאוד. כשכבר מצליחים להתקדם, מינסוטה מביאה עוד דרישה ומפוצצת כל מו"מ. מינסוטה רוצה כל מה שיש למיאמי (ג'וש ריצ'רדסון, באם אדאביו ועוד), לא ממש ברור מה מיאמי מציעה. חלק מהשמועות הן שריצ'רדסון "לא נגיע", אחרות אומרות אותו דבר על אדאביו. בסוף השיחות מתפוצצות וריילי משחרר פצצת F. ת'יבודו לא רוצה לוותר על באטלר.

באטלר מגיע לאימון ראשון עם הקבוצה, משחק ביחד עם הקבוצה השלישית ומנצח את החמישיה הראשונה, תוך כדי שהוא צועק להנהלה שהם לא יכולים לנצח בלעדיו ומוסיף כמה פעמים את מילת הF. עדיין כלום לא משתנה ובאטלר פותח את העונה במינסוטה. הפתיחה מעידה בעיקר שאי אפשר להמשיך ככה. באטלר נח מתי שבא לו ומכתיב תנאים והקבוצה נראית רע. מאזן 4 – 4 זה לא נורא, אבל אז יוצאים למסע חוץ שנגמר ב-5 הפסדים, האחרון לסקרמנטו כשבאטלר משחק 41 דקות. לבאטלר נמאס, גם ת'יבודו מבין שאי אפשר יותר, יש טרייד.

הצד של מינסוטה

ירדנו הרבה על ת'יבודו המאמן ות'יבודו ה-GM, אז מגיע לו קרדיט. מינסוטה מקבלת טרייד הרבה יותר טוב ממה שכולם חשבו שאפשרי. מיאמי דיברו (אולי) על ג'וש ריצ'רדסון ופילרים, יוסטון דיברו על אריק גורדון, פילרים ובחירות דראפט (כשיש ורסיה שאומרת שרק פילרים ובחירות דראפט). מינסוטה מקבלת מפילדלפיה את אחד מה-3&D הכי טובים בליגה, על חוזה סופר נוח. קובינגטון שומר על, ידיים ארוכות, אתלטי, חזק, כל מה שצריך בשביל שחקן הגנה. בהתקפה הוא משמש בעיקר כקלעי, הוא לא יוצר טוב לעצמו ולאחרים, וכאן הוא פחות מתאים ממה שריצ'רדסון יכל להיות ובוודאי פחות טוב מבאטלר.

כאן מגיע שאריץ' – פורוורד סופר מגוון שיודע ליצור לעצמו ולאחרים, טווח שלוש, ריבאונדר מצויין. ביחד השניים יכולים לתת את מה שג'ימי נתן, פלוס ריווח גדול יותר ממה שיש היום במינסוטה (בהנחה שת'יבודו יתן לשאריץ' לפתוח ב-4). מה ששניהם לא נותנים זה את משחק הקלאץ' של ג'ימי, אבל יש מי שפוטנציאלית יכול לקחת את התפקיד – קא"ט כמובן, אם יתחיל לגלות אופי. וויגינס אם יתחיל להתרכז בכדורסל, לשאריץ' יש את הביצים, אבל ספק אם הוא יכול להיות בשורה אחת עם הכוכבים הגדולים בליגה. שורה שניה אולי. אגב, בעיניי הוא המרוויח הגדול מהטרייד. שאריץ' נאלץ להסתפק בשאריות בפילדלפיה ליד סימונס ואמביד, כשפילי מנסה להכניס גם את פולץ לעניינים. פה הוא יכול להיות שני רק לקא"ט, ואם קא"ט לא יגדל ביצים, אולי אפילו יותר (אבל אז אני לא כל כך בטוח שזה טוב למינסוטה).

שאר הנכסים חסרי משמעות – החוזה של בייליס ירד מהספרים בקיץ, בחירת סיבוב שני ב-2022 בטח תעבור עוד 50 ידיים עד שנגיע אליה.

ציון מינסוטה – 10. בשביל שחקן עם חוזה נגמר הם קיבלו 2 נכסים צעירים, על חוזים מצויינים, שמסוגלים לתרום כבר עכשיו.

הצד של פילדלפיה

מי יכול להגיד "לא" לסופרסטאר שלישי? בן סימונס, ג'ואל אמביד, ג'ימי באטלר, ללקק את האצבעות. בואו ננסה להסתכל מעבר לזה.

פילדלפיה הייתה מצויינת בעונה שעברה. היא שיחקה עם סימונס כרכז, הרבה קלעים סביבו, ואמביד אחד. זה עבד מצויין עד הסדרה נגד הסלטיקס ששלחו את סימונס לקלוע. בעונה הזו פילדלפיה חזרה אחרת. קודם כל הריווח נעלם, בחמישיה נותרו שלושה קלעים – שאריץ', אמביד, קובינגטון. סימונס ופולץ דורכים אחד לשני על הבהונות, שניהם עושים פחות או יותר אותו דבר. הקלע הכי טוב של פילדלפיה עולה מהספסל (רדיק). חסרים לה שם קלעים שהיו לה בשנה שעברה (בלינלי, אילאיסובה).

אגב – קראתי שפילדלפיה עשתה את הטרייד מלחץ לאור הפתיחה הרעה. הטענה הזו קצת מוזרה לי. אם פילי לחוצה היא יכולה לעשות משהו הרבה יותר פשוט – להחזיר את רדיק לחמישיה על חשבון פולץ. החמישיה הזו עשתה את הנט רייטינג הכי טוב בליגה, ולכולם ברור שמה שלא עובד שם זה פולץ. פילי מסתכלת לטווח ארוך ומקריבה נצחונות עכשיו בשביל פולץ. אם זה המצב, לחץ לא ממש גרם לה להביא את ג'ימי באטלר. כנראה שהיא רואה משהו אחר.

השאלה היא כמובן איך זה יכול לעבוד? הטוויטר כבר הביע את דעתו על ההתאמה של ג'ימי לסימונס ובעיקר לפולץ

בעיקר לפולץ

יכול להיות שהטרייד הזה אומר שפילדלפיה ויתרה על פולץ? אולי. צריך לזכור שמה שהפריע לבאטלר במינסוטה היה האופי ולא הכשרון. נקווה שלפולץ יש כזה.

בכל מקרה פולץ הוא בונוס והוא לא הבעיה, ג'ימי באטלר צריך את הכדור ביד, וכאן יכולה להיות בעיה. סימונס לא קולע ואפילו לא זורק, הוא מתפקד במיטבו כרכז – קחו לו את הכדור מהיד, לא ברור כמה יעיל הוא יהיה. ג'ימי ירצה את הכדור ביד. פילדלפיה נסמכת בקלאץ' על אמביד, באטלר נחשב לשחקן קלאץ' מעולה. זה יכול לעבוד אם הם לא יכנסו למאבקי אגו, מה רע בשני קלוזרים? אם זה ילך למאבקי אגו זה יהיה בעייתי.

בטווח הרחוק יש לא מעט סימני שאלה. פילדלפיה נתנה 2 נכסים גדולים תמורת באטלר וברור שזו חתונה לטווח ארוך, לפחות בעיני הסיקסרס. זה אומר שבקיץ הם יתנו לג'ימי חוזה מקסימום, גם סימונס יקבל (כנראה) חוזה מקסימום שיתחיל מעונת 20-21. אז יהיו לה שלושה שחקני מקס וזה יקשה עליה מאוד לבנות סביבם. תראו את העומק של הווריורס וכמה הוא בעייתי, ובגולדן סטייט יש רק שחקן אחד שמקבל מקסימום (דוראנט נתן הנחה, קליי ודריימונד עדיין על חוזים סופר נוחים). פילדלפיה תוציא את כל התקרה שלה על 3 שחקנים ולא ברור איך ואת מי היא תביא סביבם. גם אם יהיו מוכנים לשלם המון מס מותרות, חוקי הליגה מקשים על חיזוק מרגע שעוברים את המס.

יש פה פוטנציאל נפיץ לכל הכיוונים. אני לא חושב שבאטלר הופך את פילדלפיה לקונטנדרית. הם נשארים עם אותם חסרונות של סימונס, ואותו פחד מפציעות של אמביד. הם מכניסים לחדר ההלבשה מישהו שלא הסתובב עם שחקנים צעירים במקומות אחרים, חדר הלבשה שיש בו רק צעירים. זה מפחיד. בעיני זה שם את הגג של פילדלפיה בגמר איזורי (לא השנה, השנה גם לשם הם לא יגיעו, בלי הכנה משותפת, ועם פולץ).

ציון פילדלפיה – 8. אני חושב שפילי נתנה יותר מדי, ובעיני זה לא מה שהיה חסר להם. הם עשו הקרבות לא רק בהווה, גם בעתיד. לטווח רחוק זה ייצר להם המון בעיות.