"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – ברוקלין נטס.

מה היה לנו?

ברוקלין התחילה את העונה בשתי החתמות ענק – קווין דוראנט, שהיה ידוע שלא ישחק העונה, וקיירי אירווינג. האחרון הגיע אחרי עונה לא טובה, בעיקר בחדר ההלבשה, בבוסטון, כדי לתת מספרים מדהימים במדי הנטס. המספרים לא התרגמו לנצחונות כאשר הנטס עם קיירי עמדו על מאזן שלילי של 7-14, לעומת 28-23 חיובי בלעדיו. רבים הופתעו כשסגל צנוע יחסית של דינווידי, לאוורט (גם הוא בעונה פצועה), האריס, פרינס וג'ארט אלן הובילו את הנטס לבועה.

לבועה הם הגיעו עם סגל עוד יותר חסר, כאשר גם דינווידי ופרינס לא הגיעו. אבל גם עם דקות לשחקנים כמו כריס קיוזה ולאנס תומאס, הנטס נתנו פייט מרשים, ניצחו חמישה משחקים והגיעו לפלייאוף בזכות. מול הראפטורס כבר לא היה להם מה למכור והם הודחו בסוויפ תוך שלוש תבוסות.

התוכנית

אם שמים בצד את 21 המשחקים של קיירי, אז הוא ודוראנט בעצם מצטרפים לקבוצת פלייאוף שכבר רצה שנתיים בהצלחה לא מבוטל. אף אחד לא יתפלא אם שני הסופרסטארים יפתחו בחמישית המזרח בעונה הבאה, וברור שיש בקבוצה מספיק טאלנט כדי להתמודד על אליפות. השאלה היא כמה מסתמכים על הסגל הקיים.

לאוורט ודינווידי הם זוג סקוררים שאוהבים את הכדור ביד, מה שלא בהכרח מתחבר לרצונות של קיירי ודוראנט.  יש להם ערך לא מבוטל, וסביר שהנטס ירצו להעביר אותם בטרייד, כאשר האפשרויות הן לחפש רול פליירס שמתאימים יותר לכוכבים הקיימים, או טרייד גדול של שניהם פלוס תוספות עבור כוכב שלישי. ג'ארט אלן, שהרשים מאוד בבועה, יכול להיות מועמד לעזוב גם הוא בטרייד כזה. למרות שאלן שיחק טוב יותר מדיאנדרה ג'ורדן, החברות הקרובה של האחרון עם קיירי ודוראנט כנראה תשאיר אותו בקבוצה.

ג'ו האריס דווקא מתאים מאוד. צלף מצוין (42% לשלוש, 47% ב-18-19) שנותן ריווח וישמח להעניש כל דאבל טים על הכוכבים. הוא מסיים חוזה וסביר מאוד להניח שהנטס ישלמו לו את מחיר השוק שלו, ואפילו יותר, בהנחה שהם מוכנים לשלם מס מותרות.

מלבד אלן, הצעירים של הנטס – קורוקס,  מוסא, לואאו – קבארו וניק קלקסטון – לא הרשימו במיוחד, אבל כן יכולים להוות נכס שמישהו ירצה להמר עליו. לואאו – קבארו ספציפית הפתיע לטובה בבועה ובפלייאוף עם 15 נק' ו-3 שלשות למשחק באותה תקופה ויכול להיות שימושי גם כנכס לטרייד וגם כרול פלייר צעיר וזול שיכול לתת דקות איכותיות בקליעה ובהגנה.

מהלכים אפשריים

הבייסיק – ג'ו האריס חותם על 60 M$ ל-4 שנים.

כוכב שלישי – הנטס יכולים להרכיב חבילה גדושה שכוללת את דינווידי, אלן, לוורט, הבחירה ה-19 בדראפט הנוכחי ובחירת דראפט עתידית נוספת בשביל כוכב. לא קל לעשות טריידים כאלה, והרבה יותר סביר שלא יקרו מאשר שכן, אבל תיאורטית הארדן, ביל, פול ג'ורג' וג'רו הולידיי (בשביל פחות) יכולים להגיע בקונסטלציות מסוימות – במיוחד אם מישהו מהם יבקש טרייד.

רול פליירס – מתאר סביר הרבה יותר הוא החלפה של דינווידי ו/או לוורט בסוג השחקנים שכל קבוצה רוצה – שומרים, קולעים, ומסתפקים במועט. הנטס ישמחו לקבל את טאקר או קובינגטון מיוסטון, אבל זה אפשרירק בתסריט של התפרקות טוטאלית של הרוקטס. פילדלפיה משוועת לפליימייקינג ולקליעה, ויכול להיות שתסכים לתת את ג'וש ריצ'רדסון בשביל דינווידי ובחירת דראפט.

סיכונים

הסיכון הכי גדול של הנטס הוא, כמובן, פציעות. הקבוצה של קיירי הגיעה לפלייאוף בשש השנים האחרונות – ב-2 מתוכן הוא לא שיחק בכלל, באחת לא היה כשיר בגמר ובאחת סתם הרס את הקבוצה בלי להיות פצוע. דוראנט עבר את אחת הפציעות הקשות ביותר שאפשר לעבור בכדורסל, ואין לדעת אם יחזור להיות שחקן האול -NBA שהיה. הנטס פחות או יותר חייבים לשים את כל הקלפים על הבריאות של הכוכבים שלהם, אבל המהלך הלא נכון בניסיון לנצח עכשיו יכול להרוס אותם שנים קדימה – בדיוק כמו שהטרייד ההוא על פירס וגארנט הרס אותם.